ostrovní systém a váš názor

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

:idea: jo tak,já myslel ted na nabíječku ,kterou bych nabil baterie v autech.No jsem nějak mimo mísu :idea:
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od volente »

Je to 3 v 1. Měnič, regulátor a síťový nabíječ.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

Tady mám asi jasno,ten beru.Ted už jen ty panely a dvě baterky,kabely a koncovky.Když to není v sadě ,musím to poskládat
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od volente »

Ono bys to musel poskládat i z té sady, pokud tedy nechceš někoho nechat vydělat pěkný peníz. Když nebudeš vědět klidně se ptej. Ještě kdyby jsi napsal odkud jsi tak by ti někdo mohl i konkrétně poradit a pomoct.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od KubisKV »

Petromil píše:Měnič mám v plánu MIN 2 000 W ,když už.
Ještě doplním,že garáž ani okolí,nemám ve stínu a na jih mohu panely směřovat celkem v pohodě.Pokud je to možné,vynechal bych cokoli y aliexpresu.
Má zkušenost z výrobky z Číny je mizerná a nechci si garáž zapálit,nemám důvěru.Omlouvám se všem ,co ma mají.
Používat budu i led pásky i žárovky ,každé za jiným účelem .
Tak to ti držím palce. Myslím tím ten výběr nečínských výrobků.
Asi většina z nás má něco ve svém arzenálu z ALI, nebo od soudruhů z Číny. Myslím, že pokud to nekoupíš na Ali, koupíš to na Ebay, kde je to stejné, jen dražší a pokud to koupíš v CZ, tak to bude jen překupník z ALI a dražší.
Koukni ještě na Axperta 3000W, je o nějakou 1000 korunu dražší, ale vyplatil by se ti.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od kodl69 »

Prakticky všechno je z číny. Pokud to nevíš, tak žiješ ve velkým omylu. A že to prodává Apple, Intel, nebo jiný slovutný značky, nic neznamená. Zkus si koupit jenom prodlužovák, kterej není z číny. A jestli si myslíš, že třeba EMOS nebo BenElectronic něco vyrábí, tak jsi na omylu. Nápis "Hyonguy" na kabelu jistě napoví...
Ještě by mě zajímalo to "daleko" od přípojky k DS. A jako topení bych doporučoval spíš kamínka s případným horkovzduch výměníkem, než něco, co žere drahou naftu.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

To,že je vše z Číny je pravda ,ale to ,že když se něco prodává na našem trhu oficiálně má podstatně větší kontrolu a mělo by splnovat i naše požadavky např.na elektroinstalaci.Vím ,že ani toto není v jisté míře pravda ,ale lepší nějaká kontrola,než ušetřit tisíc korun a nemít majetek za podstatně víc
k DS to mám asi cca 200m a největší překážka je ,že jsem na druhé straně silnice.Druhá stránka je ,že se mi asi na 1kw měsičně nevyplatí platit elektroměr ČEZu,i když ....a třetí a ta hlavní stránka je ,že prostě tu FV chci.
Jinak jsem kousek od města Žatec .
jahodovák
Příspěvky: 1931
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od jahodovák »

Pokud potřebuješ topení nezávislé na elektřině a nebojíš se plynu,kamarád má v garáži 10 kilovku PB a infrapanel.není to až zas tak drahé a topí to ihned.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

Moc díky ,případně se ozvu.Nejprve ,ale potřebuji tu elektriku,abych tam vůbec měl chut být .To topení chci používat i v autě ,ne v kabině :lol:
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Bydliště: Chebsko

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od KubisKV »

Tady se z ALI bere dost věcí, ale asi né tak hořlavý, jak si myslíš. Např Voltmetry, Ampérmetry, chytrá relé, DC-DC atd.
Myslím, že můžeš být v klidu a třeba i ušetříš nějakou korunu. Pokud budeš lempl, zapálíš barák i zařízením s největší kontrolou. Pokud máš z nehody strach už při objednávce, tak snad při instalaci dodržíš základní pravidla a nikomu se nic nestane. (jištění, průřezy vodičů, atd.) Kolegové akademici nakupují na ali i 18650 články a taky cajk.
matobabetak
Příspěvky: 534
Registrován: čtv pro 01, 2016 10:54 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od matobabetak »

Petromil píše:To,že je vše z Číny je pravda ,ale to ,že když se něco prodává na našem trhu oficiálně má podstatně větší kontrolu a mělo by splnovat i naše požadavky např.na elektroinstalaci.Vím ,že ani toto není v jisté míře pravda ,ale lepší nějaká kontrola,než ušetřit tisíc korun a nemít majetek za podstatně víc
k DS to mám asi cca 200m a největší překážka je ,že jsem na druhé straně silnice.Druhá stránka je ,že se mi asi na 1kw měsičně nevyplatí platit elektroměr ČEZu,i když ....a třetí a ta hlavní stránka je ,že prostě tu FV chci.
Jinak jsem kousek od města Žatec .
Síce teoreticky pravda ale chod sa pozrieť do obchodov na predlzovacky, rozdvojky, lampy, priamo topy..... Čistá katastrofa, nejde o to odkiaľ to je ale ci ma rozum ten co to používa. Treba byť v technických veciach kriticky a vždy sa nachystať na najhorší scena: nevypne termostat, skrat na vodiči, voda...... A na to myslieť. Americké súčiastky, ruské suciastky, európske súčiastky..... Aj tak všetky vyrobili v cine
[6x235W poly, axpert 2,4kw,lion samsung sdi 24V 190Ah, 10x 1kwh 18650 bloky, total 15kwh, rashberyy pi4, ICC, zaloha kipor 3kw elektrocentrala
https://pvoutput.org/list.jsp?id=84584&sid=74995
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

:shock: Tak koukám ,že ALIEXPRES by bylo povídání na založení nového téma.
Nechci vyvolat dohady.
JÁ CHCI JEN SVÍTIT :lol:
Naposledy upravil(a) Petromil dne pon pro 09, 2019 6:43 pm, celkem upraveno 1 x.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od kodl69 »

Není pod kontrolou prakticky nic. Prodejce spoléhá na CE označení výrobku a natištěný loga zkušeben, ale to je o tom, že je tam kupující chtěl mít, tak je číňan dodal, ne, že to v té zkušebně bylo... CE znamená China Export, drobnej rozdíl v grafice je pomalu na to, aby to rozeznal znalec...
P.S. za měsíc 1kW je cca 720kWh... Používej správný jednotky, pokud to nevíš, kW je jednotka výkonu a kWh jednotka energie, jinak se nemáš šanci domluvit, protože pak je to "o tom takovým oným bazmeku" :lol:
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Petromil
Příspěvky: 19
Registrován: sob pro 07, 2019 11:37 am

Re: ostrovní systém a váš názor

Příspěvek od Petromil »

omluva za kwh

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek