Jaky stridac je ten nejlepsi?

Měniče stejnosměrného proudu na střídavý proud, porovnání účinnosti, ztráty, optimalizace použití měničů, střídače v UPS - záložní zdroje.
Odpovědět
hofycz
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 12:40 pm
Reputace: 0

Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od hofycz »

Dobry den,

chystam se na zrizeni FVE domu s bateriemi + ohrevem vody a zajimal by mne vas nazor na kvalitu stridacu SOLAX, GOODWE, nebo RTC.

Chystam se na prikon kolem 6kWp a k tomu stridac idealne 8 kW asynchronni, kvuli zatizeni kazde z fazi minimalne 2,5 kW.

Rad bych se vyhnul budoucim problemum a proto se ptam, zda jsou tyto stridace +-stejne, co se tyka kvality a managemnetu a nebo ma nejaky "slabe misto" ?

Dale resim baterie POLYTECH a nebo RTC. Jsou oboji OK?

Dekuji
Hofy
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od tomas »

Nově by měli být brzy na trhu v ČR i Fronius gen24 plus:
https://www.fronius.com/cs-cz/czech-rep ... /gen24plus
ale nevím jestli už jsou asymetrické, ty předchozí hybridy od Froniusu byly symetrické.

Na těch RTC lze propojit ty tři výstupní fáze a potom funguje i do jedné fáze plným výkonem, to je ideální pro ty co se nemohou rozhodnout jestli 3f. nebo 1f, nebo to chtějí různě měnit.

GOODWE má integrovaný přepínač sítě, SOLAX externí, pro někoho je to výhoda a pro jiného nevýhoda.
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
hofycz
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 12:40 pm
Reputace: 0

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od hofycz »

Dekuji za odpoved, ale v podstate jsou ty stridace +- na podobne urovni? Ja jsem treba o GOODWE slysel, ze hodne moc "papka" sam o sobe, ze to je nekdy skoro az 100W na prazdno.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od zajo »

Mám Goodwečko 2,5 roků sice jednofázové, ale s tou spotřebou na prázdno bych to neviděl tak černě, když jsem to kdysi zkoušel, tak mi spotřeba na prázdno vycházela na nějakých ±11W samozřejmě, že u 3f to bude o něco vyšší.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od zbek »

Mam taky GW3648D-ES 1F. Je potřeba mu sebrat všechny male žrouty co jedou přes noc a pak už je v pohodě . Podle portalu hlasi že žere kolem 60W , Watrouter hlasi že žere 30W , Možná real je menší . Spiš co mě vadí že ma někdy male přetoky když jede z baterek tak by mě zajímalo zda 3F má přetok 3x na každou F .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
hofycz
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 12:40 pm
Reputace: 0

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od hofycz »

zbek píše:Mam taky GW3648D-ES 1F. Je potřeba mu sebrat všechny male žrouty co jedou přes noc a pak už je v pohodě . Podle portalu hlasi že žere kolem 60W , Watrouter hlasi že žere 30W , Možná real je menší . Spiš co mě vadí že ma někdy male přetoky když jede z baterek tak by mě zajímalo zda 3F má přetok 3x na každou F .
Dekuji za odpoved. Jak mu lze sebrat ty "male zrouty" ? Vyhodit je na wattrouter mimo stridac?
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am
Reputace: 7

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od zajo »

zbek píše:Mam taky GW3648D-ES 1F. Je potřeba mu sebrat všechny male žrouty co jedou přes noc a pak už je v pohodě . Podle portalu hlasi že žere kolem 60W , Watrouter hlasi že žere 30W , Možná real je menší . Spiš co mě vadí že ma někdy male přetoky když jede z baterek tak by mě zajímalo zda 3F má přetok 3x na každou F .
To je těžko sebrat malé žrouty, když jsou 4x mražák, 1x lednice, 2x oběhové čerpadlo,1x TČ ...... a klidová spotřeba teď v zimě 300-400w :roll: spíše by to chtělo nějaké kwpiky přidat na střechu, ale i to příjde.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
hofycz
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 04, 2019 12:40 pm
Reputace: 0

Re: Jaky stridac je ten nejlepsi?

Příspěvek od hofycz »

Dekuji za odpovedi vsem a co rikate na baterie POLYTECH a nebo RTC? Oboji je asi +- take ot same ne?

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek