návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
josse
Příspěvky: 1147
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od josse »

Dex88 píše: Po telefoniske konzultaci Prodejce Tigo v čr funguji optimalizeri i samostatně. Tedy bez Brany a připojení ke klaudu.
Nechybí tu náhodou informace, že bez brány nebo řídícího měniče to funguje pouze jako 1S přímo připojené k baterii? Ta věcička mi připomíná něco s čím už jsem si hrál, jen to zvenku vypadalo jinak...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od DanoP »

Nechcem krivdit predajcovi ale fakt som to dost podrobne studoval (tech. doku, cca 2 roky dozadu) a bez riadenia to nefungovalo (solaredge), resp. neobmedzuje to VOC. Standartne bez signalu to dava do 1V na vystupe a aktivoval to az ich invertor resp. sa medzi invertor a vedenie zapajala nejaka brana- riadenie/monitoring. Dokonca sa chvalili tym, ze to je poziarnik frienly, lebo po preruseni komunikacie vystupne napatie padne na 1V. Dalo sa to nakonfigurovat pomocou SolarEde key ale potom to neobmedzuje VOC:
The SolarEdge Key is used to configure power optimizers to one of
the following modes of operation:
ƒ SafeDC™: When the power optimizer is connected to a PV
module, its output voltage is limited to a safe voltage of 1V DC
until the optimizer is connected and paired with SolarEdge
inverter or with SMI. When the SolarEdge inverter/SMI are
operating, the power optimizer’s output voltage raises above
1V DC and the optimizer provides power. When the SolarEdge
Inverter / SMI are turned off, the power optimizer’s output
voltage is back to a safe voltage of 1V DC.
ƒ SafeDC Disabled: When the power optimizer is connected to a
PV module, its output voltage is limited to the open circuit
voltage (Voc) of the connected PV module.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od vlkazajac »

xmasin píše:Ne všechny optimizéry potřebují řízení, SolarEdge má i variantu pro "cizí" střídače, kde se řídí optimizér sám. Osobně se mně víc líbí panely s integrovanými optimizéry na úrovni článků v panelu. Třeba tyhle https://gbc-solino.cz/produkty/fv-modul ... y-suntech/ jedná se hned o první moduly na stránce. Teď jsem jich bral 9 pro kolegu, tak až budou namontované, tak se ozvu se zkušenostmi z provozu.
Tieto vyzerajú sľubne, ak pracujú autonómne v každom paneli. Možno s nimi dosiahnuť väčší zisk z poľa, kde by jedna rada panelov tienila druhú. Ovšem len za podmienky, že budú naležato. Pre dex88 a jeho pouličné drôty by bolo nevyhnutné montovať panely NALEŽATO !!!
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

ano jak jsem psal solaredge nefunguje bez jejich měniče.

Tigo je ale něco jineho a funguje se všema měničema. má 3 funkce.
Monitorovaní, požár a optimalizace.
Optimalizace jede sama o sobě. funkce požár - na řidící jednotce je tlačítko kterým vypnete panely. zaroven je monituruje takže je dokaže vypnout sám když vyhodnotí že se něco děje. detailnní monitoring stojí to 20usd na rok.

Ty panely Suntech s optimizérem mají vyměněny 3 Diody za 3 Maxim čipy ketý se starají o optimalizaci.

To: vlkazajac
Pokud bych dal ty Suntech panely na lezato tak jich tam dostanu jen 18. vyresily by se sice problémy s drátama ale prohloubyl bych a mnohem zhorsil problemy se sloupem.

Celý den si hraju ze simulacema stínu a rozmístěním panelu ale jedíná lepsí vrianta nez 1S maxeon s PWM Je 2x string 12S s optimizérem a 2 x HV 600V regulator. jenže cena regulatoru je pres 20 000 a potřeboval bych 2.

při zapojení 3s je zas problem se udržem MPPT rozsahu regulatoru.

4s tam už by to mohlo vyjít. problém bude s regulatorma 200V Max Voc 180V a cena bude podobna jak u HV regulatoru.

pro 6s Je Max Voc 270V nenašel jsem regulator na 300V.
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od DanoP »

Kvalitne HV regulatory pre bateriu 48V - Studer Vario string https://www.studer-innotec.com/en/produ ... ng-series/ vyhovujuce aj co sa tyka DC ochrany - maju galavanicky oddeleny vstup panely/bateria, detekciu unikajuceho prudu na strane panelov, len ta cena.
Dalsia moznost pouzit panely s beznym vystupnym napatim napriklad LG360 https://www.mg-solar-shop.de/LG-Solar-L ... kristallin ktore su 60 clankove a bez problemov maju v zapojeni 3S max VOC 142V pri -10. Zial su drahsie ako Maxeony - teda co som nasiel.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

Děkuji za odpoved. Pote co jsem o něm vážně začal uvažovat i přes tu hroznou cenu jsem si všiml že mobilik zrušil hromadnou obědnávku na 2 x XTM 4000. tak jsem kontaktoval Fangpusun sám a s tou cenou asi nemá význam sám kupovat. cena vychází pres 60k + 45k regulator. A jsem zase na začátku...

Tak hledám a našel je 2x Infinisolar Super 4kW - má 580v string coz stací na 2x 12 panelu 540V při VOC -20°C Všechny panely s optimizerem. Takže zřejmě maximální využití potenciálu střechny.

Nicméně spotřeba je horší jak u axpertu. 2x 80W. o učinosti jsem ještě moc nenašel.

Infinisolar E 5,5kW není o moc dražší ale nevyhovuje napětím na stingy MAX 500V - bylo by nutno použít o 2 panely méně na střeše by vypadalo blbě takže spíš o 4. Pokud by slo omezit nějak VOC tak by vyslo i toto :-D

Máte někdo nějaký jiný Návrh? nebo rozmluvení tohoto měniče?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od diablo007 »

Hodně věříš berličce zvané optimizer. Ale aspoň se jako výzkumná stanice pak podelis o reálné zkušenosti
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od diablo007 »

Jinak za 60t koupíš 3 vysokonapěťové axperty takže budeš mít 3 mppt vstupy uděláš 3 stringy a nebude tě limitovat napětí 450v což ti na 2 stringy nevycházelo.
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

Určitě se pak i podělím. ale čím víc o něch čtu tím víc se mě líbý :-)

zastíněný panel bude furt něco malo vyrábět navic to zajistí přenesení výkonu ostatních panelu v serii bez ztráty diky zastínění. Pěknej článek je tady: https://www.mcelectrical.com.au/tigo-en ... ptimisers/

proč doporučuješ axpert misto InfiniSolar? Myslel jsem že tento měnič by měl být lepší

Prosimvás co se stane s mppt regulatorem při 3 stingách kdy každý bude mít jiné napětí?
priklad:
String 1 - 130V
String 2 - 95V
string 3 - 70V? Tato situace by mohla nastat diky optimizerum pokud by se použilo paralelní řazení strigů

Proto jsem chtel použit HV string ale třeba to není problém.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3346
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od marko250 »

Tak vyřiď objednávku Ty,oproti té soukromé se změní jen částka a pak čas s předáním ostatním čekatelům.Platby dopředu před konečnou platbou a pokud se potopí loď,nebo spadne letadlo,tak počítat s průtahy na odškodnění s přepravci a nikdo nemůže očekávat,že jim to vrátíš celé a ze svého dříve.
K těm optimizérům,klasická TS4 jen bypasuje celý panel a nejlevněji jsem ji viděl za 750Kč,jak rychle a na jakém základě reaguje netuším.Pak jsou přímo panely s integrovanýma ,které zase rozdělují panel na tři sekce,je to vždy ve směru série článků panelu(nastojato),opět netuším za jakých podmínek to umí bypasovat po těch řadách. Co ale je jasné je to,že pokud se zastíní jeden článek na panelu,tak se s TS4 vypne celý a u integrace do řad jedna řada daného článku v panelu a otázka zní jsi schopen umístit panely tak,že se ty stíny budou přelévat po řadách článků a tedy zbylé budou fungovat.Já si to nemyslím a proto budou vyřazeny opět celé panely,jak se to projeví v té investičnosti bude potřeba spočítat.Každopádně zastíněný panel pořád něco dává,kdežto regulovaný optimizérem bude vypnut,tak jsem to aspoň pochopil já.
Účinnost těch Infini naposledy měřil >youda ve svém vlákně a ve vlákně "Skutečné zkušenosti s měniči" ,nejlíp jedou přímo z panelů,z baterky je to už horší,vlastní spotřebou patří k rekordmanům.
S optimizéry je možno udělat HV string to je fakt,jen dodržet MPPT rozpětí při tom stínění,kdy se panely bypasujou a napětí letí dolů.
Já si stále myslím ,že je paraelní zapojení panelů nevyhnutné a tím se vyhnout optimizérům a dolů stáhnout jen řádné vodiče do reglů ,ať se těch 190A dá ovládat na patřičnou baterku.Ale na 48V to zase limituje výběr a cena panelů. 100A PWM jsou na 48V a umí napětí do 100V https://de.aliexpress.com/item/40002058 ... 290d45bc48
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od diablo007 »

Jo pokud bys šel do PWM tak je ještě možnost http://shop.mypower.cz/kombi-menic-axpe ... par-b-3039
2-3 jako základ a pak rozšířit přes regulátory. Za relativně málo peněz výkon měničů
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od mobilik »

Ak by náhodou, takéto dva kúsky sa mi povaluju doma. :wink:
Sú k nim aj prepojovacie sady na 1 fáz 10kW, pripadne na trojfaz pri zakúpení ešte jedného... V prevádzke boli 1. rok.

Kúpil som si Studera, tak tieto sú na predaj.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

marko250 píše:Tak vyřiď objednávku Ty.
Začal jsem o tom už uvažovat. za předpokladu že najdu správný regulator. Kždý týden jezdim Brno - pohořelice - znojmo. a občas olomouc takže možnost předání je veliká. Nadruhou stranu zde nejsem tak dlouho a nevím zda by byl zájem. navic Fangpusun chce min. 10 menicu. ani při 3 XTM me nedal lepší cenu.
marko250 píše: K těm optimizérům,klasická TS4 jen bypasuje celý panel a nejlevněji jsem ji viděl za 750Kč,jak rychle a na jakém základě reaguje netuším.
Pokud jsi ji videl za 750 prosím kde? ja nejlevneji za 1300 TS4-R-O
marko250 píše: Pak jsou přímo panely s integrovanýma ,které zase rozdělují panel na tři sekce,je to vždy ve směru série článků panelu(nastojato),opět netuším za jakých podmínek to umí bypasovat po těch řadách. Co ale je jasné je to,že pokud se zastíní jeden článek na panelu,tak se s TS4 vypne celý a u integrace do řad jedna řada daného článku v panelu a otázka zní jsi schopen umístit panely tak,že se ty stíny budou přelévat po řadách článků a tedy zbylé budou fungovat.Já si to nemyslím a proto budou vyřazeny opět celé panely,jak se to projeví v té investičnosti bude potřeba spočítat.Každopádně zastíněný panel pořád něco dává,kdežto regulovaný optimizérem bude vypnut,tak jsem to aspoň pochopil já.
Já mám stíny v obou směrech takže tento panel jsem vyřadil. Duvod je že bych panely musel dát naležato abych využil 3 části panelu ale dal bych jich jen 18. Cena je stejná jako puužít duo ponely ( mám tedy 2 části ) a optimizer. Ale 24ks
marko250 píše: S optimizéry je možno udělat HV string to je fakt,jen dodržet MPPT rozpětí při tom stínění,kdy se panely bypasujou a napětí letí dolů.
To je přesně duvod proč HV tring 12 panelu. při zastínění 6 bude furt napětí 200V a mppt pojede. Při 3s se to nepovede docílit. při 4s z90% a 6s Ano

Zase je zde problem pro 6s potřebuji VOC 270V Vsechny regulatory co jsem nasel jsou do 250V
marko250 píše: Já si stále myslím ,že je paraelní zapojení panelů nevyhnutné a tím se vyhnout optimizérům a dolů stáhnout jen řádné vodiče do reglů ,ať se těch 190A dá ovládat na patřičnou baterku.Ale na 48V to zase limituje výběr a cena panelů. 100A PWM jsou na 48V a umí napětí do 100V h
Vysvětlení proč bych rád Mppt je Cena která je paradoxně levnější a že bych chtěl použít 4x PylonTech US3000 a poté dokoupovat do maxima 8ks

Maxeon ma 59,1V Což jen na PWM 15s PylonTech už dost. a degraduji panel z 360 na 310W (15x3,4x6,09) za cenu 150 000 ( při skládání 16S by to bylo už 330W 17s už nevyjde napětí v létě ze strátama teplotou a kabelama)

panely 345W s optimizerem za 130 000 Qcell.

A ted mají akci na Jinko Solar 330wp taky DUO za 3200 s oprimizerem tedy 4500 Což je 108 000 Cože je o 42 000 min a furt vetší výkon jak maxeon S PWM

jen neajít bud měnič nebo regulator co zvladne 270V(6s) nebo 540V (12s)
což by právě splnoval 2x Infinisolar Super 4kW
Jediný co jsem našel. Podivam se Youdovy do tematu. Vím že je má. díky němu jsem na ne přišel on jako jedinej zde snad má HV string :-) Ty axperty 450v bych musel koupit 3 což nepotřebuji a udelat stringy po 8 panelech.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3346
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od marko250 »

Když jsem projížděl parametry tak na mě vyskočilo toto,ale je tam blok adresy tak nevím jestli fungují: https://images.app.goo.gl/GvH4RBD4qCTsnXYp6 , jinak i na Allegru jsou třeba za 1200Kč,když pohledáš tak najdeš více zdrojů.
PylonTech US3000:

Nominální napětí baterie 48V DC
Nominální proud jednoho bloku 37A (doporučeno)
Maximální proud jednoho bloku 74A
Maximální proud jednoho bloku 100A (5kW/15 sec.)
Kapacita baterie 74AH / 3,552kWh
Použitelná kapacita 3,2kWh (90% DoD)
Nabíjecí napětí 53,2V nominálně
Min. vybíjecí napětí 45V
Ochranné funkce BMS přebití, podvybití, vysoký proud a nízká/vysoká teplota bloku
Komunikační rozhraní RS485/CAN-BUS
Pracovní rozsah teplot 0 deg.C - 50 deg.C
Environmental Protection Rating IP21
Životnost víc než 4500 cyklů při 80% DoD
Rozměry 442 mm x 420 mm x 132 mm
Váha 32 KG
Záruka 10 let (7 základ +3 roky po registraci u výrobce)

Cena 36 200Kč za 3.2kWh s 90%DOT k pozitivům a negativům již bylo napsáno v jejich vlákně dost.Nynější možnost nového lifepo4 s 16ks 100Ah článků,zárukou je 33 600Kč za 5.12kWh s vyšším proudovým zatížením,ale plus nějaký managment ochrany,jako třeba odpínací BMS při prekročení nějakých veličin,palič na vrchní ochranu při selhání nabíjení reglem.Škálovatelnost po 16s jen doplňování dalších řad.Samozřejmě to není tak kompaktní jako Pylon v racku,ale 3.2 versus 5.12kWh hovoří jasně pro ty české lifepočka.Jako bonus je napěťová uspůsobitelnost právě vůči reglům(15s/16s/17s).
Výchozí musí být efektivita výroby z panelů a na tom to postavit.Ty dvě XTM 48/4000 taky nic nepřekoná v účinnosti momentálně a cokoli jiného bude prostě níže.Třetí king samozřejmě nemusí jet na měničové straně jen reglem,ale je to pak taková záloha kdyby vypad jiný,ale finančně je to s kartou dalších 19tKč navíc.
MPPT jsem potkal na Ali na 270V,tuším že měly 300V maximálku,klasicky s 2.8kW.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od PavelR »

ty novy lifepo jsou kde za tu cenu?
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3346
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od marko250 »

Osobní dohoda zde : 603 182 841
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

marko250 píše:Když jsem projížděl parametry tak na mě vyskočilo toto,ale je tam blok adresy tak nevím jestli fungují: https://images.app.goo.gl/GvH4RBD4qCTsnXYp6 , jinak i na Allegru jsou třeba za 1200Kč,když pohledáš tak najdeš více zdrojů.


Je to odkaz na TS4- M - jen monitoring. TS4 -O - optimalizace je tam za 45 eur.
Myslím že by to s optimizery mohlo fungovat lip jak s Maxeon a PWM. Nejsou skoro žádna data nikde takže to asi budu muset testnout. :-D
marko250 píše: Cena 36 200Kč za 3.2kWh s 90%DOT k pozitivům a negativům již bylo napsáno v jejich vlákně dost.Nynější možnost nového lifepo4 s 16ks 100Ah článků,zárukou je 33 600Kč za 5.12kWh s vyšším proudovým zatížením,ale plus nějaký managment ochrany,jako třeba odpínací BMS při prekročení nějakých veličin,palič na vrchní ochranu při selhání nabíjení reglem.Škálovatelnost po 16s jen doplňování dalších řad.Samozřejmě to není tak kompaktní jako Pylon v racku,ale 3.2 versus 5.12kWh hovoří jasně pro ty české lifepočka.Jako bonus je napěťová uspůsobitelnost právě vůči reglům(15s/16s/17s).


Mohl bych poprosit o nějaký odkaz s informacema o te baterii? nebo je jenom číslo?
marko250 píše: Výchozí musí být efektivita výroby z panelů a na tom to postavit.Ty dvě XTM 48/4000 taky nic nepřekoná v účinnosti momentálně a cokoli jiného bude prostě níže.Třetí king samozřejmě nemusí jet na měničové straně jen reglem,ale je to pak taková záloha kdyby vypad jiný,ale finančně je to s kartou dalších 19tKč navíc.
MPPT jsem potkal na Ali na 270V,tuším že měly 300V maximálku,klasicky s 2.8kW.
Už jsem se zeptal v tématu Hromadného nákupu zda by byl zájem pokud bych přebral hromadný nákup.

našel jsem jednu variantu 3x Regulátor Epsolar 6420AN Ma 200V Voc takže zapojeni 4s2p na každej regulator.
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

Nevíte kde nejlepe za dobrej peníz koupit 2x Studer VarioString VS-70?
Dex88
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 21, 2019 12:33 pm

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od Dex88 »

Rád bych se vas zeptal na názor ohledně panelu. na doporučení zde chtěl koupit

Qcell Duo 325 Wp ketery stojí 4400
nebo 345 Wp za 4800
https://shop.iftech.cz/solarni-panely/1 ... y-ram.html

Ale našel jsem - JA Solar 340Wp za 3600
https://shop.iftech.cz/solarni-panely/2 ... y-ram.html

a další - Jinko Solar 330wp za 3350
https://shop.iftech.cz/solarni-panely/2 ... y-ram.html

podle toho co jsem našel tak všechny panely jsou half cell takže konstrukce by měla byt stejna ale cena JA Solar je o 27% levnější. a Jinko Solar 33%

Je tam rozdil v kvalitě panelu? nebo v čem? Měniče jsou objednané tak bych rád objednal i panely.

Děkuji za odpověd.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: návrh 9kW FVE - prosím o konzultaci

Příspěvek od redcrown »

Dex88 píše:Nevíte kde nejlepe za dobrej peníz koupit 2x Studer VarioString VS-70?
u nás v republice to je myslím slabší. Variostring má sice několik výhod oproti VT, ale jestli se dobře pamatuji, stojí cca. 2x víc vztaženo ke jmenovitému výkonu. Já asi půjdu cestou VT, jden už pro testy mám.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek