Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned úno 23, 2020 11:46 am

Victron a HDO problem.

Měniče Victron
Předchozí

Re: Victron a HDO problem.

Příspěvekod Frana » úte led 28, 2020 6:53 pm

Ja uz jsem dneska dostal od Victronu potvrzeni ucasti. Tak snad do te doby neumru na nejaky medialni virus a pojedu tam... :-)
Samozrejme se na to budu ptat - planuje ucast jeste nekdo, prosim?
6kWp mono PERC jizne 28°, Victron Smart Solar 250/100, Victron MultiPlus II 5000, Victron Venus GX, 4x Pylontech US3000
Frana

Příspěvekod dano » úte led 28, 2020 7:17 pm

To skolenie doporucujem, myslim, ze to bude podobne ako bolo na Slovensku na jesen. Lucian Popescu je fajn skolitel a hlavne to nieje iba obchodnik, ale rozumie aj technike. V tom case som to zacal riesit z victron supportom, tak som mu to spomenul iba okrajovo, ale urcite bude dobre mu to pripomenut.
dano

Příspěvekod PavelR » úte led 28, 2020 7:30 pm

Dostal jsem pozvanku na majl. Ja nejdu - predpokladam ze se tam bude mluvit anglicky a to bych si z toho moc neodnesl. Nechci zabirat misto jinym kdo rozumi.

Frana: jsem zvedavy co se dozvis. Doufam ze zde poreferujes.
PavelR

Příspěvekod Frana » ned úno 02, 2020 1:03 pm

Mne anglictina nijak neurazi, uvidime, co bude mozno probrat, urcite dam vedet.
6kWp mono PERC jizne 28°, Victron Smart Solar 250/100, Victron MultiPlus II 5000, Victron Venus GX, 4x Pylontech US3000
Frana

Příspěvekod PavelR » ned úno 02, 2020 1:25 pm

Frana píše:Mne anglictina nijak neurazi, uvidime, co bude mozno probrat, urcite dam vedet.

To je dobre. Me taky ne :) uz se tesim na informace
PavelR

Příspěvekod dano » pát úno 14, 2020 9:24 am

Vcera vecer sa mi ozval z L3 supportu Victronu Daniël Boekel a napisal mi toto :

"We have not been able to reproduce the issue on 216,7 Hz. Can you get me in contact with other users that have this problem? (preferably bigger systems where the symptoms are more obvious?)"

Zatial som mu (radsej) neodpisoval, ale zrejme by bolo dobre aby sa mu postazovali aj ini ludia ako ja, aj ked viem, ze na fore victronu sa to riesilo uz niekolko krat. Tak by som chcel poprosit ludi, ktorych to sere podobne ako mna, aby by mi bud poslali email kontakt a ja ho preposlem na support, alebo asi by bolo najlepsie aby napisali rovno na email level3support@victronenergy.com , ze maju podobny problem ako ja. Cely moj system aj nastavenia som im podrobne popisal a maju aj pristup k venusu, tak neviem, co by este chceli zistit.
dano

Příspěvekod gupa » pát úno 14, 2020 10:32 am

Vím že fr. měniče mají jinou nosnou frekvenci která může rušit síť, ale nepomohlo by něco takového při tomto problému?

https://www.meniceyaskawa.cz/Odrusovaci ... c8_0_1.htm
Jestli Vám pomáhají informace z mypower.cz jako mně podpořte ho třeba dobrovolnou rychlou QR platbou. Pro 50,-, 200,-, 500,- a 1000,- podporu stačí kliknout na částku. Já za poslední rok 1x 200,-, 1x 50,-
gupa

Příspěvekod dano » pon úno 17, 2020 10:36 am

Tak som napisal na support Victronu level3support@victronenergy.com (kontaktna osoba Daniël Boekel), ze sa mu budu ozyvat ludia, co maju tento problem. Zostava len verit, ze to v dohladnom case vyriesia... Experimentovanim som zistil, ze pri povolenom Weak AC input (v casti nabijanie) je to trocha lepsie, co som aj napisal na support.
dano

Příspěvekod dano » pon úno 17, 2020 6:30 pm

Odpoved dosla relativne rychlo a inzinier ktory to ma na starosti ma tento tyzden dovolenku, tak uvidime potom 8-)
dano

Příspěvekod Frana » úte úno 18, 2020 7:01 am

Zaregistroval jsem novy fw verzi 4.70 s nejakou opravou kolem PWM - ma uz nekdo otestovano, jestli ma tenhle fix nejaky vliv na diskutovany bug? Dnes budu cely den na skoleni Victronu, tak kdyztak nekdo dejte vedet, obcas sem mrknu.
Frana

Příspěvekod Frana » úte úno 18, 2020 6:10 pm

Takze... oprava tohoto problemu zatim neni, asi neni nova informace, ze maji ve Victronu nejaky pristroj, kterym umi HDO signal nasimulovat, ale zatim nevedi kdy bude firmware, ktery to pro asistenta ESS umi spolehlive vyresit. Takze vlastne nic noveho. Krome nove ridici jednotky Cerbo s pridavnym displejem (nahrada za Venus GX a Color Control GX a par zajimavych vylepseni v ovladacich a programovacich softwarech. Skoleni bylo vcelku zajimave - Luciano je dobry lektor.
Frana

Příspěvekod dano » úte úno 18, 2020 6:41 pm

No fajn, ze ste to tam spomenuli, ja som to Lucianovi spominal, ale len okrajovo, lebo som to uz riesil zo supportom Victronu. Lucian je fajn a pozna produkty Victronu a hlavne rozumie aj technike, nieje to iba teoretik.
Je zvlastne, ze nedokazu tento stav nasimulovat, ked maju simulator siete, ktory by to mal umoznit, ja som im posielal nejake udaje o tom, kolko toho tonoveho napatia mam doma.
V kazdom pripade sa to sprava inak, ak je zapnuty Weak AC input, teda snad to budu vediet vyriesit zmenou fw. Podle mojich informacii tam dnes malo byt viac ludi, ktori maju tento problem, tak to snad bolo spomenute hromadne.
dano

Předchozí

Zpět na Victron