Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od rottenkiwi »

Ale politika na princípe vnucovania názoru funguje.
Podobne funguje aj škola, aj ekonomika, celá societa na tom funguje.

Ak vedec presadí svoj názor 400 r. dopredu, tak sa pohneme dopredu.

Ak tu bude 10 00 000 nejednotných, neschopných svojim kuracím mozgom
pochopiť toho vedca, tak tu bude 400 r. stredovek.

Kúpte si, ...., banány ..
Kúpte si ryby, .... plné ortute
Kúpte si vitamín D a K ....
Kúpte si antikoncepciu ...
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

marko250 píše:Mistr obratu a slovíčkaření viď,nějaká odpověď by se nenašla?Proč se svými pevnými důkazy nejdeš proti a neobětuješ cokoli?
Odpověď? A tu si dovoluješ chtít Ty, když jsi nedokázal odpovědět na žádnou z mých otázek, ani těch ohledně vodovodu a nemocnice? Jo aha, Ty lepší argumentaci nemáš, tak volíš tuhle, už to chápu :-)
Naposledy upravil(a) unicast dne sob lis 23, 2019 12:24 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od Brbla »

Já bych do politiky moc "nezabrušoval", je zbytečný si kazit už tak dost pošmournou sobotu.
"Pachatel možného přestupku" muže bejt rád, že to není na odebrání papírů a zkusit si boj s ouřadem taky není od věci. Aspoň se něco naučí a až opravdu o něco pujde, tak se mu to bude hodit.
Co se týče problematiky "rychlost na silnicích", musim uznat, že moderní auta s navigacema, rozpoznávánim značek a decentní nápovědou "povolená rychlost xx překročena o yy", nebo "bod zájmu úsekové měření rychlosti za 1km" má něco do sebe a nejen že to ušetří nějakou tu kačku, ale i to tak trochu vychovává.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

rottenkiwi píše:Ale politika na princípe vnucovania názoru funguje.
Podobne funguje aj škola, aj ekonomika, celá societa na tom funguje.

Ak vedec presadí svoj názor 400 r. dopredu, tak sa pohneme dopredu.

Ak tu bude 10 00 000 nejednotných, neschopných svojim kuracím mozgom
pochopiť toho vedca, tak tu bude 400 r. stredovek.

Kúpte si, ...., banány ..
Kúpte si ryby, .... plné ortute
Kúpte si vitamín D a K ....
Kúpte si antikoncepciu ...
A on na tebě nekdo míří Kalašnikovem, když si kupuješ ty banány nebo rtuťové ryby? Ty ty reklamy nemůžeš vypnout, letáky bez přečtení zahodit apod.?

Vědci nestačí prosadit názor, to si myslí jen ti pomatenci z IPCC a dopadne to blbě. Vědec musí svoji teorii obhájit. Nastuduj si Poppera, kritický racionalismus, vysvětlení, co to je vědecká metoda.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

Brbla píše:Já bych do politiky moc "nezabrušoval", je zbytečný si kazit už tak dost pošmournou sobotu.
Správně. Celá politika je postavená na tom, že dělá z lidí s rozdílnými názory nepřátele, tím je rozdělí a pak je opanuje.
Divide et impera v praxi. Jediné, jak se tomu dá postavit, je starat se o to své a nechat ostatním, ať to dělají taky. Soused má jiný názor na to, jak má vypadat jeho dům, já mám jiný názor na to, jak má vypadat ten můj. Je správné, že se neschází uliční výbor a že se o tom, jak má vypadat ten který dům, na těch schůzích nehlasuje. A tak nějak to platí ve všem.
Naposledy upravil(a) unicast dne sob lis 23, 2019 12:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od rottenkiwi »

Teoria sa NEDA obhájiť, lebo vo Vesmíre neplatí symetria v čase. :lol:
Ergo pokus o 15:55:01 a ten istý pokus o xx:yy:zz nie je tým istým pokusom,
ani NIKDY nebude, ergo stále sa v budúcnosti može platná teória falzifikovať.

Vráť sa na základnú školu. :D

Reklamy mám priamo v prednáškach z UNSRPE či Stanfordu, MIT či Berkeley.

Inteligentný človek nemám nepriateľov, lebo vie každého presvedčiť
silou argumentov o svojej pravde, platnej aj o 10000 r. :)

/ nehovorím o mat. dokazoch, ani o fyz. experimentoch, lebo
v kvantovke može byť niečo na dvoch miestach naraz /

/ hovorím o poznaní, ktorú má len zlomok promile z nás /
Naposledy upravil(a) rottenkiwi dne sob lis 23, 2019 12:38 pm, celkem upraveno 1 x.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

rottenkiwi píše: Ergo pokus o 15:55:01 a ten istý pokus o xx:yy:zz nie je tým istým pokusom,
ani NIKDY nebude, ergo stále sa v budúcnosti može platná teória falzifikovať.
Vida, chytil ses. Vidíš, že z toho Poppera přece jenom něco víš :)

A teď k tomu pojmu obhájit -- to znamená najít takovou teorii, kterou se jemu samotnému ani nikomu jinému zatím nepodařilo falzifikovat.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od rottenkiwi »

Ale toto nepojde, pokým bude Vesmír z takých častíc, aké poznáme.

Ak budeme "vidieť čas" z nášho pohľadu, potom bude existovať symetria v čase.
a bude sa ňou dať disponovať, ako ničím hmatateľným / terajšie fermióny /.

My teraz nevieme overiť nič, ani len zákon zachovania informácie v čase.

A keď toto neplatí, nedokážeme ísť za hoziront udalostí a overiť napr. VTR.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

rottenkiwi píše:Inteligentný človek nemám nepriateľov, lebo vie každého presvedčiť
silou argumentov o svojej pravde, platnej aj o 10000 r.
No a v tomhle zase nemáš pravdu. Odpověď najdeš třeba v knize Thinking, fast and slow od Daniela Kahnemanna.

Zjednodušeně, lidská mysl funguje dvěma různými způsoby, jedna část je analyticko-syntentická a druhá je automatizovaná. Analyticko-syntetická část vytváří zjednodušené kusy kódu (rutiny) pro tu automatizovanou. Automatizovaná část pak umí fungovat velmi rychle. Na spoustu činností pak máš rutiny a nemusíš nad tím přemýšlet. Problém je, že je udělat update již vytvořené rutiny je velmi obtížné, mnoho lidí postupem času provádí jen ty rutiny v té automatizované části a ta analyticko-syntetická zůstává nevyužívaná (dokonce časem atrofuje). Mnoho lidí si vytvořilo rutiny typu "stát a daně musí být", "kdyby se vše nechalo na trhu, přišel by někdo, kdo by si koupil všechno včetně Slunce", "někdo se o nás musí postarat", "disciplína, vy klucí pitomí, muší bejt, vždyť jinak byste lezli po stromech na Karlově náměstí jako vopice" apod. a pak už o těchto otázkách nedokáží racionálně přemýšlet a veškeré myšlenky vedoucí k narušení těchto rutin předem automatizovaně zavrhují.

Nevýhodou téhle teorie je, že je tak široká, až to vylučuje její falzifikaci.
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od rottenkiwi »

Nie je to tak, ako to ten človek píše, proste treba najprv poznať ako mozog funguje,
potom zostrojiť taký mozog a overiť si, či to čo píšem, nie je bullshit.

Ja sa o mozgu dozvedám veci 35 r. a testujem si lieky na sebe a vidím,
čo je a čo nie je pravda, čo nejaký prof. medicíny napíše. :lol:

Stačí si predpísať liek a testovať, potom zistím kde je pravda.

Rutiny má hardkódované všetko, čo má semeno / DNA /,
a niekedy treba viac generácií aby sa to v mozgu zmenilo,
ale ide to aj predpisom liekov za 48 hod. / napr. elektrošoky + lieky /
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od marko250 »

unicast> k Tvé podpoře j0hna,v úseku s dopravním omezením vědomě jel rychle,předjel policii,která jej změřila a následně stíhala,po dostižení ho seznámila s jeho přestupkem a zjistila další se zelenou kartou.Vše jasně vytýčeno zákonem.V čem je tedy to pochybení policie a následně aparátu v PŘ?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od diablo007 »

Admine dej tuhle debatu do sólo vlákna to sem nepatří. Spíš bych řekl že to sem vůbec nepatří na to jsou jiná fóra
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

marko250 píše:unicast> k Tvé podpoře j0hna,v úseku s dopravním omezením vědomě jel rychle,předjel policii,která jej změřila a následně stíhala,po dostižení ho seznámila s jeho přestupkem a zjistila další se zelenou kartou.Vše jasně vytýčeno zákonem.V čem je tedy to pochybení policie a následně aparátu v PŘ?
Tento popis skutkového děje není zatím prokázaný. Mě to vychází, že j0hn tvrdí, že policie, kterou předjel, teprve následně po předjetí výrazně zrychlila, dojela ho, přiblížila se k němu na vzdálenost výrazně nižší, než je vzdálenost v dané rychlosti bezpečná a měření samotné proběhlo v okamžiku, kdy j0hn nebezpečí plynoucí z té nebezpečně nízké vzdálenosti odvracel. Pochybení je proto spatřováno právě v onom nedodržení bezpečné vzdálenosti policejním vozem.

Jinak co se týče Polcamu, vozidlo na snímku musí mít stejný rozměr v počtu pixelů jak na prvním, tak na posledním a ostatně i na všech případných dalších snímcích. Pakliže tomu tak není, není zjištěno, že by byla dodržena konstantní vzdálenost mezi měřícím a měřeným vozidlem při obou (či všech, je-li jich více) měřeních a pokud se vzdálenost vozidel liší, na měření je nutno pohlížet jako na měření neplatné. Takhle vyřešil svoji causu třeba JUDr. Beran v Pardubicích, odkaz zde: https://www.autoweb.cz/beran-materialni ... ci-cast-i/
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od FRSO »

Musíte to tu pořád rozvádět, toto téma je o něčem jiném, tak to sem nepatří, jděte to prosím řešit na jiné fórum.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od mypower.cz »

Téma určitě oddělím, nicméně je fakt, že tu máme dalších 5000+ témat a není přeci povinnost mít toto téma úplně jako jediné v pozornosti, že jo. :)) pokud to někoho nějak zásadně irituje.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od volente »

Vlákno po proběhlé AKCI se může plevelit do aleluja, stejně už to nikoho nezajímá. Starší uživatelé to mají prožité a ty nové to teprve čeká.
Jen to posledně probírané téma vůbec nesouvisí s problematikou fóra.
Takže třeba PLEVEL ?
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od volente »

unicast píše:
marko250 píše:unicast> k Tvé podpoře j0hna,v úseku s dopravním omezením vědomě jel rychle,předjel policii,která jej změřila a následně stíhala,po dostižení ho seznámila s jeho přestupkem a zjistila další se zelenou kartou.Vše jasně vytýčeno zákonem.V čem je tedy to pochybení policie a následně aparátu v PŘ?
Tento popis skutkového děje není zatím prokázaný. Mě to vychází, že j0hn tvrdí, že policie, kterou předjel, teprve následně po předjetí výrazně zrychlila, dojela ho, přiblížila se k němu na vzdálenost výrazně nižší, než je vzdálenost v dané rychlosti bezpečná a měření samotné proběhlo v okamžiku, kdy j0hn nebezpečí plynoucí z té nebezpečně nízké vzdálenosti odvracel. Pochybení je proto spatřováno právě v onom nedodržení bezpečné vzdálenosti policejním vozem.

Jinak co se týče Polcamu, vozidlo na snímku musí mít stejný rozměr v počtu pixelů jak na prvním, tak na posledním a ostatně i na všech případných dalších snímcích. Pakliže tomu tak není, není zjištěno, že by byla dodržena konstantní vzdálenost mezi měřícím a měřeným vozidlem při obou (či všech, je-li jich více) měřeních a pokud se vzdálenost vozidel liší, na měření je nutno pohlížet jako na měření neplatné. Takhle vyřešil svoji causu třeba JUDr. Beran v Pardubicích, odkaz zde: https://www.autoweb.cz/beran-materialni ... ci-cast-i/
Účastník silničního provozu tady není od toho aby něco odvracel za cenu porušení přepisů a zákonů. Hrdinství by prokázal kdyby to zašlápl a následně by byla jednoznačná vina na straně za ním jedoucího vozidla, které nedodrželo bezpečnou vzdálenost. Ale strach o svůj zadeček byl silnější. Po více než milionu kilometrů projetých Evropou se soupravou 40t/18m
snad vím o čem se dá a nedá diskutovat. V Německu tě i před 10 lety skasírovali za nedodržrení bezpečné vzdálenosti.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od vla »

Ono je to jednoduché, když poruším nějaký zákon či předpis, musím počítat s nějakým postihem, buď mi to projde, nebo ne. Jen srab se přistižení vymlouvá na vše možné.
Nemám rád tenhle stát.
Matess
Příspěvky: 1519
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od Matess »

Pánové... asi jsem jiný. Má osoba měla vždy velký respekt k uniformě a tak jakákoliv zastávka policií končila obvykle nějakou pokutou. Když jsem o těch pokutách později přemýšlel, tak mi došlo jaký jsem blb. Platil jsem pokutu za jízdu v protisměru jednosměrkou za značku kterou jsem neviděl, protože jsem jim věřil (a druhý den zjistil, že značka byla neviditelná a zarostlá ve stromu), platil jsem za nevhodné parkování, když přijela ženská s fordem ka a nemohla projet a během vyplňování pokuty s policií projely 3 dodávky. Jednou jsem si řekl ne a od té doby se vždy slušně a racionálně dohaduji (čti diskutuji) s policistou. Neříkám že jsem pokutu od to doby neplatil... platil jsem za parkování při úklidu komunikací. Prostě jsem na to zapomněl a než jsem stihl přeparkovat policie přijela. Přišel za mnou tenkrát policista a říkal já vím že jste chtěl odjet a já bych vám tu pokutu nedal, ale já mám instrukce a kameru já musím. Dal mi pokutu za 200 a já mu dal peníze hned a ještě dostal čokoládu co jsem měl v autě a poděkoval jsem mu, že tam byl on a né namyšlený kretén, protože i přes tu pokutu jsem měl pocit, že jsem poznal fajn člověka. Bohužel to je ojedinělý případ a většina policistů se chová jako rasa nadřazená. S takovýma se racionálně dohaduji a už několikrát to končilo výhružkama typu "nehádejte se s policistou" apod. Minulý rok jsem jel s kamarádem na kole na kofolu (opravdu nealko) a jelikož měl čerstvě diagnostikovanou cukrovku jel jsem kolem 19 hodiny jako doprovod s ním. Pravda neměl jsem světla a začalo být šero - komu z vás přijde normální aby mě policista zastavoval bez vesty a stylem že přechází silnici jako vrávorající opilec s tím, že když se k němu přiblížím tak přede mě skočí s roztaženýma rukama? Když jsem se mu kličkou na poslední chvilku instinktivně vyhnul tak se otočil a pěstí mě trefil do ramene...

Policisté jsou také lidé a dle mých zkušeností bohužel často psychopati. Chce to trochu nadhled - při předjíždění mi zákon říká abych porušil rychlost. Vždyť je tam podmínka že předjetí má být rychlé a nesmí ohrozit ani omezit. Neznám danou situaci kde k tomu došlo v tomto případě, ale pokud se člověk brání, tak asi má pocit, že samotné zvýšení rychlosti není důvodem k pokutě.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Pokuta při cestě ze srazu mypower.cz

Příspěvek od unicast »

volente píše:Účastník silničního provozu tady není od toho aby něco odvracel za cenu porušení přepisů a zákonů. Hrdinství by prokázal kdyby to zašlápl a následně by byla jednoznačná vina na straně za ním jedoucího vozidla, které nedodrželo bezpečnou vzdálenost.
Jenže on za sebou neměl dvacetitunový návěs, ale nádrž s několika desítkami litrů hořlavého paliva, obalenou poměrně tenkým plechem. Uhořet není nic příjemného a minimálně jednou se to už letos na D1 stalo, bohužel. Naopak, účastník silničního provozu musí zejména udělat vše pro odvrácení přímo hrozící dopravní nehody, teprve na druhém místě je dodržení nějakého technického předpisu, který má být návodem, jak toho dosáhnout, ale vzhledem ke složitosti problematiky nikdy nemůže pokrýt všechny myslitelné situace (čehož si je vědom zákonodárce a jsou si toho vědomy i obecné soudy, alespoň ty na vyšších stupních). Vyplývá to z logiky věci a dá se to vyvodit i z toho, jak je vůbec české právo postaveno, proto v přestupkovém i trestním zákoně to ustanovení o krajní nouzi vůbec je a proto mu předpisy s vyšší právní silou (LZPS, mezinárodní smlouvy) garantují právo na ochranu života a zdraví. Ostatně i §4 zákona č. 361/2000 Sb., stanovující povinnosti účastníků silničního provozu, nejprve stanovuje povinnost nikomu nezpůsobit újmu a teprve pak dodržování předpisů jako takové, i z toho je zjevné, jakému zájmu dává zákonodárce přednost a že ty podrobné předpisy jsou tu zejména proto, aby ten zájem bezpečnosti provozu sledovaly a ochraňovaly.

Naopak takový přístup, že je potřeba slepě a bez přemýšlení následovat pouhý gramatický výklad onoho technického předpisu (byť ani ten to takhle neumožňuje, když si ten ZPPK přečteš celý) i za cenu plných příkopů mrtvol, je nepřijatelný a i každý soud by Tě s ním vyhnal (jakkoli mohu já sám snad mít nějaké sympatie k tomu, že by si policajti o j0hna zrušili předek auta).
volente píše:V Německu tě i před 10 lety skasírovali za nedodržrení bezpečné vzdálenosti.
Ano. Čili by ti policisté měli zkasírovat sami sebe. :D Další věc je, že pro získání důkazu museli sami porušit zákon (ten jim umožňuje bez použití výstražného znamení překračovat rychlost a parkovat v zásadě kdekoli, ale rozhodně jim v takovém případě nedává výjimku z povinnosti dodržovat bezpečnou vzdálenost) a takový důkaz je proto v dalším řízení nepoužitelný.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek