Prodám Li-Ionky 18650

Archiv ukončených inzerátů
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Prodám Li-Ionky 18650

Příspěvek od josse »

Ahoj, nedá mi to nereagovat, cenu řešit nechci, ale s některými body to prostě souvisí. Napřed si dovolím odpovědět na poslední otázku, za kolik bych nakupoval. Jsou to použité jako jsem nakupoval, tedy za 120Kč/kg to jest 6Kč/článek neznámého stavu. A teď komentář, který je nezbytný: Měřím je jinou metodou (což asi každý z nás bude mít trochu svou vlastní metodu) a proto by pro mě znamenalo je tak jako tak měřit znovu. Abych pak složil packy. Baterie stárnou a pokud měsíc-dva stáli, je třeba je znovu nabít a udělat zkoužku samovybíjení, ze zkušenosti zahodím minimálně 5% Pokaždé když takovou zkoužku udělám. Kontakty je třeba odstranit opatrně, na některé pásky se letovat nedá, když to člověk zjistí až když jich má 80 pod plastem je to k nas..ní. Jediné co je tedy ušetřené, je rozebírání a odvoz plastových futrálů.

Teď to důležitější co mám na srdci: Jak to že nereaguje nikdo z vás na:
kodl69 píše:A asi bych nesrovnával Lanzhd se značkovejma baterkama...
Většina článků způsobí problém po určitém čase a je jedno co to je za výrobce, a jak moc je opotřebovaná. Koukejte se vzpamatovat a nenechat začátečníky v problémech. Koupit tyhle články začátečník bez zkušeností prostě nesmí.

Článek který je v pořádku, za měsíc už v pořádku být nemusí. Z těch jak tu říkáte značkových odešlo víc jak 1% za půl roku prostě jen tak a je to na nich poznat vzhledem, spousta další je taky mrtvá, jen to není na první pohled vidět, to si iluze nedělám. Vyjímku v mé statistice tvoří hnědé LG a zelené Panasonic, ty jsem viděl vadné v packu, ale po zapojení do mého packu ještě žádný neodešel. Ostatní Samsung, Sanyo, Sony, LG, noname, všechny odchází. na to je třeba být připravený, čím déle budou ležet, tím menší mají hodnotu. To je pouze tím, že mám málo dat ve statistice, je to pouze otázka času kdy zaregistruju i tyto poslední vadné za čas.
LG_1.jpg
Sanyo_1.jpg
Sony_1.jpg
Sony_1.jpg (87.18 KiB) Zobrazeno 614 x
Upozorňuju, že ty drátky jsou 0.2mm a přepalují se až při 8A. Častěji v mých statistikách se článek odpojí vevnitř a nikoliv ten vnější 0.2mm drátek. Za patřičného vývinu tepla jak je vidět na fotkách
abrams píše:...Servíruju tu články připravený k sestavení dle Vašich potřeb a vono prd ?
To si dovolím nesouhlasit, pro tebe je to připravené, pro někoho jiného už ne.
abrams píše:...pardóóón že sem kupoval zaběhnutý kvalitní baterky v době kdy ceny novejch byly tříciferný...
Bohužel, už nejsou nejnovější a srovnání s Cenou nových je maximálně na místě.

Na závěr, se omlouvám, že to řešíme v Bazar vlákně, sem to nepatří, ale pro kupujícího je to maximálně nebezpečný zboží. Když už to někdo recykluje, má to použít sám se všemi důsledky, a ne to prodávat a lhát kupujícím. Není to první případ podobného inzerátu zde. Můj názor je jasný, prodejce použitých 18650 naprosto dobře ví co dělá a proč se toho chce zbavit, už ty články nejsou v pořádku. Hraje se o čas.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Prodám Li-Ionky 18650

Příspěvek od volente »

Otázka ceny je otázka trhu.
Ale myslím že napadat zde prodávajícího z úmyslného lhaní a klamání není na místě, nikdo nikoho ke koupi nenutí a prodejce není žádný překupník. Pouze člen této komunity který změnil systém úložiště, což se zde děje běžně, a nehodlá zahodit funkční články a svoji práci.
A vyhrožování nebezpečností také není na místě, každý by měl vědět, nebo si zjistit, jak s těmito články zacházet pokud je chce provozovat.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Prodám Li-Ionky 18650

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

dodnes ani jedna relevantní reakce . Takže definitivně ruším mé výše uvedené nabídky .

Jak se zmíněnými Li-Ion články naložím se nedozvíte .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Prodám Li-Ionky 18650

Příspěvek od mopadzi »

tady je evidentní, že články se nepájí, články se bodují
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV

Zamčeno