Navrh FVE bungalov

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

DanoP píše:A si si vedomý úbytku napätia na každej poistke? Môže byť aj 100mV, plus až desať watov per poistka tepelnej straty.
Nemeral som to, iba prilozil, ale ked su seriovo urcite bude stacit iba jedna :-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2551
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od NOPARasito »

Majkl píše:K těm silentblokum. Montoval jsem klimu letos na jaře. Je pověšená na konzolích na zdi, která je z 30cm tvárnice + 10cm vaty. Šrouby držící konzole jsou v tom pěnosilikátu na chemii. Na konzolích jsem dal 2x tak vysoké silenbloky než byly originální a navíc ty moje jsou superelastické. Když chladí, tak nic, ale když jednotka topí, tak jsou ty vibrace vevnitř slyšet! Né moc, ale slyšet to prostě ja. Asi jak to je pověšené uprostřed zdi cca 6 x 3 m tak si to z ní udělá ozvučnici :(
Pokud je to jen trochu možné radil bych dát jednotku opravdu mimo konstrukci domu :!:
Mam jednotku na strese. (Plechova) kdyz jsem venku a na pude tak vibrace pozoruji. Uvnitr domu vubec.
U me je plan 50/50 s chlazenim a topenim.
Silentbloky nejsou co byvaly.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

NOPARasito píše:
Majkl píše:K těm silentblokum. Montoval jsem klimu letos na jaře. Je pověšená na konzolích na zdi, která je z 30cm tvárnice + 10cm vaty. Šrouby držící konzole jsou v tom pěnosilikátu na chemii. Na konzolích jsem dal 2x tak vysoké silenbloky než byly originální a navíc ty moje jsou superelastické. Když chladí, tak nic, ale když jednotka topí, tak jsou ty vibrace vevnitř slyšet! Né moc, ale slyšet to prostě ja. Asi jak to je pověšené uprostřed zdi cca 6 x 3 m tak si to z ní udělá ozvučnici :(
Pokud je to jen trochu možné radil bych dát jednotku opravdu mimo konstrukci domu :!:
Mam jednotku na strese. (Plechova) kdyz jsem venku a na pude tak vibrace pozoruji. Uvnitr domu vubec.
U me je plan 50/50 s chlazenim a topenim.
Silentbloky nejsou co byvaly.
Tiez mi tie silentbloky pripadaju na moje pouzitie priliz tvrde, ale nevadi na 4 bude sediet a na 4 visiet, tak dokopy by to malo byt ok.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

Já mám těch jednotek několik, a hodně záleží na značce. Na střeše mám mezi taškama a držákem hokejový puky, spíš jako distanc než jako tlumení, klima je nějaká neznačková a je to celkem dost to na té střeše hlučný. Další dvě jsou Panasonic, sice na klasickejch držácích na zdi a o těch skoro nevím, že jsou zapnutý. Ono to pružný uložení může v některejch případech vibrace paradoxně zhoršit, pokud se systém hmoty a pružnosti zrovna dostane blízko rezonance s tím, co ho rozkmitává...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Tak nakoniec ju davam na zem, zle som si zameral umiestnenie a nedociahli by mi rury :?
Tak som spravil podstavecdalej od domu koli chodniku.
Přílohy
IMG_20200908_162928.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Pozrel som 3 nahodnebpanely a ziaden hotspot sa nekonal.
Len neviem ci by sa prejavil, ked panely neboli vyuzivane len vystavene na slnku.
Len miesto umiestnenia krabice je viac prehriate.
Přílohy
IMG_20200909_141023.jpg
IMG_20200909_141023.jpg (47.98 KiB) Zobrazeno 581 x
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

Hotspot udělá až protékající prou, jinak je to jenom kus černé hmoty.
Jednotku na zem/ přesněj na stojanou kousek nad zemí jsem měl několik let, ale jaksi mi tam pořád zavazela, takže po rekonstruci je spodní hrana držáku 210cm vysoko, o to jistě parohama nezavadím :)
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

kodl69 píše:Hotspot udělá až protékající prou, jinak je to jenom kus černé hmoty.
Jednotku na zem/ přesněj na stojanou kousek nad zemí jsem měl několik let, ale jaksi mi tam pořád zavazela, takže po rekonstruci je spodní hrana držáku 210cm vysoko, o to jistě parohama nezavadím :)
Myslel som si, zajtra otestujem pocas zataze.
Na zemi ich mam 3ks koli udrziavaniu baterii v kondicii, lebo este nemam pripravene prostredie na ich pouzitie, tak som ich len napojil aby som otestoval mppt nabijac.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Vitek »

rasto1 píše:Tak nakoniec ju davam na zem, zle som si zameral umiestnenie a nedociahli by mi rury :?
Tak som spravil podstavecdalej od domu koli chodniku.
koukám na ten obrázek zdá se mi to nebo tam máš škvíry 2 až 5 mm mezi EPS ??? ja to dělal 2 roky nazpet a teda nebylo to takový... pěkně k sobě to byly takový rozdíly na deskách? nějak mi přijde žes to nezakryl a smrskly se v létě..... je to celý divný. být tebou ověřím zbytek domu jinak je to škoda práce.
já mám teda 14 cm polik a vyhusenkovaný celý i když tam nebyla ani milimetrová dira, proč, slepí se to a drží to plošně daleko víc, a odstraníš tepelný mosty pokud tam je skulina...
ted budu dělat jednu stěnu se zavrtávacíma fisherkama a 30 cm greywall polik tak ti pak pošlu foto termokamerou mý západní návětrný strany.....

děkuju za vysvětlení vítek
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Vitek píše:
rasto1 píše:Tak nakoniec ju davam na zem, zle som si zameral umiestnenie a nedociahli by mi rury :?
Tak som spravil podstavecdalej od domu koli chodniku.
koukám na ten obrázek zdá se mi to nebo tam máš škvíry 2 až 5 mm mezi EPS ??? ja to dělal 2 roky nazpet a teda nebylo to takový... pěkně k sobě to byly takový rozdíly na deskách? nějak mi přijde žes to nezakryl a smrskly se v létě..... je to celý divný. být tebou ověřím zbytek domu jinak je to škoda práce.
já mám teda 14 cm polik a vyhusenkovaný celý i když tam nebyla ani milimetrová dira, proč, slepí se to a drží to plošně daleko víc, a odstraníš tepelný mosty pokud tam je skulina...
ted budu dělat jednu stěnu se zavrtávacíma fisherkama a 30 cm greywall polik tak ti pak pošlu foto termokamerou mý západní návětrný strany.....

děkuju za vysvětlení vítek
Zateploval som si sam a konkretne tu tie dosky boli 2 mesiace na slnku a vysledok si videl. Vacsinou som to vsade vypenoval.
Je tam 20cm greywall a ked budu minusove teploty omrknem cely dom termokamerou zo zvedavosti.
Ale za zivotnost domu mi to urcite na kureni neusetri ani za tu pur penu co som na to minul :lol:
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Konecne po 2 dnoch polozenych 90 % dlazby, tak snad tento rok zacnem i s FV, ked uz bude mat kde parkovat :-)
PS absentujucu rozvodnicu si nevsimajte i ta je v plane :-)
Přílohy
IMG_20201104_153930.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

Takováhle dlažba do garáže... S prací jsi na začátku, dořezy, spárování a sokl... Když jsem dělaql jídelnu, tak metry byly za jeden den, dořezy (členitá místnost) za dva dny, půldne spárování (spárovačka nešla moc vymývat z pórů "keramickýho dřeva") a skoro celej den sokl... Já budu zítra odpoledně pokládat dlažbu v obýváku, včera jsem zastěrkoval elektrickou podlahovku. Těch téček a klínků spotřebuju asi třikrát tolik co ty, i když na menší ploše, mám dlaždice 20x120cm. Už se těším, až v pondělí budu okopávat téčka těžkou botou, jak v instruktážním videu: https://youtu.be/9lrROWxgOO4?t=90 V garáži mám jednolitou vrstvu polyuretanu na betonu, v jednom kuse včetně soklu, už je to tam hromadu let a pořád super. Otázka je, jak ta tvoje dlažba bude snášet ježdění autem a případný pády těžkejch kovovejch předmětů...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od PavelR »

mě se ten rozvbaděč líbí. takovej vzdušnej, kreativní :)
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Vitek »

kodl69 píše:Takováhle dlažba do garáže... S prací jsi na začátku, dořezy, spárování a sokl... Když jsem dělaql jídelnu, tak metry byly za jeden den, dořezy (členitá místnost) za dva dny, půldne spárování (spárovačka nešla moc vymývat z pórů "keramickýho dřeva") a skoro celej den sokl... Já budu zítra odpoledně pokládat dlažbu v obýváku, včera jsem zastěrkoval elektrickou podlahovku. Těch téček a klínků spotřebuju asi třikrát tolik co ty, i když na menší ploše, mám dlaždice 20x120cm. Už se těším, až v pondělí budu okopávat téčka těžkou botou, jak v instruktážním videu: https://youtu.be/9lrROWxgOO4?t=90 V garáži mám jednolitou vrstvu polyuretanu na betonu, v jednom kuse včetně soklu, už je to tam hromadu let a pořád super. Otázka je, jak ta tvoje dlažba bude snášet ježdění autem a případný pády těžkejch kovovejch předmětů...
Uvedom si ze toto neni garaz. Je to asi lepso povrch nez mam v koupelne a tam sem na obkladech nesetril... ale takovahle leskla pokud nebi protiskluz rozhodne do garaze nepatri. Boty od snehu vystoupis a mrsk na zem a jebnes se do hlavy. Do garaze patri protiskluz....
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

kodl69 píše:Takováhle dlažba do garáže... S prací jsi na začátku, dořezy, spárování a sokl... Když jsem dělaql jídelnu, tak metry byly za jeden den, dořezy (členitá místnost) za dva dny, půldne spárování (spárovačka nešla moc vymývat z pórů "keramickýho dřeva") a skoro celej den sokl... Já budu zítra odpoledně pokládat dlažbu v obýváku, včera jsem zastěrkoval elektrickou podlahovku. Těch téček a klínků spotřebuju asi třikrát tolik co ty, i když na menší ploše, mám dlaždice 20x120cm. Už se těším, až v pondělí budu okopávat téčka těžkou botou, jak v instruktážním videu: https://youtu.be/9lrROWxgOO4?t=90 V garáži mám jednolitou vrstvu polyuretanu na betonu, v jednom kuse včetně soklu, už je to tam hromadu let a pořád super. Otázka je, jak ta tvoje dlažba bude snášet ježdění autem a případný pády těžkejch kovovejch předmětů...
Je to gresova dlazba 120x60cm lepim to sam ako cely dom (200m2+ 80m2 steny) takze viem o com hovoris ;-)
Sem davam tak ako inde kde hrozi vlhkost epoxidovu skarovku. Nahovno sa s nou robi ale co uz.
Spocitaj si kolko ta stala predpriprava a vyliatie samotnej podlahy a zistis ze moja cena 400E za dlazbu, sokliky, lepidlo a epoxidovu skarovku je prd.
20x120 som kladol do obytnych miestnosti a bola to pohodovka, ale tam som daval klasicku skarovku.
PavelR píše:mě se ten rozvbaděč líbí. takovej vzdušnej, kreativní :)
Kable su vzduchom chladene ako vyrobca kaze :-)
Vitek píše:
kodl69 píše:Takováhle dlažba do garáže... S prací jsi na začátku, dořezy, spárování a sokl... Když jsem dělaql jídelnu, tak metry byly za jeden den, dořezy (členitá místnost) za dva dny, půldne spárování (spárovačka nešla moc vymývat z pórů "keramickýho dřeva") a skoro celej den sokl... Já budu zítra odpoledně pokládat dlažbu v obýváku, včera jsem zastěrkoval elektrickou podlahovku. Těch téček a klínků spotřebuju asi třikrát tolik co ty, i když na menší ploše, mám dlaždice 20x120cm. Už se těším, až v pondělí budu okopávat téčka těžkou botou, jak v instruktážním videu: https://youtu.be/9lrROWxgOO4?t=90 V garáži mám jednolitou vrstvu polyuretanu na betonu, v jednom kuse včetně soklu, už je to tam hromadu let a pořád super. Otázka je, jak ta tvoje dlažba bude snášet ježdění autem a případný pády těžkejch kovovejch předmětů...
Uvedom si ze toto neni garaz. Je to asi lepso povrch nez mam v koupelne a tam sem na obkladech nesetril... ale takovahle leskla pokud nebi protiskluz rozhodne do garaze nepatri. Boty od snehu vystoupis a mrsk na zem a jebnes se do hlavy. Do garaze patri protiskluz....
Neboj nie je to leskla, taku nemam nikde nie som samovrah.
Přílohy
IMG_20201105_185053.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

Mám v rodině podlaháře, takže to bylo tak trochu za dumpingovou cenu, moje garáž je asi menší (5x5.5m) ale stálo to míň než tvejch 400E, nepočítám samozřejmě podkladní beton do spádu ke kanálku uprostřed - v zimě, když je i sníh, je to neocenitelná věc... Ten podklad je anhydrid? Jestli jo, tak do garáže je to celkem odvážný... Ale asi jsem ze staré školy. Na druhou stranu, jídelnu jsem z nouze musel taky vylít anhydritem, a dlažba se na tu rovinu pokládala skvěle.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

kodl69 píše:Mám v rodině podlaháře, takže to bylo tak trochu za dumpingovou cenu, moje garáž je asi menší (5x5.5m) ale stálo to míň než tvejch 400E, nepočítám samozřejmě podkladní beton do spádu ke kanálku uprostřed - v zimě, když je i sníh, je to neocenitelná věc... Ten podklad je anhydrid? Jestli jo, tak do garáže je to celkem odvážný... Ale asi jsem ze staré školy. Na druhou stranu, jídelnu jsem z nouze musel taky vylít anhydritem, a dlažba se na tu rovinu pokládala skvěle.
Vedel som ze budem klast dlazbu, tak som si nechal dobre vyliat anhydryd, vybrusil si ho a kladiem pekne skoro bez pouzitia vodovahy.
Robim z toho vanu, takze nemam problem s vodou pricom voda sa na vykurovanej podlahe vypari a rekuperacia to vyvetra.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od Vitek »

rasto1 píše:
kodl69 píše:Mám v rodině podlaháře, takže to bylo tak trochu za dumpingovou cenu, moje garáž je asi menší (5x5.5m) ale stálo to míň než tvejch 400E, nepočítám samozřejmě podkladní beton do spádu ke kanálku uprostřed - v zimě, když je i sníh, je to neocenitelná věc... Ten podklad je anhydrid? Jestli jo, tak do garáže je to celkem odvážný... Ale asi jsem ze staré školy. Na druhou stranu, jídelnu jsem z nouze musel taky vylít anhydritem, a dlažba se na tu rovinu pokládala skvěle.
Vedel som ze budem klast dlazbu, tak som si nechal dobre vyliat anhydryd, vybrusil si ho a kladiem pekne skoro bez pouzitia vodovahy.
Robim z toho vanu, takze nemam problem s vodou pricom voda sa na vykurovanej podlahe vypari a rekuperacia to vyvetra.
Promin ja anhydrid neznam jediny co vim tak ze saje vodu a boptna. Dle starych znamych nejhorsi je vytapena garaz napr ba 15 stupnu nebot na aute snih se soli pusobi rychleji. Predpokladam ale ze v takoveto garazi se bude hrat jen stolni fotbalek strkat tam auto je hrich a uvidis ze te stejne nebude bavit cekat na otevreni dveri az pojedes do prace. Taky by me zajimalo jak mas v teto garazi vyresene vetrani ktere musi byt zvenku. Pokud norma o rekuperaci umoznuje nasavat zplodiny a prohanet je trubkama tomu bych se skoro divil. Neznam realne dopady na anhydridu po 10 lerech az popraska sparovacka ale vim ze v garazi ma kazdej beton.
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od kodl69 »

Tohle se možná dozvíme za těch 10 let... Některý "moderní" stavební technologie mi přijdou tak trochu na chvilku, viděl jsem dřevostavbu, kde drobek zatíkalo ze sprcháče, a museli vyměnit kusy trámů, osb desky a pod, při opravě díra několik m2 durch barákem, narušení statiky domu. Když ti zatíká ze sprcháče do klasické masivní stavby, tak ti maximálně po několika letech opadá někde omítka...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm

Re: Navrh FVE bungalov

Příspěvek od rasto1 »

Vitek píše:
rasto1 píše:
kodl69 píše:Mám v rodině podlaháře, takže to bylo tak trochu za dumpingovou cenu, moje garáž je asi menší (5x5.5m) ale stálo to míň než tvejch 400E, nepočítám samozřejmě podkladní beton do spádu ke kanálku uprostřed - v zimě, když je i sníh, je to neocenitelná věc... Ten podklad je anhydrid? Jestli jo, tak do garáže je to celkem odvážný... Ale asi jsem ze staré školy. Na druhou stranu, jídelnu jsem z nouze musel taky vylít anhydritem, a dlažba se na tu rovinu pokládala skvěle.
Vedel som ze budem klast dlazbu, tak som si nechal dobre vyliat anhydryd, vybrusil si ho a kladiem pekne skoro bez pouzitia vodovahy.
Robim z toho vanu, takze nemam problem s vodou pricom voda sa na vykurovanej podlahe vypari a rekuperacia to vyvetra.
Promin ja anhydrid neznam jediny co vim tak ze saje vodu a boptna. Dle starych znamych nejhorsi je vytapena garaz napr ba 15 stupnu nebot na aute snih se soli pusobi rychleji. Predpokladam ale ze v takoveto garazi se bude hrat jen stolni fotbalek strkat tam auto je hrich a uvidis ze te stejne nebude bavit cekat na otevreni dveri az pojedes do prace. Taky by me zajimalo jak mas v teto garazi vyresene vetrani ktere musi byt zvenku. Pokud norma o rekuperaci umoznuje nasavat zplodiny a prohanet je trubkama tomu bych se skoro divil. Neznam realne dopady na anhydridu po 10 lerech az popraska sparovacka ale vim ze v garazi ma kazdej beton.
Nevidim dovod popraskanej dobre spravenej sparovky.
Auta mam starsie a vobec ma netrapi daka hrdza.
Cez vikend to dokoncim a na buduci to vysparujem a k9necne mozem zacat na elektroinstalacii vratane bateriek.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek