K: naftové topení

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: K: naftové topení

Příspěvek od dracekvo »

myslíš jako kotel, nebo typu bufík do auta?
martin2190
Příspěvky: 316
Registrován: pon čer 20, 2016 1:56 pm

Re: K: naftové topení

Příspěvek od martin2190 »

bufik z autobusu ? treba
FVE 4,9KWp kostal piko 5,5 , MVE 17KW , elektroauto ELTRA
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: K: naftové topení

Příspěvek od Vitek »

slušný téma to mě taky zajímá.... kdyby někdo něco měl pošlete mi SZ díky Vítova Laborator
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: K: naftové topení

Příspěvek od goodbie »

no ono topení z auta má 5KW tepelného výkonu,když už něco tak Webasto je to dobré topení,spotřeba cca 1L za hodinu jen bude potřeba aby mělo analogovou řídící jednotku,to se dá spustit manualně mimo auto oproti digitálu.jen ta cena bude někde okolo 10 tisíc za komplet,a nebo pak ještě z autobusu karosa ten má 24Kw a je na 24V jen bude větší spotřeba
luky
Příspěvky: 852
Registrován: pon kvě 19, 2014 11:38 am

Re: K: naftové topení

Příspěvek od luky »

např. ve VW T4 je příhřev motoru. Tuším 3kW nebo 5kW dle verze. Dá se sehnat repasovaný a na internetu je dost dokumentace jak se to ovládá.
Druhá varianta je čína - dost lidí odtud tahá horkovzduchy a teplovodní jsem tam taky viděl.
mobilní elektrárna: viewtopic.php?t=4597, 290Wp mono, Winston 12V/130Ah, Victron MPPT 75/15, Victron inverter 12/250VA, Victron charger 20A
domácí elektrárna: viewtopic.php?t=6898, FV 4010Wp (6x415+4x380), CATL 48V/120Ah, Axpert King 48/5000 + PCM60X + MakeSkyBlue
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: K: naftové topení

Příspěvek od goodbie »

luky píše:např. ve VW T4 je příhřev motoru. Tuším 3kW nebo 5kW dle verze. Dá se sehnat repasovaný a na internetu je dost dokumentace jak se to ovládá.
Druhá varianta je čína - dost lidí odtud tahá horkovzduchy a teplovodní jsem tam taky viděl.
jenže budeš potřebovat topení které bude mít oběhové čerpadlo vody,což příhřev nemá,a na ty topení z WW bacha většinou jsou levné a digitální nejdou zpustil mimo auto a když už je potřeba vcelku dost drahá elektronika co obejbe can bus sběrnici
Naposledy upravil(a) goodbie dne stř lis 06, 2019 10:27 am, celkem upraveno 1 x.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: K: naftové topení

Příspěvek od goodbie »

Miyuki píše:Čerpadlo nepotřebuju aby mělo
Ale musí jít rozumně provozovat, Webasto vím že většinou nic moc nepotřebuje, stačí nastavit pár parametrů v jednotce a běží po připojení napájení
jen pokud je analogové,tam se nemusí nastavovat v podstatě nic,čerpadlo nebude nutné jen v případě že samotíž dokáže zajistit dostatečný průtok vody,jinak se to webasto bude přehřívat a vypínat,nebo pokud tam bude jiné čerpadlo,co bude tlačit vodu,ale zase nebude řízeno jednotkou topení,udělat se to dá
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: K: naftové topení

Příspěvek od marsal64 »

Mno, já v té své poustevně mám topení vzduchové z ali (https://www.aliexpress.com/item/32961246892.html), zatím ke spokojenosti, vodní jsem tam při prvním hledání nenašel, ale možná tam bude taky?
Zajoch
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 29, 2016 12:04 am
Lokalita: podhůří Beskyd
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4,7kWp
Kapacita baterie [kWh]: 19,2kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: ANO

Re: K: naftové topení

Příspěvek od Zajoch »

luky píše:např. ve VW T4 je příhřev motoru. Tuším 3kW nebo 5kW dle verze. Aa
VW sharan (Alhambra, galaxy) mají taky prihrev. 3 nebo 5kw dle verze.. Stačí tomu napájení a spínač. Jednotku to má svoji, stačí dát povel v podobě sepnutí kontaktu na plus.
Je k tomu na netu komplet dokumentace a stojí to pár peněz.
Pawel
Příspěvky: 812
Registrován: stř říj 02, 2013 8:57 am

Re: K: naftové topení

Příspěvek od Pawel »

Ta spotřeba je u 5kW webasto nafta asi 0,5 l na max. 1/2 0,3l. Dodělával jsem si to kdysi do auta Golf. Je k tomu na netu i soft. na testování doba běhu počet startů vše je zapsáno. Za poslední roky to šlo docela do módy a tak ty ceny jsou dost vysoký a chce to analog. A ovládání ON/OFF vše probíhá automaticky. ON provětrání +vodní čerpadlo-žhaveni-čerpadlo paliva-zapnutí hlídání plamene-hoří. OFF vypne palivo-prožhaví-vyvětrá a doběh čerpadla voda. Také se prodávají příhřevy nemají vlastní vodní čerpadlo. Topí jen za běhu motoru. Poloviční výkon se přepíná po dosažení teploty asi 72 st. a to automaticky, čerpadlo je pulzní ubere frekvenci zpomalí větrák. Když bude teplota nadále stoupat samo se vypne a při poklesu teploty opět samo naběhne.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: K: naftové topení

Příspěvek od goodbie »

Pawel píše:Ta spotřeba je u 5kW webasto nafta asi 0,5 l na max. 1/2 0,3l. Dodělával jsem si to kdysi do auta Golf. Je k tomu na netu i soft. na testování doba běhu počet startů vše je zapsáno. Za poslední roky to šlo docela do módy a tak ty ceny jsou dost vysoký a chce to analog. A ovládání ON/OFF vše probíhá automaticky. ON provětrání +vodní čerpadlo-žhaveni-čerpadlo paliva-zapnutí hlídání plamene-hoří. OFF vypne palivo-prožhaví-vyvětrá a doběh čerpadla voda. Také se prodávají příhřevy nemají vlastní vodní čerpadlo. Topí jen za běhu motoru. Poloviční výkon se přepíná po dosažení teploty asi 72 st. a to automaticky, čerpadlo je pulzní ubere frekvenci zpomalí větrák. Když bude teplota nadále stoupat samo se vypne a při poklesu teploty opět samo naběhne.
mám v autě a není nad bufík,žádné škrábání,žádně studené startování motor rychle dosáhne provozní teploty,na spotřebě to je v zimě poznat.
goodbie
Příspěvky: 1453
Registrován: pát bře 08, 2013 7:19 pm
Bydliště:

Re: K: naftové topení

Příspěvek od goodbie »

Miyuki píše:Tak a teď teda ta otázka
Má někdo nějaký topení na prodej ?
mrkni na akuční stránky B. nebo A ale opravdu jen analog
martin2190
Příspěvky: 316
Registrován: pon čer 20, 2016 1:56 pm

Re: K: naftové topení

Příspěvek od martin2190 »

naftovej bufik z autobusu 2000kc muzu dovejzt pristi tejden vo vejkendu jedu do prahy
FVE 4,9KWp kostal piko 5,5 , MVE 17KW , elektroauto ELTRA