Konstrukce polohovaciho systemu

Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2538
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od NOPARasito »

kodl69 píše:Mě potěšilo to, že podle článku z odkazu montáž obvyklým způsobem na střechu nepotřebuje nic z úřadu. A to, jestli tracker nebo na střechu je třeba u mě bezpředmětná otázka, vedle domu mám cca 5m na dvě strany, který stíní dům prakticky celej den.. To by ten tracker musel mít aspoň 15m na výšku, a to by asi uprostřed města nikdo soudnej nepovolil. Takže za mě jedině na střechu.
Přesně, proč zasirat dalsi polochu, kdyz strecha bude sklenenou krytinou i chranena.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od jmachi88 »

Me osobne se trackery libi..

jen mám problem s tím, že mi to na zahrade nepovoli postavit, protoze mam FV panely z roku 2010? a mam zeleny bonus.. druha elektrarny by mi to narusila a mohl bych o to prijit.. to je informace z ERU. :-(

Muzete mi prosím odpovedet na otazku jak se u trackeru dela automaticke naklaneni? ne rucni, ale plne automat? delal to nekdo?

Moje posladni otazka... kde a jake panely poridit, kdyz si chci postavit jednu malinkou 5kW s primym prodejem? Mam doma stridac navic a je mi lito, z nejede :-D
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od redcrown »

Mohlo, mohlo, to jsou teda informace. Všechno to je zastrašování. Část domu oddělit od DS a jet to jako ostrov.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od jmachi88 »

redcrown píše:Mohlo, mohlo, to jsou teda informace. Všechno to je zastrašování. Část domu oddělit od DS a jet to jako ostrov.

na ERU mi řekli, ze zeleny bonus ma podmínky, ze na jednom dome muže byt jen jedna elektrárna..druha by mohla byt pouze v připade, ze bude na objektu který je v katastru...osobne jsem si myslel, ze dam druhou taky na Barak..kompletne ji oddělim od te první atd....bohuzel mi řekli, ze bych musel složite dokazovat, ze jde o odděleny System a do site bych dodaval 2x vic a to by pro neslo...osobne se v tom az tolik nevyznám a nedokážu jim argumentovat pravé ze strachu ze bych prosel o zeleny bonus....mozna by to nějak Slo, ale hádat se s nekym nechci...kdyz bych o to prosel, tak je pak nebude zajímat nic a uz mi to neobnoví...
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od jmachi88 »

5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od volente »

Jako zahradní doplněk dobrý, z praktického hlediska k ničemu. Pán má rád dřevo a umí s ním pracovat, ale kombinace železného ložiska ve dřevě? Tam by se hodil tak kousek tlusté kúže vyvařené v loji, a pokud moderní materiál tak dva teflonové kroužky.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od volente »

Já třeba tracker nemám kde postavit, ale i kdybych měl tak pořád je to nějaký prostor zbytečně zabraný oproti montáži na střechu, kterou už jednou zabranou mám. Od jara do podzimu je energie dost a v zimě tracker stejně nepomůže když je temno. Protože 0 x 25% je zase 0.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od vlkazajac »

Principiálne jednoduchší tracker má kvako1. Sledovanie maxima osvitu podľa jednej vodorovnej osi nemusí mať až tak nezmyselný záber pôdy a zároveň je v podstate vybavená téma čistenia od snehu. Podstatné je, že dobre vychytáva energiu v čase nedostatku.
Je to jedna z najlepších realizácií dobrých nápadov na fóre.

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 240#p96782
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od volente »

to jmachi88
"Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě."

Citace pravidel fora.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od volente »

Z ekonomického hlediska je to nesmysl.
400Wp v našich klimatických podmínkách znamená roční výrobu 400kWh.
S trackerem +25% to je 500kWh.
Při ceně 5,-Kč za kWh je to roční rozdíl 500,-Kč.
Cena uvedeného systému je minimálně 5000,-Kč včetně poplatků (DPH+clo) a to musíme započítat ještě cenu konstrukce a práce.
Takže návratnost tohoto systému je kolem 15let navíc k návratnosti panelů na střeše. A to se nebavíme o údržbě a možných poruchách.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od redcrown »

jmachi88 píše:
redcrown píše:Mohlo, mohlo, to jsou teda informace. Všechno to je zastrašování. Část domu oddělit od DS a jet to jako ostrov.

na ERU mi řekli, ze zeleny bonus ma podmínky, ze na jednom dome muže byt jen jedna elektrárna..druha by mohla byt pouze v připade, ze bude na objektu který je v katastru...osobne jsem si myslel, ze dam druhou taky na Barak..kompletne ji oddělim od te první atd....bohuzel mi řekli, ze bych musel složite dokazovat, ze jde o odděleny System a do site bych dodaval 2x vic a to by pro neslo...osobne se v tom az tolik nevyznám a nedokážu jim argumentovat pravé ze strachu ze bych prosel o zeleny bonus....mozna by to nějak Slo, ale hádat se s nekym nechci...kdyz bych o to prosel, tak je pak nebude zajímat nic a uz mi to neobnoví...
Já nemluvím o elektrárně, ale o několika panelech, baterkách a měniči, oddělených od DS. Do toho jim je hovno, o opaku mě asi těžko někdo přesvědčí. Ať si hlídají tu elektrárnu v ZB, do ostatního ať se neser*u.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od diablo007 »

volente píše:
Z ekonomického hlediska je to nesmysl.
400Wp v našich klimatických podmínkách znamená roční výrobu 400kWh.
S trackerem +25% to je 500kWh.
Při ceně 5,-Kč za kWh je to roční rozdíl 500,-Kč.
Cena uvedeného systému je minimálně 5000,-Kč včetně poplatků (DPH+clo) a to musíme započítat ještě cenu konstrukce a práce.
Takže návratnost tohoto systému je kolem 15let navíc k návratnosti panelů na střeše. A to se nebavíme o údržbě a možných poruchách.
Aby byl výpočet fér odečti montážní materiál pro montáž na střechu a až ten rozdíl zapocitej do návratnosti
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od jmachi88 »

volente píše:to jmachi88
"Na tomto fóru budu diskutovat pouze o ostrovních nebo poloostrovních systémech, popřípadě o tématech souvisejících s ostrovními systémy nebo obecně o soběstačností a osobní nezávislosti na státu, nebo státní infrastruktuře. Toto akceptuji a pro svou FVE nehodlám využívat podporu/dotace, zelený bonus, ani nehodlám energii prodávat do sítě."

Citace pravidel fora.

Díky za upozornění. Já ale diskutuji o ostrovních systémech..(realizace ostrovního v kombinaci se starým) Pokud nemám právo být členem jen proto, že mám FV z dob kdy se to vyplatilo víc, tak se tedy všem moc omlouvám a už to nikdy nezmíním.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Konstrukce polohovaciho systemu

Příspěvek od jmachi88 »

redcrown píše:
jmachi88 píše:
redcrown píše:Mohlo, mohlo, to jsou teda informace. Všechno to je zastrašování. Část domu oddělit od DS a jet to jako ostrov.

na ERU mi řekli, ze zeleny bonus ma podmínky, ze na jednom dome muže byt jen jedna elektrárna..druha by mohla byt pouze v připade, ze bude na objektu který je v katastru...osobne jsem si myslel, ze dam druhou taky na Barak..kompletne ji oddělim od te první atd....bohuzel mi řekli, ze bych musel složite dokazovat, ze jde o odděleny System a do site bych dodaval 2x vic a to by pro neslo...osobne se v tom az tolik nevyznám a nedokážu jim argumentovat pravé ze strachu ze bych prosel o zeleny bonus....mozna by to nějak Slo, ale hádat se s nekym nechci...kdyz bych o to prosel, tak je pak nebude zajímat nic a uz mi to neobnoví...
Já nemluvím o elektrárně, ale o několika panelech, baterkách a měniči, oddělených od DS. Do toho jim je hovno, o opaku mě asi těžko někdo přesvědčí. Ať si hlídají tu elektrárnu v ZB, do ostatního ať se neser*u.

Naprostý souhlas!!! je otázka jestli to kvuli tem par panelum riskovat.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek