Balancer LiFePo4 winston

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

AHoj

narazil jsem na toto
http://www.baterioveboxy.cz/domains/bat ... s1v4-mini/

zda se ze je to zmensena a vylepsena verze jiz znameho balanceru:

https://eskutr.cz/bms-balancery/544-bal ... atory.html

nebo je to dokonce primo on.

mate nekdo zkusenost s timto eshopem? preci jen uspora 100Kc/ks je znacna :)
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od youda »

Ano, to je přímo on, balanční modul B1S od Pavla Musila.

Funguje výborně, standardně umí balancovat 1 ampér a dá se k němu připojit i externí odpor, aby balancoval snad až 10A. Programovatelný, lze použít společně s řídící deskou BMS, nebo zapojit i jen řetěz balancerů zcela samostatně. Má i výstup na sirénku nebo relátko, idikační LEDku a mrtě dalších funkcí. Programuje se přes UART kabel. Pozor, první a poslední balancer řetězu je potřeba upravit odpájením odporů.

Ad zkušenosti s eshopem: Pavel Musil je velmi korektní člověk a jeden z největších expertů, jaké jsem kdy poznal. Bohužel taky hodně vytíženej. Takže když balancery objednáš, určitě nepočítej s tím, že je za tři dny budeš mít doma. Velmi pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se k tvojí objednávce dostane.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
FRSO
Příspěvky: 2254
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Reputace: 136
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od FRSO »

youda píše:Ano, to je přímo on, balanční modul B1S od Pavla Musila.

Funguje výborně, standardně umí balancovat 1 ampér a dá se k němu připojit i externí odpor, aby balancoval snad až 10A. Programovatelný, lze použít společně s řídící deskou BMS, nebo zapojit i jen řetěz balancerů zcela samostatně. Má i výstup na sirénku nebo relátko, idikační LEDku a mrtě dalších funkcí. Programuje se přes UART kabel. Pozor, první a poslední balancer řetězu je potřeba upravit odpájením odporů.

Ad zkušenosti s eshopem: Pavel Musil je velmi korektní člověk a jeden z největších expertů, jaké jsem kdy poznal. Bohužel taky hodně vytíženej. Takže když balancery objednáš, určitě nepočítej s tím, že je za tři dny budeš mít doma. Velmi pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se k tvojí objednávce dostane.
Všiml jsem si, že cena je uvedená 350,- bez DPH, ale v košíku je už s daní a je stejná taky 350,-Kč.
Někde bude chyba ? Ještě jsem ho netestoval, tak nemůžu podat více informací.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Pokud by to bylo za 350 i s DPH tak je to bezkonkurencni. Zkusim objednat a uvidim.

Diky.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od Jozef51 »

youda píše:Ano, to je přímo on, balanční modul B1S od Pavla Musila.
Funguje výborně, standardně umí balancovat 1 ampér a dá se k němu připojit i externí odpor, aby balancoval snad až 10A. Programovatelný, lze použít společně s řídící deskou BMS, nebo zapojit i jen řetěz balancerů zcela samostatně. Má i výstup na sirénku nebo relátko, idikační LEDku a mrtě dalších funkcí. Programuje se přes UART kabel. Pozor, první a poslední balancer řetězu je potřeba upravit odpájením odporů.
Ad zkušenosti s eshopem: Pavel Musil je velmi korektní člověk a jeden z největších expertů, jaké jsem kdy poznal. Bohužel taky hodně vytíženej. Takže když balancery objednáš, určitě nepočítej s tím, že je za tři dny budeš mít doma. Velmi pravděpodobně bude nějakou dobu trvat, než se k tvojí objednávce dostane.
Za akych podmienok si tento balancer pouzival? Ake clanky si balancoval? Pozeral som co pisu v technickych podmienkach niektori dodavatelia. Su to doslova hviezdne vlastnosti. Ma to ale jeden zadrhel. Neviem si predstavit, ze by tieto hviezdne vlastnosti dodrzali v celom pasme odporucaneho napajania 1.8 - 5.5V vzhladom na to akymi spinacmi je dosticka osadena. Ale mozno je tam nejaka nabojova-pumpa ktora vie z 1.8V spravit aspon 4V...
Celkom by som privital keby sa ozvalo viac uzivatelov ktori by napisali ake realne vlastnosti ich balancer ma. A pokial by niekto mal aj schemu zapojenia bolo by to fajn (nie, nechcem robit tento balancer. Zaujima ma cisto z obvodarskeho hladiska. Osobne preferujem na tomto mieste zapojenia aspon s dvojnasobnym nezavislym istenim. A to tato dosticka jednoznacne nema).
Naposledy upravil(a) Jozef51 dne stř říj 30, 2019 11:57 am, celkem upraveno 3 x.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

No mam objednanych 8ks. Tak pak poreferuji.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Musim rict, ze obchod funguje skvele, pan mi jeste psal par mailu jak si to presne predstavuju a jeste vcera odeslal balancery,.

dneska je privezla posta, akorat to zmatlali a nedali mi je protoze baba na prepazce blbe vyplnila papiry a musel bych platit dobirku o 1000Kc vic, a pak to u nich reklamovat.

prohodila udanou cenu a dobirku.

By se jeden z ty cesky posty ja nevim co.....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od youda »

Jozef51 píše: Za akych podmienok si tento balancer pouzival? Ake clanky si balancoval? Pozeral som co pisu v technickych podmienkach niektori dodavatelia. Su to doslova hviezdne vlastnosti. Ma to ale jeden zadrhel. Neviem si predstavit, ze by tieto hviezdne vlastnosti dodrzali v celom pasme odporucaneho napajania 1.8 - 5.5V vzhladom na to akymi spinacmi je dosticka osadena. Ale mozno je tam nejaka nabojova-pumpa ktora vie z 1.8V spravit aspon 4V...
Celkom by som privital keby sa ozvalo viac uzivatelov ktori by napisali ake realne vlastnosti ich balancer ma. A pokial by niekto mal aj schemu zapojenia bolo by to fajn (nie, nechcem robit tento balancer. Zaujima ma cisto z obvodarskeho hladiska. Osobne preferujem na tomto mieste zapojenia aspon s dvojnasobnym nezavislym istenim. A to tato dosticka jednoznacne nema).
Ahoj Jozef,

já měl těchto balancerů 32ks a na nich celkem 64ks článků Winston LFP:
Battery.jpg
2nd box.JPG
Když jsem prodával Winstony, prodal jsem tenkrát i balancery.
Myslím, že to byla starší verze B1SV3, nikoliv ta nejnovější B1SV4:

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=89868#p89868

V každém batteryboxu byla ještě řídící deska s displejem, relátky a komunikací do PC.
Musím říct, že zrovna ty balancery fungovaly fakt na jedničku.

Nastaveny byly na 3.480V. Při balancování nejprve poblikávaly, pak svítily a pokud člověk nabíjel dál, tak i pěkně hřály. Chlazení je vyřešeno fyzickou montáží na nerezový stavěcí šroub a terminál článku. Závadu jsem měl jen na jednom kusu a byla mechanická - při osazování modulu na článek technik šroubovákem urazil SMD odpor. Pokud jde o nízkou vlastní spotřebu v klidovém stavu, ta je u tohoto modelu vyřešená tak, že balancer spí a jednou za čas jej probudí impulz od řídící desky. Balancer proměří článek, probudí následující modul v řetězci a přes sériovou linku mu předá data. Tohle chování se někde dalo nastavit, tedy jestli se má první balancer probouzet pravidelně sám, nebo má čekat na signál z řídící desky. Je k tomu i software "BatteryControl.exe", kde se právě vlastnosti řetězce balancerů dají nastavit.

Na LFP mohu tyhle balancery opravdu doporučit, já s nimi byl moc spokojen. Jestli dokážou fungovat i při 1.8V to fakt netuším, protože jsem logicky neměl důvod je na takové napětí používat. Tomu, co píšou na eshopech bych moc nevěřil, často jsou to domotané a zkopírované informace odjinud. Jediný, kdo k tomu má relevantní info je přímo výrobce, viz první příspěvek.

Naopak ten řídící modul s displejem mi moc nesednul. Do instalací "set and forget" je asi v pohodě, ale šťoura jako jsem já, si s tím řídícím modulem prostě nerozuměl. U jednoho ze dvou kusů mne zlobila kalibrace bočníku, u druhého kusu jsem zase odpálil hlavní MOSFET, viz info někde na začátku mého laboratorního vlákna.

Já už jsem někde trochu jinde, ale pokud bych si dnes stavěl baterku z Winstonů, vybral bych si buď právě B1SV4 nebo Batrium

Tak doufám, že se toto info alespoň trochu hodilo.
Hezký den,
Youda
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Tak balancery mam. :-) uz se tesim na test. Jeste musim.nekde ziskat popis protokolu abych si mohl.udelat vlastni soft.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od youda »

Tady k tomu máš nějaký videa:
https://www.youtube.com/channel/UC2tLqq ... KMDrEu_JzQ

A tady popis komunikace v excelu: ...je takovej...vývojářskej. Snad se tím prokoušeš.

Pokud si to ještě neudělal, tak si k tomu stáhni ten program BatteryControl.exe, ať vidíš jestli to chodí.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Genialni presne tohle sem hledal :)

nez si to poslal tak sem stihl reverznim inzenyringem najit napeti a teplotu clanku :D

Tohle je samozrejmn emnohme jednodussi.

Jinak koukam ze balancer ma malou diru, nedostanu ji na kolik baterie, vyresim to asi vrtakem :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od youda »

V tom popisu je to myslím někde zmíněný, ale dej si pozor na to, že poslední a snad i první balancer v řetězu posílají ještě navíc i proud. No každopádně minimálně jeden z těch modulů k té komunikaci přidává ještě jednu hodnotu.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Janma
Příspěvky: 311
Registrován: sob pro 16, 2017 7:29 pm
Reputace: 11
Bydliště: Znojmo

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od Janma »

Jak píše Yoda - balancery fungují dobře.Mám je od něj. Co zaostává je komunikace s řídící deskou.
Doplňoval jsem kabely pro cellmetry a po opětovném zapojení nejde deska.

No nic balancery balancují i bez ní.
PS: drátky mám už vyvázané ...
Přílohy
20190812_165336.jpg
Schneider XW+ 6048, 2,5 kWp panelů.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Balancery namontovane, balancuji :) to je dobra zprava.

Kde zacit.

Komunikace s obchodem vyborna, pan mi dokonce poslal o jeden balancer navic nez bylo domluveno pry se casto stava ze pri montazi neco vlivem chyby montera umre. TO sem bral jako bonus, nicmene 6 balanceru bylo naprosto novych, jeste nevyloupnutych z vyrobniho PCB, zbyle tri u byly spojede do serie a evidentne uz byly vyuzivane nebo nejakym zpusobem pouzite. MOzna jen test, nevadi, bral jsem to tak, ze mam jeden navic a tim se to srovna. Jenze natom jednom mi nesla komunikace. Merenim jsem zjistil ze vystupni optoclen je vadny. Ha! vzpomnel jsem si co pan rikal o tom ze neco odejde. ted je otazka zda-li sem to pusobil ja nebo uz to bylo a jeslti to pan vubec vedel. Nevadi porad mam jeden navic, takze neni problem, optoclen se snadno vymeni a tim padem no problem.

Problem nastal kdyz sem chtel pripoji + kabel na baterii, balancer nepasuje na kabelove ocko. pri laborovnai jak o tam udelam sem spodni stranou balancera skrtnul o +pol, padla jiskra. A jeje rikam si. Takze z balanceru navic neni nic, on funguje, ale nakym zahadnym zpusobem odesel analogovy vstup, takze nemeri a neustale se snazi napnlo balancovat.

Zkusim napsal vyrobci, jestli by mi neposlal za uplatu naprogramovany mikroprocesor, ze bych ho vymenil. Pokud posle ma velke plusove body.

PS: porad rikam, nedelej veci kdyz jsi unavenej, neee proste to musi byt hned a takhle to dopadne....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od youda »

::facepalm::
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Jozef51
Příspěvky: 480
Registrován: stř bře 01, 2017 8:06 am
Reputace: 85
Bydliště: Rosovice

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od Jozef51 »

dumi píše:Balancery namontovane, balancuji :) to je dobra zprava...
Dakujem za hodnotenie. Ako som napisal, uprednostnujem konstrukciu inej koncepcie. Mam akumulatory a clanky s vyvodmi o priemere 4, 5, 6, 8 a 10mm. Montaz balanceru (iba jednej verzie) priamo na vyvody sa stava problematicka... atd. Dal by sa napisat dost rozsiahly clanok iba o konstrukciach Pbalancerov uverejnenych na MyP aj so schemami. To iste o aktivnych balanceroch ktorych autori si praju uchovat vsetku energiu ziskanu z panelov a koncia s balancermi ktorych maximalna teoreticka ucinnost je 16% a prakticka hlboko pod 10... Zlozite a tym na poruchu nachylne zariadenia na mieste kde ma byt nieco spolahlive a jednoduche. Ale kto si to uvedomuje? Nehovoriac o tom, ze poniektore balancery nebalancuju ale rozbalancovavaju baterie vid Abramsove cimbuří...
Dufam, ze Vase balancery budu sluzit dobre. Odhadujem (samozrejme mozem sa mylit), ze patria ku tym lepsim verziam Pbalancerov (dvojdratove pripojenie s vlastnostami stvordratu). I ked komunikacia velmi fungovat nemusi. O schemu zapojenia mam stale zaujem:) i rukou kreslena a odfotena.
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od luge »

Skusal som
Komunikacia velmi dobra s vyrobcom ale komunikacia PC s balancermi zhorel prevodnik,balancery balancovali podla pocasia,komunikacia mezi balancermi padala.
Z mojej strany o nic som neskrtol ani neprepoloval.
Dosla mi trpezlivost tak skoncili v kosi.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

Jozef51 píše: Mam akumulatory a clanky s vyvodmi o priemere 4, 5, 6, 8 a 10mm. Montaz balanceru (iba jednej verzie) priamo na vyvody sa stava problematicka...
Ja to resil take, mam na aku 8mm vyvody, ale balancer je odhadem na 6mm nebo 5mm. Vyresil to 8micka vrtak :)
Jozef51 píše:O schemu zapojenia mam stale zaujem:) i rukou kreslena a odfotena.
Zkusim to nejak nafotit jak bude prostor.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od dumi »

luge píše:Skusal som
Komunikacia velmi dobra s vyrobcom ale komunikacia PC s balancermi zhorel prevodnik,balancery balancovali podla pocasia,komunikacia mezi balancermi padala.
Z mojej strany o nic som neskrtol ani neprepoloval.
Dosla mi trpezlivost tak skoncili v kosi.
A nesly by z toho kose vyndat? bych je vyuzil :D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
luge
Příspěvky: 750
Registrován: ned lis 13, 2011 5:52 pm
Reputace: 36
Bydliště: SK

Re: Balancer LiFePo4 winston

Příspěvek od luge »

dumi píše:
luge píše:Skusal som
Komunikacia velmi dobra s vyrobcom ale komunikacia PC s balancermi zhorel prevodnik,balancery balancovali podla pocasia,komunikacia mezi balancermi padala.
Z mojej strany o nic som neskrtol ani neprepoloval.
Dosla mi trpezlivost tak skoncili v kosi.
A nesly by z toho kose vyndat? bych je vyuzil :D
Ale sly,kos som este nevysypal. Tusim mam aj vykone rezistory pre 10A.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek