ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Pozvánky na semináře a přednášky nekomerčního charakteru se vstupem zdarma, dobrovolným nebo přiměřeným vstupem, s tématikou ostrovních a poloostrovních systémů, nebo obecně o soběstačnosti a nezávislosti. Reportáže z proběhlých přednášek.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

ota píše:
NOPARasito píše: ...Chapu tvoje uvazovani Prazskyho Pepíka
No Diablo je fakt typickej pražskej Pepík

Ale k věci: bez DPH ti nikdo nic neprodá. DPH ti vrátí finančák, pokud o to zažádáš a finančák uzná že jsi splnil podmínky pro vrácení.
Já tu ale neřekl jediné slovo o vrácení DPH tak co mi vkládas do úst rodilý moravaku
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:No vy sice argumentujete že tam zisk firma nemá jelikož to ani nenakoupil toto já chápu ale úředník to neví jestli někdo nakoupil na firmu pro sebe nebo firma nakoupila prodala dál a jen se vyhýbá placení DPH a daně ze zisku. já jen poukazují na to že kamarádovi takto finančák prolezl účetnictví aby zjistil co komu prodává a to pak nejspíš ověřovali u těch odběratelský ho firem jestli se tam něco neděje . Ono totiž z druhé strany prodáš něco koncakovi bez slevy a nevezme si papír tak ty to vyfakturujes jako prodej firemnímu zákazníkovi se slevou a tím si ponizis zaklad pro odvod daně a jelikož se toto děje a oni to činžák šintó občas můžou i zkontrolovat a tady je ten kámen úrazu ty nakupujes se slevou na firmu a firma to nemá v účetnictví takže pak finanční úřad muze úřadovat a jejich návštěva skoro vždy konci pokutou ať už za cokoliv oni vždy něco vyhrabou
Pokud je DPH odvedeno, nebude reseno. Neco jineho bude v případě "Nejsem platce DPH" nebo nakupu bez DPH pro dalsi prodej. Ale jinak nikdo nebude becet.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:
ota píše:
NOPARasito píše: ...Chapu tvoje uvazovani Prazskyho Pepíka
No Diablo je fakt typickej pražskej Pepík

Ale k věci: bez DPH ti nikdo nic neprodá. DPH ti vrátí finančák, pokud o to zažádáš a finančák uzná že jsi splnil podmínky pro vrácení.
Já tu ale neřekl jediné slovo o vrácení DPH tak co mi vkládas do úst rodilý moravaku
Sak nikdo DPH vracet nechce. Holt se nakoupilo a tim, ze to ani ve firme neni navedeno, jake DPH by jsi chtel zpet???
Jedine jit na Pražské urady jit zatleskat necim jako 7,62 a rychlosti 800/min.
Ale i tak dostanes vse jen ne DPH zpet :yes:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Tvl někdy su asi já fakt Maďar nebo nevím. Já se tu celou dobu bavím o tom že když někdo nakoupil na firmu ale ta firma si to neda do ucetnictvi tak to pro finanční úřad může znamenat že to firma prodala dál ze ziskem s kterého neodvedla DPH a daň ze zisku. Uvědom si že DPH sice zaplatí ELKOV z 30kc ale když to další firma proda za 40 tak DPH odvadi i z těch 10kc nevím co je na tom nepochopitelné a zde je pro finanční úřad ta ztráta a důvod někoho buzerovat už se chápeme pražští Pepíci?
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:Tvl někdy su asi já fakt Maďar nebo nevím. Já se tu celou dobu bavím o tom že když někdo nakoupil na firmu ale ta firma si to neda do ucetnictvi tak to pro finanční úřad může znamenat že to firma prodala dál ze ziskem s kterého neodvedla DPH a daň ze zisku. Uvědom si že DPH sice zaplatí ELKOV z 30kc ale když to další firma proda za 40 tak DPH odvadi i z těch 10kc nevím co je na tom nepochopitelné a zde je pro finanční úřad ta ztráta a důvod někoho buzerovat už se chápeme pražští Pepíci?
To by snad nikdo nemohl nic koupit, co kdyby to prodal dal se ziskem a neodvedl dan se zisku.
Tak to necham tak a bude mi stacit 21% DPH od toho prvniho co to DPH odvedl, protoze se muze stat, ze to neodvede a jeste pujde do politiky :yes:
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od youda »

Uz na to kaslete kluci.

Urcite je tu spousta clenu, kteri v Elkovu nakupuji. Tak pokud chcete jit na ten jejich FVE seminar, proste slusne pozadejte, jestli by vas tam nekdo takovy neprihlasil.

Elkovu jde stejne jen o to:
- aby na te akci zpropagoval svoje produkty
- naucit vas, na co nezapomenout pri objednavani
- upozornit na nejcastejsi prusery, aby nemel reklamace a tahanice
- abyste maximum zbozi nakoupili u nich, a ne u konkurence
- ziskat kontakty, na ktere se vam po akci ozve s nabidkami

Proto taky poradatel takove akce vzdycky chce, aby ucastnici byli bud stavajici, nebo jeste lepe novi, zakaznici velkoobchodu. Obejda, ktery sezere dva chlebicky a za rok si objedna vypinac, pro nikoho zajimavej neni, jen zabira misto.

Urcite se tam da dozvedet i neco zajimaveho a pokecat s dalsimi instalatery. Skoleni to ale ve skutecnosti neni, je to spise seminar.
Naposledy upravil(a) youda dne úte říj 22, 2019 10:57 pm, celkem upraveno 1 x.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Je doba kdy už i za tohle se buzeruje a někdy tyhle nákupy na kamarádovo IČO hold jednou může jeho firmě přivést problémy v podobě návštěvy finančního úřadu se seznamem faktur které firma nezaevidovala a bude je zajímat proč. Taky sem měl kontrolu že sem prodal nějakému zemědělci náhradní díly na traktor a já to neměl v účetnictví a hrozně se divili proč . Pak se zjistilo že si on vytvářel fiktivní faktury aby si navýšil vydaje. Takze ano já jsme pražský Pepík a vy máte perfektní přehled o finanční zprávě
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od mypower.cz »

Proc by firma, ktera nakupuje na fakturu nemela danou fakturu evidovat v ucetnictvi? Jaky by k tomu mela duvod?
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

mypower.cz píše:Proc by firma, ktera nakupuje na fakturu nemela danou fakturu evidovat v ucetnictvi? Jaky by k tomu mela duvod?
A teď se ptáš asi nákup.na fakturu se splatností čili převodem ale tady se spíše řeší v hotovosti zaplacené zboží
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od ota »

Třeba morální,
Hypotetický příklad: firma dělá vzduchotechniku, má 50% slevu u Lindabu na trubky a tvarovky a potom si majitel s 50% slevou koupí plechovou střechu na barák a je mu blbý odpočítat si DPH, tak to dá buď do nedaňovejch dokladů nebo rovnou do koše.
Ušetřil 50% a má klidný spaní.
Naposledy upravil(a) ota dne úte říj 22, 2019 11:23 pm, celkem upraveno 1 x.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

ota píše:Třeba morální,
Dělám vzduchotechniku, mám 50% slevu u Lindabu na trubky a tvarovky a potom si s 50% slevou koupím plechovou střechu na barák a je mi blbý odpočítat si DPH, tak to dám buď do nedaňovejch dokladů nebo rovnou do koše.
Ušetřil jsem 50% a nám klidný spaní.
A teď si představ že by jsi to neměl na svoji střechu ale namontoval to jako firma zákazníkovi kde víš že nebude chtít fakturu takže to co jsi na tom vydělal nikde dal nefiguruje ve firmě v účetnictví a zde vzniká státu újma tak doufám že na tomto příkladu už budu pochopen
Uživatelský avatar
Tibor889
Příspěvky: 123
Registrován: úte črc 30, 2019 9:11 pm
Bydliště: Boleráz

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Tibor889 »

Od toho je skladové hospodárstvo, ktoré sa vtedy kontroluje. Ak je doklad o kúpe v účtovníctve, musí byť aj príjem v sklade. Ak je výdaj zo skladu, musí to byť aj účtovne spracované (faktúra, spotreba atd.) . Ak nie je nič prijaté, nie je čo účtovne riešiť. Ak je prijaté a vydané, ale nie je faktúra, vtedy je to problém.
Labák v skúšobnej prevádzke. Na streche 12x285Wp Amerisolar + 18x235Wp repasovaných LDK + na garáži 6x235Wp repasovaných LDK. Celkom 9060 Wp. Pripojené sú momentálne PIP1-3S4P Amerisolary, PIP2- 3S5P LDK, MSB1- 3S1P strecha, MSB2- 3S2P Garáž., 2x PIP5048MK paralelne, , 2xMakeSkyBlue 60A . Aku Li-ion 18650 Skladačka 60P14S + 6x LG 28P7S bloky = 21kWh využívaných cca 16 kWh, 4x ANT BMS 320A. Sledovanie zatiaľ staré miniPC s Watchpowerom.
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=55&t=5636
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od kodl69 »

A tohle všechno neřeší OSVČ, pokud dělá náklady paušálem, neplátce DPH. Pokud po mě někdo bude chtít zaúčtovat doklad na každou propisku a poznámkovej blok, tak se buď nechám někde zaměstnat, nebo se ze systému odhlásím a už budu jenom pobírat... Pak budu konečně osoba přizpůsobivá, zatím se jaksi bráním.
A podle mě, pokud něco nakoupím a zaplatím z toho DPH, tak je jenom věcí prodejce, za kolik mi to prodá, i kdyby na tom měl ztrátu, je to jeho věc. Sice existuje něco jako cena obvyklá, ale to by muselo být fakt velký, aby to někdo řešil.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Brbla »

Do 10 tis. je to celkem v pohodě. Doklad je možno ztratit, zapomenout v šuplíku, zmuchlat, poškodit, nebo může také být nečitelný a takový nelze do účetnictví založit, což je báječný argument, neb právě toto (nečitelný doklad z termické tiskárny) finančák s oblibou řeší a vyřazuje. U firmy se také drobný materiál účtuje přímo do spotřeby a pokud se nejedná firmu s 10 položkama/rok, tak nemá finančák šanci dohledat, kam zrovna ten kterej konetor či kablík šel.
U dokladu nad 10tis problém je - ten spadá do souhrnného hlášení a jeho neuvedení může být (a s oblibou také je) postihováno finančním úřadem.
Úplně nejčistčí je doklad dát jako daňově neuznatelný a je po ftákách.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od střídač_N »

Brbla píše:.......tak nemá finančák šanci dohledat, kam zrovna ten kterej konetor či kablík šel.........
Ač riskuji, že budu opět označen za skeptika, dovolím si něco upřesnění. Zákon o účetnictví vyžaduje, volně přeloženo, evidenci pro kterou je v účetnictví potřeba. Tudíž FU nemusí nic dohledávat, ale jen a jen vyžadovat evidenci, kde to musí být zaneseno. Dříve to byly skladové karty. Tedy zápis kdy bylo pořízeno a jak a na co bylo ze skladu vydáno. Velice jednoduché již asi 3 tisíce let.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Brbla »

střídač_N píše:
Brbla píše:.......tak nemá finančák šanci dohledat, kam zrovna ten kterej konetor či kablík šel.........
Ač riskuji, že budu opět označen za skeptika, dovolím si něco upřesnění. Zákon o účetnictví vyžaduje, volně přeloženo, evidenci pro kterou je v účetnictví potřeba. Tudíž FU nemusí nic dohledávat, ale jen a jen vyžadovat evidenci, kde to musí být zaneseno. Dříve to byly skladové karty. Tedy zápis kdy bylo pořízeno a jak a na co bylo ze skladu vydáno. Velice jednoduché již asi 3 tisíce let.
Ale notak, skladová evidence - to jako účtování zásob způsobem A nebo B? Z rozdílu účtování je doufám uplně jasné, že "... jen a jen vyžadovat evidenci ..." neplatí vždy a pro každého. A to jsme u podvojného účetnictví, pokud přejdeme k daňové evidenci u FO a případně k paušálům, tak je to mimo mísu uplně totálně - ale ano (píšu malá písmena, aby nedošlo k omylu :mrgreen: ) chápu, že někdo by chtěl hlídal takždej prd, ano (zase malá písmena) pokud není jeho, ano :mrgreen: třeba dluhopisovej,ano :mrgreen: ale zatím se nazadařlo, zatím. Naštěstí.
A 3 tisíce let, jako že už od dob Chamurappiho? A v bušlech na účtě 112 nebo 132? Tak to je fakt dobrej fór.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od střídač_N »

Brbla píše:.....Ale notak, skladová evidence - to jako účtování zásob způsobem A nebo B? Z rozdílu účtování je doufám uplně jasné, že "... jen a jen vyžadovat evidenci ..." neplatí vždy a pro každého........

"účtování zásob způsobem A nebo B" nemá vliv na povinnost vést evidenci majetku v účetních knihách!

"neplatí vždy a pro každého", pokud je účetní jednotkou tak platí vždy a pro každého (každou účetní jednotku).
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Brbla »

střídač_N píše:
Brbla píše:.....Ale notak, skladová evidence - to jako účtování zásob způsobem A nebo B? Z rozdílu účtování je doufám uplně jasné, že "... jen a jen vyžadovat evidenci ..." neplatí vždy a pro každého........

"účtování zásob způsobem A nebo B" nemá vliv na povinnost vést evidenci majetku v účetních knihách!

"neplatí vždy a pro každého", pokud je účetní jednotkou tak platí vždy a pro každého (každou účetní jednotku).
spotřeba není majetek
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od střídač_N »

Brbla píše:......spotřeba není majetek
Tak to bude asi spotřeba majetku, žééééé!!

Chlape, vy jste ale tuhá nátura.
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od zbek »

zdravim to školeni bylo fajn , ještě jednou dik za typ
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000