ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Pozvánky na semináře a přednášky nekomerčního charakteru se vstupem zdarma, dobrovolným nebo přiměřeným vstupem, s tématikou ostrovních a poloostrovních systémů, nebo obecně o soběstačnosti a nezávislosti. Reportáže z proběhlých přednášek.
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Honzík »

ahoj,
firma ELKOv pořádá školení FVE teoriE V PRAxi.
školení je zdarma, pro registrované zákazníky, v BRNĚ , hRADEC Kr., pRAHA....RŮZNÉ TERMýny...
Info mají na stránkách....
čus Honza
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Malý detail sice je zdarma ale je určeno pro zákazníky ELKOV což asi zde většina nesplní
zbek
Příspěvky: 441
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od zbek »

Ale zas někteři splnuji , Dik za typ . čtvrtek už je rozebran v Brně tak snad ten patek vyjde .
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Honzík »

vŠAK JAKÝ JE PROOBLÉM NAKUPOVAT V ELKOVU NA IČO...JAKÉKOLIV.
jÁ TAM BERU VĚCI LÉTA.....TEď jsem NAPŘ. kupovaL SOLÁRNÍ KABEL 4mm2 a za 18 KČ s dph METR........
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Honzík píše:vŠAK JAKÝ JE PROOBLÉM NAKUPOVAT V ELKOVU NA IČO...JAKÉKOLIV.
jÁ TAM BERU VĚCI LÉTA.....TEď jsem NAPŘ. kupovaL SOLÁRNÍ KABEL 4mm2 a za 18 KČ s dph METR........
Já sice chápu že všichni tu musí mít IČO ale světě div se ne nemají. Každopádně 6mm kabel za 20.50 i bez IČO
https://www.dek.cz/produkty/detail/8500 ... kv-cerveny
Honzík
Příspěvky: 59
Registrován: pát dub 19, 2013 4:10 pm
Bydliště: Polnička

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od Honzík »

přece nemusí kupovat na svoje Ičo, ale NA jaKÉ KOLIV, PROSTĚ S KÝM SE DOMLUVÍ...I NA živnosti, co nemaJÍ S ELEKTREM NIC SPOLEČNÉHO....A MAjí TAm opraVDU SPOUSTu věcí, NO A JÁ TO MÁM ZA ROHEM...
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od mypower.cz »

Dobrý den, zkuste prosím kontrolovat tu velikost písmen. Chápu, že píšete asi z mobilu ale přeci jen, ať to má nějakou kulturu. Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

8-)
Honzík píše:přece nemusí kupovat na svoje Ičo, ale NA jaKÉ KOLIV, PROSTĚ S KÝM SE DOMLUVÍ...I NA živnosti, co nemaJÍ S ELEKTREM NIC SPOLEČNÉHO....A MAjí TAm opraVDU SPOUSTu věcí, NO A JÁ TO MÁM ZA ROHEM...
Pak bude jednou zajímavé až si finanční úřad nechá vyjet faktury vydané na tu danou firmu a zjistí že ona to nemá v účetnictví jak to budou vysvětlovat že to pak neprodali bez papírů a tedy mimo účetnictví atd.
FRSO
Příspěvky: 2279
Registrován: ned srp 14, 2011 10:13 pm
Lokalita: poblíž Hodonína
Systémové napětí: >48V
Výkon panelů [Wp]: 7200
Kapacita baterie [kWh]: 9

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od FRSO »

diablo007 píše:8-)
Honzík píše:přece nemusí kupovat na svoje Ičo, ale NA jaKÉ KOLIV, PROSTĚ S KÝM SE DOMLUVÍ...I NA živnosti, co nemaJÍ S ELEKTREM NIC SPOLEČNÉHO....A MAjí TAm opraVDU SPOUSTu věcí, NO A JÁ TO MÁM ZA ROHEM...
Pak bude jednou zajímavé až si finanční úřad nechá vyjet faktury vydané na tu danou firmu a zjistí že ona to nemá v účetnictví jak to budou vysvětlovat že to pak neprodali bez papírů a tedy mimo účetnictví atd.
Tak pokud to nemají v účetnictví a byla splněna daňová povinnost tím posledním kujícím, tak to snad není problém, poslední plátce daň zaplatil a hotovo. To že to někomu prodají za VOC cenu není dle mě daňový problém.
5,4 kWp JJZ 4deg,1,8kWp JV 24deg, do 13.8.2022 bylo 3,6 kWp, MPII 5k, Victron MPPT 250/85-TR, aku 9,45 kWh Lion 15S, BMS 200A, Smart Shunt 500A.
k 28.3.2024 8500kWh
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

No problém je spíš v tom ze to z jedné firmy účetně odešlo do druhé ale ta druhá to účetně vůbec nepřijala takže pak je otázka co s tím druhá firma udělala že to nemá v účetnictví . Když bude někdo moc horlivej může se ptát kde se to podelo jestli to prodali dál bez dokladu nebo se to vypařilo atd
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

Jenze ta druha firma sice zbozi koupila, ale nazaplatila, ani neuctovala. Takze 0 od 0 pojde. Jakmile je zaplaceno DPH, tim to konci ;-)
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Takže když obchodník s naftou koupi cisternu a zaplatí DPH už se nikdo neptá komu ji prodal a proč ji nemá v účetnictví? Nikoho pak nezajímá případně DPH z prodeje a daň ze zisku? To tak jednoduché není
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od dumi »

Mas tu jeste kontrolni hlaseni...
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

dumi píše:Mas tu jeste kontrolni hlaseni...
A v něm se uvádí čísla faktur že
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:Takže když obchodník s naftou koupi cisternu a zaplatí DPH už se nikdo neptá komu ji prodal a proč ji nemá v účetnictví? Nikoho pak nezajímá případně DPH z prodeje a daň ze zisku? To tak jednoduché není
To se pletes, tim DPH to konci, dokud by se to tocilo bez DPH a vsichni by si to prehazovali jako horky brambor, tak je to okate, ale po zaplaceni DPH je to cajk. Ani kontrolni hlaseni neni problem.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

Takže když firma koupi naftu za 30kc s DPH a nedá si to do účetnictví a v malém to prodá lidem za 33kc s DPH chceš říct že s tím stát nemá žádný problém? Z těch 3kc nahoru by za prvé měl.odves další DPH plus daň ze zisku
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 874
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Bydliště: Brno-venkov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od beethowen »

diablo007 píše:Takže když firma koupi naftu za 30kc s DPH a nedá si to do účetnictví a v malém to prodá lidem za 33kc s DPH chceš říct že s tím stát nemá žádný problém? Z těch 3kc nahoru by za prvé měl.odves další DPH plus daň ze zisku
Ale přece když si to někdo koupí na cizí IČO, tak se zaplatí DPH a to IČO to dál s žádným dokladem neprodá. A ten kdo si to na tu firmu koupil si to nechá. Tam nikdo už nebude mít žádný další zisk, takže žádné další daně nebudou. A ani ta firma to nebude mít v účetnictví a nebude si do dávat do nákladů.
Pokud by to bylo jak píšeš, tak je to samozřejmě jiná.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:Takže když firma koupi naftu za 30kc s DPH a nedá si to do účetnictví a v malém to prodá lidem za 33kc s DPH chceš říct že s tím stát nemá žádný problém? Z těch 3kc nahoru by za prvé měl.odves další DPH plus daň ze zisku
Jenze tam neni pro firmu lepsi cena. Jestli jsi registrovan soukrome nebo jako firma mas stejnou slevu. Takze pokud koupis CD profil za 90 s dph nebo 90 s dph neni rozdil. Rozdil muze byt nekde kde jako soukroma osoba nemůžeš byt registrovan, ale vypalne DPH je splneno. Horsi by bylo nakoupit bez DPH a jiz nikde ve firme neuvést, napr naklady atd.
Zbytecne se v tom pytvas. Chapu tvoje uvazovani Prazskyho Pepika a vydojit ze vsech 4x dan z jednech penez, jde snad jen u nas.
Dan na vyplatu->Dan z uroku ulozenych penez->dan z produktu->dan z pozemku a nemvitosti->dan z prodeje nemovitosti. To ze za zivot uvidis fyzicky napr.10mil a stat prizivnictvim ma z tebe 12mil. Tudiz jsi vydelal 22mil a vsema danema te stat predci v zisku neni moc v pořádku.
Ale zase chapu, ze sponzoring 600.000 parazitů neco stoji.
Takze bych konstatoval, ze dan z produktu na zacatku je cajk, to ze se chces prizivit a prodat to kamosovi se ziskem bude na tvem obhajeni zisku a odvedeni dane.
Takze priklad byl pro ziskuchtiveho kamose, kterej te chce ojebat ;-).
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od ota »

NOPARasito píše: ...Chapu tvoje uvazovani Prazskyho Pepíka
No Diablo je fakt typickej pražskej Pepík

Ale k věci: bez DPH ti nikdo nic neprodá. DPH ti vrátí finančák, pokud o to zažádáš a finančák uzná že jsi splnil podmínky pro vrácení.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: ŠKOLENÍ FVE od ELKOVU

Příspěvek od diablo007 »

No vy sice argumentujete že tam zisk firma nemá jelikož to ani nenakoupil toto já chápu ale úředník to neví jestli někdo nakoupil na firmu pro sebe nebo firma nakoupila prodala dál a jen se vyhýbá placení DPH a daně ze zisku. já jen poukazují na to že kamarádovi takto finančák prolezl účetnictví aby zjistil co komu prodává a to pak nejspíš ověřovali u těch odběratelský ho firem jestli se tam něco neděje . Ono totiž z druhé strany prodáš něco koncakovi bez slevy a nevezme si papír tak ty to vyfakturujes jako prodej firemnímu zákazníkovi se slevou a tím si ponizis zaklad pro odvod daně a jelikož se toto děje a oni to činžák šintó občas můžou i zkontrolovat a tady je ten kámen úrazu ty nakupujes se slevou na firmu a firma to nemá v účetnictví takže pak finanční úřad muze úřadovat a jejich návštěva skoro vždy konci pokutou ať už za cokoliv oni vždy něco vyhrabou