Nákupy z Číny

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Mikel píše:
fugas píše: DHL za mě nic neplatí.Dá se říci že mi na to na chvilku půjčí.Pro mě to znamená jen to ,že to zaplatím řidiči dodávky.
DHL za tebe plati clo a DPH. Pokud by jsi si balik neprebral tak to DHL statu musi stejne zaplatit do 10ti dnu. Je to proste poplatek za sluzbu, kterou DHL uctuje vsem, pokud vybere clo nebo DHL bez rozdilu jestli to je zasilka pro soukromou osobu za 30 EUR nebo pro firmu za 10000EUR. Ten poplatek je stale stejny.
Proč bych proboha nepřebral balík v hodnotě 200 USD který jsem zaplatil dopředu?Ten poplatek ve své výši je prostě kostka ve skluzu.Ještě chápu že si tolik vezme někdo kdo mi jde přihlásit auto a stráví tam tři hodiny.Navíc ta možnost volby ,jak píšu výše je pro většinu lidí nemožná.Protože já si prostě nevyřídím pohledávky u CÚ a pak nepojedu 50km do skladu přepravce ,abych si balík vyzvedl.Co je na tom k nepochopení?Je to prostě nastavené tak že z valné většiny lidí tenhle tučný poplateček dostanou formou volby menšího zla.Jestli ti vyhovuje ,koupit si něco za 30 ďolíků a 20 zaplatit přepravci za to ,že přepošle tvoje maily ,je to tvoje volba a já ti to nehodlám vymlouvat.Já jsem se poučil a dám si příště velký pozor abych téhle společnosti nepřispěl.Nic víc nic méně.A jak jsem tak prosvištěl diskuze na netu ,nejsem zdaleka sám.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od NOPARasito »

To Fugas: sam nejsi, jen musis nastavit u sebe takovou represi a byt obezretny, aby jsi jiz nedoplatil na prizivnicky "BUSINEC".
Ja to mam jiz za sebou. Ani VORLA dokud teda neudelaji jak maji v planu, danit a doje.at clem cokoli!!!!!
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2211
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Ještě včera jsem to nevěděl a tak jsem to chtěl sdělit všem kdo to třeba nevěděli ještě dnes ráno.Zlatokopy platit nehodlám ;) Tím bych to asi uzavřel.Přeji všem mnoho slunečných i když už krátkých dnů.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od střídač_N »

rva píše:To už tu je uváděno..........
Ne není. Můj dotaz zněl: " Nicmene doprava podle zakona musi byt vycislena na dovozni fakture."

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek