Nákupy z Číny

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Zdravím.
Nenašel jsem žádné podobné téma a rád bych se podělil o nepříjemnou zkušenost.Ačkoliv většina uživatelů je asi s těmito fakty seznámena, opakování neuškodí.
Nuže objednal jsem si vrtulové listy smířen s platbou cla a DPH a dokonce i s dopravným 60 USD.Ovšem z nezkušenosti jsem pro dopravu zvolil společnost DHL ,což jak se ukázalo nebylo vůbec rozumné.Na moji obranu nutno říct že prodejce jinou možnost nenabízí.Balík do ČR dorazil pravda bleskovou rychlostí.Ale... Přišla mi SMS od přepravce že moje zásilka podléhá celnímu řízení.Pořád dobrý ,s tím se počítalo.Ovšem na rozdíl od jiných běžných přepravců nebyla zásilka předána Celnímu Úřadu ale byla zadržena u přepravce.Ten mi velkoryse nabídl že za mě celní řízení vyřídí za pouhopouhých 550Kč.Když uvážíme že celnímu řízení podléhají věci pořízené za 25 Eur , je to dost pálka.Nehledě na to že se smluvně zavazujete k zaplacení všech poplatků s tím spojených.Nevím co si pod tím představit ,snad si u toho nějaká manipulantka nezlomí nehet.Ale žijeme ve svobodné společnosti ,takže si samozřejmě mohu vše vyřídit sám.Háček je však v tom ,že zboží mi pak předají přímo a osobně v jejich skladu cca 50km od mého bydliště.Taková atrakce reprezentuje prostě den běhání.Využitím této společnosti se tedy stáváte automaticky jejím rukojmím.Tkže jsem vše vyplnil ,napsal si s přepravcem pár mejlíků a celá věc je v běhu.Celní řízení jsem už absolvoval a musím řict že to proběhlo hladce a v rámci zákonem stanovených tax a hlavně s nižší administrativou než když to dělají prý za mě :sm1: Takže teď v hrůze čekám kolik mě ta službička bude ve finále stát.
Chybami se člověk učí a nejhorší je nízká informovanost.Podělil jsem se totiž o svou zkušenost také s kamarádem ,který se z 200 USD a free shipingu vyšplhal na 1000 USD dopravného které si tato společnost naúčtovala údajně ve spolupráci s
čínským eshopem.No ve finále po boji se prý ukázalo být menším zlem zaplatit DPH a clo z 1200 USD plus drobný poplateček přepravci za vyřízení.Měl jsem se ptát dřív no :dontknow:
Pokud jsem něco špatně pochopil ,prosím více zasvěcené o opravu.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
dub042
Příspěvky: 272
Registrován: pát kvě 09, 2014 8:11 pm
Reputace: 14

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od dub042 »

Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Úplně nechápu jak přesně si mám ten odkaz užít :D
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od Mikel »

Asi bych to komentoval slovy “ neznalost zakona neomlouva”.
Doprava zdarma zmena, ze ji neplatite. Nicmene doprava podle zakona musi byt vycislena na dovozni fakture. Pokud to odesilatel neudela musi DHL dopravu dopocitat podle sveho zakladniho ceniku. Cena dopravy musi byt vzdy zahrnuta do zakladu pro vypocet cla a nasledne DPH.
Poplatek 550kc je dle ceniku DHL za zajisteni celniho dluhu, ktery DHL za vas plati.
Pokud by tam bylo clo a DPH 0,-Kc mel by jste to bez tohoto poplatku.
Celni odbaveni zbozi u DHL probiha elektronicky a bez odbaveni nesmi opustit zasilka celni sklad.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Tak za prvé na to jsem nepoukazoval.Poukazuji na to že s jinými přepravci byla zásilka ponechána ve skladu CÚ.Ten mě následně obeslal.A za další osobní předání v případě odmítnutí platby výpalného.Poukázal jsem prostě na problémy vyvstalé poprvé a u tohoto dopravce.Že neznalost neomlouvá samozřejmě vím.Proto jsem si měl nejdříve vygooglit hodnocení společnosti.Já jsem poučen a věřím moje recenze někomu pomůže ušetřit prostředky.

EDIT: Vyžádali si u mě veškeré doklady, které bych musel doložit celníkům.Plus komunikace s nimi.Pak nechápu co za mě kdo vyřídil.Že jako za 550 ty mejly přeposlali? :DElektronicky to lze dnes udělat i napřímo a z domova.
DHL za mě nic neplatí.Dá se říci že mi na to na chvilku půjčí.Pro mě to znamená jen to ,že to zaplatím řidiči dodávky.
Naposledy upravil(a) fugas dne úte říj 15, 2019 2:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od ikovlabs »

NJN - to je ten poplatek za kratsi konec provazu.Proste si muzou rict tak si reknou.Ja treba platil dph i za dopravu ktera byla vycucana z prstu - ee tedy z ceniku posty.Zasilka celkem za 2000 a doprava neni ? ... - hmm taky 2000 tak sup honem zaplat.No ale penize nesmrdi tak co.1000 pro CZ a ty co si na to sahli je doma.Ze mi nasledne dodali balik rozslapany - jo pane tak to nas nezajima a pokud to nahodou chcete zpatky poslat tak Vam nic nedame pac uz to propadlo peklu.Ku.vy
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Ano.Vycucané z prstu je poněkud přesnější opis slov "vypočteno dle SVÉHO základního ceníku".No dvakrát se jeden nespálí.Neznalost neomlouvá.Já nevěděl ,teď už vím a snad díky tomuto vláknu i další.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od kybos »

Pokud se jedná o rozměrnější balík, je vysoká pravděpodobnost, že pokud je cena zboží nad 22 EUR, tak celníkům neunikne. Menší balíčky dopisového formátu občas projdou i s nadlimitní cenou. Pokud je pravěpodobné, že balík bude celníky zachycen, je výhodnější se s dodavatelem domluvit aby označil na balíku nenulovou přepravní cenu. U balíku označeného "free shipping" celníci automaticky nakalkulují přepravu dle ceníku společnosti DHL i když je přepravován jiným kanálem. U balíku z číny, jehož udaná cena je enormě nízká vzhledem k jeho obsahu, vypočítají celníci clo dle ceny srovnatelného výrobku třeba z Ameriky.
Pak jsou jen dvě možnosti buď zaplatit stanovené výpalné, nebo nechat zboží zlikvidovat, neboť poštovné zpět většinou nebývá předplacené.
DPH je daň z přidané hodnoty, tak by mne docela zajímalo, jakou hodnotu celníci tomu zboží přidávají, když ji chce stát inkasovat.
Clo je finanční poplatek, který má chránit tuzemské výrobce před levným dovozem. Zajímalo by mne, koho cla na čínské výrobky chrání, když je u nás nikdo nevyrábí.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Samozřejmě že je to všestranně loupež.No a jak vidno některým přepravcům je líto že mají jen za dopravu ,tak si tam hodí službu kterou je nucen využít každý ,kdo od toho skladu nebydlí dvě zastávky autobusem nebo není na soc. dávkách se spoustou času.Naštěstí už je řada čínských skladů v EU ,což jaksi tyhle formy výdělku pro stát i přepravce eliminuje.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od kybos »

Čínské zboží z evropských skladů je bohužel o poznání dražší než z těch čínských, takže se na tom ušetří většinou jen část poplatku za vyřízení celního dluhu, jelikož číňan nedováží jednu položku jednotlivě ale rovnou celý kontejner. Navíc se z evropských skladů neposílá zboží formou "free shipping", ale dopravné je kalkulováno dle evropských ceníků, což může konečnou cenu výrobku výrazně ovlivnit.
Naposledy upravil(a) kybos dne úte říj 15, 2019 3:26 pm, celkem upraveno 1 x.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

Ano ,ale neplatí to vždy.Chce to hledat.Například u těch vrtulek je cena srovnatelná i nižší.Koupil jsem si před časem na blbnutí vrtulku za 95 USD a přišla během týdne ze Španělska.
Nedávno se mi podařilo pořídit AP 400 ,jenže už měla něco za sebou a za krátko se v kořeni odlomil jeden vrtulový list.Proto zrovna konkrétně tahle anabáze.Samotné vrtule prostě v Evropě nejsou.S poplatky jsem počítal ,ale ne za takových podmínek.
No a i když je sražší tak to raději dám Číňanovi za to že mi do doručí dříve a bez popotahování ,než příživníkům co jen inkasují za nic.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2699
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Reputace: 490
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od kybos »

U nákupu jednotlivých vrtulových listů je třeba dát si pozor na jejich hmotnost. Dostala se mi do rukou malá třílistá VE (1600W), kde odchylky hmotnosti jednotlivých listů byly přes 20% i když to na první pohled nebylo na listu znát. Vyvážit alespoň staticky takový stroj je potom docela problém. Nevyvážený jej nelze úspěšně provozovat.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od střídač_N »

Mikel píše:.... Nicmene doprava podle zakona musi byt vycislena na dovozni fakture. Pokud to odesilatel neudela musi DHL dopravu dopocitat podle sveho zakladniho ceniku.......
Prosím ten zákon jenž to takto vyžaduje.
rva
Příspěvky: 3459
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 526
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od rva »

_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Reputace: 21
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od ResHacker »

Jen se přidám se stejnou zkušeností s DHL. Nechával jsem si tehdy posílat 6kW měnič za asi 500USD. Se clem a DPH jsem samozřejmě počítal, ale za službu celního odbavení, která by od ČP vyšla na nějakých 150, to od DHL vyšlo snad na litr. Pokud možno DHL mimo Evropu už nikdy více..sice profi služby ale za "profi" prachy..
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Mikel
Schválený prodejce
Příspěvky: 969
Registrován: pát lis 01, 2013 11:41 pm
Reputace: 212

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od Mikel »

fugas píše: DHL za mě nic neplatí.Dá se říci že mi na to na chvilku půjčí.Pro mě to znamená jen to ,že to zaplatím řidiči dodávky.
DHL za tebe plati clo a DPH. Pokud by jsi si balik neprebral tak to DHL statu musi stejne zaplatit do 10ti dnu. Je to proste poplatek za sluzbu, kterou DHL uctuje vsem, pokud vybere clo nebo DHL bez rozdilu jestli to je zasilka pro soukromou osobu za 30 EUR nebo pro firmu za 10000EUR. Ten poplatek je stale stejny.
Pohodlný nákup značkových baterií a příslušenství na https://mivvy.mypower.cz/
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od NOPARasito »

Me doslo pres DHL z Nemec, od Taiwancu a clo a nic jsem neplatil. To je blbost.
Cena byla udana 630Eur
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2126
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od fugas »

NOPARasito píše:Me doslo pres DHL z Nemec, od Taiwancu a clo a nic jsem neplatil. To je blbost.
Cena byla udana 630Eur
V rámci EU se clo neplatí.Proto se vyplatí dražší věci objednávat z evropských skladů ,pokud jsou dostupné.
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
willcz
Příspěvky: 590
Registrován: úte zář 06, 2016 2:52 pm
Reputace: 105

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od willcz »

To že je zboží v evropské skladu nemusí znamenat že je proclené.
Může být v celním skladu a je tady jen z důvodu úspory nákladů za dopravu do EU (přišlo v kontejneru lodí) a taky v rámci EU (platíme menší dopravu v EU).

Může to být i obráceně, že nakupuju od čínana a přijde to z EU a nic neplatím, ale vždy je to už poznat na ceně a většinou to tam i píše.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Nákupy z Číny

Příspěvek od NOPARasito »

fugas píše:
NOPARasito píše:Me doslo pres DHL z Nemec, od Taiwancu a clo a nic jsem neplatil. To je blbost.
Cena byla udana 630Eur
V rámci EU se clo neplatí.Proto se vyplatí dražší věci objednávat z evropských skladů ,pokud jsou dostupné.
Jak rikas :handshake:

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek