FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od volente »

Jj, to znám,zkratový proud je v kA.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

volente píše:Jj, to znám,zkratový proud je v kA.
No právě. Když to hrubě spočtu, tak by tam až to bude hotové zkraje teklo do zkratu až 18kA než se to všechno vypaří. Jinak pracovně by to mohlo dávat, kdyby bylo třeba klidně 3-4kA (ona jedna LG HE2 umí 20A dát když je v akunářadí potřeba). U mě si to jen tak brnká. :P :P
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od Matess »

je to moc pěkná práce... za kolik máte ty baterky? Já jsem o tom uvažoval mockrát a vždy jsem došel k ceně za kterou se mi to nechce dělat... Pokud je to veřejné tajemství, tak klidně do PM prosím...
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

Matess píše:je to moc pěkná práce... za kolik máte ty baterky? Já jsem o tom uvažoval mockrát a vždy jsem došel k ceně za kterou se mi to nechce dělat... Pokud je to veřejné tajemství, tak klidně do PM prosím...
Asi to tajemství není, ale asi už za tu cenu hned tak nebudou. Byl to dobrý kup, ale bylo s tím dost práce s čištěním a tříděním, atd. Cena byla určitě pod 1Euro.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

Tady je odkaz na první půlku stavby. Ta už nějakou chvilku běží: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... ion#p72550
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

Zanedlouho se chystám systém upgradovat na 2xXTM4000-48 Fangpusun. Dneska alespoň nějaké dílčí úspěchy.
Aktualizoval jsem firmware ve všech zařízeních XTM400, RCC-03, BSP-500 a XCOM-232i.
Pořídil jsem MOXA Nport 5150 a upgradoval jsem XCOM-232i na XCOM-LAN a propojil jsem se se studer portálem. Vypadá to, že vše chodí jak má. Ve Švýcarsku je jim jedno jestli je tam připojený Studer nebo Fangpusun. 8-)
Docela by mě zajímalo, jak generují ty výrobní čísla a proč to třeba portál neřeší, když vědí, že někdo ty kopie dělá?
Příští týden by mě mohl dorazit první VT-80A. Jde to z Itálie, tak to teďka trochu trvá.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od PavelR »

Hlavne aby to nezacali resit a nemeli tam ve firmwaru vratka kteryma ti zkazi den. Ale snad ne.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

PavelR píše:Hlavne aby to nezacali resit a nemeli tam ve firmwaru vratka kteryma ti zkazi den. Ale snad ne.
Už se to tu řešilo a nemyslím. Dle mě je to úplně stejné a oni to asi nedokážou poznat.
Oni teď řeší “Next”: https://www.studer-innotec.com/en/actua ... yword=Next
A tady: https://www.youtube.com/watch?v=0Qm7s0a04VA
To bude stát peněz :shock: :shock:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od diablo007 »

Nedokážou poznat je asi trošku zavádějící opravdu stačí identifikace dle výrobního čísla a že by to bylo softwarove neřešitelné nebo enormně drahé princezně jejich produktů bych neřekl
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

diablo007 píše:Nedokážou poznat je asi trošku zavádějící opravdu stačí identifikace dle výrobního čísla a že by to bylo softwarove neřešitelné nebo enormně drahé princezně jejich produktů bych neřekl
Podle mě umí Fangpusun generovat výrobní čísla dle nějakého jejich klíče a jelikož je hardware stejný, tak asi nadálku nepoznají co je origo a co pravý. Ta kopie je fakt 1:1.
Navíc si myslím, že ti max. můžou znepřístupnit portál, ale ani tomu moc nevěřím, protože ten vypadá, že je vázaný jenom na momunikační modul Xcom.
Těžko si dokážu představit, že by umrtvili novým FW někomu umrtvili měnič. To nevím jestli by si dovolili.
mobilik
Příspěvky: 2675
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od mobilik »

No keďže je to ich kópia a vydávajú SW tak si to dovoliť môžu.
Kľudne v najnovšom FW to môžu spraviť a zablokovať nejaké funkcie pripadne celý menič.
Nespravili to zrejme preto lebo nevedia zrejme identifikovať klona. :)

Nový FW do meniča si dávaš sám, takže si to znefunkcnis dokonca sám. :)
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

mobilik píše: Nespravili to zrejme preto lebo nevedia zrejme identifikovať klona. :)
A to si myslím, že je ten problém. Fangpusun myslím dokáže generovat jejich ser. no., tak že Studer nerozezná co je origo a co je Fangpusun. A oni přece nemůžou ohrozit své střídače vyrobené doteď. Dle mého s tím nepočítali, že někdo udělá 1:1 kopii i s jejich výr. čísly.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od PavelR »

proto bych se ani nedivil ze az az jim cinan bude kopirovat nexta ze tam nejakou ochranu daji a budou to likvidovat
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

PavelR píše:proto bych se ani nedivil ze az az jim cinan bude kopirovat nexta ze tam nejakou ochranu daji a budou to likvidovat
No to asi dají asi už při vývoji. Na XTM a XTH už kašlou. Jsou to pro ně technologicky výběhové stroje. Jsou to zařízení 13let od uvedení na trh.
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

Jinak, když jsme u toho Studeru.
Tak se mě tento týden podařil husarský kousek. Koupil jsem nový, nikdy nezapojený originál Suder XTH6000-48 za 770USD i s dopravou!!!!
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od PavelR »

Jeste jednou diky za SSR.
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od Frenky »

beethowen píše:Jinak, když jsme u toho Studeru.
Tak se mě tento týden podařil husarský kousek. Koupil jsem nový, nikdy nezapojený originál Suder XTH6000-48 za 770USD i s dopravou!!!!
:yes: :yes: To je hoodně dobrá cena. To byla dražší i ta Čínská kopie XTM4000-48. :yes: :yes:
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 872
Registrován: pát čer 23, 2017 7:46 pm
Reputace: 153
Bydliště: Brno-venkov

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od beethowen »

Jo byla to taková zajímavá dražba a potom celý týden čekání a nervů co přijde, protože za tu cenu jsem tomu nevěřil a šel trochu do rizika. Ale nešlo to nepřihodit a nekoupit. Ale stálo to za to. Uvnitř jsou všudě pěčetě Studer s datumy a podpisy.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od brumlaj »

beethowen píše:...... Oni teď řeší “Next”: .........
V odkaze mi blesklo do voka slůvko "smart". Takže dík za varování - za mne to nepřekročí hranici pozemku.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvek od PavelR »

vytahni z toho ethernetovej kabel a naraz to bude stupid...

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek