Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pon říj 14, 2019 4:11 pm

FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.

FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvekod beethowen » pát říj 04, 2019 6:00 pm

Tak jsem udělal po delší době upgrade a řekl jsem si, že už bych si zasloužil taky svoje vlastní vlákno.
Dnes jsem přidal dalších 9ks panelů, takže jsem momentálně na 6,4kWp. Možná do zimy ještě něco nahoru hodím, jelikož v garáži jsou ještě nějaké zbytky panelů, na střeše je místa ještě dost. Otázka je co s tím v létě. I když děti by si přály bazén :D , ale to bych je asi uvařil, protože místa je tam ještě na cca 5kWp.
Další velký úkol, do kterého se nějak nemůžu dokopat je dalších 15kWh Li-ion, které mám rozdělané. Ale mám v hlavě takový nějaký deadline do konce zimy, tak uvidím.
Přidávám foto střechy po dnešním upgrade. Už byla tma tak foto nic moc. Zítra musím ještě zapojit pod střechou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil beethowen dne pát říj 04, 2019 6:55 pm, celkově upraveno 1
3,8kWp Suntech poly, 2,6kWp IBC poly, MPPSolar PIP-4048MSD, Li-ion 120P14S 300Ah (2.kus ve výstavbě)
beethowen

Re: FVE 6,4kWp Mor. Knínice

Příspěvekod beethowen » pát říj 04, 2019 6:38 pm

Minulý týden mě přišly vzorky PV4 nových konektorů od TE Connectivity. Jsou vcelku zajímavé a jednoduché na práci. Konektory jsou univerzální pro kabely 2,5 - 6mm2 a lisuje se celý konektor pouze knipex kleštěmi, nebo jejich přípravkem. Nic se neodizoluje jenom se vloží dovnitř kabel, zalisuje a je hotovo.
Zítra vyzkouším a budu referovat.
Odkaz je tady: https://www.te.com/commerce/DocumentDel ... F2308033-1
Případně tady: https://www.te.com/commerce/DocumentDel ... F2308033-1
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
3,8kWp Suntech poly, 2,6kWp IBC poly, MPPSolar PIP-4048MSD, Li-ion 120P14S 300Ah (2.kus ve výstavbě)
beethowen

Zpět na Ostrovní elektrárny