Baterie z elektromobilu?

Baterie, dobíjení, údržba, zapojení, diskuze i nad jinými způsoby uložení energie
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od diablo007 »

Popravdě nad podobnou ekologickou likvidaci sem i přemýšlel
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm
Reputace: 61

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od ikovlabs »

Tak on je problem taky v tom ze rozebrat auto je 1 vec ale prodat vsechny dily vec 2.No a to co neprodam a chci zlikvidovat -hlavne plasty ,gumy a pod. mi na separaku nevezmou..A skladka je za penize....
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od dracekvo »

U nás je za obcí kontejner, kam se nechá všechno tohle naházet zadarmo. A i na skládce je u nás je to zhruba 1kč / kg. Takže nic strašného.
Odvážel jsem tam vše co mi zůstalo z likvidace favorita na ND. A kastli jsem prodal do železa i když tam velkým písmem měli, že automobilové součásti nevykupují :D
Tady z toho auta prodávat díly asi bude na delší lokte a nutnost to dát třeba na ebay. Ale motor a invertor by se třeba časem někomu hodil. Výhoda je, že když se to někomu rozbije, ceny nových dílů jsou astronomické a bazarových jak šafránu.
Ale to že by někomu odešel motor jsem zatím neslyšel. Jen invertor nebo nabíječka.
mopadzi
Příspěvky: 989
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Reputace: 51
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od mopadzi »

je toho mraky na Allegru:
například
https://allegro.pl/oferta/bateria-30kwh ... 8111039073
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od diablo007 »

https://allegro.pl/oferta/bateria-16kwh ... 4291fbf951
Na naše kolem 50t otázka je jak na tom ta baterka je ale kdyby dobře tak za kwh už je to zajímavá cena
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od dracekvo »

30kWh leaf je vetšinou dost zhuntovanej co se týče baterek.

Baterka z IOna je zajímavá. Určitě bych si ze dvou baterek byl schopnej poskládat jednu dobrou. A druhá by zůstala na pokusy s intergrací nějakých článků z jiného vozu s vyšší kapacitou. Škoda, že se mi to zrovna nehodí. Snad za rok-dva bude podobná nabídka.
Naposledy upravil(a) dracekvo dne čtv říj 17, 2019 11:35 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od diablo007 »

https://allegro.pl/oferta/bateria-nissa ... d6604cf017
Vyzná tě se někdo v tom grafu co má přiloženo Conti vlastně o baterce vypovídá?
Dreambox
Příspěvky: 274
Registrován: stř led 15, 2014 11:48 am
Reputace: 82
Bydliště: Dolní Podluží

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od Dreambox »

3 ks.Studer XTM 4000-48,3 ks.VT-80 - Studer Innotec,BSP,rs232, východ střecha 3,3Kwp,jižní stěna 4,16 Kwp,západ střecha 3,19Kwp, chalupa Majda 4,2 Kwp.Lifepo4 48V 800Ah
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od marko250 »

>Dreambox -a tohle bys chtěl s ní podstoupit? https://www.youtube.com/watch?v=gQcvZn7-_VE
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
PavelR
Příspěvky: 3104
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Reputace: 220
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od PavelR »

Tak to je brutalni rozborka. Takze takovou baterku pouzit jedine jako celej blok na stavajicim napeti pokud to teda jde, nebo vubec nic.
Kdyz pominu praci se stavbou akupaku sveho tak ty hodiny pri takove rozborce radsi stravim v praci prescas a za meziprodukt v podobe penez si koupim pylony :)
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od dracekvo »

Třeba by ta srajda šla rozpustit nějakou chemií.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od youda »

Když vidím, kolik těch baterek z úplně nových, nabouraných elektromobilů je na prodej, tak mi to vůbec nesedí s tím, že nejdražší na elektromobilu má být právě baterka.

Vždyť ty auta na fotkách jsou často jen trochu pomuchlaný a baterka naopak nemá ani naraženej roh. Ropáci se kolikrát dávaj dohromady, ikdyž šli přes střechu a motor jim proskočil kapotou. A ťuklej elektromobil s urvaným předním kolem se jako neopravuje?

To mi hlava nebere...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od dracekvo »

Na prodej elektromobilu se dlouho čeká. Kdežto za "nebouranou" oktáfku f naftě po německém doktoru v důchodu ti urvou ruce.

Vetšinou to budou výhodně koupený auta, kde pojišťovna proplatila totálku. Takže pro ně je lepší kšeft to rozprodat na díly, jak se zabývat s opravou. Nehledě na to, že najít to, že tento elektromobil byl bouranej bude několikanásobně snažší, tak bouračku ututlat u masového auta.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od youda »

Jo, to dává smysl. Obzvláště ty totálky přes pojišťovnu.

Přesto si říkám, že když je v elektromobilu násobně méně dílů než na ropákovi, tak přece stačí nakoupit plechy, airbagy, nějakej ten řídící počítač, rameno nápravy a hned je z toho zase pěkný auto, který má větší hodnotu než vykotlaná baterka.

Já bych klidně opravenýho elektráka koupil, kdyby byl za polovic oproti novýmu. Třeba baterka z nadupanýho S-ka, které stálo 3 miliony, se prodává pod 500 tis Kč. Vždyť kdyby se to S-ko opravilo, tak se dá prodat za mnohem víc. Nebo ne?

Takhle ten sekundární trh s ojetejma elektromobilama nikdy nevznikne, achjo :(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od rottenkiwi »

Ale sú ľudia, čo zhorené či búrané Tesly opravujú, neďaleko od nás.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od volente »

Jestli elektronika nevyhodnotí zrychleni při nárazu jako důvod k vyřazení z provozu z bezpečnostních důvodů, právě kvůli baterii. Někde jsem četl článek o vysokém pojištění elektromobilů právě z tohoto důvodu.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od jahodovák »

youda píše:Když vidím, kolik těch baterek z úplně nových, nabouraných elektromobilů je na prodej, tak mi to vůbec nesedí s tím, že nejdražší na elektromobilu má být právě baterka.

Vždyť ty auta na fotkách jsou často jen trochu pomuchlaný a baterka naopak nemá ani naraženej roh. Ropáci se kolikrát dávaj dohromady, ikdyž šli přes střechu a motor jim proskočil kapotou. A ťuklej elektromobil s urvaným předním kolem se jako neopravuje?

To mi hlava nebere...
Kamarád má možnost jezdit teslou v práci a podle toho co říká opravit nějakou blbost pokud nejsi zručný tak je dost drahé,ono totiž vše je jen v elektrice a náhradní díly velice drahé,pokud někde dojde k narušení elektriky,je to celkem dost velkej problém,odešel jim zámek,teda otvírání předních dveří,oprava by stála okolo 10 tisíc a přitom odešel jen jeden mikrospínač,ale než to zjistil,tak to dost dlouho trvalo...pokud se náhodou poškodí něco víc,je to prej na hodně dlouho,pokud nemáš k tomu dokumentaci a trochu se v tom nevyznáš....
;)
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od youda »

Aha.
Tak už asi začínám chápat, proč se i tradiční výrobci tak najednou hrnou do elektromobility: konečně mají ideální produkt, který bude pro koncového zákazníka svépomocí neopravitelný.

V reálu tedy budou sice tratit na výrobní marži, ale doženou to na předraženém servisu.
Jo panečku, to je strategie.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od marko250 »

A taky tesla je komplet hliník a ten se lepí,to není jen tak vyměnit díl a porovnat AL.Tyto problémy začly už u ropáků audi a bmw,když to začli cpát na předky.Vyměnit jen horní špičku co drží blatník a podběh v hlíně je skoro neproveditelné,hliník vyžaduje totální čistotu a předehřátí při vaření a to moc čisté není,jsou to dost hrubé housenky,kvúli střídě,takové bochánky a to prostě kupec okamžitě vidí.S plechem nebyl nikdy problém,tam vyměníš a zakryješ vše :-) .
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Baterie z elektromobilu?

Příspěvek od diablo007 »

No těch důvodu proč se elektro bourane ještě moc neopravuje je více a většinu jste už natukli. Jelikož jsou na to brutálně drahé díly tak oprava v autorizovaném servisu j(což se u havarijního pojištění požaduje) je většinou dražší než cena nového minus zbytková hodnota šrotu tak je pro pojišťovnu lepší to uznat jako totalku vrak si prodat a dal to neřešit. Jen ceny předních nárazníku jsou kvůli všem čídlům atd klidně kolem 100t bohužel se to začíná týkat i spalovaku. Další věc proc trh s bouranymi elektromobily ještě moc nefunguje je ten že bourane auto se většinou opravuje díly opět z bouraneho auta a jelikož na vrakovišti toho ještě moc není není z čeho opravovat a okonomika tím pádem vychází špatně pokud by jsi to měl poskládat z nových věcí takže až budou vrakoviště plne tak se to rozjede více

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek