Mobilni aplikace pro power-datacenter

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od jmachi88 »

Tak jsem uspesne dostal data do PC a jedne aplikace.
Uz mi to meri a monitoruje.
Bohuzel s tou aplikaci vubec nejsem spokojeny a abych to videl, tak musim byt fyzicky u PC, nebo Vzdálěne. PC musi samozrejme porad bezet. Ted bych se chtel dostat o metu dal a dostat to do nejakeho online monitoringu. :-)
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od buffy »

tak to gratuluju. ted to staci posilat treba na ftp a uz mas data online. pak staci udelat vystup na web nebo do appky.
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od jmachi88 »

buffy píše:tak to gratuluju. ted to staci posilat treba na ftp a uz mas data online. pak staci udelat vystup na web nebo do appky.

poslat na FTP nebude problem.. problem mam s tim jak dostat data z te apky..musim si s tim jeste pohrat a ziskat je z te apky..netusil jsem ze to je domaci ukol na tak dlouho :-D
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
buffy
Příspěvky: 35
Registrován: ned zář 08, 2019 4:44 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od buffy »

jmachi88 píše:
buffy píše:tak to gratuluju. ted to staci posilat treba na ftp a uz mas data online. pak staci udelat vystup na web nebo do appky.

poslat na FTP nebude problem.. problem mam s tim jak dostat data z te apky..musim si s tim jeste pohrat a ziskat je z te apky..netusil jsem ze to je domaci ukol na tak dlouho :-D
vsak na ftp staci ne? z toho uz lze vyrobit monitoring aspon na webu. a stejna data muze nacitat nejaka remote appka.

az to budes mit na ftp, kdyz tak posli odkaz do PM, jak vypadaji data
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od jmachi88 »

buffy píše:
jmachi88 píše:
buffy píše:tak to gratuluju. ted to staci posilat treba na ftp a uz mas data online. pak staci udelat vystup na web nebo do appky.

poslat na FTP nebude problem.. problem mam s tim jak dostat data z te apky..musim si s tim jeste pohrat a ziskat je z te apky..netusil jsem ze to je domaci ukol na tak dlouho :-D
vsak na ftp staci ne? z toho uz lze vyrobit monitoring aspon na webu. a stejna data muze nacitat nejaka remote appka.

az to budes mit na ftp, kdyz tak posli odkaz do PM, jak vypadaji data

To je právě to...data mi tahá jedna apka a dostat z ní data zatím neumím. až to vymyslím, tak se určitě ozvu.. možná pošlu ti/vám nějaké screeny. Nechci vymyslet vymyslene, a treba je to obecne znama vec.
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono
Uživatelský avatar
jmachi88
Příspěvky: 123
Registrován: stř říj 30, 2019 11:25 am

Re: Mobilni aplikace pro power-datacenter

Příspěvek od jmachi88 »

youda píše:Mám takové tušení, že je to překlep a jedná se o OnGrid Effekta KS 5000DT:

https://www.effekta.com/en/produkt/the- ... inverters/
effekta KS 5000DT.PNG
Pokud k tomuto OnGridu byl zakoupen Wifi Box viz foto níže, tak to spolu chodit nebude. Tenhle typ wifiboxu, s konektorem RS232, je totiž určen jen pro Effekta AX (tedy klony Axperta):
wifibox.PNG
K OnGridu bude úplně jiný typ wifiboxu, s kulatým 4-pin konektorem....a mám takové tušení, že se zatím snad ani neprodává. Na monitoring jednoho nebo i více OnGridů Effekta KS 5000DT bude nejlepší použít sběrnici RS485 a německý SolarLog Base 15 (který bohužel není vůbec zadarmo):
https://www.mg-solar-shop.com/pv-monito ... -log-base/
https://www.solar-log.com/en/products-c ... -log-base/
https://www.solar-log.com/en/products-c ... uid--29685

Ahoj, tak bych ti chtěl poděkovat...po spousta pokusech co se nezdarily jsem se rozhodl koupit Solarlog...
koupil jsem tento model:
https://shop.solarpartner.cz/solar-log-300-pm-2

nasel jsem ho na netu z nemecka za 100Euro a musim rict, ze je to BOMBA!!!
az me mrzi ze to nemam od zacatku a mam zakoupené RPI a různé moduly a blbosti :-)

Zkušenosti:
Jsem neandrtálec, ale když si clovek otevře dokumentaci solarlogu a stridace současné, tak to zapojí..
solarlog se nastaví na konkretni typ a vyrobce a oskenuje si ho...
po načtení hodnot funguje vše jak ma...parada...

Aniz bych to pri koupi vedel, tak solarlog umožňuje propojeni neomezeného poctu stridacu...moje verze umí neomezeny počet stridacu od jednoho výrobce (nastesti mam dvě effekty:-)) s omezením výkonu do 15kW. to mi bohaté stačí...mam 10kw, takže ještě mam rezervu :-)

grafy, monitoring a vse naprosto užasne...umi posilat maily, sms, notifikace..jde nastavit Jake notifikace vás zajímají...
jako bonus jsem objevil, ze se daji připojit zásuvky, rele, spínače... je to ovsem omezené výrobci, které to podporuje..ale nic drahého....umi to samo ridit spotřebu... vytěžovaní 70% výkonu do spotřeby tak jak to rikaji dotace jdou nastavit jedním kliknutím, v novem firmwaru je na to funkce..

Musim rict, ze za ty prachy co jsem to sehnal je to LUXUSNI....
pokud někoho urazí nebo pohoršuje ze jsem sem napsal zkušenosti, tak to smažu... nebo to snaze admin...

po zadani cen elektrony to poczta i vydelek za przebytky a spotrebu..
umi to predikovat výrobu podle počasí v dane lokalitě :-)

pokud chcete sledovat výrobu na PC, tak mají svůj portál ENEREST a nativní aplikaci na mobil...
no za ty prachy..mazec...
5kWp mono + 5kWp poly + 5kWp mono + 5kWp mono + 5kWp mono

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek