Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: úte črc 07, 2020 4:24 am


PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
Předchozí

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod tomas » úte čer 30, 2020 4:01 pm

"Pokud bude nutná provozní podpora projektu, měla by být kompenzována skrze státní rozpočet, a ne peněženky koncových odběratelů."
S tím nesouhlasím, je to absurdní že někdo s vlastním zdrojem (ať už připojený nebo nepřipojený k síti) bude přes daně přispívat na zdroj konkurenci. Tak ať si to ti spotřebitelé co jádro potřebují zaplatí. Ať udělají jaderný tarif, (jako je i OZE) a ať si na to přispívají jaderní aktivisté.
To že to má být státní nevidím reálně, stát to dříve nebo později, ať to zkrachuje nebo bude náhodou vydělávat předá zase ČEZu. Případně tam budou stejní lidi co budou pracovat jak pro stát tak pro ČEZ nebo se tam budou vzájemně střídat, viz. třeba takzvané "nezávislé" ERÚ nebo MPO atd...

"V budoucí vládě nechtějí nést Piráti politickou odpovědnost za průběh projektu způsobený jeho špatnou přípravou."
Tak to je hezké, to by chtěl každý, být ve vládě a nemít zodpovědnost. Tak ať jdou do opozice. Teď jsou ve vládě a mají možnost je tam "kopat do prdelí" aby to špatně nepřipravili, tak ať to dělají a ne že se potom budou vymlouvat že sice byly pro, ale bylo to jako klasicky špatně připravené a že za nic nemohou. Tak mi to přijde že si dělají alibi jako ODS při přípravě a schvalování solárního tunelu, při prvním hlasování kdy bylo jasné že to projde i bez nich byly jakože proti, ale v senátu už pro.
Uživatelský avatar
tomas
 
Příspěvky: 1962
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod Matess » úte čer 30, 2020 11:06 pm

mě to přijde docela logické... proto chtějí aby když do toho jdou státní peníze aby to bylo státu a ten z toho měl jak zisk tak ztrátu a né aby to platil člověk v poplatku za jistič jak chce Babiš. Ono to totiž vydělávat bude, protože ostatní elektrárny zavírají a pokud to bude veřejná zakázka asi to moc velký tunel nebude. Podle mě je to asi krok správným směrem... ale kdo jsem já abych to soudil?
Matess
 
Příspěvky: 861
Registrován: pon zář 09, 2013 4:16 pm
Bydliště: Šumperk

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod brumlaj » stř črc 01, 2020 5:55 am

Ono to totiž vydělávat nebude. Cena ee z takového zdroje bude násobná. Takže o ni bude zájem pouze pokud bude nedostatek. A za 4 měsíce provozu v roce se JE nezaplatí. Už vidím jak nejenže budeme platit za svou spotřebu, ale budeme dotovat Světlíky, Mitaly a jim podobnou podnikaveckou verbež aby tito chudáčci zůstali se svými nyní bankrotujícími firmami konkurenceschopní na trhu. Čímž nás budou samozřejmě masírovat oni.......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
 
Příspěvky: 2424
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod jahodovák » stř črc 01, 2020 7:27 am

Nedávno jsem byl na exkurzi v jedné vodní elektrárně a tam jsem se dozvěděl dost zajímavé věci.Například to,že někdo rozhodl aby bylo možno neplatit státu velké daně ,došlo k rozkouskování systému a tím dochází k menšímu zisku a tudíž i placení menších daní a odklonu zisku do soukromých rukou.V případě krachu zas vše vrátit státu at se o to postará.Pokud si někdo myslí že stát vydělává jen na bohatých,tak se plete..jinak je třeba se dívat pozorně kolem sebe a sledovat jak někteří budou měnit názory,dá se očekávat že to bude docela tobogán,co se bude dít,přeji hezký den
6,4kWp-2 krát aexpert MKS,cca 40kW LIFE A LION
jahodovák
 
Příspěvky: 903
Registrován: ned dub 02, 2017 2:45 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod abrams » stř črc 01, 2020 7:48 am

Zdravím ,

stále je to furt dokola , stavbu atomek zaplatí buďto stát (my daňový poplatníci) , nebo spotřebitelé el. (my malospotřebitelé) . elektro-energetika je byznys ČEZu tak ať si stavby chtěných zdrojů platí ze svých zisků ! Je to jeho biznis .
Neznám žádný případ že by stát postavil a vybavil zámečníkovi dílnu a předal mu ji bezplatně k užívání (vydělávání) .

Uvědomte si že se řeší dilema jestli uzavřít smlouvu s Luciferem nebo smlouvu s Belzebubem :uh: . A to v době na dobu nejnejasnějšího vývoje .

I když co vlastně čekat od politiků , politických pohrobků počítajících s dostavbou Hitlerovy dálnice , stále chtíc dostavět Hitlerovu dálnici ... ::facepalm:: .

Stejný jako se včera sešli betonáři s kýblem betonu nad mapou ČR . Každej si nabral hrst betonu a pokropil jím mapu . Kam dopadl , tam postaví přehradu ::facepalm:: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
 
Příspěvky: 2683
Registrován: ned črc 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Brno

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod unicast » stř črc 01, 2020 8:09 am

tomas píše:Teď jsou ve vládě


Opravdu? To jsou věci...
unicast
 
Příspěvky: 445
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod rokytna » stř črc 01, 2020 8:39 am

abrams píše: stále chtíc dostavět dálnici ...

Tak tohle je kriticky chybějící stavba (nejen) přes Brno, hned po vnitřním okrohu, UŽ ABY TO BYLO.
Jasné, to je jak s každou jinou stavbou, ví se to roky a přesto si tam lidé staví domy, a pak se velice diví, že mají letiště/dálnici/železnici/atd. za zády. Tady ani tak nejvíce nekřičí panelákoví obyvatelé z Bystrce, ale frajeři ze satelitů výše nad Brnem (pokud tam někdo z fóra je, tak to já nevím a nemůžu vědět, tak se nečepýřte)... a neváhají k tomu zneužít i nebohého důchodce z Tetčic (místní ví), tak jak to bylo i u okruhu.
Kdo jezdí z Brna do Svitav a dále nahoru, tak ví o čem je řeč v případě této chybějící dálnice.

http://www.ceskedalnice.cz/dalnice/d43/
ostrovní FVE
rokytna
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod abrams » stř črc 01, 2020 1:16 pm

Zdravím ,

... nepochopeno . Poukazoval jsem na způsob myšlení ouředníčků i politiků - když už to na tu mapu kdosi kdysi namaloval , tak to musíme za každou cenu postavit .
Tady se vymyslí tunel který poslouží byznysu vyvoleným a až pak se vymýšlí politický fičuriny kde , jak ho postavit a hlavně jak voblbnout ovčany aby s nadšením platili a měli z toho dobrej pocit !

Zajímavé počtení : https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jak-nedostavovat-dukovany-madarsky-priklad-varuje/r~5c14ae08b6d611ea95caac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_req_id=IVpI2V8cemU-202007011156&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nikdo tu nemá zájem řešit problémy a výzvy současnosti realisticky do budoucnosti .
Vážně si tu někdo myslí že budoucnost je v kopírování zastaralých technologií ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
abrams
 
Příspěvky: 2683
Registrován: ned črc 17, 2011 11:19 am
Bydliště: Brno

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod jahodovák » stř črc 01, 2020 8:36 pm

Samozřejmě existují nové technologie,ale na ty si budeme muset ještě chvíli počkat až se dotáhne do zdárného konce to divadlo s tím virem,bude to ale v každém případě takový tobogán,že se klidně může stát,že to někteří neustojí.Tudíž přeji sobě i všem na tomto foru aby jsme to ustáli v pohodě a dočkali se lepších zítřků,sice to zní jako budovatelská hesla ale není to tak..
6,4kWp-2 krát aexpert MKS,cca 40kW LIFE A LION
jahodovák
 
Příspěvky: 903
Registrován: ned dub 02, 2017 2:45 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod brumlaj » stř črc 01, 2020 8:47 pm

Ne! Čekáním se nikam nedostaneme, možná jak o tom tak přemýšlím tak jedině do hrobu. Úplně stačí používat to co máme tady a teď. I tak to bude změna kterou 100let nikdo v energetice nezažil. A už to, že zatopíme těm, kteří s námi manipulují, stojí za to. Alespoň mi to za to stojí.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj
 
Příspěvky: 2424
Registrován: ned kvě 12, 2013 1:24 pm

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Reputation System ©'