PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

Vitek píše:
diablo007 píše:A nemohlo se zbláznit gb to by tento příběh umělo udělat
Gbo se neblazní, píšu že to jsou 2 rychlovarný konvice, jedna je moje kafe a druhá je syna sunar
Já spíš myslel ty případy odběru přes den je vidět že to gb drží na úrovni výroby a občas to padne
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od NOPARasito »

Gbo padne jen kdyz padne FV, jen to u nej nejde videt, az po priblizeni ;-)
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Vitek »

diablo007 píše:
Vitek píše:
diablo007 píše:A nemohlo se zbláznit gb to by tento příběh umělo udělat
Gbo se neblazní, píšu že to jsou 2 rychlovarný konvice, jedna je moje kafe a druhá je syna sunar
Já spíš myslel ty případy odběru přes den je vidět že to gb drží na úrovni výroby a občas to padne
jasně to má jednoduchý vysvětlení... mám GBO s kaskádou a dál je doma přítelkyně, ta pere vaří, žehlí, myčka zapíná výsavače atd. no a do toho je GBO který požere to co je navíc tak aby bylo zajištěno napětí na bateriích a směr proudů v průvlekáčích. no a když vytěžuje GBO a spíná ty 2 kW zátěže, tak po odpojení stykače se čeká 6s a pro zapojení 4s tak aby v tom rozvaděči se stykače neucvakaly k smrti. samozřejmě že to dorovnává přes SSR, to je jasný. ale při těch přechodech zapni další stupeň, vypni stupeň tak to funguje dle přiložené 1F komutačního schématu
1f SSR kaskada.PNG
ahoj V.
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mati »

Připomínka ke schématu - pokud by ho chtěl někdo použít pro svou aplikaci:

Řekl bych , že na 99,9% nevydrží to fíčko dlouho zaplé. Napájení relé od HDO by mělo být připojeno na první fázi ( pro ČEZ ) , ale před Fí!!

1) N u HDO v elměr rozvaděči není to samé jako za fí
2)Není důvod mít relé za fí
3) i napájení spínacích relé není důvod mít za fí ( tam ale N správné je )

Kabely 3Cx1,5 jištěné jističem 25A nejsou asi taky zrovna O.K. - měli by se jistit jednotlivé vývody pro spotřebiče. I ty dvaapůlky jsou hooodně na hraně..
Konečné resume funkčnosti fí ve schématu je jistě možné v kontextu celkového provedení el.instalace objektu - ale..

M.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Vitek »

mati píše:Připomínka ke schématu - pokud by ho chtěl někdo použít pro svou aplikaci:

Řekl bych , že na 99,9% nevydrží to fíčko dlouho zaplé. Napájení relé od HDO by mělo být připojeno na první fázi ( pro ČEZ ) , ale před Fí!!

1) N u HDO v elměr rozvaděči není to samé jako za fí
2)Není důvod mít relé za fí
3) i napájení spínacích relé není důvod mít za fí ( tam ale N správné je )

Kabely 3Cx1,5 jištěné jističem 25A nejsou asi taky zrovna O.K. - měli by se jistit jednotlivé vývody pro spotřebiče. I ty dvaapůlky jsou hooodně na hraně..
Konečné resume funkčnosti fí ve schématu je jistě možné v kontextu celkového provedení el.instalace objektu - ale..

M.
Ahoj děkuji, je to přebrané od výrobce, ze stránek yorixu. to jen na osvětu principu "1f komutace"
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od NOPARasito »

mati píše:Připomínka ke schématu - pokud by ho chtěl někdo použít pro svou aplikaci:

Řekl bych , že na 99,9% nevydrží to fíčko dlouho zaplé. Napájení relé od HDO by mělo být připojeno na první fázi ( pro ČEZ ) , ale před Fí!!

1) N u HDO v elměr rozvaděči není to samé jako za fí
2)Není důvod mít relé za fí
3) i napájení spínacích relé není důvod mít za fí ( tam ale N správné je )

Kabely 3Cx1,5 jištěné jističem 25A nejsou asi taky zrovna O.K. - měli by se jistit jednotlivé vývody pro spotřebiče. I ty dvaapůlky jsou hooodně na hraně..
Konečné resume funkčnosti fí ve schématu je jistě možné v kontextu celkového provedení el.instalace objektu - ale..

M.
Poprosím odůvodnění, co, že je na výkresu špatně???
Nikde nejsou průřezy vodičů na straně přívodů k Fí a nejsou hodnoty výkonu spotřebičů. Takže bych výkres bral jako dobrý příklad. 2,5mm2 jištěná 16A je cajk a 1,5mm2 6A taky. Pozn. Mám vyzkoušeno Fí 25A(jednofázové) na trvalých 32A a nehřeje se a 0,03A taky proběhne. Jen asi nebude taková životnost při častějším výpadku v této zátěži.
Pozn.: Tuším má výrobce jističe 6A a 16A pro spotřebiče 3A a 8A a v součtu nějakých 20A cca 4800W. To jen pro doplnění.
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mati »

NOPARasito píše:
mati píše:Připomínka ke schématu - pokud by ho chtěl někdo použít pro svou aplikaci:

Řekl bych , že na 99,9% nevydrží to fíčko dlouho zaplé. Napájení relé od HDO by mělo být připojeno na první fázi ( pro ČEZ ) , ale před Fí!!

1) N u HDO v elměr rozvaděči není to samé jako za fí
2)Není důvod mít relé za fí
3) i napájení spínacích relé není důvod mít za fí ( tam ale N správné je )

Kabely 3Cx1,5 jištěné jističem 25A nejsou asi taky zrovna O.K. - měli by se jistit jednotlivé vývody pro spotřebiče. I ty dvaapůlky jsou hooodně na hraně..
Konečné resume funkčnosti fí ve schématu je jistě možné v kontextu celkového provedení el.instalace objektu - ale..

M.
Poprosím odůvodnění, co, že je na výkresu špatně???
Nikde nejsou průřezy vodičů na straně přívodů k Fí a nejsou hodnoty výkonu spotřebičů. Takže bych výkres bral jako dobrý příklad. 2,5mm2 jištěná 16A je cajk a 1,5mm2 6A taky. Pozn. Mám vyzkoušeno Fí 25A(jednofázové) na trvalých 32A a nehřeje se a 0,03A taky proběhne. Jen asi nebude taková životnost při častějším výpadku v této zátěži.
Pozn.: Tuším má výrobce jističe 6A a 16A pro spotřebiče 3A a 8A a v součtu nějakých 20A cca 4800W. To jen pro doplnění.
Ou , sorry , těch jističů pod stykači jsem si vůbec nevšiml ( čekal jsem je před stykači ) - si budu muset pořídit noťas s větším displayem..
Beru z5
Tuto připomínku tedy musím kvalifikovat jako zkoušku bdělosti.
Zápis ohledně dimenzování budu muset nějak smazat - abych nebyl za elektrotrotla.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2483
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od NOPARasito »

Fpohode. Kazdej starneme a spatne jiz vidime :lol:
:handshake:
Neni potreba jistit pred stykaci ;-), jisteni jiz bylo provedeno na hlavnim privodu, "legenda" k vykresu by byla pochopitelna z jeho stranek. Neni to chyba "Vitka" ani tvoje "Mati". Kazdopadne "Vitek" zde hodil pro predstavu (jak psal). Nikoli jako podklad pro revizaka ci dodavatele :lol: .
Trochta to ma dobre zpracovane :write: .
Uživatelský avatar
mati
Příspěvky: 363
Registrován: ned bře 03, 2013 12:11 pm
Reputace: 29
Bydliště: Paka - city

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mati »

NOPARasito píše:Fpohode. Kazdej starneme a spatne jiz vidime :lol:
:handshake:
Neni potreba jistit pred stykaci ;-), jisteni jiz bylo provedeno na hlavnim privodu, "legenda" k vykresu by byla pochopitelna z jeho stranek. Neni to chyba "Vitka" ani tvoje "Mati". Kazdopadne "Vitek" zde hodil pro predstavu (jak psal). Nikoli jako podklad pro revizaka ci dodavatele :lol: .
Trochta to ma dobre zpracovane :write: .
Ty jističe má Trochta samozřejmě dobře , o tom žádná - ono to ani jednoduše jinak nejde , když přes spínací jde ostrá a přes rozpínací kontakty regulovaná přes SSR..

Ale napájení relé od HDO za fí je nejspíše špatně - na tom trvám.
2x 390Wp Trina Solar ,6x 240Wp Schutten, 10x NexPower 145Wp ,2x Solyndra 200Wp, Victron SmartSolar MPPT 150/35 ,Victron SmartSolar MPPT 250/60 , Victron BlueSolar MPPT 100/50 , Axpert MKS2400WPlus , 2x200Ah 24V Winston LiFePo4 , 4x Pylontech UP2500 , Victron Multiplus II 24/3000/32
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Reputace: 49
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od lemra79 »

osobně si myslim, že napojením stykače na fázi přez chránič a N z HDO bude mít za následek okamžitý výpadek, pokud to není vymyšlený jinak, jak jsem to ze schematu na první pohled nepochopil. V instalacích jde fáze pro stykač HDO vždy mimo chránič, je to pochopitelný.
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Vitek »

lemra79 píše:osobně si myslim, že napojením stykače na fázi přez chránič a N z HDO bude mít za následek okamžitý výpadek, pokud to není vymyšlený jinak, jak jsem to ze schematu na první pohled nepochopil. V instalacích jde fáze pro stykač HDO vždy mimo chránič, je to pochopitelný.
Ahoj samozrejme ze mate pravdu. Ja to tak zapojene nemam. Jak bylo jiz receno jen sem sem daval info o tom jak funguje postupna komutace a s tim az temer nekonecne zatezovani Vasich stridacu..
Rozhodne ale neni nutny signal z hdo pro GBO je to jen jako bonus. Lze pak naparametrizovat funkci pro ohrev tuv pri NT.
Ahoj V.
A protoze velmbloud prisel dnes jeste jeden zdase ze elektrarnu VVU ma celkem vymakanou. K tomu to pritapeni z prebytku ktere neni zakresleno atd atd.... To vse prispiva k tomu ze se fakt zatim da vyuzit mnoho. V lete leda tak susit hlinu a nebo vyvarovat septiky....
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mypower.cz »

Nechci rusit plevel diskuzi v plevel vlakne ale koukam ze korona ma asi vliv na registrace uzivatelu :)) dneska odklikavam uz asi 7meho usera se zajimavym registracnim mailem. Tak jen houst a vetsi kapky. :D Cim vic nas bude tim lepe.
A kdyz uz jsme tak u toho, jedno drobne info, ktere zde asi stejne zapadne. O vikendu hodlam zprovoznit konecne po temer deseti letech poradny a validni HTTPS na mypower.cz, coz zpusobi masivni indexaci fora na googlu a opet posun na predni mista, takze ocekavejte pripadne kratky vypadek, ale asi spis ne. Snad to s certbotem probehne hladce. Ma-li nekdo ze zdejsich linuxovych znalcu s certbotem v kombinaci s apache web serverem zkusenosti, budu vdecen za rady. Diky. Budu to delat prvně :D Snad to nedoj*bu. HTTPS jsem resil vzdy jen se selfsigned certifikatem. tedy jak se lidove rika "na dve veci, na ho*no a na nic".

:comp:
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od josse »

mypower.cz píše:Nechci rusit plevel diskuzi v plevel vlakne ale koukam ze korona ma asi vliv na registrace uzivatelu :)) dneska odklikavam uz asi 7meho usera se zajimavym registracnim mailem. Tak jen houst a vetsi kapky. :D Cim vic nas bude tim lepe.
A kdyz uz jsme tak u toho, jedno drobne info, ktere zde asi stejne zapadne. O vikendu hodlam zprovoznit konecne po temer deseti letech poradny a validni HTTPS na mypower.cz, coz zpusobi masivni indexaci fora na googlu a opet posun na predni mista, takze ocekavejte pripadne kratky vypadek, ale asi spis ne. Snad to s certbotem probehne hladce. Ma-li nekdo ze zdejsich linuxovych znalcu s certbotem v kombinaci s apache web serverem zkusenosti, budu vdecen za rady. Diky. Budu to delat prvně :D Snad to nedoj*bu. HTTPS jsem resil vzdy jen se selfsigned certifikatem. tedy jak se lidove rika "na dve veci, na ho*no a na nic".

:comp:
Hurá! Hurá! Hurá!

certbot je sranda, jen pozor na vlastní htacces rewrite pravidla a podobný, vytvoří si to adresář, na který se ověřovací server musí dostat. A druhá věc, která mě občas dostane jsou geo pravidla v iptables, občas na to zapomenu a blokuju si to sám a nemůžu přijít kdo mi to po cestě blokuje...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
unicast
Příspěvky: 1178
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od unicast »

mypower.cz píše:coz zpusobi masivni indexaci fora na googlu a opet posun na predni mista
A opravdu to chceš?
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mobilik »

Prídu nový ľudia a to sú peniaze z reklamy. Čím viac registrovaných, tým je vyšší rejting, či jak sa to píše. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od josse »

mypower.cz píše:Nechci rusit plevel diskuzi v plevel vlakne ale koukam ze korona ma asi vliv na registrace uzivatelu :)) dneska odklikavam uz asi 7meho usera se zajimavym registracnim mailem. Tak jen houst a vetsi kapky. :D Cim vic nas bude tim lepe.
A kdyz uz jsme tak u toho, jedno drobne info, ktere zde asi stejne zapadne. O vikendu hodlam zprovoznit konecne po temer deseti letech poradny a validni HTTPS na mypower.cz, coz zpusobi masivni indexaci fora na googlu a opet posun na predni mista, takze ocekavejte pripadne kratky vypadek, ale asi spis ne. Snad to s certbotem probehne hladce. Ma-li nekdo ze zdejsich linuxovych znalcu s certbotem v kombinaci s apache web serverem zkusenosti, budu vdecen za rady. Diky. Budu to delat prvně :D Snad to nedoj*bu. HTTPS jsem resil vzdy jen se selfsigned certifikatem. tedy jak se lidove rika "na dve veci, na ho*no a na nic".

:comp:
Už se to blíží/nějaký zádrhel? Stále se můžu těšit?

An error occurred during a connection to mypower.cz. SSL received a record that exceeded the maximum permissible length. Error code: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG

:-)
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mypower.cz »

josse píše:Už se to blíží/nějaký zádrhel? Stále se můžu těšit?

An error occurred during a connection to mypower.cz. SSL received a record that exceeded the maximum permissible length. Error code: SSL_ERROR_RX_RECORD_TOO_LONG

:-)

Pomalu ale jiste. Zatim ve fazi priprav jeste s jednim vylepsenim, coz bude obnaset asi k veceru vypadek pac docasne poweroff a migrace uloziste virtualniho serveru.
unicast píše:
mypower.cz píše:coz zpusobi masivni indexaci fora na googlu a opet posun na predni mista
A opravdu to chceš?
Jasneze. At to stoji poradne za to :D Ale chapu naprosto dotaz jak byl minen. Bude s tim vic starosti, ale taky vic moznosti. :D
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mypower.cz »

Ja nevim... zkousim na svy komercni domene uz nekolik hodin. Tady proste vidim

http://cms-studio.net/.well-known/acme-challenge/

Je to Alias do /var/lib/letsencrypt/http_challenges

Tam predpokladam, ze si certbot uklada sve overovaci "tentononce"

dle certbot -vvv mi nerekne nic, kam to uklada.. vubec.. sranec na to. Log a verbose na 2 veci.

Stale certbot po verifikaci jeci, ze 404 page not found, takze to uklada jinam.

Nakonec jsem se dozvedel, ze

Kód: Vybrat vše

An unexpected error occurred:
There were too many requests of a given type :: Error creating new order :: too many failed authorizations recently: see https://letsencrypt.org/docs/rate-limits/
Balim to na par hodin nez vychladnu, pac vetsi nedodelek nez certbota jsem jeste nezazil. To je katastrofa.

ja chapu ze to spouste lidi se standardni konfiguraci funguje, ale nejsou na svete jen standardni konfigurace ::facepalm::


Ma-li nekdo kdo si timhle peklem prosel nejake napady, budu vdecen za rady.
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od josse »

mypower.cz píše:Jasneze. At to stoji poradne za to :D Ale chapu naprosto dotaz jak byl minen. Bude s tim vic starosti, ale taky vic moznosti. :D
Podle mě to víc práce není. Dva příkazy a je hotovo... Možná tři :-) Má to značný výhody, všechny dnešní prohlížeče odmítají automatické přihlašování z webů bez nebo se špatnými certifikáty. To mě na tom celém sra..lo naprosto strašně, tak jsem začal apt-get install certbot... A nyní mám SSL všude.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mypower.cz »

josse píše:
mypower.cz píše:Jasneze. At to stoji poradne za to :D Ale chapu naprosto dotaz jak byl minen. Bude s tim vic starosti, ale taky vic moznosti. :D
Podle mě to víc práce není. Dva příkazy a je hotovo... Možná tři :-) Má to značný výhody, všechny dnešní prohlížeče odmítají automatické přihlašování z webů bez nebo se špatnými certifikáty. To mě na tom celém sra..lo naprosto strašně, tak jsem začal apt-get install certbot... A nyní mám SSL všude.
No jako vice prace = vice useru pisicich prispevky jinam, vice useru pozadujicich tohle a tamto, vice useru plevelicich vlakna, vice registraci, vice tohoto, vice tam toho ... vsak zname to... Ale jak pisu, taky vice moznosti. Lepsi indexace je lepsi potencial pro inzerci a pro obecne povedomi o foru atd. Ma to sve pro a proti. No uvidime. Zatim jak pisu vyse jsem ponekud s neuspechem zastaveny na miste.

Odpovědět