PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od volente »

To je rozumné. :D
I já jsem si to přečetl celé.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
mobilik
Příspěvky: 2677
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od mobilik »

Bolo nás viac. :mrgreen: ale inak svinstvo
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
marsal64
Příspěvky: 1200
Registrován: sob čer 16, 2018 1:45 pm
Lokalita: Velké Popovice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9,3
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Velké Popovice

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od marsal64 »

Nautilus píše:Tak jo, jestli mi to vyjde v červnu do Chudčic, tak vezmu rovnou flašku :)
Bude jedna stačit?
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od volente »

Tak tohle je šílený https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... log-613856
Doporučuji přečíst komentáře, není tam ani jeden kladný a ani se nedivím.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od PavelR »

Tak to je mazec. Uz to mam napsany na aute a reknu to znova. Fuck you Greta

Pokud je nas na svete tolik ze se musime podle pana tak silene uskromnit tak co budeme delat az nas tady bude o 3-4 miliardy vic? Kazdy si vykope svoji vlastni diru v zemi a ni bude bydlet? a krmit se na pastve?

Dokud tito lidi mluvi v radiu je to ok. Jen at se nedostanou k moci to by byl pruser obrovskych rozmeru.
Ukonvej
Příspěvky: 39
Registrován: stř bře 26, 2014 10:34 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Ukonvej »

Gréta se vám nelíbí OK... Pamatujete si Severn Cullis Suzuki? Podle mě vůbec nevíte o koho jde... Tak prosim zde je:

https://www.youtube.com/watch?v=oJJGuIZVfLM&t=7s

Nadávat na Grétu je ubohost dnešní doby. Ta holka je sice mimo, ale jen opakuje agresivněji to co už dávno říkala Severn a vědci. Narozdíl od nás dospělých, našim dětem jde nyní již o holou existenci. Začínají se spouštět pozitivní zpětné vazby klimatického systému, které vůbec nejsou pozitivní...

Doporučuji předtím, než začnete hlásat fuck you Greta, přečíst alespoň základní následující literaturu:

Lubomír Nátr - Příroda vs. člověk
Lubomír Nátr - Země jako skleník
Jaroslav Kadrnožka - Země se ubrání
Meadows, Meadowsová - Překročení mezí a Limity růstu

Dobré weby:
https://skepticalscience.com/
https://www.klimatickazmena.cz/cs/
https://www.intersucho.cz/cz/?from=2020 ... 2020-02-16
https://www.ipcc.ch/
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od volente »

Víš co je vlastní šelmám? Čekají na tvoji slabost, a stejně čekají další lidské šelmy na naši evropskou slabost. Snad si někdo fakt nemyslí že když s tím začneme tak se k nám Asie s Afrikou dobrovolně přidá. Ne zežere nás.
Bylo by potřeba trestat největší znečišťovatele, a ne obyčejné obyvatele kontinentu který zatěžuje planetu nejméně.
Mimochodem jsem si udělal test mé uhlíkové stopy a přes všechna negativa, jako je nezateplený dům a každodenní jízda autem do práce, mi vyšlo že kdyby se všichni chovali jako já tak by jim stačila necelá planeta, a ne jedna a půl.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od zajo »

Greta Thunbergová, která necestuje letadlem, nejí maso.......... , když vyklopím Tatru hnoje do rybníka, tak se rozmnoží plankton a ryby budou mít plné "břucha" a ležet u dna, když do rybníka hodím jeden pytel NPK, tak celé rybí osazenstvo lekne a bude "hore břuchom" na hladině......., už můj děda jako největší " kulak" na vesnici věděl, že když chce mít dobrou úrodu , tak musí pohnojit hnojem, kde je potom ta udržitelnost.......
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od PavelR »

Ukonvej píše:Gréta se vám nelíbí OK... Pamatujete si Severn Cullis Suzuki? Podle mě vůbec nevíte o koho jde... Tak prosim zde je:

https://www.youtube.com/watch?v=oJJGuIZVfLM&t=7s

Nadávat na Grétu je ubohost dnešní doby. Ta holka je sice mimo, ale jen opakuje agresivněji to co už dávno říkala Severn a vědci. Narozdíl od nás dospělých, našim dětem jde nyní již o holou existenci. Začínají se spouštět pozitivní zpětné vazby klimatického systému, které vůbec nejsou pozitivní...

Doporučuji předtím, než začnete hlásat fuck you Greta, přečíst alespoň základní následující literaturu:

Lubomír Nátr - Příroda vs. člověk
Lubomír Nátr - Země jako skleník
Jaroslav Kadrnožka - Země se ubrání
Meadows, Meadowsová - Překročení mezí a Limity růstu

Dobré weby:
https://skepticalscience.com/
https://www.klimatickazmena.cz/cs/
https://www.intersucho.cz/cz/?from=2020 ... 2020-02-16
https://www.ipcc.ch/
ja nic nehlasam je to jen vyjadreni meho nazoru na tyto kriklouny, alarmisty a bohuzel nemam dost velke auto a ani neznam jmena vsech takovych kriklounu co se lepi sekundakem k silnici, vnikaji neopravnene do elektraren atp. Vadi mi jejich cinnost, vadi me ze dobrou vec prezentuji takovym zpusobem jakym to delaji. Co vadi me to primo sere a kdyz jsem naposled cetl ze zas vlezli do nejake nove uhelky ... kde berou tu drzost.

Proc svoji energii nevenuji spise tomu jak delat levnou a cistou energii? Klidne i drahou ale cistou. Nebo treba jak recyklovat plasty,baterky... cokoli efektivneji s mensim dopadem na prirodu? Neni prave ta energie alfa a omega?

Osobne delam alespon to je v moznostech jednotlivce - odpad tridim, topim biomasou, tuv a eletrinu mam z fve a ze site rocne potrebuji 0,5-0,6mwh, budu zateplovat abych snizil jednak naklady ale i spalil min.
By me zajimalo kolik z tech blbounu ma alespon fve kdyz uz nic jinyho.
unicast
Příspěvky: 1222
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od unicast »

zajo píše:když vyklopím Tatru hnoje do rybníka, tak se rozmnoží plankton ryby budou mít plné "břucha" a ležet u dna
Nebo se ti se značnou pravděpodobností nejdřív ty ryby otráví amoniakem a dusitany z toho hnoje a teprve potom se začne množit plankton...
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od zajo »

unicast píše:
zajo píše:když vyklopím Tatru hnoje do rybníka, tak se rozmnoží plankton ryby budou mít plné "břucha" a ležet u dna
Nebo se ti se značnou pravděpodobností nejdřív ty ryby otráví amoniakem a dusitany z toho hnoje a teprve potom se začne množit plankton...
nepsal jsem vypustit cisternu "kejdy" :lol: , dříve se to docela často, s tím hnojem, používalo, ale dnes se dávají spíše kulaté balíky slámy, "zelení" jsou všude :lol: .
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
rva
Příspěvky: 3520
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rva »

Ukonvej píše:Narozdíl od nás dospělých, našim dětem jde nyní již o holou existenci. Začínají se spouštět pozitivní zpětné vazby klimatického systému, které vůbec nejsou pozitivní...
Dětem o žádnou holou existenci nejde. Je spíš pravděpodobné, že žijí v nejlepší době, která kdy byla. A to z několika důvodů:
1. Lidstvo je tak vyspělé, že produkci potravin se může věnovat jen minimum lidí.
2. Lidstvo je tak vyspělé, že pokud bude potřebovat, má prakticky nevyčerpatelný zdroj energie.
3. Lidstvo je tak vyspělé, že většina lidí se věnuje něčemu úplně jinému, než zajištení základních životních potřeb. Tito lidé se v případě existujících problémů mohou věnovat jejich řešení.
Závidím mladým tak skvělou budoucnost.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od zajo »

rva píše:
Ukonvej píše:Narozdíl od nás dospělých, našim dětem jde nyní již o holou existenci. Začínají se spouštět pozitivní zpětné vazby klimatického systému, které vůbec nejsou pozitivní...
Dětem o žádnou holou existenci nejde. Je spíš pravděpodobné, že žijí v nejlepší době, která kdy byla. A to z několika důvodů:
1. Lidstvo je tak vyspělé, že produkci potravin se může věnovat jen minimum lidí.
2. Lidstvo je tak vyspělé, že pokud bude potřebovat, má prakticky nevyčerpatelný zdroj energie.
3. Lidstvo je tak vyspělé, že většina lidí se věnuje něčemu úplně jinému, než zajištení základních životních potřeb. Tito lidé se v případě existujících problémů mohou věnovat jejich řešení.
Závidím mladým tak skvělou budoucnost.
Doplnil bych bod3. Jelikož nemají potřebu zajitit si základní životní potřeby, tak vymýšlejí z nudy "békoviny".
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

Mladí prostě zdegenerovali z blahobytu. Nikdy nepoznali nedostatek, odsouvání spotřeby, řada z nich ještě nikdy nepracovala. A když, tak za práci považují mlácení hubou. I tu blbou základní vojenskou službu jim zrušili. Ze svých "mamahotelů" teď píšou srdceryvné trachtáty o hrozící celoplanetární ekologické katastrofě. Tak, a teď mi rychle valte mínusy. :lol:
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od zajo »

chatař píše:Mladí prostě zdegenerovali z blahobytu. Nikdy nepoznali nedostatek, odsouvání spotřeby, řada z nich ještě nikdy nepracovala. A když, tak za práci považují mlácení hubou. I tu blbou základní vojenskou službu jim zrušili. Ze svých "mamahotelů" teď píšou srdceryvné trachtáty o hrozící celoplanetární ekologické katastrofě. Tak, a teď mi rychle valte mínusy. :lol:
Souhlas, ale není potřeba je všechny házet do jednoho pytle a za jejich jednání nesou největší podíl jejich rodiče....
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 1133
Registrován: pát říj 12, 2012 8:15 pm
Bydliště: Severní Čechy

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od redcrown »

Obecně souhlas, ale pokud panuje blahobyt napříč celou českou společností (a to si myslím že panuje), těžko se vlastní děti zanořují do chudoby. Prostě společnost dosáhla nějaké úrovně a s tím se musí nějak pracovat. O to spíš by měli rozumní lidé naší společnosti hledat rozumná a kultivovaná řešení. Pokud tím půjdeme zbytku světa příkladem, nejde tím mnoho zkazit. Takže, hledejme řešení, nikoli problémy.
V provozu: poloostrov 19kWp, 4x XTM4000-48, 4xVT80, 18kWh LFP 14S10P + Batrium
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

Jenže ten, kdo prožil v životě i strádání, odříkání a nedostatek, je vůči "degeneraci z blahobytu" tak nějak imunní. Užívá si ho, váží si ho, a hlavně ví, že to není zadarmo. Ten blahobyt nám nespadl z nebes, museli jsme se o něj zasloužit svou celoživotní prací. A skutečnou prací - tvorbou nadhodnoty, ne planým filozofováním nebo exhibicí na youtube.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař
Příspěvky: 861
Registrován: stř bře 20, 2019 4:05 pm

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od chatař »

zajo píše:
chatař píše:Mladí prostě zdegenerovali z blahobytu. Nikdy nepoznali nedostatek, odsouvání spotřeby, řada z nich ještě nikdy nepracovala. A když, tak za práci považují mlácení hubou. I tu blbou základní vojenskou službu jim zrušili. Ze svých "mamahotelů" teď píšou srdceryvné trachtáty o hrozící celoplanetární ekologické katastrofě. Tak, a teď mi rychle valte mínusy. :lol:
Souhlas, ale není potřeba je všechny házet do jednoho pytle a za jejich jednání nesou největší podíl jejich rodiče....
Není třeba házet všechny mladé do jednoho pytle, s tím souhlas, Zajo. Jsou i slušní, skromní, živící se poctivou tvůrčí prací. Jenže ty mladé, o kterých píšu je jaksi víc vidět. A hlavně slyšet. Jakoby udávali dnešnímu myšlení mezi mládeží tón. A to je špatně.
11S (8 REC 295Wp POLY + 3 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W, 2P Canadian Solar + MPPT Victron Smart Solar 100/20 + Carspa 24/230, 600W Pure sine + 4x Varta 6V/232Ah.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od JonasPP »

Ukonvej píše:Gréta se vám nelíbí OK... Pamatujete si Severn Cullis Suzuki? Podle mě vůbec nevíte o koho jde... Tak prosim zde je:

https://www.youtube.com/watch?v=oJJGuIZVfLM&t=7s

Nadávat na Grétu je ubohost dnešní doby. Ta holka je sice mimo, ale jen opakuje agresivněji to co už dávno říkala Severn a vědci. Narozdíl od nás dospělých, našim dětem jde nyní již o holou existenci. Začínají se spouštět pozitivní zpětné vazby klimatického systému, které vůbec nejsou pozitivní...

Doporučuji předtím, než začnete hlásat fuck you Greta, přečíst alespoň základní následující literaturu:

Lubomír Nátr - Příroda vs. člověk
Lubomír Nátr - Země jako skleník
Jaroslav Kadrnožka - Země se ubrání
Meadows, Meadowsová - Překročení mezí a Limity růstu

Dobré weby:
https://skepticalscience.com/
https://www.klimatickazmena.cz/cs/
https://www.intersucho.cz/cz/?from=2020 ... 2020-02-16
https://www.ipcc.ch/
Davam ti -ktore zajtra stiahnem,ale je pre to,aby si si to zapamätal. Na europu sa tlači,aby bola ekologicka. Europa už viacmenej JE a stale sa to sprisnuje! Žiadna Greta,čo nebude chodiť do školy počas vyučovacich hodin,plachtiacej sa na najneekologikejšie zostrojenej jachte,ktoru musia privlecť nazat ľudia letiaci lietadlom,voziacej sa na najneekologickejšiom elektromobile sveta to nezmeni. Ide ale o ostatok sveta,de sa tieto škrty nedeju a keby europania sa stratia z povrchu zemskeho,tak rozdiel v zabordelovaniu planety poklesne o 3,možno 4%. Teda dobre rano.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
petrs
Příspěvky: 429
Registrován: pon čer 30, 2014 7:02 am

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od petrs »

redcrown píše:Obecně souhlas, ale pokud panuje blahobyt napříč celou českou společností (a to si myslím že panuje), těžko se vlastní děti zanořují do chudoby. Prostě společnost dosáhla nějaké úrovně a s tím se musí nějak pracovat. O to spíš by měli rozumní lidé naší společnosti hledat rozumná a kultivovaná řešení. Pokud tím půjdeme zbytku světa příkladem, nejde tím mnoho zkazit. Takže, hledejme řešení, nikoli problémy.
Blahobyt sice panuje,ovsem na dluh.
Az bude z trunu svrzen,bude to masakr.

,,Co kdybychom si...hihihi...zahráli...hihihi...o dušičku?! ,, Hrátky s čertem.
...a viděl jsem Křižíka nazpět se otáčeti ...