PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
Odpovědět
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od jahodovák »

Ono ten problém je spíš někde jinde,mnohdy ani nezáleží tak na množství ale na kvalitě,nově vyšlechtěné odrudy sice mají větší výnos ale pokud se poté podíváte blíže,zjistí se že nemají nemají stejný obsah látek prospěšných člověku a aby nasytily,je třeba jich zkonzumovat mnohem větší množství...ono pokud se podíváte kolik se všeho vyhodí a jak se to vozí stále sem a tam a že je vše upraveno aby to pokud možno dlouho vydrželo,zjistíte,že je asi něco hodně špatně.Jen je nám podsouváno,že je to tak nejlepší,vozit vše stále sem a tam....jinak prase je pro některé nečisté zvíře,tož tak...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

Pokud jde o ty včely on je možná nárůst počtu včelstev ale už v té statistice nevydis jaký je roční úhyn. Každý včelař který přijde o včely se je snaží nahradit oddelkem protože je to za prvé baví to včelaření a za druhé na to i někteří pohlíží jako na opylovače a prospěšné tvory pro přírodu. Pokud by se tak nedělo tak zimní úhyny kvůli varoa jsou někdy i 30% letní úhyny kvůli chemii jsou lokálně a někdy skoro 100% pokud zemědělec použije sracku a včely jsou zrovna na polích. Jediná výhoda je že včela dokáže během roku ztráty nahrazovat(takže ve statistice vidíš že se vlastně nic neděje) tedy zatím. Stačí ale dva spatne roky a na zahradě nebude ani ta švestka ale ani jablko . Včely u nás na dědině mají asi 4 lidí z toho 2 mají kolem 80 takže ze dne na den můžou být včelaři 3 klidně i 2 v tom věku bych se ničemu nedivil. 3 včelař je holka co začala 4 roky zpět a 4 ty jsem já co si pořídil včely loni abych trošku přispěl na opylování zahrady . Já asi na jaře nebudu mít plný počet vcelstev ale v létě to obnovím a tím pádem to že statistika řekne že počet roste není o tom že se tak daří ale že se na tom maká a stojí to peníze
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rva »

Příčin může být celá řada. Např. V Německu je úlů stále méně, ale ve Španělsku stále rostou a to tak, že nahradí německý úbytek. Třeba Němci mají dnes jinou zábavu, než včelařství?
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

http://vcelky.cz/clanky/2016-hustota-za ... ubliky.htm
Celkem slušně spravované statistiky. Vzhledem k tomu jak jiné odvětví má výraznější zvýšení produkce můžeš porovnat se včelami
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rasto1 »

Vcera ma nasrala faktura za elektriku.
Ani nie tak za odobrate mnozstvo ako za nedoplatok vdaka distribucii.
Dufam, ze to na buduci rok dopadne lepsie ked sprevadzkujem elektraren :evil:
Přílohy
vyuctovanie.jpg
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
rva
Příspěvky: 3462
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Reputace: 527
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rva »

Obávám se, že paušální platby se budou stále zvyšovat. Ne rychle, to by lidi moc křičeli, ale pomalu. Uvidíme, jestli dosáhnou takové úrovně, že se solárníci začnou odpojovat a přecházet na ostrov.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Reputace: 150
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od JonasPP »

rva píše:Obávám se, že paušální platby se budou stále zvyšovat. Ne rychle, to by lidi moc křičeli, ale pomalu. Uvidíme, jestli dosáhnou takové úrovně, že se solárníci začnou odpojovat a přecházet na ostrov.
Nemať rozsiahlu rodinu v dome,tak už s tym čo mam som schopny sa odstrihnuť a na rok idem dať zošrotovať naftove auto de by som demontoval motor a spravil z neho generator na prepaleny olej z kuchyne.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rasto1 »

JonasPP píše:
rva píše:Obávám se, že paušální platby se budou stále zvyšovat. Ne rychle, to by lidi moc křičeli, ale pomalu. Uvidíme, jestli dosáhnou takové úrovně, že se solárníci začnou odpojovat a přecházet na ostrov.
Nemať rozsiahlu rodinu v dome,tak už s tym čo mam som schopny sa odstrihnuť a na rok idem dať zošrotovať naftove auto de by som demontoval motor a spravil z neho generator na prepaleny olej z kuchyne.
Tak ja v horizonte buducnost planujem zmensovat pocet obyvatelov v dome, takze by som teoreticky i mohol v nudzi prejst na ostrov, ale radsej si za par korun necham v zalohe DS, nech pri takomto pocasi neostanem v dobe neelektrifikovanej :-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od brumlaj »

rasto1 píše:Vcera ma nasrala faktura za elektriku. .......
Ty nemáš bojler? Vidím správně odběr 1,7MWh/rok? Absolutně nechápu 3x25A. Jedna fáze musí stačit. No a pokud by jsi věděl tarif distribuce za NT tak lze počítat odpis bateriového úložiště při přelévání z NT do VT.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rasto1 »

brumlaj píše:
rasto1 píše:Vcera ma nasrala faktura za elektriku. .......
Ty nemáš bojler? Vidím správně odběr 1,7MWh/rok? Absolutně nechápu 3x25A. Jedna fáze musí stačit. No a pokud by jsi věděl tarif distribuce za NT tak lze počítat odpis bateriového úložiště při přelévání z NT do VT.
Novostavba v stadiu dokoncenia, cize 3x25 som potreboval koli poterarom a omietkarom.
Ziaden 3f spotrebič neplanujem max protiprud do bazenu :-)
Podla prveho roku s fv uvidim realnu potrebu, pricom si rad necham vykonovu rezervu a mam potahane 400V rozvody.
PS nemam bojler ale tc voda/voda.
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od brumlaj »

tepelné čerpadlo je jednofázové? Vytápí se s ním barák? V baráku pravděpodobně ještě nebydlíš? Co Ti není jasné na výrobě FVE? Jak to tak čtu, tak máš přepanelováno, ale na samozásobení to nebude. Dopředu si rozmysli a propočítej kolik Tě bude stát tarif přejdeš-li na tarif pro tepelná čerpadla...... Nu co, radím a možná máš už svůj názor. Snad jen - hlavně měř reálné a aktuální spotřeby.....
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rasto1
Příspěvky: 885
Registrován: pon lis 11, 2019 2:48 pm
Reputace: 43

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od rasto1 »

brumlaj píše:tepelné čerpadlo je jednofázové? Vytápí se s ním barák? V baráku pravděpodobně ještě nebydlíš? Co Ti není jasné na výrobě FVE? Jak to tak čtu, tak máš přepanelováno, ale na samozásobení to nebude. Dopředu si rozmysli a propočítej kolik Tě bude stát tarif přejdeš-li na tarif pro tepelná čerpadla...... Nu co, radím a možná máš už svůj názor. Snad jen - hlavně měř reálné a aktuální spotřeby.....
Kludne rad necham si poradit, len u nas su ine tarify a s mojou buducou zostavou to vidim na 9-10 mesacnu sebestacnost a len pocas zimy by som chcel vyuzivat DS.
Cerpadlo je 1f a sluzi na TUV i na vytapeni.
Baterie mam Liion 33kWh tak by som to nevidel az tak cierno :-)
7425Wp-J 27ks, 4125Wp-Z 15ks - SUN275-60P; 3525Wp-J plot 15ks TSM-235PC05; Li-ion 30kWh CATL; 3x5048MK do 1f.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od unicast »

3F připojení bych se nezbavoval (ani já nebudu), různé sporáky, trouby, stavební zařízení apod. to potřebují, hodí se to občas. To samozřejmě neznamená, že musíš mít na všech fázích Axperty :-)
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od brumlaj »

tak si těch pár ušetřených euro prvně spočítej. Ani indukce, ani trouba, ani bojler, ani elektromobil v rozumné konfiguraci nepotřebuje 3fáze. Vlastní zkušenost. Vím že to máte jiné, ale jsi jediný který zde dal to podstatné z faktury. Tak jsem měl za to, že Tě to opravdu trápí. Chyba úsudku, omlouvám se. Ještě bychom potřebovali aby to tu dal i někdo s bojlerovým tarifem a další s tarifem TČ. Pak už to je jen trojčlenka. Nabíjet z FVE a pokud nestačí, pak z NT. U nás ideální bojlerový tarif. Předpokládám, že u vás to nebude jiné. Jenže třífáz měsíční paušál zbytečně ztrojnásobí. U D1 tarifu nepodstatné, ale tam si to distributor vezme na distribuci. Na rozdíl od tarifů které obsahují položku NT. Tam už počet fází sakra bolí, ale distribuce v NT je za babku. Jo a na třífázové spotřebiče existují frekvenční měniče, které se daj sehnat za pár šupů. Ale klidně místo užití matematiky, ekonomie a rozvoje SVÉHO MAJETKU dál cpěte prachy distributorovi "co kdyby náhodou". Pak si to ale napište na čelo abychom hned věděli že nářky nad poplatkem distributorovi jsou jen hospodské kecy k právě konzumovanému pivu, protože nadávat na systém je tak jednoduché. A nekonkrétní či molochovitý vinník je dobrý terč ;-) . A svůj čas bychom třeba věnovali těm kteří aspoň zapřemýšlí ......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od dumi »

Tarif na tc mam. Dazba d57d co chcete poslat?
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od brumlaj »

České ceníky mám celkem v malíčku, ty slovenské však nee. Jak jsem psal. První reálnou SK fakturu vidím (včetně nenáviděného poplatku na jadernou energii - pardon dle našich bafuňářů jde o OZE) od rasto1. Proto můj povzdech.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 139
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm
Reputace: 28

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Nautilus »

Nechci plevelit téma Axpert ( https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 20#p116805 )
Tak níže rozvedení myšlenky, že natáhnout prezervativ na svíčku nemusí být vždy jen přehnaná opatrnost.

Něco ze života:
Kdybych si vzal navzdory vypnutému jističi gumový rukavice....
Šel jsem zapojit objímku na světlo. Vypnul jsem příslušný okruh, stoupnul na židli a vzápětí s ní sletěl dolů v kotrmelcích. Cesty elektrického proudu jsou někdy docela komplikované. Začalo to tím, že jsem si křesnul nulákem o zemní vodič. Vyletělo fíčko. No a protože EONák měl kdysi dávno špatnej den, tak mi za fíčko zapojil nulák od spínaček. Ty jak známo musí být napájeny, aby je uživatel nemohl vypnout. Takže fáze před, nulák za. Nulák za fíčkem v ten moment "ve vzduchu" - (no jen zbožné přání)... Uzavíral se přes něj obvod spínaček. Tak jsem to koupil.

To, že je zapojení lehce zprasené jsem pochopitelně nevěděl, páč vše se skrývalo zaplombované pod plechem domovního rozvaděče. Zajímavé na tom bylo, že poté, co jsem "kopání nuláku" reklamoval, přišel EONák, zkouknul dráty v zaplombovaných prostorách, konstatoval, že vše je v pořádku a odešel.

Věřím odborníkům s papírem. Sám jsem "jen slaboproudař". Navzdory tomu, že jsem měl "50" se všemi možnými paragrafy a klidně jsem mohl řídit četu pracující na VN, tak praktických zkušeností nemaje, zapomněl jsem na tuto příhodu. Leč víme jak to chodí. Kdo má krátkou pamět je odsouzen k tomu, aby se mu historie připomněla. A tak jsem si příhodu s objímkou zopakoval.

Tehdy jsem se vážně nas.al. Opět reklamace u EONu. Opět montér s papíry a opět konstatování, že vše je v rychtyku. Na moje úpěnlivé poukazování skutečnosti, že již dvakrát jsem se koulel mi řekl, že problém není za plombama, ale v mojí následné instalaci. Ať si zavolám elektrikáře, který mi to spraví.
Tak jsem zavolal elektrikáře, vysvětlil mu zeširoka wo co go. Ten konstatoval, že EONák bude nejspíš pako, neb při shozeným fíčku to tahle fungovat nemůže a nikdo na světě nedokáže oživit nulák z vypnuté fáze. Navzdory mému slaboproudému zaměření jsem to viděl už delší dobu stejně.
A tak místní elektromontér urval plomby a blbě zadrátovaný nulák dal tam kam už dávno patřil....

Malá vsuvka na závěr. Jak už jsem řek, tak navzdory mému slaborpoudému zaměření v době kdy jsem barák stavěl a rozvody sám drátoval včetně rozvaděčů, měl jsem to správně. Na nulovém můstku byla vidět prázdná pozice ze které EONák nulák sundal a na fíčku byly úplně nelogicky dva dráty, jedna šestka a jedna dvaapůlka pod jednou svorkou. To by snad ani prase neudělalo.

Od té doby elektrika v baráku fungovalo perfektně. Nic ale netrvá věčně. Nadešel čas cejchování měřičů a tak jsem dostal druhý elektroměr. Ten kdo ho přišel zapojit měl nejspíš vyšší odbornou dívčí, obor pletení, protože mi nulák zapojil opět za fíčko.

Někdy příště až budu mít půlhodinku volna popíšu co jsem si s tím několik let užil, než došlo na odplombování a návrat k normálu. To by přece ani spisovatele rodokapsů nenapadlo.

Kdo dočetl až sem má u mě štamprli.
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Vitek »

tak já se hlásím o jednu :D dobře že jsi to přežil a čekám na pokračování :D
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od diablo007 »

Stavím se do řady
Uživatelský avatar
Nautilus
Příspěvky: 139
Registrován: úte zář 17, 2019 1:37 pm
Reputace: 28

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvek od Nautilus »

Tak jo, jestli mi to vyjde v červnu do Chudčic, tak vezmu rovnou flašku :)

Technická: Naštěstí proud, který tekl přes to zvonkový trafo byl pár mA, takže na zabití elektrikou to přímo nebylo. Na únrtí úlekem, či pádem už ano.

Odpovědět