Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: pát srp 14, 2020 12:03 pm

PLEVEL VLÁKNO

Nezařaditelné
PředchozíDalší

Re: PLEVEL VLÁKNO

Příspěvekod chatař » pon pro 30, 2019 2:27 pm

To je hrozné, čím větší lump a podvodník, tím větší armádu právníků má za sebou. Řekl bych, že náklady na právní zastoupení ve sporech s nespokojenými zákazníky si dává už do "podnikatelského záměru".
10S (8 REC 295Wp POLY + 2 Canadian Solar 300Wp) Axpert VM II 24V/3000W + 4x Varta 6V/232Ah.
chatař

Příspěvekod gupa » úte pro 31, 2019 12:58 am

unicast píše:Rozsudky nebo alespoň příslušná čísla jednací máš? Dokud ne, je to v úrovni "jedna paní povídala".

Tak jde o skoro 12 let starou věc, stránky blogu existují, příspěvek musel známej stáhnout, v archive.org nic. Ale dohledal jsem přímo ten článek pouze v mym archivu. Mohutedy poskytnout inicii sporu pro dohledání, ale přímo číslo nemám.Tz. mám adresy datumy jména dokonce i z té doby možné rč. a kopii toho článku z blogu.
Jestli Vám pomáhají informace z mypower.cz jako mně podpořte ho třeba dobrovolnou rychlou QR platbou. Pro 50,-, 200,-, 500,- a 1000,- podporu stačí kliknout na částku. Já za poslední rok 1x 200,-, 1x 50,-
gupa

Příspěvekod mypower.cz » pát led 10, 2020 6:09 pm

Osm let vytápěl dům zadarmo, muž nakradl elektřinu za 840 tisíc, hm.. to máme vytápění v topné sezóně (nebo že by někdo topil i v létě :sm1: ) ...

:write: = 105 000,- ročně, řekněme při ceně 3kč/kWh = 35 000 kWh ročně = 35 MWh ročně... eh ... dům ... :eek2: fakt jako?

Tady něco neštimuje. Nejsem si jist, která ze stran sporu je teď ten zloděj :D
mypower.cz
Site Admin

Příspěvekod dumi » pát led 10, 2020 6:20 pm

Zas tak nerealne to neni. Ja mam rocne spotrebu domu cca 18MWh bez topeni + TC da 6MWh. Kdyz vemu COP 3 tak.je to 18MWh + jeste pritapim dost krbem. Takze bez krbu a s EK bych mel 35MWh/ rok.jen to hvizdne. + jeste bojler na TUV....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
dumi

Příspěvekod rottenkiwi » pát led 10, 2020 6:31 pm

ZLodej patrí do basy, ale zase nám sa stalo niečo podobné, ale chybou
odpočtára, ktorý si tam pripísal 10000 kWh.

A tak sme boli 4 roky bez elektriny a 4 roky ma mama vodila za ruku po súdoch,
krajský - okresný - krajský - okresný ....

A nakoniec nejaký znalec vyčíslil, že namiesto 220 násobku bežnej mesačnej
spotreby v minulosti, musíme zaplatiť len 15.5 násobok.

A koľko nás stáli sviečky, pertrolejové lampy, petrolej, asi 1 mm hrubá vrstva
petreleja na stenách, len to potom otrieskať dole.

Zničené moje obe oči, vyvolanie psoriázy a psychického ochorenia u mňa z exhalátov.
To som vtedy ako malý chlapec nevedel preukázať, teraz to je vo vedeckých štúdiaách
čierne na bielom.
rottenkiwi

Příspěvekod dumi » pát led 10, 2020 7:14 pm

On to pritocil i na elektromer, ze to neslo overit?
dumi

Příspěvekod Vitek » pát led 10, 2020 7:18 pm

jestli si to dobře vybavuji tak čez ještě v těchto případech dává slevu.. počítá jen 60% teoretického proudu jističem ( trvalý ) to se jednoduše vynásobí a máte to... čísla u soudů jsou strašná....
Jinko 14.9 kWp,3xPIP5048mk,GBO, Pb 625 Ah, BMV 712, Fangpusun 60A
https://pvoutput.org/list.jsp?id=81146&sid=71915
https://emoncms.org/dashboard/view?id=56971
Vitek

Příspěvekod xmasin » pát led 10, 2020 7:22 pm

Aby se mně tohle nestalo (myšleno chyba odečítače), tak si každý měsíc doma fotím stav elektroměru i plynoměru včetně plombování.
xmasin

Příspěvekod rottenkiwi » pát led 10, 2020 7:23 pm

Nešlo to overiť, lebo v priebehu pár dní boli 3 výmeny elektromerov
a pogunovaný a dotrhaný odpočtový list, VSE robila všetko preto, aby kryla
svojho zamestnanca. Potom cez zamknutú bránu / ktorú poškodili / ukradli 4. elektromer a ostali
sme bez elektriny.

No teraz si to fotím každý deŃ aj ja.

Mám tu asi 30 kg korešpondencie zo súdov, písanie
do TV, rozhlasu, prezidentovi, školskej inšpekcii, že sa nemožem učiť, .... zbytočne,
komunista má vždy pravdu . BODKA
rottenkiwi

Příspěvekod brumlaj » pát led 10, 2020 8:43 pm

Inu s tou petrolejkou to bylo sakra drahé svícení. To by se vyplatilo natáhnout prodlužku od souseda a dávat mu to co jste vráželi do petroleje. S tím, že kdyby jste přešvihli odběr, tak mohl tu prodlužku kdykoli vypnout ......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod rottenkiwi » pát led 10, 2020 9:02 pm

Hej, len to by musela ísť predlužka cez 2 stlpy vo výške 7 m nad cestou, a to by si oni všimli.

Ono ako sa neskor ukázalo, v obci sa varilo veľa pálenky na čierno a komunisti
sa rozhodli, / pri poháriku / že moja 75 r. poloslepá babka nič neurobí,
a kdesi ukradne 67 násobok svojho dochodku a zaplatí to.

Dnes keby sa to stalo, bager aspoň 50 tonový a a rovnám všetky
stlpy 22 kV vedenia, ktoré za celú noc stihnem, a samozrejme
plná výzbroj ruskými AK47, čo sa dá z Ukrajiny rýchlo prepašovaŤ.

Už si svoje zdravie viem ochrániť.
rottenkiwi

Příspěvekod JonasPP » stř led 15, 2020 9:23 pm

Chalani,dačo sa asi deje,lebo od začiatku roka do dnes som do domu dostal 68kWh. Ešte ani jeden rok som januar takto nezažil piecť slnko,skôr som bol na 0kWh. Dokonca sa Mi zda,že najdlhšia noc nebola až taka dlha,ako si pamätam zo skoršich čias. Zda sa Mi to,alebo fakt sa niečo deje.
kiwi poznamenal,že slnko nema žiadnu škvrnu,ale to nemôže byť všetko.

Aky rozdiel badate u vas chalani,mate sa lepšie,alebo horšie ako predošle roky.
Mix solarok - 4,9kWp papierovo -3,6
kW skutočnych;
48v-Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -9kWh
24v-PCM 80A;PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
JonasPP

Příspěvekod brumlaj » stř led 15, 2020 9:40 pm

loni prvních 15 dnů v lednu celkově kolem 16kWh, letos 104kWh.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod marko250 » stř led 15, 2020 9:42 pm

V 2017 bylo taky fajn,jinak příloha poslední roky 2016 do teď(WordPad) ,dnes 12.5kWh:

leden.txt
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JZ-50°/20xChaori 230<dává 5360W>,JV-90°/12xJinkoSolar 225<davá2700W>,MakeSkyBlue <60A>, Midnite Classic 150<89A>,baterka 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V
marko250

Příspěvekod dano » stř led 15, 2020 9:44 pm

Tento Slnecny cyklus bol velmi slaby, ale myslim, ze na paneloch to nepoznas :) To skor pocasie ma vyrazny vplyv na vyrobu a to je veru divne posledne roky a hlavne tento rok. Takuto zimu som este nezazil, jeden z najteplejsich rokov v historii merania. Sledujem aj prudenie (meteosondy) nad Europou a to je tento rok extremne odlisne od predoslych rokov.

Treba si zvykat na nove podnebie 8-)

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rozlucte-se-s-rocnimi-obdobimi-pocasi-v-cesku-se-vymklo-z-mirneho-podnebi-86211?dop-ab-variant=0&seq-no=1&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null
dano

Příspěvekod rva » pon led 20, 2020 6:17 am

Jak každý ví, klima se mění a jak se dozvídáme, bude to mít katastrofální následky. Je nám doporučováno (vnucováno) jak se máme chovat, abychom katastrofu když ne odstranili, tak alespoň oddálili. Já jsem na to šel jinak a rozhodl jsem se, že budu nástup katastrofy a její průběh sledovat. Hledal jsem parametr, který by pokud možno objektivně popisoval, jak to s námi jde z kopce. Takové CO2, nebo i globální teplotu jsem zavrhl, protože vyšší CO2 nikomu nevadí a ani nějaká změna teploty neznamená vážný problém (vždyť během dle a noci se teplota změní klidně o 20 st.C a nikdo z toho nejančí).
No a pak jsem ten "objektivní" parametr objevil. Na klimatu je nejvíc závislá (a dokonce víme i jak) produkce potravin, nebo obecně zemědělská výroba. A to jak rostlinná, tak živočišná. Pokud se klima mění nepříznivým směrem a navíc pokud se mění rychle, zemědělství na to není schopno rychle reagovat a třeba už se na to ani reagovat nedá (když mi z pole vznikne poušť).
Data o zemědělské výrobě nabízí každému organizace FAO http://www.fao.org/faostat/en/#data/QC/visualize - nemají rádi Firefox, ale funguje Chrome.
No a už se můžu podívat jak na tom jsme v tom, co mě zajímá. Pšenice se pěstuje v letech 1961(205Mha, 250Mt) - 2017 (215Mha, 750 Mt). Takže na téměř stejné ploše dnes vyroste 3x zrna. Vypadá to, že tady se klima negativně neprojevilo
Produkce pšenice.jpg

Pak se mluví, jak kvůli chemii přijdeme o opilovače, neboť včelky nárůst spotřeby chemie zajisté odnesou a i naši včelaři to ví. Když se podívám na počet úlů v Česku, tak vidím, že už deset let rostou (A i celosvětově máme včelek stále více). Tady se též neprojevují globální klimatické změny.
úly.jpg

Hledal jsem, kde se tedy projevují. Našel jsem, že se přestává dařit koňům, angreštu a švestkám. Někdo by mohl tvrdit, že koňů ubývá, protože přestávají být užitným zvířetem, angreštu proto, že neexistuje mechanizace na jeho sklizeň a švestek proto, že je celosvětově klátí šárka, ale já vím, že za to může globální změna klimatu.
Třeba máte jiný parametr, jak negativa probíhající změny klimatu odhalit.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Příspěvekod Vitek » pon led 20, 2020 7:09 am

rva píše:Jak každý ví, klima se mění a jak se dozvídáme, bude to mít katastrofální následky. Je nám doporučováno (vnucováno) jak se máme chovat, abychom katastrofu když ne odstranili, tak alespoň oddálili. Já jsem na to šel jinak a rozhodl jsem se, že budu nástup katastrofy a její průběh sledovat. Hledal jsem parametr, který by pokud možno objektivně popisoval, jak to s námi jde z kopce. Takové CO2, nebo i globální teplotu jsem zavrhl, protože vyšší CO2 nikomu nevadí a ani nějaká změna teploty neznamená vážný problém (vždyť během dle a noci se teplota změní klidně o 20 st.C a nikdo z toho nejančí).
No a pak jsem ten "objektivní" parametr objevil. Na klimatu je nejvíc závislá (a dokonce víme i jak) produkce potravin, nebo obecně zemědělská výroba. A to jak rostlinná, tak živočišná. Pokud se klima mění nepříznivým směrem a navíc pokud se mění rychle, zemědělství na to není schopno rychle reagovat a třeba už se na to ani reagovat nedá (když mi z pole vznikne poušť).
Data o zemědělské výrobě nabízí každému organizace FAO http://www.fao.org/faostat/en/#data/QC/visualize - nemají rádi Firefox, ale funguje Chrome.
No a už se můžu podívat jak na tom jsme v tom, co mě zajímá. Pšenice se pěstuje v letech 1961(205Mha, 250Mt) - 2017 (215Mha, 750 Mt). Takže na téměř stejné ploše dnes vyroste 3x zrna. Vypadá to, že tady se klima negativně neprojevilo
Produkce pšenice.jpg

Pak se mluví, jak kvůli chemii přijdeme o opilovače, neboť včelky nárůst spotřeby chemie zajisté odnesou a i naši včelaři to ví. Když se podívám na počet úlů v Česku, tak vidím, že už deset let rostou (A i celosvětově máme včelek stále více). Tady se též neprojevují globální klimatické změny.
úly.jpg

Hledal jsem, kde se tedy projevují. Našel jsem, že se přestává dařit koňům, angreštu a švestkám. Někdo by mohl tvrdit, že koňů ubývá, protože přestávají být užitným zvířetem, angreštu proto, že neexistuje mechanizace na jeho sklizeň a švestek proto, že je celosvětově klátí šárka, ale já vím, že za to může globální změna klimatu.
Třeba máte jiný parametr, jak negativa probíhající změny klimatu odhalit.

Ahoj zajímavé. Dodal bych jen že tutově euronormy na auta, kotle, motorky, tutově vedou pouze k tomu aby se točil trh. ano je příjemné když soused spaluje kvalitní dřevo v kvalitním kotli, dále je příjemné že po rozednění necítíme starou avii která na volnoběh klape pul hodiny než se nafouká děravý vzdušník.
ono toho je víc.... ale jsem si téměř jist že co je nad euro 3/4 u aut je zbytečný, jen se nám snaží vnutit ideu nakupovat, to zajistí příslušnými regulacemi atp.
je toho víc a taky bych zatím nepanikařil.

S těmi včelami máš pravdu u nás v rodné vesnici táta pořídil do důchodu včeličky, no a množství úlů se zvýšilo rázem o 30 procent.... no je to sranda, švestky nám taky sklátila šárka, no a angrešt naštěstí chcípnul.

Tak zdar
Jinko 14.9 kWp,3xPIP5048mk,GBO, Pb 625 Ah, BMV 712, Fangpusun 60A
https://pvoutput.org/list.jsp?id=81146&sid=71915
https://emoncms.org/dashboard/view?id=56971
Vitek

Příspěvekod dumi » pon led 20, 2020 7:42 am

Jestli ona ta produkce potravin taky nestoupa kvuli vyrazne lepsi mechanizaci a chemiim :-) takze bych rekl, ze data budou mirne zkreslena.
dumi

Příspěvekod dumi » pon led 20, 2020 7:43 am

Jinak casto nam apadne na balkon priotravena vcela chemii z pole.

Nejsem zastance tech nesmyslu co se dejou ted kvuli klimatu, ale ta chemie na.pole.je svinstvo a navic je vetainou zbytecna.

Kdyby se to delalo jak se to delat ma a ne pro co.nejvetsi zisk. Tak nebude treba.
dumi

Příspěvekod kodl69 » pon led 20, 2020 8:44 am

To vitek: pokud budeš mít k podobným datům přístup i za 10 let, tak můžeš srovnat nárůst nebo pokles. Ještě je to zajímavý u rýže, protože tou se živí většina světa. nárůst plochy o 30% a nárůst produkce na na trojnásobek... Ale plocha už pomalu není kde zvětšovat, a výnosy už asi taky moc ne, aspoň v evropě a severní americe (do evropy nepočítám ukrainu a rusko).
Zajímavej je extrémní nárůst pěstování špenátu...
Spíš mě děsí, že celosvětově klesá počet prasat, a v evropě nejvíc...
ostrov 4600Wp neustále ve stádiu zrodu: 6x noark CHSM6610P250, 6x250Wp z I4wifi, 6xTratek 275Wp, 4x Auria 120Wp, midnite classic 150 lite+whizbang jr., 16S a různě P cca 300Ah Winston, Ex Powerjack 8kW (momentálně samodomo cca 6kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
kodl69

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní