Ohřev vody na topení - Strachotice

Porada před realizací, doporučení, rady, nápady týkající se plánovaných ostrovních nebo poloostrovních systémů, projektování, zkušenosti, schémata, vhodné komponenty
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od diablo007 »

jahodovák píše:Pouzdro na suché těleso jsem dělal z měděnné trubky a mosazného šroubení.Je třeba to šroubení projet na soustruhu aby šla trubka prostrčit dovnitř a zapájet natvrdo mosazí nebo stříbrnou pájkou,na konec trubky se napájí záslepka ve formě něco jako klobouček.získáš tím měděnné pouzdro,které se nebude ani obalovat kamencem,protože měd má velkou tepelnou roztažnost a ten opadává,něco podobné ale menší jsem dělal a dodnes to funguje.Jak jsem se tak díval na staré zničené mokré těleso,které je z mosazi,pravděpodobně by odříznutím a upravením na soustruhu použít.Jelikož nejsem topenář,nevím zda se dá sehnat měděnná trubka vhodného průměru.Mě stačla průměru 28 mm a dostal jsem zbytek zdarma,bylo nutno zakoupit jen záslepku a jednu tyčku stříbrné pájky ;)
Med a mosaz se dají pájením spojit to není problém spíš je otázka jaky výkon suchého tělesa je schopna ta malá plocha přenést . Dělá se levná verze suchého tělesa který má malý průměr a vsouvá se do trubičky https://www.elektra-dvorak.cz/detail.php?id=8832
Problém je že když se přepálí tak se nafoukne a dost často nejde vytáhnout
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od diablo007 »

Druhá věc že pokud dojde k roztažnosti medinstraci se kontakt mezi obalem a spirálou a zhoršuje se přenos tepla a o to rychleji asi odejde spirála na přehřátí
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od diablo007 »

Pokud někdo bude chtít bojlery se suchým tělesem můžu se poptat v práci jelikož jsou dovozci tak jim toho projde dost rukama a Ppl jsou hovada takže se občas vrátí od Ppl promáčklá pak takže se pak bojler pošle se slušnou cenou pryč a neřeší se to dál
Duke
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 29, 2018 2:28 pm

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od Duke »

Děkuji všem za podnětné připomínky, bohužel musím dát za pravdu těm kteří píší že umístit tolik panelů jen pro ohřev vody na pár měsíců v roce je velmi neekonomické, vždy když se chci posunout dál tak to opět zkončí tak že jsou potřeba baterie, kterým jsem se chtěl zatím vyhnout, tak jsem nelenil a obvolal pár známých a na jednom výkupu jsme našli toto (viz foto), je jich tam cca 25 ks, co můžu říct dále ke stavu jsou suché jak pepř ale napětí dávají (jednu jsme hned dotáhl domů jakože na zkoušku zdarma).
Má otázka zní: jak moc je složité v zjistit zda ty články jsou OK a zda by aspon pět let vydržely ?
IMG_0099.JPEG
IMG_0094.JPEG
IMG_0093.JPEG
Ještě doplnění - jsou za cenu výkupu baterky.
9× Jinko 225Wp + Siton210 + RPi(EmonHUb) = ohřev bojleru
http://193.165.151.70:5080/emoncms/Duke/bojler
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od Vitek »

ahoj, kupoval jsem u Tebe minulý víkend 43 panelů... tak si mě pamatuješ... jsou zbědované, suché, chybí destilka, napětí je hluboko nízké - nevím jak dlouho ale budou zasulfátované… musel bys použít desulfátor, to je proces na několik měsíců... osobně bych to nekupoval cena šrotu bude 30 000 kč, přidej 20 tisíc a seženeš funkční, a nebo rovnou jeden blok pylontechu…
to je asi v rychlosti.
sám olovo mám a šel bych do něj znova, nicméně pokud se o to olovo chceš starat jako majitel před tebou zdáse že to je jen cesta investic...

O reálné kapacitě se nedá mluvit už vůbec.

Hodně štěstí Víťa
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od diablo007 »

Duke pokud nechceš řešit baterku není nic jednoduššího jako koupit axpert king dát ho do módu sub napojit malou baterku jen aby neremcal a co sezeres do baráku sezeres zbytek zůstane na střeše. Prodáváš panely určitě hodně lidí z tebe tahá nějaké rozumy co a jak zapojit tak začneš získávat reálné zkušenosti
jahodovák
Příspěvky: 1927
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od jahodovák »

Pokud jsou to nicd,tak u těch sulfatace nehrozí,pokud jsou za cenu šrotu,dolil bych je destilkou a dal jin podle návodu 300 procent náboje a poté by se vidělo v jakém jsou stavu.prodat zpět do šrotu až pokud to bude v háji.Pokud mají napětí nad jeden volt,nemělo by to s nima být až zas tak špatné.Jen podotýkám že je je třeba nabíjet větším proudem a ne je jen tak šimrat,to je k ničemu.Nicd jsou jedny z mála baterek,kterým nevadí velké přebíjení,jen je velká spotřeba destilky,jen je třeba mít na paměti,že pokud moc vaří vyvýjí se směs kyslíku s vodíkem a nedoporučuje kolem motat s vajglem,případně s otevřeným ohněm...
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Duke
Příspěvky: 171
Registrován: ned dub 29, 2018 2:28 pm

Re: Ohřev vody na topení - Strachotice

Příspěvek od Duke »

diablo007 píše:Duke pokud nechceš řešit baterku není nic jednoduššího jako koupit axpert king dát ho do módu sub napojit malou baterku jen aby neremcal a co sezeres do baráku sezeres zbytek zůstane na střeše. Prodáváš panely určitě hodně lidí z tebe tahá nějaké rozumy co a jak zapojit tak začneš získávat reálné zkušenosti
předpokládám že myslíš toto: Kombi měnič Axpert King 48V 5000W PF1
nevypadá špatně, sice jen 4kWp ale zase jich de do budoucna dát víc a kdybych časem našetřil baterku tak by s tím taky fachala, cena není špatná 20k to by se tady dalo
ale co by mě fakt teda zajímalo kde je třeba rozdíl mezi tímto a pak třeba mezi tím co mi doporučil pan Kolařík tj. hybridem Měnič Victron Multiplus 48V 5000VA sinus v tom nemám pořád jasno, šlo by mi to jednoduše vysvětlit ?
9× Jinko 225Wp + Siton210 + RPi(EmonHUb) = ohřev bojleru
http://193.165.151.70:5080/emoncms/Duke/bojler

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek