Multimeter + osciloscop MDS8207

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Multimeter + osciloscop MDS8207

Příspěvek od DanoP »

Dostala sa mi do ruk kombinacia multimetra a osciloskopu Mustool MDS8207. Kratko som ho otestoval a premeral.
Strucne zhrnutie vysledkov:
Multimeter (6000 counts) - meranie DC kontrolovane s kalibracnym zdrojom - da sa povedat ze chyba je do jedneho digitu a AC (50Hz sin) tiez OK, meranie prudu OK v ramci uvadzanych parametrov.
Meranie odporu - kontrolovane 0,01% odpormi - vyzera OK, chyba do 1 digitu.
(vacsinou ukazuje prave o digit menej)
Meranie teploty - nepouzitelne chyba 10st. - vyzera ze nebolo kalibrovane, sonda je ok.
Osciloskop - prebehol som len zbezne. Postrehy - najvacsia cistlivost len 0,5V/dielik, je ale komplet izolovany takze pri merani pod napatim netreba oddelovaci tranformator. ALE to je tak vsetko pozitivne. Aj ked v navode pisu o kurzore v menu akosi chyba, tazke holdnut si snimku a potom si ju prescrolovat akosi nie je mozne (resp. ani po marnych pokusoch som neprisiel na to kedy sa tato moznost zobrazi). Bezne si na digitalnom osciloskope viem pozriet (prescrolovat) seriovu komunikaciu, no tu to nie je mozne.
Uzavrel by som to tak, ze cast osciloskop je skor vhodna na meranie harmonickych priebehov - nieco ako analogovy osciloskopy s moznostou hold, ale bez moznosti horizontalneho a vertikalneho posuvu.
Pri prepnuti z osciloskopu na multimeter obcas vytuhne. Za mna cast osciloskop je skor hracka, nie na vaznejsie pouzitie.
Vyzera to na nedotiahnuty SW. Vlastna spotreba je tiez dost velka cca 140mA na 3 tuzkove baterky je dost.
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek