Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Nezařaditelné
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od dumi »

Ahoj,

premyslim, ze nas maly nafukovaci clun se dvema veslama koupeny pred x lety v chorvatsku na stanku nejak prestava stacit.

Koukal jsem i po necem s motorem a nasel jsem ze se delaj i elektromotory :) Vyhodu spatruji v nizke vaze a relativni skladnosti oproti benzinovemu motoru.

Ma nekdo zkusenosti s elektrickym clunem? Vubec netusim jaky vykon muze byt rozumny.

Uvazuji o necem veliosti tohohle:
https://www.hawaj.cz/nafukovaci-clun-in ... -4-19.html
nebo
https://www.hawaj.cz/nafukovaci-clun-intex-17.html

cca dva dospeli a treba dite, nebo 3 dospleli.

Motory jsem videl ve vykonech od 300W do cca 1,1kW (24V)
https://www.hawaj.cz/lodni-elektromotor ... -2941.html
tenhle je asi nejsilnejsi co sem nasel.Je i na 24v coz povazuji za pozitivni (bral bych na lod jednu sadu batere LiFePo4 z elektrarny (8x winstony 100Ah).

Ma to smysl nebo se ten clun bude sotva plazit a pri protivetru nebo vlnach se to ani nehne?

Placim se primarne na klidnem mori, ale obcas jsou i mensi vlny.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od ota »

Synek si pořídil na ryby nafukovací člun cca 3 metry. Ukrajinské výroby za 11kKč.
K němu čínský motor 3/4hp. Baterku jsem udělal z li ion prisem 4S, 16V /70Ah.
40A BMS nestačila, při rozjetí na největší výkon vypadávala na nadproud. Tak jsem dal 2
BMS na hulváta nad sebe paralelně a to už šlo. Na měření napětí indikátor protože ten co je na mororu neukazuje správně.
To do vodotěsné krabice a na vývod konektor Anderson.
D0374136-4096-4856-9877-8206705FD235.jpeg
Už to běhá několikátou sezónu. Na 16V to jezdí o hodně rychleji než na 12V. Hlavně ale váží 6kg. Už jsem jich dělal mnoho protože když to videli kolegové rybáři co vlekli těžká vydechlá olova tak to chtěli taky.
Přílohy
2A68AB06-BF1E-470E-833B-3FA471A2E734.jpeg
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od kodl69 »

pěkný, kde se dá pořídit takovejhle vodotěsnej kufřík? Zrovna něco podobnýho řeším, má to být baterka na člun a do motůčka, kde to olovo taky vzalo krátkej konec. BMS koupím zrovna 60A nebo víc, a možná i smart...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2774
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,
kodl69 píše:pěkný, kde se dá pořídit takovejhle vodotěsnej kufřík? Zrovna něco podobnýho řeším, má to být baterka na člun a do motůčka, kde to olovo taky vzalo krátkej konec. BMS koupím zrovna 60A nebo víc, a možná i smart...
Mám dojem že sem je (vícero rozměrů) viděl v bauhauzu . V Ivanovickým se po vstupu dáš doleva kolem smetí před pokladnama , první nebo druhej vysokej regál po pravý ruce , co tam maj plastový krabice .
Sem se dal na reklamu pro bauhauz ... ::facepalm:: .

Elektronům zdar *cloud*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od brumlaj »

Hmm, V Ově po fiasku se slibem který nechtěli nikdy dodržet odtáhli a už po nich nezbyl ani popel. xxMax jej následoval. Takže baucokoli to zde máme prosté. Feromarket to zbalil do ústředí a v 16:00 to zavře aby jim tam náhodou někdo nechodil nakupovat (co by potom nabízeli?) a tak nám tu pro běžného pracujícího ovčana zbyl jen "levný kšeft" jménem potok lesních rohů (horn bach).
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od ota »

Kufry vyrábí číňan , občas se to dá koupit i zadá v nějakým baubau hony šopu.
Rozměr od 2 do 70 litrů. Může být i na kolečkách.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Hainz.x
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 03, 2020 1:31 pm

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od Hainz.x »

pro DUMI

Zdarec, tak nějakou tu zkušenost už mám s gumáky a elektromotory. Ten Intex Excursion je sice větší kousek na takové rodinné popojíždění, ale má nafukovací podlahu a jelikož není vysokotlaká, tak jak tam položíš třeba jen malou 12V 75Ah baterii, tak se ti hezky zaboří a to není zrovna dobré. Spíš ten Mariner 3, má lamelovou podlahu a ta už něco snese. Já mám Mariner 4 a vozím na něm 2x12V 140Ah a motor 65lbs a jezdím na plný výkon 4-5hodin a to už je nějakých 15 až 25km, což si myslím, že na vystrčení růžků od břehu a trošku delší trasy stačí. Mínusem je hmotnost, obě cca 75kg, ale když chceš jezdit, tak to musíš obětovat a věř, že to stojí za to. Je rozdíl cmrndat hodinku absolutně šnečí rychlostí nebo se s rozumem projíždět třeba celý den v závisloti, kolik tomu budeš nakládat :-)
Novo
Příspěvky: 20
Registrován: stř úno 19, 2020 9:32 am
Bydliště: Plzeň

Re: Nafukovaci clun s elektrickym motorem

Příspěvek od Novo »

Dotaz trochu mimo, ale stejnak.. lze takové to čluny i někde jen zapůjčit, třeba na týden? Když bude někdo vědět, tak díky předem za info

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek