Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
lzahradil
Site Admin
Příspěvky: 921
Registrován: ned srp 12, 2012 1:18 am
Reputace: 285
Lokalita: blízko Plzně
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5840
Kapacita baterie [kWh]: 28
Bydliště: CZ

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od lzahradil »

Jan Novák píše:Ty cihly se daly sehnat za 18 873 Kč + DPH
A odkud za tuhle cenu pokud to není tajné?
Naposledy upravil(a) lzahradil dne stř dub 08, 2020 1:18 pm, celkem upraveno 1 x.
FVE 5,84kWp [Axpert 5048MK - LiFePO4 580Ah@48V (zatím) | 3x Axpert MSXE 2400W - NiCd 800Ah@24V]
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Vitek píše:Ahoj paráda, dá se teda říct že cena takovéto baterie je cca 5 x 28 tisíc? kapacita 5 x 2,4 = 12 kWh

díky
Kapacita je 12 kWh, kolik to reálně je schopný nabrat a dodat ještě nevím, ale přepokládám, že 10kWh určitě ano.
Kupoval jsem to najednou s BMS (bez té by to nefungovalo) a stálo to komplet (5x cihla + 1xBMS) cca 130tis. s DPH vč.dopravy.
Samotná cihla (už po ní šilhám, ale pořídím asi až na podzim) dneska při tom koronavirovém šílenství by mě stála cca 24tis. vč.DPH a dopravy.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

zbek píše:pěkné,ty cihly se spojuji do série? V bedně je máš přišroubovaný jenom za uši nebo to ještě leži na kolejničce?
Cihly jsou spojený do série, připojený jsou k BMS (ta horní trochu jiná cihla). Z BMS vedou dráty, do krabice nade vraty (do střídače).
BMS má vlastní jistič, takže jsem nemusel použít hřebíky :D

Přišroubovaný jsou za uši a v zadu jsem mezi ně dal distanční podložky, který je podpíraj. Pro sichr. Ale asi by to nebylo potřeba, tan rack je docela bytelnej a ani ty uši nevypadaj, že by se chtěly vylomit.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Brbla píše:Na cihly jsem hledal nějakej přiměřenej domeček, aby to nestálo majlant, slušně to vypadala a nazabíralo to celou stodolu - dopadlo to takhle

Obrázek

Má to dveře z kouřovýho skla, vejde se tam 6 VN poylonů + BMS a ještě bude mezi nima mezera na chlazení. Je to Legrand EvoLine nástěnný datový rozvaděč 20U, 600x450mm, výška 980mm, p.n. EVO20U6045. Na hloubku je to na knop, NN cihly by se tam už asi nevešly, jsou o pár mm hlubší. Mám ho postavenej ma zemi.

(Ty pěnový distančky jsou tam kvůli pohodlný montáži, přijdou pryč)
Tak se tam vejde 7 VN pylonů + BMS, a ještě zbylo místo na větrací mezery :D

Obrázek
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Obrázek

Je to TAM ::rolleyes::

(první Mega Watt hodinka)
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od volente »

To je radost co? To zažíval každý z nás. :lol: :lol:
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

volente píše:To je radost co? To zažíval každý z nás. :lol: :lol:
Je to prostě milník, dosažení trvalo 39 dní od instalace.
Dneska v noci jsem zprovoznil přeposílání dat z portálu goodwe (tahám to přez api) na pvoutput.org a už jsem jen kousek od navázání domácí automatizace na tydle data. Další mega už by mělo jít rychlejc a až vyleze nevé greenbono, tak ještě rychleji ...
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Vitek »

Brbla píše:
volente píše:To je radost co? To zažíval každý z nás. :lol: :lol:
Je to prostě milník, dosažení trvalo 39 dní od instalace.
Dneska v noci jsem zprovoznil přeposílání dat z portálu goodwe (tahám to přez api) na pvoutput.org a už jsem jen kousek od navázání domácí automatizace na tydle data. Další mega už by mělo jít rychlejc a až vyleze nevé greenbono, tak ještě rychleji ...
Tak paráda, já se dostal na 0,92 MWh za brezen, 1,2 MWh za duben od května už tolik netopim začal sem chladit a mam uprostřed měsíce 0,6 Mwh a nemam to moc kam davat.... a máš pravdu GBO se stará když já jsem v práci, a vo tom to je !!!
Tak makej at mě doženeš :-)
maroušek
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 31, 2018 10:16 am
Reputace: 0

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od maroušek »

Zdravím.
Tak já se k metě 1 MW blížím, od 2.4. k dnešnímu dni mám celkem 845 kW s výkonem na střeše 5.58 kWp a s měničem Goodwe 10K-ET a bateriemi 9.6kW. Jsem zatím spokojený a uvidím jak to půjde dále. :yes:
výroba FVE.png
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od brumlaj »

1MW - slušný výkon. Kam se já hrabu s 8kW měničem.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Díky včerejšímu mizernému počasi a vynucenému "přešaltování" na DS jsem zjištil vlastní "klidovou" spotřebu sestavy GW10k-ET + Řídící modul SC500-40 + 7xBaterie Pylontech H48050. Za 24 hod si to vzalo 0.687 kWh, takže "klidová vlastní spotřeba" měniče + BMS mi vychází cca 30W.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Dneska je krásně vidět, jak se panely "chytly".
V noci bylo pod 0°C a na panelech byla námraza, která se díky ztrátovýmu teplu a samozřejmě taky přímým slunečním ohřevem lehce po 10.hod. rozpustila.

Obrázek
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od dave »

Brbla píše:Díky včerejšímu mizernému počasi a vynucenému "přešaltování" na DS jsem zjištil vlastní "klidovou" spotřebu sestavy GW10k-ET + Řídící modul SC500-40 + 7xBaterie Pylontech H48050. Za 24 hod si to vzalo 0.687 kWh, takže "klidová vlastní spotřeba" měniče + BMS mi vychází cca 30W.
Pod tou spotrebou je myslene ze GoodWe + BMS dodava z baterii do domu el. a za tuto funkciu si zobere 30w?
Lebo Solax to ma udajne 100-150w len na to aby mohol dom tahat z baterii

Dik!
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

dave píše:
Brbla píše:Díky včerejšímu mizernému počasi a vynucenému "přešaltování" na DS jsem zjištil vlastní "klidovou" spotřebu sestavy GW10k-ET + Řídící modul SC500-40 + 7xBaterie Pylontech H48050. Za 24 hod si to vzalo 0.687 kWh, takže "klidová vlastní spotřeba" měniče + BMS mi vychází cca 30W.
Pod tou spotrebou je myslene ze GoodWe + BMS dodava z baterii do domu el. a za tuto funkciu si zobere 30w?
Lebo Solax to ma udajne 100-150w len na to aby mohol dom tahat z baterii

Dik!
Poisuju případ, kdy měnič žil jenom z baterek a nic dalšího, kromě BMS, nekrmil. Prostě vlastní spotřeba, řekněme ve standBy.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od tomas »

A tu spotřebu z akumulátoru ti měřila BMSka akumulátoru nebo vlastní přístroj?
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

tomas píše:A tu spotřebu z akumulátoru ti měřila BMSka akumulátoru nebo vlastní přístroj?
Hodnoty z BMS se téměř rovnají hodnotám z kontrolního měření (fluke 345), a to jak proudů, napětí, výkonu a energie. Odchylky jsou nezajímavé (pro mne).
dave
Příspěvky: 67
Registrován: stř úno 22, 2017 4:29 pm
Reputace: 5

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od dave »

ok takze standby...

1. Vies aj zmerat kolko zere ked ide dom v noci z baterii nejaka bezna prevadzka povedzme 300-400w, kolko si zobere menic aby to cele obsluzil?
2. Nejaky dovod preco si volil GoodWe vs ine menice na trhu? Pripadne po nejakom case celkova spokojnost?

Aby som mal nejake porovnanie so Solax (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 70#p145470)
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

dave píše:ok takze standby...

1. Vies aj zmerat kolko zere ked ide dom v noci z baterii nejaka bezna prevadzka povedzme 300-400w, kolko si zobere menic aby to cele obsluzil?
2. Nejaky dovod preco si volil GoodWe vs ine menice na trhu? Pripadne po nejakom case celkova spokojnost?

Aby som mal nejake porovnanie so Solax (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 70#p145470)
Zajímavej dotaz.
Nejsem schopnej takhle z voleje poskytnout relevantní data (v době, kdy bylo dost energie a byl jsem soběstačnej třeba měsíc v kuse, jsem neměl logování), ale nějak to vymyslim.

GW jsem bral v době, kdy nic jiného rozumně dostupného nebylo na trhu (březen 2020).
Měnič má svoje mouchy, ale zatím funguje bez jedinýho zaváhání ("už to bude rok ...). Nepochybuju o tom, že jsou lepší měniče, ale s tím jsem do toho šel.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

dave píše:ok takze standby...

1. Vies aj zmerat kolko zere ked ide dom v noci z baterii nejaka bezna prevadzka povedzme 300-400w, kolko si zobere menic aby to cele obsluzil?
2. Nejaky dovod preco si volil GoodWe vs ine menice na trhu? Pripadne po nejakom case celkova spokojnost?

Aby som mal nejake porovnanie so Solax (https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 70#p145470)
Na odhadnutí spotřeby dle bodu 1. sice stále nemám data, ale za posledních 90 dní běžného provozu (ostrov, v případě nedostatku enregie přepnutí na ČEZ, všechny spotřebiče jsou na BackUp výstupech) mám 180 kWh ztráty. Tím je míněno, že na režiji střídače a ztráty z nabíjení/vybíjení 16,8kW pylonů padlo v průměru 3kWh/den. Za tu dobu jsem z 9,3kWp dostal (leden-březen) 1160kWh, takže ztráty jsou cca 15%.
Nemusí to bejt uplně přesně, budu to dál sedovat.
rob.brno
Příspěvky: 957
Registrován: sob čer 09, 2012 9:14 am
Reputace: 20

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od rob.brno »

Brbla píše: Měnič má svoje mouchy, ale zatím funguje bez jedinýho zaváhání ("už to bude rok ...). Nepochybuju o tom, že jsou lepší měniče, ale s tím jsem do toho šel.
Bylo by možno uvést ty mouchy G10K ET? Pomohlo by mi to v rozhodování jestli použít Solax nebo GW. Se Solaxem má dobré zkušenosti Tom.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek