Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od diablo007 »

Ta šikmá střecha v dáli na fotce vypadá že už to má tak 20 let za sebou to je tvoje nebo sousedova?
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Ano, ta šikmá střecha je moje a celá ta stavba by se měla opravit "zbouráním". Leč zatím nemám stavební povolení, tak to slouží jako sklad stavebního materiálu. V budoucnosti ty východně i západně orientované strany určitě najdou využití ::pv::
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Poslední předléčebný krok - položena finální vrstva střešní krytiny ::rolleyes::
Obrázek
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Vitek »

Brbla píše:Ano, ta šikmá střecha je moje a celá ta stavba by se měla opravit "zbouráním". Leč zatím nemám stavební povolení, tak to slouží jako sklad stavebního materiálu. V budoucnosti ty východně i západně orientované strany určitě najdou využití ::pv::
Stavební povolení na odstranění stavby? no a nebudou chtít na úřadě náhodou papír až to zasype nějaké děti že jsi to dostatečně brzo neodstranil ? :D normálně bych to rozebral a nazdar pokud nebudeš nahrazovat ničím jiným tak na bourání nepotřebuješ stav povolení.. Nebo je nějaký zákon který to vysloveně zakazuje ( bourání staveb? ? )
Díky za osvětlení problematiky
josse
Příspěvky: 1142
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od josse »

U nás na úřadě mi vysvětlili že na to potřebuju povolení k bourání (ono se to jmenuje jinak), ale paní povídala: zbourejte to a přijde s tím, že to spadlo... Je to pro obě strany jednodušší...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Martin P
Příspěvky: 574
Registrován: ned úno 25, 2018 5:04 pm
Reputace: 63
Lokalita: Havlíčkův Brod
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 19845
Kapacita baterie [kWh]: 66
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Martin P »

Dobrý den.
Se starou stodolou jsem to dělal zrovna tak. Prostě " přišel silný vítr" a stodola se odebrala k zemi. Po odklizení trosek jsem nahlásil že stodola spadla samospádem a bylo vyřešeno.
Pro stavební úřad je to jednodušší. Stačí sepsat jeden papír a je hotovo. Kdežto klasický demoliční výměr znamená plán demolice, odstranění zbytků stavby na certifikovanou skládku a na vše musí být papír. V podstatě je to takové " menší stavební povolení naruby).

Plné *batt* přeji a jsem s pozdravem. Martin P.
S-UPS.
20kWp v panelech rozdělených mezi východ, jih a západ. Do osmi stringů.
Baterie
Staré LiFePo4 o kapacitách 12, 24 kWh
Nové LiFePo4 o kapacitách 14, 14 kWh (od listopadu 2022)
Rezerva Pb vrla 200Ah.
Systémové napětí 48V
Hlavní měnič Victron 5000VA.
Pomocné měniče 2x REVO VM 5000
Regulátory PCM60X
Systém je modulární s možností dalšího rozšíření (kdyby bylo kam) řešený tak, aby při výpadku kteréhokoliv jednoho modulu mohly ostatní fungovat dál bez omezení.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Tvl Ježíšku,

když Ti napíšu dopis, ve kterém si jako dárek k Vánocům přeju solární panely na střechu a nějaký ty cihly k tomu, tak to znamená, že ty panely chci k Vánocům jako dárek a chci je na střechu.

Tak mi teda vysvětli, jak je možný, žes mi v březnu dotáhnul paletu velkou jako kráva, pohodil si ji před barák
Obrázek
a ještě si mi k tomu přidal fakturu. Takhle já si vánoce nepředstavuju.

To, že si mi k tomu přihodl paletu Pylonů Tě neomlouvá
Obrázek

Tak příště pořádně čti, co Ti píšu, a neulehčuj si situaci

Tvůj Brbla
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Reputace: 211
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od DanoP »

Co su to za panely?
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

DanoP píše:Co su to za panely?
30ks Longi 310Wp mono
Jsou celočerný,což jsem sice zrovna moc nechtěl,ale v týdle době sem si holt nemohl moc vybírat.
Původně jsem měl vyhlídnutý Jinko Solar 330wp MONO, ale protekly mi mezi prstama a protože je doba nejistá, tak jsem se rozhodl dál nečekat.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Drobný update

panely Longi - 310Wp přemístěný z palety na střechu, 15ks východ, 15ks západ, sklon 13°.
Obrázek

Brblova experimentální léčebna akutní fotovoltaitýdy zítra zahajuje zkušební ostrovní provoz. Samozřejmě bez dotací.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Ze samostudia dnes získán zajímavý poznatek - v podvečer (18:20) oba stringy v zastíněném stavu dávají cca 500V/0,3-0,4A. Takže každý 150 až 200W. To vypadá velmi nadějně. Jsem VELMI spokojen
Ma007
Příspěvky: 11
Registrován: ned dub 23, 2017 3:27 pm
Reputace: 0

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Ma007 »

zdravim, mna zaujalo uchytenie palelov, mozes prichodit par detail fotiek + popis?
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Ma007 píše:zdravim, mna zaujalo uchytenie palelov, mozes prichodit par detail fotiek + popis?
Použil jsem Esdec Flatfix. Je to taková skládanka pro velký kluky. Těch 30 panelů jsme instalovali ve dvou jeden den, přičemž největší zdržovačka bylo tahání těch panelů na střechu.
Materiál v nákladech včetně šroubů, podložek, krycích plechů a zátěže (použil jsem zámkovku, krásně to tam pasuje) vyšel cca na 1tis.Kč vč DPH/panel. Bral jsem to od Iftechu.
Je s tim pohodová práce, jediná nevýhoda je, že sklon panelů je pevně danej.
Dělá se to na šikmý střechy (ClickFit) a na plochý střechy (FlatFix).

Odkaz na výrobce je zde
https://www.esdec.com/en/flatfix-fusion/
(maj tam specifikace, manuály i videa, já bych to tak dobře nepopsal)
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Na cihly jsem hledal nějakej přiměřenej domeček, aby to nestálo majlant, slušně to vypadala a nazabíralo to celou stodolu - dopadlo to takhle

Obrázek

Má to dveře z kouřovýho skla, vejde se tam 6 VN poylonů + BMS a ještě bude mezi nima mezera na chlazení. Je to Legrand EvoLine nástěnný datový rozvaděč 20U, 600x450mm, výška 980mm, p.n. EVO20U6045. Na hloubku je to na knop, NN cihly by se tam už asi nevešly, jsou o pár mm hlubší. Mám ho postavenej ma zemi.

(Ty pěnový distančky jsou tam kvůli pohodlný montáži, přijdou pryč)
Matess
Příspěvky: 1506
Registrován: pon zář 09, 2013 5:16 pm
Reputace: 158
Lokalita: Šumperk
Bydliště: Šumperk

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Matess »

75s baterie?
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Matess píše:75s baterie?
JoJo, mám zatim 5x vysokonapěťový Pylon H48050, v každém je 15 ks LiFePO4 článků (tekže 75 s), můj střídač jich zvládne až 7 v serii (takže až 105 s).
Nemají BMS, ta je externi (na fotce ta cihla nahoře). Je to takovej menší Powercube-H1. Dají se pak skládat další vedle sebe, ale musí mít každej sloup stejný množství cihel a navíc k tomu musí být nadřazený modul BMS. Tam se ale asi ještě dlouho nedostanu ;)
Jinak si to žije vlastním životem. Mám to čerstvé, jedna cihla má malinko vyšší napětí a BMS to srovnává. Vždy, když se ta "nejnacucanější" cihla plně nabije, bms zastaví nabíjení, nechá rack chvíli vybíjet s tím, že upřednostňuje právě tu nejnacucanější cihlu (jak to dělá nevím, ale BMS to hlásí). Interval tohodle procesu se postupně prodlužuje a nejvyšší dosažené SOC se zvyšuje, za 3 dny provozu jsem se z 96% dostal na 99% (rack má zatim za sebou dva vybíjecí cykly z plna na cca 40%).
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Vitek »

Ahoj paráda, dá se teda říct že cena takovéto baterie je cca 5 x 28 tisíc? kapacita 5 x 2,4 = 12 kWh

díky
Jan Novák
Příspěvky: 128
Registrován: úte říj 01, 2019 8:32 am
Reputace: 16

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Jan Novák »

Ty cihly se daly sehnat za 18 873 Kč + DPH
5,4 kWp [20 x BYD-270 W poly]
5 kVA Axpert King [PIP-5048MK]
4,6 kWh [14S2P - SAMSUNG SDI 60 Ah, Li-Ion]
last update: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 57#p172957
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od zbek »

pěkné,ty cihly se spojuji do série? V bedně je máš přišroubovaný jenom za uši nebo to ještě leži na kolejničce?
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Vitek »

Jan Novák píše:Ty cihly se daly sehnat za 18 873 Kč + DPH
jo takže 1,21 x 18 873 tzn 22836,33 kč, za 2,4 kWh to je méně než jsem psal... to ano.
zlatý olovo :D 30 kWh za 40 tisíc. při DOD 50% pořád 15 kWh použitelná :-)
dík za upřesnění

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek