Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Ideálně tedy pozemek rozsekat na kousky, každej kousek prodat jinýmu majiteli a pak teprve na tom postavit ty trackery nebo konstrukce.
Ano, přesně tímto směrem se má myšlenka ubírala. S majiteli (teta, strýc, babička, dědeček, brácha, ségra, syn, dcera = 160kWp) podepsat ještě nějakou tichou dohodu, že to je jen "v úschově před státem", předkupní právo a kdo ví co (kdyby se náhodou něco pokazilo).

Jasný. 20kWp je pro rodinu naprosto dostačujíci (tedy třeba mým měřítkem, kdy vím, kolik stačí mě samotnému). Desetinásobek toho co mám teď musí zabezpečit úplně všechno. S mými mikro energetickými nároky, což mě vybičoval 6 let pobyt na chatě pouze s ostrovní FVE (díky za to) jsem si tím jist.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od youda »

Všiml sis někdy jak na poli stojí billboard a má pod sebou kostru z vlečky nebo dokonce jen čtyři kola přimontovaná přímo na konstrukci?

Má to důvod.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Všiml sis někdy jak na poli stojí billboard a má pod sebou kostru z vlečky nebo dokonce jen čtyři kola přimontovaná přímo na konstrukci?

Má to důvod.
ano vim o tom. Stejne jako mobilni domy.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od youda »

No vidis. Takze trackery dej pekne na vozejcky a muzes tam nasazet megawatt, aniz bys parceloval pozemek okolo chaty ;)

Rottenkiwi s temi trackery na vozikach zacal uz davno, pokud mne fotograficka pamet neklame :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od mypower.cz »

Vidíš, to mě nenapadlo :D Mazané. :))
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od youda »

Ma to i dalsi vyhodu - az to budes mit hotove, tak si ty tvoje mobilni trackery v nestrezenem okamziku zaprahnu za muj zahradni trakturek a odtahnu si je domu jako vlacek s peti vagonkama...

:celebrate4:
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od mypower.cz »

youda píše:Ma to i dalsi vyhodu - az to budes mit hotove, tak si ty tvoje mobilni trackery v nestrezenem okamziku zaprahnu za muj zahradni trakturek a odtahnu si je domu jako vlacek s peti vagonkama...

:celebrate4:
Ja asi nikdy vic jak 20kWp potrebovat nebudu, takze konstrukce (bude-li) bude pevna a bez stavebka :D Vem tedy kdyztak nejaky silnejsi stroj, treba podobneho kalibru jak posledne, at to zvladne vyrvat beton ze zeme :D
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od diablo007 »

Pozor na to pokud jde o mylnou domenku ze mobilní domy nepotřebují povolení bylo mi to vyvráceno. Oficielní vyjádření vkládám

Mobilní domy vyžadují „povolení“ stavebního úřadu V poslední době se na pozemcích v katastrálních územích v působnosti Stavebního úřadu Městského úřadu Žamberk objevují nové prvky, kterými jsou mobilní domy (zvané také „mobilhaus“, případně „mobilheim“). Vzhledem k tomu, že se jejich majitelům dostává zřejmě nepřesných informací od prodejců, dovolujeme si informovat případné zájemce o pořízení, že umístění mobilního domu i na vlastním pozemku má svá pravidla a při jejich nedodržení se může majitel dostat do nepříjemné situace. Tomu bychom rádi předešli. Mobilní dům je obytné vozidlo pro volný čas, které nesplňuje požadavky na konstrukci a provoz silničních vozidel, a dle příslušné normy je určen pro dočasné nebo sezónní ubytování (nikoli pro bydlení či rodinnou rekreaci). Podle stavebního zákona je výrobkem plnícím funkci stavby, který je považován za stavbu a spadá do režimu stavebního zákona, tzn., že jeho umístění vyžaduje územní rozhodnutí nebo územní souhlas stavebního úřadu. Pokud by měl být mobilní dům využíván pro bydlení nebo rodinnou rekreaci, musí být posuzován ze stejných hledisek jako stavba rodinného domu nebo stavba pro rekreaci (světlá výška obytné místnosti musí být min. 2500 mm, šířka chodby min. 900 mm, energetická náročnost stavby musí splňovat hodnotu A až C, obytné místnosti musí mít minimální plochy dané normou, atd.). Stavba musí být také umístěna na pozemku v souladu s územně plánovací dokumentací, musí odpovídat architektonickým hodnotám v území, musí splňovat podmínky mechanické odolnosti a stability, požární bezpečnosti, hygieny, úspory energie a tepla, životního prostředí atd. Ačkoliv rozumíme tomu, že mobilní domy jsou pro mnohé vlastníky pozemků atraktivním prvkem, který by chtěli vlastnit a užívat, tak při jejich umístění a užívání v rozporu s příslušnými předpisy je stavební úřad nucen postupovat podle zákona. Zájemcům o pořízení mobilního domu proto doporučujeme nejprve se informovat na příslušném stavebním úřadu, zda je možné v dané lokalitě mobilní dům umístit a jaké podmínky musí splňovat, aby mohl být pro požadovaný účel využití povolen. Iveta Dušková, Městský úřad Žamberk - Stavební úřad
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Reputace: 285
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od rottenkiwi »

Človek sa musí len narodiť a zomrieť. Ostatné veci nemusí. A keď stavebný zákon je nadradený
právu na prežitie / aj pomocou m. domu /, tak sa treba opýtať, že kto človeku može
zákonom prikázať niečo, čo on nemože splniť, lebo nemá účinné lieky a žiadny zákon
neprikazuje chorému tie lieky poskytnúť.

To akože mám si najprv pýtať dokumentáciu pre stavbu vozíka so stenami a strechou
z panelov, aby som prežil ?

Toto može chorému prikázať len chorý úradník, ktorý si vobec neváži ľudský život.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
jahodovák
Příspěvky: 1913
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Reputace: 216
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od jahodovák »

Takže mi nezbývá než se tam ubytovat dočasně,než mi město nebo stavební úřad sežene jiné vhodné obydlí ..naštěstí dočasně může být i hooodně dlouho..samozřejmě pokud se chce,řešení se najde ale pokud je na stavebním úřadě zažraný úředník,tak nejde skoro nic...naštěstí dokud jsem něco potřeboval,vždy to vcelku šlo,je to asi případ od případu
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od mypower.cz »

Mozna kdyby se na mobilhouse daly panely, byla by to konstrukce pro vyrobu el.en., a na tu stavebni povoleni neni treba :D No nic .. pojdme radeji zpet k puvodnimu tematu :))
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od youda »

No pěkně jsme tu Brblovu léčebnu zasvinili, jen to je pravda. Já bych tu poslední konverzaci snad navrhoval oddělit do samostatného vlákna. Třeba odsud: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?p=101576#p101576

Pokud jde o to umisťování staveb bez stavebního povolení a územního souhlasu, dříve se nad maringotkou nebo mobilheimem nikdo nepozastavoval, ale pak se to začalo dost rozmáhat. Hlavně v takových těch oblastech blízko různých ChKO, na březích řek apod. Proto dnes tyhle věci působí na úředníky jako červený hadr na býka. Zákon je naschvál napsán gumově, aby se dal ohnout podle potřeb té strany, která je zrovna silnějí. Někdy je silnější místní mafiánský boss, jindy úředník. Úřady se teď hlavně ohánějí slovním spojením "výrobek plnící funkci stavby", což je formulace přímo magická, neboť funkci stavby může plnit klidně i Diogenesův sud.

S omezením mobilheimů se dá celkem šalamounsky vyběhnout tak, že člověk postaví tři vedle sebe, k tomu ještě maringotku a dvě staré Karosy. Následně prohlásí, že si na svém pozemku prostě uskladnil svůj majetek, který je určen k prodeji, nikoliv k bydlení. Pravidelně jezdím okolo dvou parcel, kde to už roky vypadá přesně takto a nikdo s tím nedokáže pohnout. Základ je, že pozemek má nějaké šílené věcné břemeno a je psaný na člověka, který jinak nevlastní vůbec nic. Tudíž náklady na případnou úřední likvidaci/demolici by šly na vrub obce. Já sám bych na takovém vrakovišti teda bydlet nechtěl, ale když to někomu vyhovuje...

Pokud jde o trackery a billboardy, zatím skutečně stačí přimontovat kola a je vyřešeno.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm
Reputace: 157

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od dumi »

rottenkiwi píše:Človek sa musí len narodiť a zomrieť. Ostatné veci nemusí. A keď stavebný zákon je nadradený
právu na prežitie / aj pomocou m. domu /, tak sa treba opýtať, že kto človeku može
zákonom prikázať niečo, čo on nemože splniť, lebo nemá účinné lieky a žiadny zákon
neprikazuje chorému tie lieky poskytnúť.

To akože mám si najprv pýtať dokumentáciu pre stavbu vozíka so stenami a strechou
z panelov, aby som prežil ?

Toto može chorému prikázať len chorý úradník, ktorý si vobec neváži ľudský život.
Ja bych vsechny co nedodrzujou zakon zavrel do lecebny.
:-D sorry ja musel :-D
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Při kalkulaci matroše na stojany jsem se dostal na necelejch 900,- vč DPH /panel. Jsem mimoň, nebo je cájk?
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od volente »

Hoď do placu jak jsi to počítal, hodně záleží na použitém materiálu.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm
Reputace: 527

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od vlkazajac »

Brbla píše:Při kalkulaci matroše na stojany jsem se dostal na necelejch 900,- vč DPH /panel. Jsem mimoň, nebo je cájk?
Mňa to vychádzalo 500 Kč ( 20 EUR ) na panel pri montáži na fasádu. Zásadný rozdiel oproti montáži na strechu nevidím.

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 977#p95977
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

vlkazajac píše:
Brbla píše:Při kalkulaci matroše na stojany jsem se dostal na necelejch 900,- vč DPH /panel. Jsem mimoň, nebo je cájk?
Mňa to vychádzalo 500 Kč ( 20 EUR ) na panel pri montáži na fasádu. Zásadný rozdiel oproti montáži na strechu nevidím.

https://forum.mypower.cz/viewtopic.php? ... 977#p95977
Když odečtu balast (obrubníky pod ůhelníkama) a eps pod nima, boční nerezový plechy jako ochranu před větrem, sněhem a bordelem, tak to tak nějak zhruba je. Todle na fasádě nepotřebuješ :mrgreen:
Beru to jakožedobrý.
zbek
Příspěvky: 439
Registrován: ned bře 31, 2019 1:49 pm
Reputace: 18

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od zbek »

Brbla píše:Při kalkulaci matroše na stojany jsem se dostal na necelejch 900,- vč DPH /panel. Jsem mimoň, nebo je cájk?
levnějc jsem se taky nedostal když vezmu nerezove šrouby , nerezove vruty , nerez profil , hmoždinky fischer , chemickou maltu kde hmoždinky nedržely se to nezda ale dělame to pro radost tak tam se penize nepočitajíí :oops:
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 4x pylontech us2000 .FV 2 Kwp měnič GW5048 D-ES bat 3x pylontech us2000
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od Brbla »

Malý krok pro lidstvo, velký krok pro Brblovu experimentální 3F léčebnu akutní fotovoltaitýdy - nový základní povrch (glastek 40 special mineral) na ploché střeše, bratru 140m2.
Obrázek
Bude následovat vrstva Geotextilie FILTEK, na to Hydroizolační fólie z PVC-P DEKPLAN 76, nějaký ty šrouby do hlavy a muže se začít experimentovat.
kodl69
Příspěvky: 7377
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Brblova experimentální 3F léčebna akutní fotovoltaitýdy.

Příspěvek od kodl69 »

Na podobnou planinu jsem navezl na tu folii cca 30 hliny a ženská tam pěstuje kde co, od pažitky po sazenice stromků... Asi bych raděj přitěžobal než kotvil...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek