UTima - návrh malé FV do příštího roku.

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
UTima
Příspěvky: 91
Registrován: ned zář 01, 2019 1:29 pm

Re: UTima - návrh malé FV do příštího roku.

Příspěvek od UTima »

Počasí - bypass
Tak dnes byl první výpadek, tedy došla baterka a kolem třetí ráno se barák přepnul na síť, jaká potupa... Od poloviny března jedu na sluníčko a teď toto. Je fakt, že další panely ještě leží nenamontovány, už se na ně ale chystám.
Mám otázku:
můj střídač je MPP 5048MK - Axpert King1
super stroj, jak jsem to nastavil tak to používám. Až teď bych to rád "vytunil"¨
k monitoringu používám SolarAssistant jedu v nastavení Solar/Battery/Utility.
Když je napětí na baterce menší jak 51V tak se automaticky přepne Solar/Utility/Battery a začne spotřebu za měničem pokrývat ze sítě a ještě začne dobíjet baterku minimálně nastaveným proudem 2A (ty dvě ampéry tahá ze sítě)
mám v tom: Firmware version 72.00 - nevím jestli pro tento model je nějaký update aby se nenabíjelo ze sítě, ale stejně na to nemám asi moc koule...
No mě by možná stačilo, kdybych při nízkém napětí dostal měnič do stavu BYPASS, to znamená by sepnulo relé v měniči a všechna zátěž by šla přímo do spotřeby domu a ne jak je to teď dvojitá konverze.
asi tento obrázek to vystihuje:
Přílohy
bypass.png
bypass.png (32.86 KiB) Zobrazeno 218 x
1 x MPP PIP 5048MK (axpert - bez přetoků) + 12 x 330W CS + 16x280Ah - JK BMS + Solar Assistant - Home Assistant.
https://pvoutput.org/intraday.jsp?id=114933&sid=100171

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek