A o tom to je

Nezařaditelné
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

rva píše:Je potřeba rozjet byznys s CO2, protože těžko by se hledalo něco lepšího, co je schopno zlikvidovat průmysl Evropy lépe, než boj s CO2. A pokud si to budou evropané ordinovat sami a třeba i s radostí, tak to je ideál.
Milej zlatej až budeš bydlet v Radvanicích či Bartovicích a budeš tam vychovávat dítě od narození, budeš zrovna po chemoterapii či po astmatickém záchvatu, tak Ti budu věřit Tvůj názor. Žvanily, kteří z teplíčka svého baráčku například na Vysočině či Šumavě kibicují jak nic není problém tady v Ostravě máme nesmírně rádi. Klidně si tu Novou huť Klementa Gottwalda přestěhuj za vidlákov kde bydlíš. Podobně jsem zvědav kolik z těch, kteří dnes tvrdí jak jádro není žádný problém a rádi se budou ohřívat od zbytků již pro svůj původní účel nefunkčních zářičů se bude rvát a vykupovat pozemky a nemovitosti za Pražské tržní ceny od starousedlíků v místě které bude vybráno pro trvalé úložiště radioaktivního odpadu. Nyní tvrdím, že to bude nula kousků.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Ale zrovna CO2 neni to prave co by se melo potirat.
Je tu dale vice jinych sra.ek. Nevim jestli tady 300mil. evropanu spasi vice jak 6mld. kolotoc.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od unicast »

Přesně, CO2 brumlajovo zdraví, narozdíl od ostatních sraček, co tam ten průmysl vypouští, neohrožuje.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

Každý si má udělat pořádek u sebe a nemá vypouštět exhalace ať již jsou jakékoli. Dokonce o tom hovoří § 1013 odst. (1) NOZ "Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) ......"

Proč by zrovna CO2 mělo mít vyjimku? Já jsem pro aby i CO2 (plyn) nadále patřilo mezi postihované emise. (a pro okolí imise).
Nechceš platit? Vypěstuj si na svém či na Tebou pronajatém pozemku strom a spal si ho. Budeš CO2 neutrální a nemusíš za CO2 platit. Nebo si z CO2 vyrob huhlí a klidně si jej spal. Ale nesnaž se zde na Zemi dělat prostředí jako je na Venuši - takové tu bylo než se atmosféra od CO2 vyčistila.
unicast píše:Přesně, CO2 brumlajovo zdraví, narozdíl od ostatních sraček, co tam ten průmysl vypouští, neohrožuje.
Ale to je irelevantní argument. Obvykle CO2 není jediná složka emise a za druhé NOZ mi dává právo vyžadovat aby mne plynem mezi něž CO2 patří ostatní neobtěžovali. Co na tom nechápete? Moc dobře chápete. Neustálé překrucování své zodpovědnosti za výrobu bordelu a vypouštění jej jiným pod nos ve jménu Vašeho zisku vydrbat s ostatními je neuvěřitelné.

Když tvrdíš, že mne CO2 neohrožuje, tak mi to dokážeš? Navrhuji - zajdeme do jeskyně a přede mnou si dobrovolně zkusíš sejít do CO2 polštáře. Schválně jak dlouho tam vydržíš. Já to v mládí zažil a řeknu Ti přeji ten pocit zažít každému vydrbávači s ostatními. Trénovat můžeš začít hned za pomoci igelitového pytle. To co vydechuješ je CO2 v koncentraci 40kppm.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne sob srp 24, 2019 1:40 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: A o tom to je

Příspěvek od rva »

Kdo má rybník, musí zabránit vodní páře únik k sousedům. A vlastně i zastavit vítr.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

óóó On si ani nepřečte co v tom paragrafu místo teček následuje a položí za svůj nick ještě debilnější argument. Co tak část "nad míru obvyklou"? Za dobu co lidstvo existuje se jako voda přirozeně z vodní plochy nevypařovala? (není-li to nově zbudovaný rybník) Případně nefoukal vítr? Co dnes dostane volební právo to už hlava nebere. S tímto precedentem jdu zkusit vyřídit občanský průkaz svému kaktusu.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne sob srp 24, 2019 2:02 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

brumlaj píše:Každý si má udělat pořádek u sebe a nemá vypouštět exhalace ať již jsou jakékoli. Dokonce o tom hovoří § 1013 odst. (1) NOZ "Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) ......"

Proč by zrovna CO2 mělo mít vyjimku? Já jsem pro aby i CO2 (plyn) nadále patřilo mezi postihované emise. (a pro okolí imise).
Nechceš platit? Vypěstuj si na svém či na Tebou pronajatém pozemku strom a spal si ho. Budeš CO2 neutrální a nemusíš za CO2 platit. Nebo si z CO2 vyrob huhlí a klidně si jej spal. Ale nesnaž se zde na Zemi dělat prostředí jako je na Venuši - takové tu bylo než se atmosféra od CO2 vyčistila.
unicast píše:Přesně, CO2 brumlajovo zdraví, narozdíl od ostatních sraček, co tam ten průmysl vypouští, neohrožuje.
Ale to je irelevantní argument. Obvykle CO2 není jediná složka emise a za druhé NOZ mi dává právo vyžadovat aby mne plynem mezi něž CO2 patří ostatní neobtěžovali. Co na tom nechápete? Moc dobře chápete. Neustálé překrucování své zodpovědnosti za výrobu bordelu a vypouštění jej jiným pod nos ve jménu Vašeho zisku vydrbat s ostatními je neuvěřitelné.

Když tvrdíš, že mne CO2 neohrožuje, tak mi to dokážeš? Navrhuji - zajdeme do jeskyně a přede mnou si dobrovolně zkusíš sejít do CO2 polštáře. Schválně jak dlouho tam vydržíš. Já to v mládí zažil a řeknu Ti přeji ten pocit zažít každému vydrbávači s ostatními. Trénovat můžeš začít hned za pomoci igelitového pytle. To co vydechuješ je CO2 v koncentraci 40kppm.
Zrovna za CO2 by meli platit me!!!! Jelikoz pokud vytvorim CO2 prebytky, tak dotuju vsechny rostlinne organismy. Ale co uz s CO2 vytvorim navic to by melo byt otazkou, ale spravne receno "kazdej by mel zacit sam u sebe".
Takze kdokoli na tomto foru dela neco pro vyuziti slunecniho zareni a premenu v jinou vyuzitelnou energii tomu davam palec nahoru, vetsinou je bud v minusu nebo na 0 (s vyhlidkou zisku???).
At tak ci tak je to jedna z tech spravnejsich cest, at jiz ma doma lithium ci olovo a jine kovy, ktere doufam budou s vetsi casti recyklovane.
Takze nejaka holka, ktera jen dela svincik a hlasa cistotu se muze jit oproti VAM zahrabat.
:wood:
Ps.: I sekani travniku a nasledne jeho nespaleni setris hromadu CO2. Jen to, ze budes vyuzivat stromy z vlastniho zdroje te nedela CO2 neutralnim. Zahradkar je vetsinou v plusu ;-).
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob srp 24, 2019 2:16 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od vlkazajac »

"...jdu zkusit vyřídit občanský průkaz svému kaktusu...."

No neviem, či práve exotické druhy zo zahraničia potrebujú naše občianstvo ... :?
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

NOPARasito píše:Zrovna za CO2 by meli platit me!!!! ........
Pokud jej od Tebe někdo koupí tak si jej zpeněžuj. Pokud Ti nikdo nezaplatí tak s ním neobtěžuj ty, kteří o něj nemají zájem. Dobroserů snažících se být prospěšní lidem i když nechtějí tu máme víc než je zdrávo.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od mypower.cz »

brumlaj píše:óóó On si ani nepřečte co v tom paragrafu místo teček následuje a položí za svůj nick ještě debilnější argument. Co tak část "nad míru obvyklou"? Za dobu co lidstvo existuje se jako voda přirozeně z vodní plochy nevypařovala? (není-li to nově zbudovaný rybník) Případně nefoukal vítr? Co dnes dostane volební právo to už hlava nebere. S tímto precedentem jdu zkusit vyřídit občanský průkaz svému kaktusu.
Brumlaji sorry, ale kroťme emoce, narážky a sarkasmus nejméně o 2 stupně níže. Zde na mypower.cz stoprocentně. Na blesku, idnesu a podobných je to bez omezení. Tady ne. Děkuji za pochopení.

Mimochodem "míra obvyklá" je tak gumové, že to snad jako argument ani nelze použít.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Zrovna Emisni povolenky jsou pekne prohnilej humus.
Takze az v prvni rade jde o prachy. To jsou jen argumenty radoby vzdelanych lidi, kteri museli byt ve skole dele (cca.2mesice), aby se dostali na uroven nekterych s zakladnim vzdelanim. V politice zdarnej jev.
Ja jen chtel predchozima prispevkama rict, ze si vic vazim lidi tady na foru nez to co v okoli vymysli za nesmysly. Dyt uz se to ani neda, co dokazou v klimatizovanych mistnostech parlamentu a zakonodarnych institucich vypotit.
Tak kdy nastane ta doba dani:
Z jakehokoli sportu, prochazek, sexu, nadmerneho stresu a jakychkoli prozitku kde je zvysen metabolismus a frekvence dychani -> tam vsude je prece vetsi vyroba CO2.(prace uz tam je, tak proc to neprojet peneznim systemem vse)
Uz by se konecne lidi meli zacit bourit oproti nesmyslum!!!!!!
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob srp 24, 2019 2:30 pm, celkem upraveno 1 x.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

Díky admine za (u)kočírování, chápu. S mírou obvyklou máš částečně pravdu ovšem ne přesně v tomto případě. Myslím, že vypařování a vyrovnávání tlaků plynu je základ fyzikální který zde byl když Země ještě Zemí nebyla.... Co jiného by mělo být obvyklé?
NOPARasito píše:Zrovna Emisni povolenky jsou pekne prohnilej humus.
Takze az v prvni rade jde o prachy. .....
Nějaký argument proč by měly zrovna emisní povolenky být prohnilej humus by nebyl? Já spíš vidím jako prohnilej humus Tebou zmíněné prachy. Představují pouze dvě komodity. První je fyzický nedostatek či přebytek a druhou je míra manipulace/manipulativnosti obchodujících stran. Žádnou jinou komoditu trhu nezobrazují věrně. Takže za mne bych zrušil peníze.
Naposledy upravil(a) brumlaj dne sob srp 24, 2019 2:46 pm, celkem upraveno 1 x.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Každý si má udělat pořádek u sebe a nemá vypouštět exhalace ať již jsou jakékoli. Dokonce o tom hovoří § 1013 odst. (1) NOZ "Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) ......"
Ach jo. Zase jeden, co si přečte nějaký paragraf a myslí si, že tomu textu rozumí. Argument v rovině faktické: Vždycky něco bude z tvého pozemku vnikat na pozemky sousední a není v lidských možnostech s tím něco dělat. Při tomhle extrémním výkladu bys na své zahradě ani nemohl mít strom (protože vrhá stín a ptáci na něm způsobují hluk), ani bys ho nemohl pokácet (protože opět hluk a světlo a prach). Při tvém výkladu by bylo možné, abys požadoval náhradu za to, že když fouká vítr, tak na tvůj pozemek prší přes pozemek tvého souseda.
Argument v rovině právní: to ustanovení hájí nějaký zájem, a tím je nerušené užívání pozemku tvého i sousedních. Samozřejmě že můžeš způsobovat nějaké imise na pozemcích jiného vlastníka, akorát to nesmí výrazně překračovat nějakou míru v místě obvyklou.
brumlaj píše:Proč by zrovna CO2 mělo mít vyjimku?
Proto6že bez CO2 bys tu vůbec nebyl.
brumlaj píše:Nechceš platit?
To tedy nechci. A ty nemáš nejmenší právo nakazovat někomu jinému, aby platil. A stejně tak jak ho nemáš ty, nemá ho ani deset milionů dalších brumlajů, čili tohle právo ani nemohou delegovat na zákonodárce, tudíž morální právo donutit někoho platit za nějaký nevzácný zdroj nemá ani zákonodárce. A to je přesně argument, proč jsou emisní povolenky hnus -- je to státní loupež jako každá jiná daň.


Když tvrdíš, že mne CO2 neohrožuje, tak mi to dokážeš? Navrhuji - zajdeme do jeskyně a přede mnou si dobrovolně zkusíš sejít do CO2 polštáře. Schválně jak dlouho tam vydržíš.
OK, já CO2, ty čistý 100% kyslík. Nebo vodu, vyber si (na tvém místě bych bral vodu, tam ta resuscitace bude ještě dávat smysl). Každá látka, i ta pro život nezbytná, je od určitého množství život ohrožující. Jako ta voda nebo kyslík.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Ano, pozoruji...
Naposledy upravil(a) unicast dne sob srp 24, 2019 2:53 pm, celkem upraveno 1 x.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od unicast »

NOPARasito píše:jeho nespaleni setris hromadu CO2. Jen to, ze budes vyuzivat stromy z vlastniho zdroje te nedela CO2 neutralnim. Zahradkar je vetsinou v plusu ;-).
CO2 se samozřejmě uvolňuje i při kompostování sena, nejen při spalování. A může se uvolňovat i metan (CH4) a čpavek (NH3).
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Kseftovani s emisnima povolenkama se ti zda cajk. Treba VW, kterej vse zaplatil i s chlupama a zbytek automobilek je z obliga??? Tak bud na kazdeho stejnym metrem nebo??? To se prumyslove oblasti musi platit vice za znecisteni ti udela v teto lokalite lepsi vzduch??? Nejak postradam logiku prelevani penez, takovej priklad je statni aparat, kterej ucinne vyuziva prostredky danovych poplatniku. Tak jak dotace atd. Je to jen dalsi systemovy ku...itko jako hromada zkostnatelych nesmyslu lidi, kteri se zivi (parazituji) na systemu a chvastaji se jak jsou celemu svetu prospesni.
Timto bych debatu ukoncil.
1.) Nic stejne s parazitama systemu nemam sanci udelat.
2.) Snazim se vyhybat takovemu jednani jak jen muzu.
Proto delam to co delam, abych detem udelal co nejmene sracek. Vim, ze je to jak kdyz plivne, ale motivaci mam.
Heslo po nas potopa tu jiz prevlada dosti dlouho.
Ps.: Rozhodne pastevcem byt nechci
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne sob srp 24, 2019 3:00 pm, celkem upraveno 1 x.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše: První je fyzický nedostatek či přebytek a druhou je míra manipulace/manipulativnosti obchodujících stran. Žádnou jinou komoditu trhu nezobrazují věrně. Takže za mne bych zrušil peníze.
Tak jestli chceš zemřít hlady, tak lepší návrh asi neexistuje. Ale zrušit peníze se ti nikdy nepovede, i kdybys zrušil platnou státní měnu a povinnost všech osob ji přijímat (v čemž bych tě celkem i podpořil), tak lidi začnou ve funkci peněz okamžitě používat něco jiného. Naprosto teď netuším co, ale něco by si našli.

Nastuduj si, prosím, alespoň nějaké základy ekonomie pro děti, těmito větami se úděsným způsobem odkopáváš, něco jako když čs. ministr průmyslu Kliment pronesl památnou větu Nebudeme vyrábět polovodiče, počkáme si až na celovodiče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

Nehovořím o jedné státní měně. Tak jako předřečník nehovořil o nějaké přesně definované povolence.
A co jiného by lidé místo peněz (jakýchkoli) používali?

O mé studium neměj péči a drž se tématu. To jak Ty si vykládáš mé věty je Tvá věc. Hodnotit něčí znalosti na základě dvou vět to chce dost odvahy.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
unicast
Příspěvky: 1226
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od unicast »

brumlaj píše:Nehovořím o jedné státní měně. Tak jako předřečník nehovořil o nějaké přesně definované povolence.
A co jiného by lidé místo peněz (jakýchkoli) používali?
To právě nevím (a nejspíš teď ani nikdo jiný). Zkušenosti z minula říkají, že cokoli, co má hodnotu a snadno se skladuje, používal se tabák, alkohol, benzín, léky, střelivo, drahé kovy, úpisy na drahé kovy... ha, a už tu máme zase zpátky peníze :-)
brumlaj píše:O mé studium neměj péči a drž se tématu. To jak Ty si vykládáš mé věty je Tvá věc. Hodnotit něčí znalosti na základě dvou vět to chce dost odvahy.
To je přesně ono. Tvé ego si ani nepřipustí, aby sis tu slabinu přiznal a tak reaguješ takhle. Ale co, můj problém to není.
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od KUTIL »

Komunisti revizionisti tvrdili, že v komunizme peniaze budú.
Dogmatici tvrdili, ž nebudú. A my sme tvrdili že u niekoho budú a u niekoho nebudú.
rva
Příspěvky: 3527
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: A o tom to je

Příspěvek od rva »

Kdo se rád bojí, může si hrát na stránkách klimatické změny od Světové banky. Při nejhorší variantě (RCP 8.5 - na kterou teda není dost fosilních paliv) dává výsledek z různých modelů že v roce 2050 přibudou u nás 2 dny s teplotou nad 35 st.C, vegetační sezóna se prodlouží o 40 dní (stihneme druhou úrodu) a trošku víc naprší (+20 mm). Je tam spousta možností, takže se lze strašit i jinými místy na Zemi a dalšími pohromami, co nás čekají.
https://climateknowledgeportal.worldban ... rojections
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS