A o tom to je

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

diablo007 píše:
kodl69 píše:to Diablo: a co parkoviště plný novejch aut? nedávno osobně v Gdaňsku: https://www.google.com/maps/place/Gda%C ... 18.6466384 ale to parkoviště bylo prakticky úplně plný, ne poloprázdný jak na fotce, většinou asijský značky.
a co třeba tohle: http://www.autoforum.cz/zajimavosti/mer ... -internetu
jak vypadá parkoviště u škodovky a letiště v (tuším že v Ralsku) asi taky leckdo z vás ví... Takhle vypadá krize z nadvýroby. To nejsou auta vyrobený na zakázku...
to Unicast: leckerý stavebniny jsou ale nedostatkový zboží, aspoň v některejch částech roku, třeba na jaře zdicí materiály, už několik let se to opakuje...
No a ta parkoviště dokládají co? Že dělat unifikovaný výrobek který nikdo nechce a oni ho nestihnou prodat než mu projde emisní třída a pak je to neprodejné je hold ekonomický nesmysl. Viz http://www.autoforum.cz/zajimavosti/mer ... -internetu
Problem je ze u Mercedesu emisni trida nikdy projit nemuze (ty jsou na tom jeste hur jak VW), ty na to z vysoka kadej. Oproti nemu je Folksvagen zabar.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: A o tom to je

Příspěvek od vla »

Možná jsi odborník na parkoviště, co já vím na parkoviště se dávala auta naprosto v OK stavu, jen úředník nestihl dát bumážku, že jsou OK.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Vla:
Stacilo clanek docist, resp. precist, jedna se o nedodelky, napr. spatne slicovane atd.
Ale, doufam te nepotka, ze budes muset 3-4 roky stary auto snazit protahnout emisema, protoze jsi slepe veril, ze emisni limit zvladne. Ono taky muze byt ejhle, nebo te to potkat nemuze, protoze nikdy 3-4 roku stare auto vlastnit nebudes??? To je o tom co si vyrobce aut k zakaznikovi dovoli a zrovna mam zkusenosti s Mercedesem od roku 2008 a co cca 5let novej a ten si toho dovoli fakt hodne. Chudak zakaznik.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od mypower.cz »

NOPARasito píše:Vla:
Stacilo clanek docist, resp. precist, jedna se o nedodelky, napr. spatne slicovane atd.
:)) Ja ten clanek nahodou cely cetl, ale hned me blesklo hlavou: to proboha neni mozne tyhle "pseudovadne" auta pouzit treba uz jen na nahradni dily (prvni co me napada a ze by se urcite komercnich vyuziti naslo milion)? To se fakt neda nejak vyuzit ci udat? To se mi nechce verit. To me prijde jak panely, ktere maji o 20W nizsi vykon nez stitkovy a tak jsou probodnuty a likvidovany misto prodeje se slevou nebo jinym stitkem. To tu kdesi tusim taky je tahle smutna story.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: A o tom to je

Příspěvek od vla »

Jenže já reagoval na naše parkoviště škodovek, které jsou zmíněny.
Naposledy upravil(a) vla dne ned srp 25, 2019 5:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Ale je to Mercedes, tam se neslicovani netoleruje.
Ale pokud se jedna o zavady, ktere by jsi necekal ani dacii tak ty zakaznik toleruje, dyt je to prece jen stroj.
Mercedes uz neni co byval.
Ale to je mozna muj subjektivni pocit :yes:
JiříK
Příspěvky: 1021
Registrován: pon bře 21, 2011 6:29 pm
Bydliště: 345m n.m. v Chřibech

Re: A o tom to je

Příspěvek od JiříK »

NOPARasito píše:Vla:
Stacilo clanek docist, resp. precist, jedna se o nedodelky, napr. spatne slicovane atd.
Ale, doufam te nepotka, ze budes muset 3-4 roky stary auto snazit protahnout emisema, protoze jsi slepe veril, ze emisni limit zvladne. Ono taky muze byt ejhle, nebo te to potkat nemuze, protoze nikdy 3-4 roku stare auto vlastnit nebudes??? To je o tom co si vyrobce aut k zakaznikovi dovoli a zrovna mam zkusenosti s Mercedesem od roku 2008 a co cca 5let novej a ten si toho dovoli fakt hodne. Chudak zakaznik.
Mé nejmladší auto je z roku 1982 a co se emisí týká, jsem NAPROSTO klidný. Zatím... Než mi to legislativa zakáže...
Pokud mě uvidíte tančit a nehraje hudba, vypněte, prosím, hlavní jistič...
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

To je asi tim, ze v 82 roce nikdo nesliboval, ze vzduch, kterej pujde do sani bude pres motor vycistenej a z vyfuku pujde jen para. EU hlavicky.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od mypower.cz »

NOPARasito píše:To je asi tim, ze v 82 roce nikdo nesliboval, ze vzduch, kterej pujde do sani bude pres motor vycistenej a z vyfuku pujde jen para. EU hlavicky.
By me zajimalo co se stane az nekoho napadne (a poradne na spravnych mistech zalobuje), ze vznikla vodni para z vyfuku hyperekologickych aut nadmerne zvysuje vlhkost v atmosfere a tim neprirozene ovlivnuje zivotni prostredi coz ma vliv na zvysene srazky v kdo vi jake oblasti nebo dokonce zvyseni vodni hladiny a tim urychleni ekologickych problemu tykajicich se oteplovani a tani ledovcu.

:roll: :wall: ::facepalm::

Jsem si jisty ze neco podobneho urcite nekdy prijde pote co budou na vzestupu elektromobily a spalovaky budou tak ekologicke (a kure*sky drahe), ze z nich na vystupu bude jen voda a pytliky ostatnich sloucenin, ktere budeme povinne odevzdavat za poplatek do sberny na likvidaci (recyklaci) nebezpecneho (komercne vyuzitelneho) odpadu.

:D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

Doufam, ze tohle forum nikdo necte. ::mute::
Samy lepsi navody.
:wall:
jahodovák
Příspěvky: 1932
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od jahodovák »

Tak to se pleteš,cokoliv napíšeš a pošleš na net je archivováno skoro na věčné časy a pokud se to hodí je to i použito,stejně tak patentový úřad je od toho aby se dalo proti vynálezci zasáhnout ještě dříve,než skutečně objevný nápad zveřejní,vše podle hesla čert nikdy nespí
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od mypower.cz »

NOPARasito píše:Doufam, ze tohle forum nikdo necte. ::mute::
Samy lepsi navody.
:wall:
Ono je to spis o tom, ze kdyz si nejaky (nechci pouzivat sprosta slova) neco umane a zaryje se do neceho a navic ma pocit ze ho to ohrozuje na zivote, nebo nedejboze jeho deti, tak prave on (ten dotycny) je mnohem nebezpecnejsi pro vsechny kolem. Samozrejme neplati to univerzalne. Je potreba pouzit predevsim zdravy rozum a kriticke mysleni. Do nekolika desitek levelu hloubky dane veci. Ne jen do jednoho levelu. Spis je otazka se zamyslet nad tim co s takovymi jedinci delat, jak je v pravy cas detekovat a pacifikovat, dokud neni pozde a dokud nekur*i zivot vice lidem, nez by bylo zahodno a nakonec i sam sobe. Za vodu z vyfuku dosad cokoliv. A vubec za cokoliv z cehokoliv. Extremisticky uzurpator komplikujici lidem zivot se najde vsude. Navic ma pocit ze pacha dobro pro vsechny a ze jeho dobro je dobre pro ostatni a musi byt, jinak to ani nemuze byt. To je pak uplna konecna.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

unicast píše:Jistě. Proto tolik narostly mzdy a proto se sem lifrují gastarbeiteři. To fakt dává smysl.
Pokud na inzeráty o nabídce práce se ze sto zaslaných CV ozvou 3 slovy tři firmy s pozvánkou na pohovor, jsou kecy o nedostatku pracovní síly jen medyjální masáž a opakuji, že nám ze severovýchodu jste se svými PR kecy k smíchu. Mzdy narostly proto, že lidi konečně nemají důvod dřít za hrst rýže a jsou konečně schopni si vyjednat vyšší mzdu. Moc pomohla generace let devadesátých která již není ochotna ze sebe co se mezd týká dělat debily. Starší kusy se cítí trapně když jejich šéf ani potom co předvedou své kompetence neví co se sluší a patří = neví co je samozřejmé a není důvod o tom vést pro obě strany trapný hovor. Vývoj ekonomiky kdy vzhledem k produktivitě dnes nemáme mzdy ani na úrovni roku 1990 hovoří za vše. Gastarbajtři se sem lifrují právě proto, že je nutno zdejší makačenky umlčet na mzdě odpovídající zmíněné hrstce rýže. Vím o čem mluvím, právě jsem překonal zkušební dobu. A pokud nastane klimatická imigrace které se neubráníme a na rozdíl od té ekonomické by to ani nebylo lidské, bude co se týče vývoje mezd ještě hůře.
unicast píše:Aha, proč tedy není nedostatkový třeba takový beton? Nebo dneska jsem koupil plastovou PPR trubku, měli jí v tom obchodě dost, kdybych jí chtěl kilometr, mohl jsem jí mít kilometr. Jak je možné, že není na příděl nebo na pořadník a nečeká se na ní půl roku? Já ti to prozradím. Protože tady existuje cosi jako konkurence, proto jsou plné obchody, proto tu je trvale lehký převis nabídky zboží nad poptávkou. Příklad s exkluzivním zbožím, které slouží více jako předmět tzv. okázalé spotřeby neberu, Tesla nemá monopol na výrobu aut, nemá monopol ani na výrobu elektrických aut, existuje substitut, ten si mohu koupit hned, není co řešit, konec.
Beton jsem nikdy nekupoval, vždy jsem si jej dělal sám, takže nemohu sloužit. Jenže když jsem chtěl 2ks LED pro optický spoj tak jsem musel poslat švagra který pracoval ve Vídni za město aby mi ve skladu (tuším Farnell) musel pořídit 200ks - méně se prostě skladu nevyplatilo vyskladňovat. GM a GES mne předtím poslali k šípku i s těmi 200ks. Minimum byl 1000ks. Takže za mne milej zlatej žádný rozdíl za posledních 40 let. Neustále od základní školy bojuji s tím, že co potřebuji pro svou práci je nedostatkové, podpultové a nejde sehnat. Ti co zde na webu brečí po Cellogu Ti zajisté klidně zajdou domů hodit kamenem. Přitom je to blahé paměti věc za v česku 8 stovek. Co se Tesly týká zase jsi obrátil smysl mnou řečeného. Jak už u demagogů bývá běžné.
unicast píše:Jo, loni na jaře a v létě zběsile vyletěla cena fasádní vaty, vím o tom svoje (ale dala se sehnat i za původní ceny, jen to stálo čas a práci). Nicméně to je dočasný extrém, způsobený stavebním boomem a konjunkturou. Za chvíli bude recese a materiálu zase budou všude kvanta a prodejci se začnou cenově podbízet.
Haha, podívej se na závazek ČR co se týká energetických úspor. Dokud nebudou všechny domy zateplené a stávajícím tempem to je tak ještě na 80 let práce, tak bude fungovat ten Tvůj "dočasný extrém". Tedy i přes nic moc aktivitu se zateplováním jsme na extrémních cenách. pěkně jsi se odhalil.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.