A o tom to je

Nezařaditelné
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od pezizka »

jahodovák píše:Nemyslím si že to dělá se špatným úmyslem,jen ji někdo využil a ona vůbec neví co se kolem toho děje...snad ji to včas dojde
To může být klidně pravda. Jak se objeví okolo někoho jistá "karma" tak je to magnet pro široké a daleké okolí. To bych chtěl vidět těch vyžírků kolem....JJJJJJJJJJJJJJJJo prachy vždy až na prvním místě.
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: A o tom to je

Příspěvek od vla »

Spousta lidí se živí jen tím, že jsou aktivní na všech možnejch sítích a tímto se krásně zviditelnila, bude mít spousty lajků a bůh ví čeho všeho dalšího a to se nechá dobře zpeněžit. Takže já ji z ničeho nepodezírán :lol:
Nemám rád tenhle stát.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

Dívám se na to optikou zkušeností z ČR. Lýkožrout smrkový. Jako mladý jsem rok co rok jezdil do Jeseníků pomáhat lesníkům instalovat feromonové lapače. Ty se do dnešních dní nezměnily. Již tehdy (v 80. letech) se hovořilo o nesprávné skladbě porostu, holosečích atd. Po revoluci tyto debaty vygradovaly a reálně? Vůbec nic. Keců si nikdo nevšímal a letos mne praštilo mezi voči že chtějí konečně snížit zákonem či vyhláškou dané sadební plány ve kterých je dodnes snad 40% smrků i v nejnižších nadmořských výškách. Neboli mocní si z nás snad dělají úplnou prdel. Za mládí jsem tedy nepomáhal, dělali z nás blbce a dodnes nás jen odírají, změna žádná, jen nás zneužívali k prodloužení špatného hospodaření. No a pak přijde někdo kdo zvedne lidi do ulic. Je to špatně? Nevím. Jen to již vidím jako logické vygradování neřešených problémů a očekávám že pokud se nic nebude dít přijdou ještě horší kalibry než holka s plachetnicí které budou mít ještě větší mediální úspěch - opravdu to chceme a potřebujeme? Není lepší s problémem pohnout bez medyjální masáže? Mimochodem srovnejte náš závazek na snížení energetické náročnosti ekonomiky (zatepování, úspory lepší technologií....) s realitou. Prostě to že závazek neřešíme dostatečně rychle nám v brzké budoucnosti hrozí tím, že budeme pod pohrůžkou sankcí investovat jako šílení s průvodním jevem solárních baronů. O nutných výdajích na zbrojení protože cpeme šejkovi a mužikovi prachy za ropu které oni použijí jako bojůvky ani nehovořím ...... Takže ta baba - ano, již přišel její čas, tak je tady...... dobře nám tak za naši zabedněnost a vychcanost. Počkejte až nám sem doplují klimatičtí migranti místo těch dnešních ekonomických ty nepůjde odmítnout - nebude kam. Oni sem přinesou cenu práce "za kůrku chleba" a to pro všechny......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
vlkazajac
R.I.P.
Příspěvky: 3481
Registrován: úte čer 11, 2013 10:40 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od vlkazajac »

Táto hviezdička ekologického neba je ako všetky iné hviezdy v podstate neužitočná a nevedomky škodlivá. Dnes svet žije v nevyslovených pochybnostiach, či sa uberá správnym smerom. Nič lepšie vraj nebolo vymyslené, ako je demokracia. Pretože ju už desaťročia máme ( nie my, ale globálne ) a veľa vecí nie je dokonalých, ba sú priamo absurdne nahovno, chytajú sa príležitosti demokraticky trpené nesystémové prúdy. Máme napr. politický systém, ale rozvráti ho ulica ( ktorá je zložená z tých, čo demokraticky len pred rokom volila alebo nevolila, možno je to 1 / 1 ). Schizofrénia ako vyšitá.

Tak keď máme zákonné ustanovizne dbajúce o životné prostredie, dodržiavanie ochranných zákonov a máme vychovaných odborníkov na všetko, bude im protiváhu robiť keď nie ulica, tak adolescent. A ľudia zažívajú orgazmus, že všetko sa konečne napráva a bude dobre.

Takže tí, čo nie sú schopní tohto orgazmu, budú v najrôznejšej kategorizácii podľa módnych trendov onedlho pranierovaní a zbavovaní vplyvu na svet. Nebudú, už sú. Deje sa to tak rýchlo, že to ani v rozpätí jednej generácie nie sme schopní pochopiť, či sa s tým vyrovnať.

Aká je pravda, aká bude budúcnosť, kam smerujeme - to pochopíme, keď sa tým budeme intenzívne zaoberať, zbierať overené fakty, vyhodnocovať ich privátne alebo spoločensky. Ak musí niekto ťažko pracovať, starať sa o rodinu a svoju najbližšiu budúcnosť, tak na to nemá čas. Musí to ponechať tzv. filantropom a im podobným, ktorí majú aj budú mať lepšie ustlané. O tom to je.

Ale občan by mal vedieť, že hodiť šuter na cestu v zákrute je trestný čin všeobecného ohrozenia a nie dopravný priestupok a nemožno o tom polemizovať v jednej rovine. Síce je praktické vedieť to, ale na budúcnosť nás rastlinárov to nemá vplyv.
750 Wp, LS3024B, 18650 - 198P8S 30,4 V, Multiplus C 800 nonstop / všetky slabé spotrebiče
1950 Wp, 2 x LS3024B, VS2024N, olovo - 330 Ah / 24 V, Carspa 3000 sin deň / silné spotrebiče a ohrev TUV
5995 kWh za meničmi za posledné 2 roky.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od pezizka »

Vlkzajac.... Dobře řečené :yes: A naváži na to co jsem napsal. Držkou (sorry za ten výraz, asi ústy :lol: ) se toho podělá ( teď si uvědomuji význam slova podělá :wood: ) nejvíc :wall:
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od dumi »

Podle me je to cele jen reklama a PR, pro ni a firmy jejiho otce, ocekaval bych ze tam opet nejde o ekologie, ale ze se na tom dobre vydelava (pohled rodicu), a Greta se mozna snazi neco delat, ale jeji prinos je v mych ocich lehce diskutabilni. Ale zase to tolik nesleduji, takze nemam kompletni informace na to abych to mohl nejak lepe hodnotit.

Osobne povazuji cestu tou lodi za nesmysl, a zbytecne to jeji snahy diskredituje v ocich ostatnich, i kdyz negativni reklama taky reklama.

Tezko celkove rict, cetl jsem zpravu, ze broji proti letadlum a na lod si s sebou vzala naky princatko co vlastni aerolinky a rad si vyhazuje z kopytka.... Tezko rict, jak to je, nicmene pokud je to pravda je to dost pokrytecka, kazu vodu, piju vino.
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3351
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: A o tom to je

Příspěvek od marko250 »

A proč by lidi měli žít věčně? Jak dlouho bude sluneční soustava ještě stabilní. Jak chtějí lidé ovlivnit nečekané "exkrementy" vesmíru řítící se nevypočítatelně prostorem.Kdy se zastaví růst populace,když je to vysloveně na ní vše založeno?
Nyní mě příjde komická nějaká Gréta v zrcadle zbrojení jakéhokoli státu a takzvaného průmyslového rozmachu atd.Co si každý jedinec přeje a kam až dokáže pro to zajít?S čím dál mladší komunitou se jedinci vysloveně separují jen pro sebe a po mě potopa.Co bude zítra málokoho zajímá.Má smysl globalizace,nebo naopak rozpad na rodinu se soběstačností,ale jak vyřešit degeneraci v ní,zákeřnost jedince vůči okolí? Co bude,když se zavede plně automatická robotická zajištěnost komfortu lidstva?Co budeme pak dělat,krom krmení,vyměšování,udržování početního stavu , spánku a čekání na smrt? :-)
"Dávám Bolševikovi 100let"! A pak se budou dít věci pro něj né moc příznivé,minimálně se razantně zmenší populace.Z pohledu do minulosti je jen vidět ,jak destruktivní vůči sobě a okolí jsme.Řešení příjde samo ,jak už jsem naznačil a zatím si budeme hrát na zákony a soulad s přírodou.Dobrým příkladem je třeba ta šaškárna s ministrem kultury a to je jen pomíjivá politika pár dementů co dostali jakoby moc nad malým území Země . :-) :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od pezizka »

marko250 píše:A proč by lidi měli žít věčně? Jak dlouho bude sluneční soustava ještě stabilní. Jak chtějí lidé ovlivnit nečekané "exkrementy" vesmíru řítící se nevypočítatelně prostorem.Kdy se zastaví růst populace,když je to vysloveně na ní vše založeno?
Nyní mě příjde komická nějaká Gréta v zrcadle zbrojení jakéhokoli státu a takzvaného průmyslového rozmachu atd.Co si každý jedinec přeje a kam až dokáže pro to zajít?S čím dál mladší komunitou se jedinci vysloveně separují jen pro sebe a po mě potopa.Co bude zítra málokoho zajímá.Má smysl globalizace,nebo naopak rozpad na rodinu se soběstačností,ale jak vyřešit degeneraci v ní,zákeřnost jedince vůči okolí? Co bude,když se zavede plně automatická robotická zajištěnost komfortu lidstva?Co budeme pak dělat,krom krmení,vyměšování,udržování početního stavu , spánku a čekání na smrt? :-)
"Dávám Bolševikovi 100let"! A pak se budou dít věci pro něj né moc příznivé,minimálně se razantně zmenší populace.Z pohledu do minulosti je jen vidět ,jak destruktivní vůči sobě a okolí jsme.Řešení příjde samo ,jak už jsem naznačil a zatím si budeme hrát na zákony a soulad s přírodou.Dobrým příkladem je třeba ta šaškárna s ministrem kultury a to je jen pomíjivá politika pár dementů co dostali jakoby moc nad malým území Země . :-) :-)
Kodet dával bolševikovi rok, maximálně dva :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: Moc dobrý snímek :celebrate2: Není třeba ten život brát příliš vážně. Stejně to tu ještě nikdo nepřežil :lol: :lol:
PavelR
Příspěvky: 3118
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: A o tom to je

Příspěvek od PavelR »

jak rekl Homer S "vzdyt je to jedno stejne vsichni pomalu umirame" :D
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od brumlaj »

dumi píše:Podle me je to cele jen reklama a PR, ....
To zajisté je, jen proč to má takovou odezvu? Kdyby lidi necítili problém, tak by se na demonstrace mohli ....... vezmi podporu našich odborářů po roce 90 - a to šlo lidem o výši platu. Přes to nebyli ochotni se za svou věc kolektivně postavit...... Raději si našli druhé zaměstnání než aby si řekli o více ;-)
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od ikovlabs »

Je to stale to same - jsem si rovni ale zaroven si jsou nekteri rovnejsi.Jeden rve ZAKON a pritom sam vesele porusuje,druhy rve priroda,CO2 a zaroven si krujzuje extravagantne pres pul sveta aby byla OSOBNE u toho co muze resit treba Skypem za 20 Kc.Komunisti rvali rovnost,spravedlnost pro pracujici a pak s nema vsema zametli - a to prosim pekne Zakonem takze to bylo v pohode- ze?Uvedomte si konecne ze jste jen zrnka pisku v soukoli systemu .Kdyz jste sami mate problem ,kdyz je pisku moc ma problem system :-)
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: A o tom to je

Příspěvek od volente »

to rottenkiwi,

"Ak niekto porušuje predpisy na ceste teraz, čo bude robiť, ak by sa zrušili
zákony a bolo by dovolené všetko ?"
Jsme jenom zvířátka, tak by se v nás probudil více zvířecí pud sebezáchovy.

"že by mu mohol darovať auto, lebo on zdravý
može ísť do práce behom či ebikom"
A o to tu asi jde.
Já nedám, sám mám málo. Stejně by jsi nad mojí 20let starou plečkou, neekologickou, dieselovou, ohrnul nos.

Potřebuješ auto tak si ho kup. Místo jednoho Viktrona už jsi ho mohl mít (hlavně teď nepiš že ten měnič je pro tebe důležitější než to auto, a pokud ano, tak to auto nepotřebuješ). Celý život je o prioritách a kompromisech.

Můžu napsat jen jediné a za tím si stojím. Jsi velice inteligentní vychcánek. Dobře jsi věděl, že se tady sejde dost uživatelů kteří s tebou nebudou souhlasit, ale to je ti jedno, hlavně že si to přečte dost lidí a možná se nějaký blázen najde co ti to auto daruje. :wall:
Neznám tě osobně, ale člověku který trošku rozumí psychologii to prostě musí přijít na mysl.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od youda »

Když jsem poprvé slyšel o holce, která každý pátek místo do školy chodí stávkovat před parlament, tak jsem si říkal, že ta pipka se chce jen ulejt ze školy.

Jenomže pak jsem si našel, že ona před tím parlamentem sedí na karimatce, má otevřený učebnice a normálně se tam šroťí. Pak taky vyplavalo, že má tak trošku autistické sklony. Tedy, že se na něco upne (v tomto případě klima), nastuduje si k problému všechny zdroje a žije pak jenom tím.

Vě světle těchto faktů jsem přehodnotil názor. Domnívám se, že ona opravdu chce změnit svět a věří tomu. Však, jací jsme byli my, když nám bylo dvacet či míň, že ano...

Je mi jasné, že spousta studentů, kteří se k ní postupně přidávali, jsou jen vychcánci a z toho vyučování se ulít chtějí. Co se týče toho, že na popularitě Grety někdo dokáže parazitovat a profitovat, to je tutovka. Bohužel, tak je to ve světě se vším. Včetně těch největší organizací typu ADRA či Unicef, na kterých je přisátých mraky pijavic, tudíž už odmítám je sponzorovat.

Pokud jde o tu zbytečnou cestu přes oceán, vidím to cca takto:

- Skype, Zoom i Webex používám v práci témeř denně a nikdy se tím nedá plnohodnotně nahradit osobní schůzka se zákazníkem, brainstorming u whiteboardu či kontrolní den na stavbě. Empiricky jsem zjistil, že čím více lidí mám na jednom videocallu, tím zbytečnější ten call je. Ideální počet lidí na produktivní schůzku je 3 ks. Samozřejmě, kdo nezažil každodenní řešení pracovních věcí přes videocally, nemá absolutně šajna, o čem mluvím.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: A o tom to je

Příspěvek od youda »

Pokrytectví:
- Pokud Greta poletí letadlem, bude za pokrytce okamžitě, i kdyby pak nechala vysázet alej stromů k vyrovnání Carbon Footprintu. Navíc nebude důvod o takové cestě psát v novinách. A popularitu ona potřebuje.

- Jelikož jede na plachetnici a neletí, je za pokrytce během týdne. Neboť někdo si vždy dá tu práci, aby začal vyjmenovávat co všechno je špatně. Podobně, jako zarytý anti-elektro/vodíko-mobilista najde vše špatné na nefosilním vozidle, zatímco jeho benzíňák vlastně čistí vzduch.

- Dnes defacto neexistuje způsob, jak se někam přesunout na větší vzdálenost, aniž by to negenerovalo dopad na životní prostředí. I kdyby člověk jel na blbém šlapacím kole, tak hned někdo vytáhne, že kolik energie bylo spotřebováno na výrobu duralu, kolik chemie na gumy, plastové díly, mazadla, lakování. Taky kolik jsem po cestě udělal bobků, vyprděl metanu a propotil triček.

- Když půjdu 100km pěšky, tak zničím minimálně jedny boty. I kdyby svršek byl kožený tak podrážka bývá gumová. Taky jistě vypiju hektolitry vody a spousta jí bude v plastových lahvích, jelikož sklo asi neponesu. To samé svačiny, které během těch 100km sním - určitě nebudou zabalené v papírovém ubrousku, ale bude to nějaký plastový pytlík či aspon znovu-použitelná krabička. A vše bude dopraveno kamionem ať už na start, na checkpointy nebo do cíle.

Holka samozřejmě nemá šanci cokoliv změnit, ale kvůli tomu humbuku se na světě určitě našlo pár lidí, kteří se nad sebou zamysleli. A když aspoň jeden z těch lidí bude majitel nějakého průmyslového koncernu, tak jeho drobné rozhodnutí (končíme s vypouštěním sajrajtů do moře) může mít v důsledku obrovské dopady.

Takže ač jsem byl ze začátku skeptický a rozhodně nejsem žádný přehnaný ekoaktivista, tak nyní Gretě fandím. Jediné co mne mrzí je, že se na ni prostě přilepí spousta těch, kteří si udělají promo, nebo najdou způsob jak z toho vytřískat peníze.

Přesto jsem rád, že jsou mezi námi stále ještě snílci a idealisté :)
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od ikovlabs »

volente píše:to rottenkiwi,

"Ak niekto porušuje predpisy na ceste teraz, čo bude robiť, ak by sa zrušili
zákony a bolo by dovolené všetko ?"
Jsme jenom zvířátka, tak by se v nás probudil více zvířecí pud sebezáchovy.

"že by mu mohol darovať auto, lebo on zdravý
može ísť do práce behom či ebikom"
A o to tu asi jde.
Já nedám, sám mám málo. Stejně by jsi nad mojí 20let starou plečkou, neekologickou, dieselovou, ohrnul nos.

Potřebuješ auto tak si ho kup. Místo jednoho Viktrona už jsi ho mohl mít (hlavně teď nepiš že ten měnič je pro tebe důležitější než to auto, a pokud ano, tak to auto nepotřebuješ). Celý život je o prioritách a kompromisech.

Můžu napsat jen jediné a za tím si stojím. Jsi velice inteligentní vychcánek. Dobře jsi věděl, že se tady sejde dost uživatelů kteří s tebou nebudou souhlasit, ale to je ti jedno, hlavně že si to přečte dost lidí a možná se nějaký blázen najde co ti to auto daruje. :wall:
Neznám tě osobně, ale člověku který trošku rozumí psychologii to prostě musí přijít na mysl.
Mozne to je - uz to dokonce nekolikrat klaplo. Nicmene v tom nesedi zas to natrasani jak "jede to BTC nahoru" ,kolik mam pozemku, jaky jsem sampion .Osobne pak nechapu pokud to ma nekdo tak "tvrde nastudovany v urovni profesoru a doktoru" ten system pohazenych panelu po zemi pred pruhovanym barakem.Baterky pohazene po mistnosti ,polepene izolackou a kde cim.Ochrana pred pozarem klimatizaci je 100 pro , nahle se resi ze se to prehriva ale resit to nebudu pac jsem chudy. Je to volakesi zmetene ...I kdyz - no na hrade mame taky neuznaneho Rooswelta .Svet je komplikovany :-)
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od ikovlabs »

youda píše:Pokrytectví:
- Pokud Greta poletí letadlem, bude za pokrytce okamžitě, i kdyby pak nechala vysázet alej stromů k vyrovnání Carbon Footprintu. Navíc nebude důvod o takové cestě psát v novinách. A popularitu ona potřebuje.

- Jelikož jede na plachetnici a neletí, je za pokrytce během týdne. Neboť někdo si vždy dá tu práci, aby začal vyjmenovávat co všechno je špatně. Podobně, jako zarytý anti-elektro/vodíko-mobilista najde vše špatné na nefosilním vozidle, zatímco jeho benzíňák vlastně čistí vzduch.

- Dnes defacto neexistuje způsob, jak se někam přesunout na větší vzdálenost, aniž by to negenerovalo dopad na životní prostředí. I kdyby člověk jel na blbém šlapacím kole, tak hned někdo vytáhne, že kolik energie bylo spotřebováno na výrobu duralu, kolik chemie na gumy, plastové díly, mazadla, lakování. Taky kolik jsem po cestě udělal bobků, vyprděl metanu a propotil triček.

- Když půjdu 100km pěšky, tak zničím minimálně jedny boty. I kdyby svršek byl kožený tak podrážka bývá gumová. Taky jistě vypiju hektolitry vody a spousta jí bude v plastových lahvích, jelikož sklo asi neponesu. To samé svačiny, které během těch 100km sním - určitě nebudou zabalené v papírovém ubrousku, ale bude to nějaký plastový pytlík či aspon znovu-použitelná krabička. A vše bude dopraveno kamionem ať už na start, na checkpointy nebo do cíle.

Holka samozřejmě nemá šanci cokoliv změnit, ale kvůli tomu humbuku se na světě určitě našlo pár lidí, kteří se nad sebou zamysleli. A když aspoň jeden z těch lidí bude majitel nějakého průmyslového koncernu, tak jeho drobné rozhodnutí (končíme s vypouštěním sajrajtů do moře) může mít v důsledku obrovské dopady.

Takže ač jsem byl ze začátku skeptický a rozhodně nejsem žádný přehnaný ekoaktivista, tak nyní Gretě fandím. Jediné co mne mrzí je, že se na ni prostě přilepí spousta těch, kteří si udělají promo, nebo najdou způsob jak z toho vytřískat peníze.

Přesto jsem rád, že jsou mezi námi stále ještě snílci a idealisté :)
Jde o jedine - ucel sveti prostredky - to je to pokrytectvi. Pokud uz tak moc touzi byt na druhe strane oceanu aby tam tomu salu lidi osobne neco precetla tak mela letet letadlem.To 1 sedadlo poleti v tom letadle i bez ni - let kvuli 1 cloveku nezrusi.Ale propagandisticky se narvat na plachetnici kterou stejne zpatky musi dopravit tym lidi ktery tam musi kvuli tomu letet je pro planetu terno.Je to stejne terno jako Eauto ktere se nam vsem libi ale zel ma vyfuk (vetsinou) v elektrarne ktera dela fujky fujky kolem sebe .Baterky jsou kapitola sama pro sebe.Vime to vsichni ale nechceme to slyset.To ze to neni reseni ale jen cesta - to by ale nebylo tak echt PR...
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: A o tom to je

Příspěvek od volente »

Greta je podle mne momentálně nejzneužívanějším dítětem na planetě. Za 20-30 let o tom bude vykládat v nějakém pořadu celosvětově vysílaném, a uždibovat si kousky slávy svého zničeného dětství.
Neříkám že heslo "Mládí vpřed" se mi nelíbí, jen mě děsí dovětek "A staří na svoje místa". Ke strojům a makat.
Vůbec dnešní svět nelze chápat v rovině myšlení starší generace.
Starej sedlák věděl že musí střídat plodiny a jednu třetinu polí nechat oddechnout, dneska je řepka znovu a znovu na tom stejném poli. Šak přihnojíme a bude krásná úroda. JAK DLOUHO?
Aby tohle zjistila,tak se mohla projet na kole po venkově a zeptat se těch 90+ lidí, oni by jí to vysvětlili.
Podle mně je potřeba začít doma, na vlastním dvorku a od základů. Né se vozit na plachetnici na sympozium kde stejně nemá co říct, a ještě se tvářit jak je to ekologické.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: A o tom to je

Příspěvek od NOPARasito »

A co ta holka vlasne dela dobre??? Hlasa pravdy, ktere si vetsina myslicich bytosti uvedomuje a to nejhorsi je, ze vlastni brvou nehne k naprave, protoze jen vyuziva blahobytu systemu k propagaci jasne danych civilizacnich neresti. Copak dosla v hadrech a botach z rakosu a bez jakychkoli technologickych vymozenosti? (Dosla tam pesky, bez plastovych vyrobku, jakychkoli GPS kalkulacek atd.)
Jako vetsina z Vas vite, ze je dobre zacit u sebe a pak mohu plivat po druhych.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: A o tom to je

Příspěvek od rva »

Je potřeba rozjet byznys s CO2, protože těžko by se hledalo něco lepšího, co je schopno zlikvidovat průmysl Evropy lépe, než boj s CO2. A pokud si to budou evropané ordinovat sami a třeba i s radostí, tak to je ideál.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: A o tom to je

Příspěvek od dumi »

volente píše:to rottenkiwi,

"Ak niekto porušuje predpisy na ceste teraz, čo bude robiť, ak by sa zrušili
zákony a bolo by dovolené všetko ?"
Jsme jenom zvířátka, tak by se v nás probudil více zvířecí pud sebezáchovy.

"že by mu mohol darovať auto, lebo on zdravý
može ísť do práce behom či ebikom"
A o to tu asi jde.
Já nedám, sám mám málo. Stejně by jsi nad mojí 20let starou plečkou, neekologickou, dieselovou, ohrnul nos.

Potřebuješ auto tak si ho kup. Místo jednoho Viktrona už jsi ho mohl mít (hlavně teď nepiš že ten měnič je pro tebe důležitější než to auto, a pokud ano, tak to auto nepotřebuješ). Celý život je o prioritách a kompromisech.

Můžu napsat jen jediné a za tím si stojím. Jsi velice inteligentní vychcánek. Dobře jsi věděl, že se tady sejde dost uživatelů kteří s tebou nebudou souhlasit, ale to je ti jedno, hlavně že si to přečte dost lidí a možná se nějaký blázen najde co ti to auto daruje. :wall:
Neznám tě osobně, ale člověku který trošku rozumí psychologii to prostě musí přijít na mysl.
Soujlas. Dneska koupis auto za 10 tisic a vesele muzes jezdit....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter