20W Svitavy

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
dedo
Příspěvky: 234
Registrován: čtv zář 22, 2011 10:33 pm
Bydliště: SK

Re: 20W Svitavy

Příspěvek od dedo »

V Lidli som v akcii kúpil malý trapéz do auta (cca 6,50 eur). Len sa bojím, že pri Tvojej baterke bude kvíkať už o pol minúty po zapojení :-( . Záleží na tom, čím ho zaťažíš.
Inak mi naň v pohode bežia potrubné ventilátory (3 x 20W) a bez problémov aj pištoľová pájačka.
Sleduj akcie v reťazcoch :-) !
rimi
Příspěvky: 389
Registrován: čtv říj 13, 2011 10:45 am
Bydliště: Příbor

Re: 20W Svitavy

Příspěvek od rimi »

davidkitt píše:Ahoj, poradíte mi prosím? Uvažuji o koupi měniče napětí na 230V. Max. výkon stačí 150W. Nevím ale, jaký měnič je pro mě nejvhodnější. A taky si říkám, jestli nebude baterie při provozu zatěžována vysokým odběrem-má jen 12Ah (nemyslím tím, že dlouho nevydrží). Možná (jestli to kvůli něčemu nevadí) by mi stačil nějaký měnič, který se používá do auta.
Dlouho jsem pouzival APC 350W, kteremu jsem kuchnul pipak a pridal vetrak.
Chodilo na nej akvarko, ted jsem presel na 24V. Jestli budes mit cestu nekam k Ostrave nebo Olomouci, mohl bych ti ho podarovat.
Anebo navstivit sberny dvur, urcite tam neco najdes
shivason
Příspěvky: 1
Registrován: ned kvě 27, 2012 1:08 pm
Bydliště: Brno

Re: 20W Svitavy

Příspěvek od shivason »

Zdravím, zaujala mě vaše sada a rád bych si pořídil něco podbného domů "na hraní". Použil bych pravděpodobně stejný panel, regulátor i baterii. Chtěl jsem se zeptat na dvě věci:
1. jaké jsou parametry propojovacích kabelů panel - regulátor a panel - baterie, používáte napájecí konektory se zámkem?
2. k čemu a jak připojujete spotřebíče - k regulátoru nebo k baterii? Píšete, že používáte k provozu nabíječky na mobil (předpokládám že máte autonabíječku s 12v konektorem), zářivky 11 a 7w máte vyřešeny jak?

Děkuji za případnou odpověd, přeji hezký (hlavně slunečný :) ) den.
davidkitt
Příspěvky: 12
Registrován: pát dub 06, 2012 7:33 pm
Bydliště: Svitavy

Re: 20W Svitavy

Příspěvek od davidkitt »

Tak jsem koupil tento měnič: http://www.deramax.cz/menic-napeti-car3 ... 464-c-922/
Byl ale o 300 Kč levnější. Teď můžu používat ještě víc spotřebičů. Např. televizi.
*sun*
davidkitt
Příspěvky: 12
Registrován: pát dub 06, 2012 7:33 pm
Bydliště: Svitavy

Re: 20W Svitavy

Příspěvek od davidkitt »

shivason píše:Zdravím, zaujala mě vaše sada a rád bych si pořídil něco podbného domů "na hraní". Použil bych pravděpodobně stejný panel, regulátor i baterii. Chtěl jsem se zeptat na dvě věci:
1. jaké jsou parametry propojovacích kabelů panel - regulátor a panel - baterie, používáte napájecí konektory se zámkem?
2. k čemu a jak připojujete spotřebíče - k regulátoru nebo k baterii? Píšete, že používáte k provozu nabíječky na mobil (předpokládám že máte autonabíječku s 12v konektorem), zářivky 11 a 7w máte vyřešeny jak?

Děkuji za případnou odpověd, přeji hezký (hlavně slunečný :) ) den.
1:Kabely používám obyčejné(jaké jsem doma našel). Fotografie kabelů stejných jako mám já např.:http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Str ... p_wire.jpg
Konce kabelů jsem omotal okolo kontaktů baterie.
2:Ano, na nabíjení mobilu používám autonabíječku. Zářivky i autonabíječku připojuji k regulátoru. Měnič ne, ten připojuji svorkami přímo k baterii. K zářivkám jsem připájel kabely a celé to pověsil. Nevypadá to zrovna nejlépe, ale ještě to nějak spravím.