680W balkon panelák

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Toul »

A je to tady:-) něco jsem našetřil a tak už mám taky "žkuťásky" :-)
P1070489.JPG
P1070470.JPG
Musím poděkovat všem kteří sem přispěli se svými postřehy a zkušenostmi. Bez toho bych to asi nedal dohromady:-)
Teď už jen připojit a bude hotovo:-)
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od vata »

Gratuluji, ať dlouho slouží :)
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od abrams »

Zdravím ,

pěkně se ta žlutá vlna rozrůstá :yes: :handshake: ... to jsou 100Ah ?

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Toul »

Přesně tak 100Ah
Uživatelský avatar
abrams
Příspěvky: 2773
Registrován: ned črc 17, 2011 12:19 pm
Reputace: 427
Lokalita: Brno
Bydliště: Brno

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od abrams »

Toul píše:Přesně tak 100Ah
Zdravím ,

:lol: ... už se mi o nich občas i zdá ... :mrgreen: .

Elektronům zdar *sun*
3,96kWp monokrystalů + 2x regl PCM60X + 24kWh LiFePO4 + 6kW HF sínus měnič , celé na 52V systému .
Chibi v textu vyhrazeny :D
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od LIX »

Nádhera, vytaj v klube. ;)

Len jedna otázočka, podložil si niečo pod medenú pásovinu kde sa stretá s + článkov? Meď a hliník sa nemajú radi, na tvojom mieste by som to minimálne pocínoval.
Máš pekný laborátorny zdroj, pred týždňom som si taký odpálil s baterkami do elektrobicyklu. :/
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Toul »

LIX píše:Nádhera, vytaj v klube. ;)

Len jedna otázočka, podložil si niečo pod medenú pásovinu kde sa stretá s + článkov? Meď a hliník sa nemajú radi, na tvojom mieste by som to minimálne pocínoval.
Máš pekný laborátorny zdroj, pred týždňom som si taký odpálil s baterkami do elektrobicyklu. :/

Podložky tam nemám, zatím jsem je neplánoval. Co jsem se tu dočetl, tak pokud není vlhkost, tak měď a hliník nevadí.

Nebo všichni ostatní kdo máte LIFe a měděné propojky máte ještě posložky pod mědí??


Jojo ten zdroj je super pomocník 0-30V 0-5A, hodně mi pomáhá nyní když nastavuju ochrany baterií.
Uživatelský avatar
vata
Příspěvky: 1403
Registrován: pon zář 12, 2011 11:32 am
Reputace: 93

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od vata »

Já jsem tam ty cupal podložky nakonec dala.
Inteligentní ostrov - www.vati.cz
LIX
Příspěvky: 856
Registrován: pon črc 30, 2012 3:43 pm
Reputace: 48
Lokalita: Trnava
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 4900
Kapacita baterie [kWh]: 7,5
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od LIX »

Na to ze to nemas vo vlhkom prostredi by som sa moc nespoliehal. Med z hlinikom reaguju aj bez vody. Ja tam podlozky nemam ale mam to tie pasoviny pocinovane. Na tvojom mieste by somto aspon pocinoval, zaberie to par minut, ak nebudes schopny roztopit cin pajkovackou tak pouzi teplovzdusnu pistol a cin sa krasne rozleje. Po cinovani to prebrusis jemnimsmirglom a nemusis sa bat ze ti tam o par rokov vznikne odpor o ktorom nebudes vediet. ;)
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Toul »

Tak jo budou cupal podložky, zachvilku si je jdu koupit tady za roh:-)
Dratak
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 28, 2013 9:49 pm
Reputace: 0

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Dratak »

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zdali má cenu instalovat FV na balkon se směrováním na východ.
Předpokládám že s odpolendním stínem se účinost sníží na minimum.

Děkuji
Uživatelský avatar
Frenky
Příspěvky: 815
Registrován: pon led 21, 2013 6:36 pm
Reputace: 131
Lokalita: Doubravička
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 25
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Doubravička

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Frenky »

Jestli to ma cenu to nedokazu posoudit, mam panely taky na vychod (FVE mlada boleslav) Celkovy nasviceny vykon je mensi ale necha se to pouzivat podivej se na moje grafy a uvidis. Brzy rano je to dobre' ale od 11 hodin je to bida.
24x Solární panel JINKO SOLAR 225 Pmpp=225W, 2x Regulátor STUDER VT-80, 2x Střídač Studer XTM 4000-48, BSP, RCC, 1x AKU 48V LFP200Ah 1x AKU 48 V LFP280Ah. Řizení a dohled, SDS, vlastní vyčítání arduinem DUE v krabičce (ARMOSY), export dat do RPi s databází a html stránkou.
http://95.85.214.80, viewtopic.php?t=4809
zdeno
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 21, 2020 9:29 pm
Reputace: 0

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od zdeno »

Perfektní, ocením poznatky po delším provoze, protože uvažuji o něčem podobném (balkónová FVE). Děkuji!
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od diablo007 »

Každá instalace je individuální možná by nebylo na škodu říci nasměrování tvého balkonu velikost ať je trošku představa čím to lze nebo nelze osadit. Já mám na balkoně na baráku panely a jestli to je panelák nebo barák nebude hrát takovou roli
zdeno
Příspěvky: 9
Registrován: ned čer 21, 2020 9:29 pm
Reputace: 0

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od zdeno »

Zde jsem sondoval zkušenosti ke konkrétní instalaci, což je jistě s odstupem času vždy přínosné. Jinak k mému záměru a požadavkům jsem založil toto vlákno :arrow: : https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... 98#p126991
Děkuji.
Uživatelský avatar
Toul
Příspěvky: 322
Registrován: čtv dub 21, 2011 2:46 pm
Reputace: 3

Re: 680W balkon panelák

Příspěvek od Toul »

Myslím, že by se slušelo po delší době trošku zaktualizovat téma. Bylo pár drobných změn, ale systém jako celek fungoval bez zásahu nějakých 9let.
Teď jsem si řekl, že udělám několik úprav (BMS, rozšíření baterií, změření kapacity atd.) takže je byt zase trošku vzhůru nohama:-)
Jelikož se chystám na větší zásahy, tak mám několik otázek, prosím bude někdo ochotný poradit?

1. nebude vadit, když zavřu měnič Victron s Tristarem do plechové bedny a budou umístěné hned vedle sebe? Vím, že čínský měnič vyzařoval bůh ví co a tak si říkám jestli je to OK, nebo je lepší nechat mezi nimi větší mezeru, aby se vzájemně neovlivňovali. (Možná řešim úplnou kravinu). Chlazení mám vyřešené.
2. jelikož budu komponenty zavírat do plechové bedny, tak si říkám, že by bylo dobré ji uzemnit. Byl by někdo ochcotný přes Sz se o tomto více pobavit? uzemnění panelu, tristaru, měniče atd.
3. už vyměním čínský wattrouter, na fotce vpravo modrře podsvícený dislej. Vybral jsem od Victronu BMV 700 je to OK? Nebo byjste doporučili něco jiného?

předem díky a přikládám jednu fotku z obýváku:-))))))
IMG_20220204_154227.jpg

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek