Jen pro pobavení (varování) publika.....

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

youda píše:No, pravda je, že hromoda odpadu, ať už je to plast, papír nebo i organická hmota jsou prostě jen sloučeniny základních prvků. Uhlík, Vodík, plus něco. Trochu problém budou ty materiály, ve kterých jsou Chlor, Fluor a další svinstva.

Pokud bychom to ale ošetřili už na straně výroby, tak by spalování, případně nekonečná recyklace, vlastně neměl být až takový problém.

Jen mám trochu obavu, jestli se do toho nepřidávají ještě nějaké další barvy, změkčovače, stabilizátory. Tyhle "dobroty" musí na při spalování produkovat pěkné jedy :(

Tudíž, já bych plasty v domácích podmínkách opravdu do kamen nedával...
Moja priama menej prispôsobiva suseda dostavala šatstvo od ľudi z dediny pre deti. Prišla zima a drevo čo im bolo poskytnute skončilo premenene v chlast. No čim asi sa u nich kurilo. Darovanym oblečenim. Dade mam fotky čierneho snehu na našom dvore po jednom dni kurenia. Toto je len problem,nie trocha papiera. Čierne sadze velkosti palca lietali vzduchom. Taketo veci sa pri neprispôsobivych,alebo ožranoch deju bežne a nik to nerieši,no my sme zly. (Nech to nik neberie osobne,ja to len tak blbo podavam,skôr to je globalne.) To je presne to iste ako emisie. Nas budu deptať,zdierať,že ekologia,ale ostatne štaty to maju na salame.

Len tak mimo temu. Už zopar krat som pozeral,že ľudia na de jakych forach,diskusiach,aj priamo v spoločnosti,najviac riešia dianie,ktore sa k nam dostava cez media,ostatok sa spomenie iba okrajovo. Aj tu na fore sa to často deje.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Ale to taky u Vas se chlasta borovicka. To je vec jina. To uz jde do tradic, ze co slovak, to ochlasta z borovicky a to do sebe lejou tak, ze ani obleceni nepotrebujou, jelikoz to teplo ze dreva maji z "borovice" v sobe :lol: :lol: .
Pak se nediv, ze i bavlna, silon, elastan a pod. zverstva proleti kominem. Tusim i tu sklenenou flasu hodili do ohna, sak v tom byl lih neee??? :yes:
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od diablo007 »

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/r ... nomika_rts
Celkem hezky článek a zasvěcení do recyklace a následné využitelnosti
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od Madra »

Jo to jsem četl... Ale EU si vymyslelo zákaz skladkovani a co má psát šéf spaloven, tudíž firmy která bere ode všech? Peníze za to co spálí, peníze od těch kam jde teplo a v neposlední řadě pokud mají u toho elektrárnu prachy za prodej energie...
Madra
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od diablo007 »

No ono ve výsledku pokud zakáží skládkování, recyklace jde jen do určité míry tak spalování bude jediné východisko co si budeme nalhávat
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od Madra »

Něco z jiného soudku co na mne blaflo jako vzpomínka na tlamabuku....
frk.jpg
frk.jpg (45.46 KiB) Zobrazeno 753 x
Madra
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Bydliště: Třinec

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od tomas »

Už ani makat se pořádně nemůže. :( Nedávno jsem musel na pravidelnou lékařskou prohlídku k firemnímu lékaři. Takže 3 hodiny jsem seděl v čekárně u svého lékaře a čekal na zdravotní dokumentaci abych ji mohli donést tomu firemnímu. U firemního jsem čekal už asi jen dvě hodiny aby mi řekl že mi chybí nějaký formulář, takže na firmu pro formulář a zase dvě hodiny v čekárně mezi nemocnými. Nakonec jsem na formulář mezi dveřmi dostal vytoužené razítko, zaplatil 2 stovky a mohl konečně odejít pracovat. Dal jsem jim doporučení aby do čekárny namontovali automat na razítka ať tam příště nemusí čekat, že zaplatím i o stovku více aby se jim automat brzy zaplatil.
Takže já zdravý člověk jsem nemohl den pracovat a byl jsem nucen běhat s formulářem po lékařích. Samozřejmě že jsem tam něco chytl a byl jsem potom nemocný :evil:
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

Dneska mam konečne po dlhej dobe voľno,tak som spracoval papier zmiešany z drevnym odpadom v 25litrovej nadobe. Žiaľ čim viac pilin tym viac sa to rozpadava. Toto sa podarilo z 2,5kg kartona a 2,5kg drevneho odpadu.
Přílohy
IMG_20190818_181503.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Ja jedu klasiku bez pilin, ale s primesi jiz krabic minimalne 1 recyklovanych, a od začátků to mam stejny
Neni k nakrknuti, ale inspiraci. Timto by jsi pri hodu zabil i zajice ;-D
IMG_20190818_195612.jpg
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Jeste jednou jsem premyslel nad svymi ciny s papirovym odpadem. Jelikoz, jak zde bylo zmineno nechavaji papirove brikety vetsi mnozstvi pevneho popela, nejsem si jistej jestli teda na stejnou hmotnost s porovnanim se drevem, ze ktereho vesmes prolitne vse kominem do ovzdusi zasiraji popilkem brikety vic.
Ale me proticiny viz nize:
Pred-
IMG_20180831_213726_437.JPG
Po-
IMG_20190824_190410.jpg
A to neni letos doufam vse ::pv:: :yes:
Ps.: Amorfy slouzily od roku 2006 a ted maji pokles vykonu cca.10%.(mereno jen zkratovym proudem)
Jako doplnek stavajici sklenene krytiny pujdou do ulice ;-)))).
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od kodl69 »

To jsem zvědavej, jak uděláš hřebenový vedení bleskosvodu s dostatečnou vzdáleností od panelů...
Jedna možnost je, ale je to hnusný jak noc: Obrázek existují na ty laminátový tyčky i držáky na hřeben. 0.5m by mělo být tak akorát. A HVI vodič za 10kKč můžeš natáhnout i pod panelama...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Jj v planu to mam zvednout, ale uvidime. Jak to bude vypadat mi je vuřta, z "dyzajnu" jsem uz vystrizlivel.
Jen si nejsem jistej jestli je k necemu davat to na tycky laminatovy, kdyz je to plechova strecha???
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od kodl69 »

Vypadá to skoro jako Bramac... Tak potom spojit všechno se vším porádnejma knotlema a přepěťovky T1...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od youda »

Nevyznám se v tom, ale docela by mne zajímalo, jestli ty HVI kabely vyřeší i naindukované proudy. Podle mne tu elektrickou indukci při úderu blesku do hromosvodu stejně žádná plastová izolace svodů nemůže zastavit.

Nedávno jsem se koukal na LPS který je na kosmodromech a ten mi přijde rozumný - čtyři věže, nahoře izolátory a celé to drží jakousi Faradayovu klec z drátů. To by okolo baráku mohlo fungovat vůbec nejlíp:
Sentinel-2_and_vega.jpg
Vega_VV01_on_launch_pad.jpg
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Diky za lichotku, je to bejvala ROVA jeste poctivej Svedskej plech, zadna nasledna Cina, tudiz to zvednu tak o 15cm a stejne pujde vse se vsim jak jsi rekl i s konstrukcema a udelat Faradayovu klec ;-)
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

vla píše:Fascinuje mě jak se tady "ekologové" perou za elektrická auta a pak vyrábí spalují dle mě zcela neekologické palivo a spaliny futrují do vzduchu. Každý je zřejmě ekolog jen pokud mu to něco nese. Nejdřív papír, pak vyjetý olej, což tam přihodit nenápadně nějakou petku atd. Nebo by se to do nich mohlo nalisovat. :eek2:
Mohu jeste jednou odčinit svůj prohřešek ;-).
Dnes to bude 3x otčenáš a přidat další malou plochu pro srovnání mé oblíbené komodity CO2???
Takze prikladam:
IMG_20190829_155832.jpg
Jenomze, jelikoz jsou na panelech ochranne papirove rozky:
IMG_20190829_155156.jpg
IMG_20190829_155207.jpg
Co s nimi???
Co by zkonci zase v briketach, dyt mam pred CO2 naskok. :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Jasně to chápu, udělám si "strýčka" v CO2 a hnedka za to spálím kdejaký bordel co mám doma, důležité je držet vše v rovnováze a nevybočovat na žádnou stranu. A hlavně se nakonec pochválit, jak jsem na to vyzrál.
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Myslis emisni povolenky ;) .
S tebou bych chtel mit dvojdomek, to bych se bal i utrousit trochu metanu :roll:
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Mě je to osobně jedno, když budeš jímat a efektivně spalovat proč ne 8-) , ale tak nějak mi vadí, když se někdo chce chovat ekologicky a pak co ušetřil na emisích hnedka spotřebuje nějakou prasárnou. To je obecný jev, neber to osobně. Abys byl v klidu, mám VW T4, euro 2, protože novější mi neposkytne žádnou výhodu, spíš naopak, s emisemi na tom budu podobně, spíš hůře, protože úplně nové si dovolit nemohu a euro 4-5 problém spíš zhoršuje a na novější nemám. Jen by mě nikdy nenapadlo, zdůvodnit si použití tohodle auta tím, že mám FV zdroje a tedy se vše navzájem vykrátí. To je cesta do pekel, stejně jako platby za emisní povolenky, na kterých si mnozí mastí kapsu, ale ničemu jinému pozitivnímu to neprospívá..
Nemám rád tenhle stát.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2539
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Ekologie je dle mne mytus. Me ekologie prave v podobe co vsichni matlaj nezajima. Me zajima efektivita a vyuziti. Takze s CO2 te stengruju, protoze ho mam kdekoliv jinde nez v hlave a sklenenou krytinu mam, protoze chci :yes: .
Lepsi sponzoring vyrobcu jak prekupniku ;-).

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek