Jen pro pobavení (varování) publika.....

Nezařaditelné
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2536
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

Videl jsi tu moji posledni fotku s rukou a rozrizlou novodurovou trubkou??? Vis k cemu slouzi???
Tuto trubku jakoby podlozim pod nosnou trubku s vlisovanym papirem a prolisuju to do te rozrizle. Staci jen pulka materialu. Celý to sundam z lisu. Pak tim jak je rozrizla v otocenym stavu prstama trubku rozevru a sundám. Zbytek doprotivky pres stresni lat dotlacim a je to OK. Jinak kdyz jsem si nepomohl lisem aspon o tu pulku v trubce, tak to byl porod.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3339
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od marko250 »

Já to papírem nenazývám,v dřevoplyňáku to tvoří moc popele a dokáže to dokonce zaslepit trysku.Papír sbírám do beden a spolu se zbytky drahých kovů to odvezu jednou za čas na šroťák,penízky přistanou na účtu.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od volente »

Jelikož s papírem denně pracuji a starám se o likvidaci asi 3-4 tun papírového odpadu měsíčně, musím říct že mě podobná myšlenka také kdysi zaujala, ale po vyzkoušení musím říct, že nenadchla. Zkoušel jsem lisovat na 16t hydraulickém lisu, briketky vysušené krásně hořely, ale toho popela je z toho fakt moc. Proti asi 2m3 dřeva z nevratných palet co si nadělám každý rok je to moc práce a málo tepla.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Bydliště: Brno - venkov

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od volente »

Ještě sem můžu dát něco, za co budu jistě kamenován, ale čistě fyzikálně to vychází jako vcelku slušné palivo s minimálním dopadem na ovzduší. Suché piliny smíchané s vyjetým olejem. Směs je potřeba namíchat tak aby se piliny nelepily a netvořily pevnější hmotu. Tuto směs nasypat a udusat do papírových sáčků od mouky, cukru a pod..
Pouze do rozehřátých kamen přiložit třeba na noc. nehoří rychle, ale postupně odhořívá od povrchu namodralým plamenem což je známkou zplynování olejné části. Z komína navychází žádný viditelný kouř, pokud je správně namícháno a spalováno.
Tím myslím dostatek kyslíku. Chemický rozbor zplodin jsem nikdy nedělal, ale dokud jsem se živil opravami aut tak jsem s touto směsí topil v dílničce bez jakéhokoliv problému. Dokonce i komín byl extrémně čistý.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od ikovlabs »

NJ ale tech kovu v okoli....
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

Mam napad,ako tlačiť papier v jednom kuse a von pôjde čisto jeden šulok. Aspoň pri mňe to musi fungovať,lebo lisovaci priestor de to davam je uzky. Proste iba rurka na ležato,v ktorej je piest a dno bude iba odoberajuci piest pri naštartovani. Sama masa ma dostatočny odpor na to,aby to fungovalo. Čim bude rurka dlhšia,tym bude odpor väčši. Dneska to asik nedam v robote,mam viac roboty,ale neskôr to testnem.

Obrazku sa nesmejte,to som skušal a ani iniciačny štupel som nijako nenakreslil.

Ale je to dobry navrh,lebo o dosť menej materialu na to treba a piest môže tlačiť hocičo,nie iba ručna paka.
Přílohy
IMG_20190816_055908.jpg
IMG_20190816_065223.jpg
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od youda »

Brikety jsou prezitek.
Dnes frci vyroba peletek:
LAMKP738.jpg
LAMKP738.jpg (46.36 KiB) Zobrazeno 357 x
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Fascinuje mě jak se tady "ekologové" perou za elektrická auta a pak vyrábí spalují dle mě zcela neekologické palivo a spaliny futrují do vzduchu. Každý je zřejmě ekolog jen pokud mu to něco nese. Nejdřív papír, pak vyjetý olej, což tam přihodit nenápadně nějakou petku atd. Nebo by se to do nich mohlo nalisovat. :eek2:
Naposledy upravil(a) vla dne pát srp 16, 2019 8:10 am, celkem upraveno 1 x.
Nemám rád tenhle stát.
pezizka
Příspěvky: 734
Registrován: úte čer 24, 2014 8:23 pm
Lokalita: Kyjovsko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9170
Kapacita baterie [kWh]: 33
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od pezizka »

NOPARasito píše:Jj trochu jsem ti to zaneradil.
V klídku :D Já to sem hodil jako jednohubku :lol: A pokračování je docela zajímavé, je vidět, že to interesuje víc lidí. Takže vše OK a v klidu pokračovat :yes:
rva
Příspěvky: 3504
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od rva »

vla píše:Nejdřív papír, pak vyjetý olej, což tam přihodit nenápadně nějakou petku atd. Nebo by se to do nich mohlo nalisovat. :eek2:
Už někde dával odkaz na složení spalin a PET vypadá oproti novinovému papíru přímo skvěle - je to v tabulce 12
https://www.tzb-info.cz/pozarni-bezpecn ... eni-ii-dil
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od JonasPP »

Pozor! Skoro každy material dokaže horieť ekologicky, zaleži na faktoroch horenia a problem je popolček, čo ostane, ak dajaky ostane. Pet flaška aj olej dokaže zhorieť uplne neškodne, no požadovana teplota je taviaca ocel. Papier žial obsahuje iny bordel, čo zhorieť nedokaže, no najhoršia je farba. Lenže jak už bolo spomenute. Papier sa neda do nekonečna reciklovať, teda v tomto pripade je asi jedno, či zahuči v piecke mojej, alebo spalovni, popripade na smetisku.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2536
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od NOPARasito »

rva píše:
vla píše:Nejdřív papír, pak vyjetý olej, což tam přihodit nenápadně nějakou petku atd. Nebo by se to do nich mohlo nalisovat. :eek2:
Už někde dával odkaz na složení spalin a PET vypadá oproti novinovému papíru přímo skvěle - je to v tabulce 12
https://www.tzb-info.cz/pozarni-bezpecn ... eni-ii-dil
A tohle je dle tvého Ekosmýšlení ok???A to jsi dal link na požární bezpečnost!!! Copak požár je řízené hoření jako v kamnech???
Novinovej papír i z celé republiky na léta dopředu by byl 10minutovej doutníček. Takže bych v tomto případě byl i vděčen za ty noviny nalisovaný v PETCE.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet ... kypru.html
Ps.: Palivo, které není zdaněný není asi dost ECO. Ale noviny a papirovej odpad z domů, jiz byly vicekrat zdaněny. No neee??? :yes:

Kurna, pomalu mi prijde, ze jsem tu rozproudil vyrobu nejvetsich toxickych briket.
No nic, zas to budu muset odcinit a montnout nejaky panely na strechu :yes:
Taky zaminka co???
DanoP
Příspěvky: 938
Registrován: stř črc 06, 2016 12:27 pm
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od DanoP »

Stale nerozumiem preco sa PETky nepuzivaju v spalovni/elektrarni ako palivo ked je s nimi taky problem. Som presvedceny ze riadeny spalovaci proces podobne ako ked sa spaluje uhlie (elektraren, teplaren) bude vo vysledku produkovat menej skodlivin ako z uhlia. Tiez nerozumiem odstaveniu funkcnej jadrovej elektrarne a nahradenim uholnou lebo radiacia. Zmeral si uz niekto z tych ekoanarchystov aktivitu popolceka, obsah tazkych kovov (arzen,olovo, kadmium)? Taketo porovnanie je velmi tazko najst.
Pekna veta zo starsej spravy z TUKE "Prekážkou v zužitkovaní popolčekov v stavebníctve môže byť ich rádioaktivita, spôsobená prítomnosťou rádionuklidov, ktorá je limitovaná Vyhláškou MZ SR č. 426/1992 Zb". - Nekupite poplcekove kvadre za vyhodnu cenu, doprava zdarma. :mrgreen:
1,77kWp monokryštál + Fangpusun MPPT 150/45, 1,6kWp +Victron MPPT 250/60, 2xStuder XTM4048 + 25kWh LiFePO4, vlastny monitoring na https://www.mms-softec.sk/pip/
Uživatelský avatar
Lui
Příspěvky: 1225
Registrován: pon srp 08, 2011 3:14 pm
Lokalita: Senec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: cca 35kwp
Kapacita baterie [kWh]: malá
Bydliště: Slovensko

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od Lui »

pokial som dobre informovaný,tak večšina a možno aj všetky plasty (okrem cenných) sa používa v spalovniach napríklad v cementárni,dalej poznal som firmu ktorá fungovala z toho ako elektrárna 2 x 1 MW mala výkon (už skrachovaly)
málo kwp ::pv:: , 60V 1,2kAh , 15S 600P Lion *batt* + 60V 198Ah Lifepo4 *batt* , 10 x MPPT VT-80 , 4xStuder XTH 8000 vo výstavbe ,
Záloha:180Wp ::pv:: ,12V LiFePO4 60Ah *batt* , epsolar 10 ,victron 350w sinus
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od Madra »

youda píše:Brikety jsou prezitek.
Dnes frci vyroba peletek:
LAMKP738.jpg

Nevím nevím, ale z tohoto peletkovače mi občas vypadne Vysočina, buřty a častěji karbanátky.

Osobně jsem nad tím před lety přemýšlel, ale levněji vyjde si pelety koupit....
Madra
vla
Příspěvky: 1190
Registrován: čtv bře 12, 2015 10:18 pm
Lokalita: Praha 6
Bydliště: Praha 6

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od vla »

Jonas PP: Hloubkově to neřeším, ale doufám, že spalovny jsou vybaveny různými filtry pro zachycení všeho možného, včetně vzniklého polétavého prachu. Pokud by jsi měl takový kamna doma, spaluj co chceš, nakonec ti sice zbyde bordel, s kterým nebudeš vědět co dělat, ale snad je mu lépe na příslušné skládce, než nevím co by jsi s ním udělal. Já vím, je to trošku hypotetické, ale ono té okologii holt něco obětovat musíme, bez toho to nepůjde. Do kamen, pokud se k nim dostanu, patří zásadně palivo, na které jsou konstruované a má správnou kvalitu. Já používám zásadně přírodní dřevo, aspoň dva roky sušené, v nařezaném stavu. Talže ani žádný bílý dým coby vodní pára nehrozí. Nechápu třeba ani rozsáhlé dotace na kotle na uhlí, to je jen cesta další výměny kotle po zpřísnění podmínek a další vytažení peněz všech na další dotace atd. A domácí výroba pelet atd, když věříte, že je to ekologické bůh svámi a vašimi potomky. Jo chlapi a neberte to ve zlém, jen názor jednoho potrhlého člověka. :)
Nemám rád tenhle stát.
rva
Příspěvky: 3504
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od rva »

Pár zajímavostí o množství jaderného a nejaderného odpadu je třeba na https://www.cez.cz/edee/content/file/st ... ani_4.html. Zajímavý je i ten obrázek, který ukazuje, kolik radioaktivního odpadu by každý z nás vytvořil, kdyby po celý život využíval jen jadernou elektřinu. Je to méně, než urna s popelem nebožtíka.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
rva
Příspěvky: 3504
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od rva »

NOPARasito píše:A to jsi dal link na požární bezpečnost
U té tabulky 12 uvádějí, že se jedná o zplodiny vzniklé spalováním granulátu umístěného v proudu vzduchu v křemenné trubici o průměru 25 mm a délce 1000 mm, umístěné v elektr. peci s teplotou 900 °C. Třeba to vůbec neodpovídá spalování v kamnech. Třeba to v kamnech probíhá za lepších podmínek. Spíš je to zajímavé, jak špatně vychází noviny a jak dobře petky.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
Madra
Příspěvky: 161
Registrován: pát čer 28, 2019 2:18 pm
Bydliště: Psáry

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od Madra »

Pálit, pálit tot otázka. To že dnes neumíme něco zpracovat, neznamená, že za sto let to nebude žádaná surovina.
Madra
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Jen pro pobavení (varování) publika.....

Příspěvek od youda »

No, pravda je, že hromoda odpadu, ať už je to plast, papír nebo i organická hmota jsou prostě jen sloučeniny základních prvků. Uhlík, Vodík, plus něco. Trochu problém budou ty materiály, ve kterých jsou Chlor, Fluor a další svinstva.

Pokud bychom to ale ošetřili už na straně výroby, tak by spalování, případně nekonečná recyklace, vlastně neměl být až takový problém.

Jen mám trochu obavu, jestli se do toho nepřidávají ještě nějaké další barvy, změkčovače, stabilizátory. Tyhle "dobroty" musí na při spalování produkovat pěkné jedy :(

Tudíž, já bych plasty v domácích podmínkách opravdu do kamen nedával...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek