Záloha vytápění

Obecná diskuze na téma "soběstačnost" s využitím alternativních zdrojů energie, jejich využití v běžném životě, potravinová soběstačnost atd.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od diablo007 »

Kubík si lesák stejně dopočítá podle tabulek takže pokud kupuješ kubík nikdy nejsi ošizeny pořád dostaneš stejně dřevní hmoty . Když kupuješ kladovku tak ti dojede změřené dřevo na kubiky tam je to v pohodě. pokud ti to někdo vozí dřevo na vlečce jen v metrech tam to může hrát svoji roli ten průměr ale na druhou stranu čím pouzijes větší průměr kulatiny vytvoříš větší mezery mezi ní takže ve výsledku to pak bude asi podobne jako malý průměr a malé vzduchové mezery
Vitek
Příspěvky: 1917
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od Vitek »

no zatím to nechám jak je ta cena 1100 za to co jsem psal čili jedno velký auto s 10m3 kontejnerem naštípanýho, po vyskládání dostanu 7m3 objem kvádru, to vychází 11 tisíc. a stopím cca těch 5 m3 objemu vyskládaného štípaného dřeva. no i tak to je pod 10 tisíc za rok a to je slušný... jsme spokojeni se ženou.
Uživatelský avatar
lemra79
Příspěvky: 442
Registrován: sob bře 09, 2019 5:30 pm
Lokalita: Usteckoorlicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8800
Kapacita baterie [kWh]: 10?
Bydliště: Usteckoorlicko

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od lemra79 »

to, v jakych metrech kupujes drevo je alfa omega, sypany metr je lumparna, rovnany uz chapu, plnometr je ferovej. kdyz kupuju, tak jedine v plnometru, je to sice mirne drazsi, ale vim na cem jsem a dokazu si to overit, coz u sypanyho se proste rict neda.
Jinko 225 W / 6,075 kWp, GWL/Sunny Mono 310Wp / 2,79 kWp, PIP 5048 MG, Fangpusun MPPT150/60TR,
li ion 350 Ah@58V, ICC@rpi3+, celkem instalováno 8,865 kWp, 460 m.n.m.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3340
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od marko250 »

Sypaný špalkovaný je v násobku 0.6,to jest korba 10m3=6m3 dřeva.Samozřejmě né z půlmetrových špalků v průměru :-)
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7396
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od kodl69 »

ono je to ku podivu jedno, poměr vzduch/dřevo je dán tvarem a ne velikostí toho tvaru. To sypaný se ale dá dost "setřást" po cestě, takže dopravce s tím obvykle jede jako by vezl vajíčka nebo sklo... Spíš čekám, kam se ceny posunou, až odezní kůrovcová kalamita. Mám možnost něco uskladnit, ale 3km daleko, a to už mi nepřijde jako úplně zajímavý, jedině že bych to napaletoval a pak na těch paletách převezl...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od diablo007 »

kodl69 píše:ono je to ku podivu jedno, poměr vzduch/dřevo je dán tvarem a ne velikostí toho tvaru. To sypaný se ale dá dost "setřást" po cestě, takže dopravce s tím obvykle jede jako by vezl vajíčka nebo sklo... Spíš čekám, kam se ceny posunou, až odezní kůrovcová kalamita. Mám možnost něco uskladnit, ale 3km daleko, a to už mi nepřijde jako úplně zajímavý, jedině že bych to napaletoval a pak na těch paletách převezl...
Já bych otázku položil jinak a to ne za kolik ale jestli vůbec protože samotezbou už tě do lesa jen tak nepustí a u klasické těžby sice nějaké větve vzniknou ale bude jich hodně málo a bude na ně pořadník jak za komunistů na favorota
jahodovák
Příspěvky: 1924
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od jahodovák »

Takže jako vždy je třeba se na to trochu připravit a využít smysluplně čas ,který nám do té doby zbejvá a to snížením energetické náročnosti budovy,případně volbou jiného vhodnějšího zdroje tepla.Další možnost je poohlídnout se kolem a navázat kontakt s někým,kdo má bud les nebo rychlerostoucí dřeviny a dohodnout si s ním spolupráci,ono možností je mnoho,jen to chce ešit v předstihu..
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od diablo007 »

Dřevo mít aspoň na 5 let dopředu a pomalu vysadit ty topoly sám aby za 5 let se mohlo fungovat ze svého :lol: . Bohužel na to každý nemá prostory
Uživatelský avatar
Marek_Kuřim
Příspěvky: 302
Registrován: čtv led 10, 2013 1:24 pm
Lokalita: Blansko
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Blansko

Re: Záloha vytápění

Příspěvek od Marek_Kuřim »

Ahoj všem, po nějaké době opět oprašuji téma, které je s nadcházející zimou více než aktuální.

A zároveň se ptám, není tu mezi vámi šikovný a schopný projektant topení? A ještě nejlépe z Brněnska/Blanenska?

Možná jsem paranoidní, ale velmi vážně uvažuji nad zálohou kotlem na dřevo a uvítal bych možnost konzultace, resp. pomoc se zapojením tak, aby to bez rizika fungovalo.

Díky předem.
Marek Svoboda
___________________________
Fyzikální zákony jdou velmi těžko obechcat, zvláště třeba ten Ohmův. Myslete na to, když se hrabete v elektrice.
oblíbená muzika: metal, folk, country

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek