Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od NOPARasito »

youda píše:Planete nejvic pomuze, az konecne vsichni chcipnem.
My tady přece jsme nasazení mimozemšťana, aby jsme planetu vybydleli :yes:
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od brumlaj »

Mám za to, že se nepodaří udržet nárůst teploty pod dvěma stupni Celsia. Drtivá většina lidí kolem mne zastává názor že nemá cenu nic dělat. Rezignovali i sami nad sebou. Mají vnitřní pocit, že pokud si ještě neužijí konzumu dokud to jde, pak by si sami měli naplivat do tváře. Obávám se, že až důsledky klimatické války na ně samé budou mít vliv na jejich psychiku a životní postoje.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od NOPARasito »

Maji krivdu z toho, ze predchozi generace na vsechno sr...li, tak proc oni si musi zacit utrhavat od huby!!!!
A taky vidim, cim vice maji, tim mene motivace v neco zmenit.
rva
Příspěvky: 3526
Registrován: úte dub 23, 2013 10:21 am
Lokalita: Kousek od Lysé nad Labem
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 46000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Bydliště: Kousek od Lysé nad Labem

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od rva »

Klima není problém. Problém je to množení lidí. Afrika totiž neuživí miliardu pastevců.
_______________________________________________________________________
43 kWp, LiFePO4 46 kWh,
EPSolar 60 A/150 V ET6415N + 3x Isolar SM II (5 kW, 450 V, 80 A) + Axpert PIP 5048MS
thomas.007
Příspěvky: 346
Registrován: pát říj 28, 2016 2:30 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od thomas.007 »

rva píše:Klima není problém. Problém je to množení lidí. Afrika totiž neuživí miliardu pastevců.
A to je právě ono, planeta má svůj regulační systém a prostě nastane vymírání.
Číně jsem se divil (není to tak dávno), jak zavedla pravidlo, že každý pár může mít jen jedno dítě, teď už můžou mít někteří i dvě a podařilo se jim stabilizovat raketový nárůst obyvatelstva. To se ale nedá říct ale o Pákistánu, Indii a dalších zemí.
Všichni se chtějí mít jako ve vyspělých zemích a samozřejmě nechtějí hladovět, takže tady máme průmyslovou revoluci, daleko většího rozsahu, než byla evropská a v USA a hromadu hladových krků -> rýže, dobytek -> metan -> oteplování...
Řešení by bylo, ale...
kodl69
Příspěvky: 7403
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od kodl69 »

Zrovna dnes na mě jukly jakýsi statistiky. Z "normálních" zemí má přírůstek obyvatel jenom Kanada. V zemích jako Anglie a usa se množí jenom čmoudi, a zbytek pomalu vymírá. Takže chápu jední některejch lidí, že si chtějí užít, dokud je čeho.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od brumlaj »

Schválně - kolik penízků nám jako ČR uteče tím, že budeme paličatě trvat na klasické energetice? Opravdu se Kalousovsky prošetříme k prosperitě? Vědci nám napovídají jak si vydělat. Peníze bychom mohli věnovat k tomu abychom se vymanili ze závislé ekonomiky ...... Využijeme toho?
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
jahodovák
Příspěvky: 1930
Registrován: ned dub 02, 2017 3:45 pm
Lokalita: podhůří Orlických hor
Výkon panelů [Wp]: 7500
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od jahodovák »

Pokud se podíváte co se děje,tak by mělo být jasné,že asi půjde o něco jiného,všichni říkají jak prosperujeme a státní dluh stále roste,zdá se vám to normální....a všichni si přidávají a lžou jak šetří a nikomu to nepřijde divné,nebo si snad někdo myslí,že dluhy se neplatí...myslím,že řešení tohoto bude jednou daleko důležitější než vše o čem se tu vedou debaty...a o mnoho složitější,ale jen pro obyčejné lidi,kteří jsou do toho šikovně zataženi.
7,5kWp-
aexpert max 8 kw,power jack 10 kw a cca 45kW LIFE A LION
ikovlabs
Příspěvky: 568
Registrován: úte črc 22, 2014 6:14 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od ikovlabs »

thomas.007 píše:
rva píše:Klima není problém. Problém je to množení lidí. Afrika totiž neuživí miliardu pastevců.
A to je právě ono, planeta má svůj regulační systém a prostě nastane vymírání.
Číně jsem se divil (není to tak dávno), jak zavedla pravidlo, že každý pár může mít jen jedno dítě, teď už můžou mít někteří i dvě a podařilo se jim stabilizovat raketový nárůst obyvatelstva. To se ale nedá říct ale o Pákistánu, Indii a dalších zemí.
Všichni se chtějí mít jako ve vyspělých zemích a samozřejmě nechtějí hladovět, takže tady máme průmyslovou revoluci, daleko většího rozsahu, než byla evropská a v USA a hromadu hladových krků -> rýže, dobytek -> metan -> oteplování...
Řešení by bylo, ale...
No v Cine zkouseli kde co - kulturni revoluce a VELKY skok se jen tak nezapomene... No a ted resi jak a kdo bude zivit tu starou generaci co mohla mit jen 1 dite....
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od brumlaj »

Možná mírně mimo téma ale dnes mne polilo horko. Přečetl jsem si komentář k článku Jde o nejstarší komentář pana Beneše. Ten dlouhý. Nečekal jsem že 30 let po plyšáku zde bude někdo místo debat a vysvětlování vzývat polovojenský režim. Zvlášť pokud 2/3 obyvatel ČR má obavy z klimatické změny a je tedy možná připravena diskutovat na téma že si žereme nad ekologické poměry. Po dnes všudypřítomném velkém bratru je to další hřeb do rakve ........ ale co, byli jsme na to léta zvyklí, proč by si nemohly zvykat naše děti ...... Pěkný odkaz jim zanecháme ..... Inu co, na noci vědců v pátek budu dělat co je v mých silách - předváděčky elektromobilů. Aspoň něco ......
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od diablo007 »

brumlaj píše:Možná mírně mimo téma ale dnes mne polilo horko. Přečetl jsem si komentář k článku Jde o nejstarší komentář pana Beneše. Ten dlouhý. Nečekal jsem že 30 let po plyšáku zde bude někdo místo debat a vysvětlování vzývat polovojenský režim. Zvlášť pokud 2/3 obyvatel ČR má obavy z klimatické změny a je tedy možná připravena diskutovat na téma že si žereme nad ekologické poměry. Po dnes všudypřítomném velkém bratru je to další hřeb do rakve ........ ale co, byli jsme na to léta zvyklí, proč by si nemohly zvykat naše děti ...... Pěkný odkaz jim zanecháme ..... Inu co, na noci vědců v pátek budu dělat co je v mých silách - předváděčky elektromobilů. Aspoň něco ......
A ty vážně myslíš že 2/3 má obavy takové aby začali něco dělat a to prvně u sebe? Ale houby zeptej se 100 lidí jestli začnou po městě místo autem jezdit elektrikou kolik jich dokáže zatnout zuby a začít krom obav něco dělat pro změnu
mopadzi
Příspěvky: 991
Registrován: úte led 24, 2012 8:55 am
Lokalita: Okolí Uherského Brodu
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od mopadzi »

Dnes na Twittru @pavouk:
Běžte do řiti klima kreténi.
Oceány emitují ročně 330 miliard tun CO2 ročně
Organické hniloby - 220 miliard tun
Lesní požáry - až 300 miliard tun
Lidé - 8 miliard tun
(1 % celkových emisí CO2 na Zemi)
kdo si hraje nezlobí
9xRenesola 240Wp+9x Benq 265Wp, 6xTrina 410Wp, 14x Leapton 450Wp, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od brumlaj »

diablo007 píše:..... A ty vážně myslíš že 2/3 má obavy takové aby začali něco dělat a to prvně u sebe? Ale houby zeptej se 100 lidí jestli začnou po městě místo autem jezdit elektrikou kolik jich dokáže zatnout zuby a začít krom obav něco dělat pro změnu
Ptáš se jestli začnou něco dělat u sebe. Já tvrdím, že dávno dělají. Taková míra třídění domovního odpadu jako u nás je neobvyklá. Takže ne že by nic nedělali. Já třeba když v Ostravě bylo (už není) v době smogové situace možno jezdit zdarma tramvají, tak jsem jezdil. Bohužel dnes bych musel jezdit autobusem. Takže dýzl jaksi ne. To raději pojedu do práce za 2,6Kč (10km*0,26Kč za elektřinu) a z práce to samé, než bych dával 20Kč za jednu jízdenku. Poměr 5,20Kč oproti 40Kč denně je sakra rozdíl a debila ze sebe dělat nenechám. V takovém Frýdku-Místku jezdí za 1Kč ročně jasně +130Kč jednorázově za kartu. Ano toto je MHD které je ekonomicky motivační.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od diablo007 »

A co místo toho aby se někdo prsil jak jako republika umíme třídit odpad který pak stejně neumíme zužitkovat se mohl prsit tím že nevytváříme odpad který by se musel třídit. Já bych byl radši kdyby se z obchodu neodcházelo z 20ti sackama na kterých se nějaký obchodní dům prsi že je ekologická a podobné kecy ale aby ten člověk vzal vyřazenou banánovou krabici která stává u vchodu to které se vleze většina mých týdenních nákupu a s ní odešel domů a papír dal k recyklaci třeba dětem do školky školy která za úvěr papíru má nějaký užitek a takových věcí je hodně a ne každý na to má čas ale chválit se za to že recyklují je jako chválit se za to že dýchám já osobně to považuji za samozřejmost
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2555
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od NOPARasito »

Papirova krabice??? Od bananu pres pul sveta???
Mame skoro 8let a letos mozna prvni půjde do recyklace.
https://m2.ikea.com/cz/cs/p/knalla-naku ... -20330491/
Osobne se jiz aktivne radsi teto debaty neucastnim, páč vůbec asi nepatrim do lidské spolecnosti.
A to co vidim v okoli, je take uplne mimo tvory, kteri pry jsou nejinteligentnější na teto planete.
Leda HO...O.
:wood:
Uživatelský avatar
rottenkiwi
Příspěvky: 5451
Registrován: pát úno 13, 2015 2:24 pm
Lokalita: SO, SK
Bydliště: SO, SK

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od rottenkiwi »

To je síce pravda, že biosféra produkuje viac CO2 ako len človek.
Ale dnes vieme, že 1 až 1.5 W výkonu na m2 ostáva na Zemi vďaka
CO2 a iným plynom, ale súčasne sa biosféra nepriehrieva úmerne tým 1.5 W.

Takže sa to dekády akumuluje do všetkých vrstiev oceánov
a raz sa to teplo uvoĺní.
DC-AC inverter REC Lion DC-AC ESP32 DIY inv. 15 GB za sekundu DIY MPPT Holder
Zjedz vsetko, co si kupil, v obchode a netreba ti tasku, auto ci chladnicku.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od JonasPP »

diablo007 píše:A co místo toho aby se někdo prsil jak jako republika umíme třídit odpad který pak stejně neumíme zužitkovat se mohl prsit tím že nevytváříme odpad který by se musel třídit. Já bych byl radši kdyby se z obchodu neodcházelo z 20ti sackama na kterých se nějaký obchodní dům prsi že je ekologická a podobné kecy ale aby ten člověk vzal vyřazenou banánovou krabici která stává u vchodu to které se vleze většina mých týdenních nákupu a s ní odešel domů a papír dal k recyklaci třeba dětem do školky školy která za úvěr papíru má nějaký užitek a takových věcí je hodně a ne každý na to má čas ale chválit se za to že recyklují je jako chválit se za to že dýchám já osobně to považuji za samozřejmost
Ja nikdy neberiem igelitku,alebo neviem čo plastove,keď idem na nakup. Ale sa čudujem,že vždy sa ma predavač-ka opita,či chcem tašku. Ja pozeram na ňu,čo to chce,lebo male nakupy do 35kg a takych 5-8 položiek beriem priamo do ruk a viac položiek beriem hocjaku krabicu a nakladam nakup tam,popripade kladiem rovno do batoha.
Problem je,že chlieb si už cez mesiac pečiem doma a teda do obchodu skoro nechodim a teda ani kartonu mam doma malo.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od diablo007 »

JonasPP píše:
diablo007 píše:A co místo toho aby se někdo prsil jak jako republika umíme třídit odpad který pak stejně neumíme zužitkovat se mohl prsit tím že nevytváříme odpad který by se musel třídit. Já bych byl radši kdyby se z obchodu neodcházelo z 20ti sackama na kterých se nějaký obchodní dům prsi že je ekologická a podobné kecy ale aby ten člověk vzal vyřazenou banánovou krabici která stává u vchodu to které se vleze většina mých týdenních nákupu a s ní odešel domů a papír dal k recyklaci třeba dětem do školky školy která za úvěr papíru má nějaký užitek a takových věcí je hodně a ne každý na to má čas ale chválit se za to že recyklují je jako chválit se za to že dýchám já osobně to považuji za samozřejmost
Ja nikdy neberiem igelitku,alebo neviem čo plastove,keď idem na nakup. Ale sa čudujem,že vždy sa ma predavač-ka opita,či chcem tašku. Ja pozeram na ňu,čo to chce,lebo male nakupy do 35kg a takych 5-8 položiek beriem priamo do ruk a viac položiek beriem hocjaku krabicu a nakladam nakup tam,popripade kladiem rovno do batoha.
Problem je,že chlieb si už cez mesiac pečiem doma a teda do obchodu skoro nechodim a teda ani kartonu mam doma malo.
Jenže my jsme opravdu malej vzorek většina bohužel funguje konzumně a po mně potopa
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od JonasPP »

diablo007 píše: Jenže my jsme opravdu malej vzorek většina bohužel funguje konzumně a po mně potopa
O tom Mi netreba rozpravať,lebo v mojom dome sme 2,5 rodiny a viem ako sa sprava sestra. To normalne nepochopiš. Ja sa snažim de sa len da použiť odpadovy material,alebo druhotriedny,no u nej je to presne jak hovoriš. "Po mňe potopa" . Nuž mam to doma zatiaľ vyvažene,ako jing a jang.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
zajo
Příspěvky: 146
Registrován: úte kvě 30, 2017 9:29 am

Re: Musíme přestat stavět elektrárny na fosilní paliva!

Příspěvek od zajo »

mopadzi píše:Dnes na Twittru @pavouk:
Běžte do řiti klima kreténi.
Oceány emitují ročně 330 miliard tun CO2 ročně
Organické hniloby - 220 miliard tun
Lesní požáry - až 300 miliard tun
Lidé - 8 miliard tun
(1 % celkových emisí CO2 na Zemi)
Je potřeba dělit emise uhlíku (dohromady s CH4) na ty které spadají do přirozeného koloběhu uhlíku v přírodě a na ty které jsou na "fosilní" bázi, jakékoli emise které jsou postaveny na přírodním koloběhu nezatěžují prostředí a nezvyšují až tak ppm CO2 v atmosféře. Kde je teda problém, to je právě spalování fosilních paliv které využívá člověk. Jinak bych měl jednu poznámku, moře neemituje CO2, ale spotřebovává a díky němu máme v atmosféře tolik O2 kolik máme a uhlík následně ukládá např ve formě hydrometanu.
Panely: 4,665kWp (9poly*275 Wp Winaico)-jih; (6mono*365Wp Sunergy)-východ; Měnič: GoodWe GW3648D-ES; Baterky: LiFePO4 24,0kW 500Ah (10*PylonTech US2000B - 2,4kWh)

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek