ICC monitoring

Automatizace, řízení, měření, logování a programování s využitím platformy Raspberry Pi.
Odpovědět
Vampír
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 20, 2019 7:50 am
Reputace: 1

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vampír »

Ahoj
Nekomunikujete někdo v těchto dnes s Manie(ICC)??
Do soboty 4.1.2020 jsem si s ním komunikoval naprosto vpohodě, odpovídal na maily(TRIAL VERZE) a proste pohoda.. Měl jsem nějaké problém s padáním ICC a chtěl jsem se dohodnou jakou verzi ICC koupit a vůbec nereaguje na mail. Možná blbnu a čekám odpověď do 24hod,ale skoro týden mi na naše poměry přijde moc dlouho ...

Jaké máte s ním zkušenosti??
Axpert VMIII 5kW, BAT:8xJPC 100Ah, PV:16xEXE300Wp, Foxtrot
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vitek »

Ahoj já mám info od maniho že další verze ICC nebude. bude nová verze 3. XX a bude umět prý komunikovat s měniči separátně. naposledy někdy před Vánocema, s nákupem počkej, neunáhli se.... dám vědět, sám budu přecházet určitě na novější verzi upgradem...

tak zatím ahoj Víťa
brana
Příspěvky: 58
Registrován: sob dub 08, 2017 6:16 pm
Reputace: 0
Lokalita: Humpolec
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: dost
Kapacita baterie [kWh]: stale malo
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: ICC monitoring

Příspěvek od brana »

Ahoj,mam 3 axperty a taky monitoruji prez ICC a mam s tim neustale problémy.Jelikoz nejsem IT tak se v tom hezky placam.Psal jsem Jorahovi co s tim,ale nevim.....napsal mi, ze je na dovolene........
Ale tady ctu,ze komunikujete s nekym jinym............
me to ukazuje za verze 2.8.5 je konecna a zadny další upgrade jiz nebude..........nebo tedy bude?
Placam se v tom..............nesmejte se mi plz))))
Date mi info?Jestli je jich jako vic a s kym se tedy da mluvit?))))Diky za radu-Martin
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vitek »

problem je že johan je jiná firma a není programátor, myslím že máš verzi 2.85 od zakoupenou na shopu centurionsolar.co.za

johan nebude žádný aktualizace dělat nemá zdrojový kód. johan má jen verzi kterou okopčil od maniho..na tu ti dá licenci

manie je firma ICC a ten bude vydávat údajně v lednu verzi 3.0 a tam by to mělo už být vychytané.
Branovi - mám verzi od johana a mám i druhé raspberry od maniho takže možná omylem o tom vím víc než ostatní...
mám totiž oba produkty. a nedivím se ti že jsi nespokojený proto jsem přešel k manimu - koupil o vánocích v akci za 40 babek ICC sw klíč. psal jsem to tu aby si to lidi nakoupili..

víc toho ted nevim..
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: ICC monitoring

Příspěvek od kvako1 »

ja mam taky 3x měnič MPP5048MG
verzi icc jak vyjde nova tak hned upgraduji.
poslední je 2.994
a vědší problem nemám.
jenom jeden u měření- neměří to uplně přesně spotřebu měniču.

jaký maš konkretně problem ?
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vitek »

kvako1 píše:ja mam taky 3x měnič MPP5048MG
verzi icc jak vyjde nova tak hned upgraduji.
poslední je 2.994
a vědší problem nemám.
jenom jeden u měření- neměří to uplně přesně spotřebu měniču.

jaký maš konkretně problem ?
má problém že má verzi od centurionsolar což je verze 2.84 nebo 2.85
upgrade u něj není možný stejně jako u mojí verze... johan a manie jsou 2 odlišné konkurenční firmy.
jak jsem psal já osobně mám 2 licence, jednu od johana - to je ta nahovno a jednu od ICC manie a ta je OK
ve svojí elektrárně já používám to co máš ty 2.994 tam chodí vše správně.

Ahoj V.
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ICC monitoring

Příspěvek od mypower.cz »

Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci a mate od "manzelskeho rozvodu" tech dvou panu pokoj :D Support bude pak na mypower za stejnou cenu :)) Tohle je strasna komedie, jak se dva nedokazi dohodnout :D
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2479
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 179
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ICC monitoring

Příspěvek od NOPARasito »

mypower.cz píše:Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci a mate od "manzelskeho rozvodu" tech dvou panu pokoj :D Support bude pak na mypower za stejnou cenu :)) Tohle je strasna komedie, jak se dva nedokazi dohodnout :D
Tohle vyznelo jako dobra podpora k online vycitani dat. Udelas i HW podporu?? Samozrejme sponzoring lepsi naseho "POWERAKA" jak zahranicniho nekomunikatora ;-).
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ICC monitoring

Příspěvek od mypower.cz »

NOPARasito píše:
mypower.cz píše:Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci a mate od "manzelskeho rozvodu" tech dvou panu pokoj :D Support bude pak na mypower za stejnou cenu :)) Tohle je strasna komedie, jak se dva nedokazi dohodnout :D
Tohle vyznelo jako dobra podpora k online vycitani dat. Udelas i HW podporu?? Samozrejme sponzoring lepsi naseho "POWERAKA" jak zahranicniho nekomunikatora ;-).
HW podpora pro vycitani dat neni problem pokud bude dokumentace a pokud bude za co to udelat a na cem to aspon vzdalene (pres VPN treba) testovat. Tak to udelam.
josse
Příspěvky: 1141
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: ICC monitoring

Příspěvek od josse »

Existuje několik Python skriptů, které vyčítají a odesílají. Jestli chcete ladit odesílání na váš server... Nic lehčího si asi představit nedokážu... Nahradit ICC je tak neuvěřitelně jednoduché...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vitek »

josse píše:Existuje několik Python skriptů, které vyčítají a odesílají. Jestli chcete ladit odesílání na váš server... Nic lehčího si asi představit nedokážu... Nahradit ICC je tak neuvěřitelně jednoduché...
Ahoj rád budu podporovat funkční a český kód než kód z afriky. pokud bude existovat produkt který bude umět to co umí současné ICC, bude to multi stroj tzn koupíš a komunikace pojede u všemožných střídačů pak ano. logování a odesílání dat, chod nejlépe na raspberry, pujdu do toho...

Atd atd … s cenou kolem 60 Dolarů za licenci,

pak to smysl dává.

Ahoj V.
Vampír
Příspěvky: 13
Registrován: pát pro 20, 2019 7:50 am
Reputace: 1

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vampír »

Ahoj, také jsem pro český produkt, podporu apod.. :-) Uměl by jste prosím někdo tedy pomoci něco takového rozběhnout, máte nějaký kód/soft?? Rád za to zaplatím..
ICC nevypadá zle, ale když jim napíšu pět mailů, chci si od nich koupit jejich výrobek a oni se ani neozvou že nemají čas apod tak jsou to pro mne .... (Manie jdi se vycpat..)

Aktuálně mám Axpert VM III 5kW komunikující pres USB, Raspberry 3B+, veřejnou IP, VNC apod :) a vypršený TRIAL na ICC..
Optimálně kdyby to něco umělo odesílat data do EMONCMS a PVOUTPUT....
Axpert VMIII 5kW, BAT:8xJPC 100Ah, PV:16xEXE300Wp, Foxtrot
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2479
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 179
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: ICC monitoring

Příspěvek od NOPARasito »

mypower.cz píše:
NOPARasito píše:
mypower.cz píše:Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci a mate od "manzelskeho rozvodu" tech dvou panu pokoj :D Support bude pak na mypower za stejnou cenu :)) Tohle je strasna komedie, jak se dva nedokazi dohodnout :D
Tohle vyznelo jako dobra podpora k online vycitani dat. Udelas i HW podporu?? Samozrejme sponzoring lepsi naseho "POWERAKA" jak zahranicniho nekomunikatora ;-).
HW podpora pro vycitani dat neni problem pokud bude dokumentace a pokud bude za co to udelat a na cem to aspon vzdalene (pres VPN treba) testovat. Tak to udelam.
Nejlepsi by to bylo rozchodit na Rapsberry s moznosti pripojit na router, at pres wifi ci RJ45 pro sledovani, pro menic=>rapsberry bud usb nebo rs232???
Napriklad u Axperu by jsi data cetl z nej nebo je moznost i bocniku nebo civky? Protoze pak by to mohlo byt universalni reseni ;-).
Jak rikal Vitek, proc tu licenci neplatit "nasemu cloveku" :yes:
josse
Příspěvky: 1141
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: ICC monitoring

Příspěvek od josse »

Jen vyčítat, nebo i nebo měnit? Oboje už mám...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
Vitek
Příspěvky: 1916
Registrován: pát bře 15, 2019 7:44 am
Reputace: 289

Re: ICC monitoring

Příspěvek od Vitek »

josse píše:Jen vyčítat, nebo i nebo měnit? Oboje už mám...
Ahoj Josse, Aby to dávalo smysl a bylo to uživatelsky fakt friendly, tak by to mělo vizuálně obsahovat jednoduchý přehledy a po rozkliknutí detailů další a další parametry.

Jo a samozřejmě aby to smysl dávalo a skutečně byly produkty porovnatelné, mělo by to být připojené přes ten jejich USB port, umět ovládat více měničů naráz, nějaká samodetekce zařízení prostě podobné tomu ICC,
jak uživatelsky tak funkcema...
jestli chceš mužu ti zajistit vzdalený přístup do mojí elektrárny abys to oťukal....
Ahoj V.
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: ICC monitoring

Příspěvek od kvako1 »

No nevim Admine. to icc funguje dobře a takovýhle program zas tak jednoduchý nebude.

Ja přes to i ovladam celou elektrarnu dalkově.
Nějak nerozumim tomu co vlastně chceš,

mypower.cz píše:
Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci ..

A co chceš vlastně vytvořit....

Bylo by to hezké mit neco třeba v češtině.. ale tohle mi příjde spiš jenom jako vykřik do tmy...
navic to icc stoji přibližně jednodenní pruměrnej plat , tak nevím jestli se to vyplatí .. neco vytvařet..

a mě třeba vadí to rapsbery.. ja bych uvital spiš něco na widle..
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ICC monitoring

Příspěvek od mypower.cz »

kvako1 píše:No nevim Admine. to icc funguje dobře a takovýhle program zas tak jednoduchý nebude.

Ja přes to i ovladam celou elektrarnu dalkově.
Nějak nerozumim tomu co vlastně chceš,

mypower.cz píše:
Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci ..

A co chceš vlastně vytvořit....

Bylo by to hezké mit neco třeba v češtině.. ale tohle mi příjde spiš jenom jako vykřik do tmy...
navic to icc stoji přibližně jednodenní pruměrnej plat , tak nevím jestli se to vyplatí .. neco vytvařet..

a mě třeba vadí to rapsbery.. ja bych uvital spiš něco na widle..
kvako, ja jsem se svym merenim take naprosto spokojen, coz o to, jen tu ctu narky, jak se dva autori ICC nedokazi domluvit a leckdy i nekomunikuji. Jestli je ICC ok, tak neni samozrejme co resit a vsichni jsou spokojeni a vlastne zadny problem ohledne ICC pak neexistuje. To je samozrejme jen dobře.
josse
Příspěvky: 1141
Registrován: úte úno 14, 2017 9:35 pm
Reputace: 139

Re: ICC monitoring

Příspěvek od josse »

Vitek píše:
josse píše:Jen vyčítat, nebo i nebo měnit? Oboje už mám...
Ahoj Josse, Aby to dávalo smysl a bylo to uživatelsky fakt friendly, tak by to mělo vizuálně obsahovat jednoduchý přehledy a po rozkliknutí detailů další a další parametry.

Jo a samozřejmě aby to smysl dávalo a skutečně byly produkty porovnatelné, mělo by to být připojené přes ten jejich USB port, umět ovládat více měničů naráz, nějaká samodetekce zařízení prostě podobné tomu ICC,
jak uživatelsky tak funkcema...
jestli chceš mužu ti zajistit vzdalený přístup do mojí elektrárny abys to oťukal....
Ahoj V.
Netřeba, vím co ten zloděj vykradl a nechá si za to zaplatit...
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3, https://solarforum.cz/
kvako1
Příspěvky: 606
Registrován: ned lis 11, 2018 5:18 pm
Reputace: 121

Re: ICC monitoring

Příspěvek od kvako1 »

mypower.cz píše:
kvako1 píše:No nevim Admine. to icc funguje dobře a takovýhle program zas tak jednoduchý nebude.

Ja přes to i ovladam celou elektrarnu dalkově.
Nějak nerozumim tomu co vlastně chceš,

mypower.cz píše:
Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci ..

A co chceš vlastně vytvořit....

Bylo by to hezké mit neco třeba v češtině.. ale tohle mi příjde spiš jenom jako vykřik do tmy...
navic to icc stoji přibližně jednodenní pruměrnej plat , tak nevím jestli se to vyplatí .. neco vytvařet..

a mě třeba vadí to rapsbery.. ja bych uvital spiš něco na widle..
kvako, ja jsem se svym merenim take naprosto spokojen, coz o to, jen tu ctu narky, jak se dva autori ICC nedokazi domluvit a leckdy i nekomunikuji. Jestli je ICC ok, tak neni samozrejme co resit a vsichni jsou spokojeni a vlastne zadny problem ohledne ICC pak neexistuje. To je samozrejme jen dobře.
nevim jestli jsi mě spravně pochopil,
ja bych si tvoje řešení klidně koupil, jenom jsem se ptal co bys vlastně chtěl vytvořit. jak by to zhruba vypadalo.??
https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f ... &start=300
FVE 17kWp na trackeru, 3xpip5048 3faz, baterie li ion 1160Ah cca 60kWh
Uživatelský avatar
mypower.cz
R.I.P.
Příspěvky: 4927
Registrován: pát bře 04, 2011 11:36 am
Reputace: 521

Re: ICC monitoring

Příspěvek od mypower.cz »

kvako1 píše:
mypower.cz píše:
kvako1 píše:No nevim Admine. to icc funguje dobře a takovýhle program zas tak jednoduchý nebude.

Ja přes to i ovladam celou elektrarnu dalkově.
Nějak nerozumim tomu co vlastně chceš,

mypower.cz píše:
Boha jeho.. poslete mi dokumentaci k tem menicum a jejich komunikaci ..

A co chceš vlastně vytvořit....

Bylo by to hezké mit neco třeba v češtině.. ale tohle mi příjde spiš jenom jako vykřik do tmy...
navic to icc stoji přibližně jednodenní pruměrnej plat , tak nevím jestli se to vyplatí .. neco vytvařet..

a mě třeba vadí to rapsbery.. ja bych uvital spiš něco na widle..
kvako, ja jsem se svym merenim take naprosto spokojen, coz o to, jen tu ctu narky, jak se dva autori ICC nedokazi domluvit a leckdy i nekomunikuji. Jestli je ICC ok, tak neni samozrejme co resit a vsichni jsou spokojeni a vlastne zadny problem ohledne ICC pak neexistuje. To je samozrejme jen dobře.
nevim jestli jsi mě spravně pochopil,
ja bych si tvoje řešení klidně koupil, jenom jsem se ptal co bys vlastně chtěl vytvořit. jak by to zhruba vypadalo.??
Vytvoreno davno je. Jak to vypada je uz par let videt tady na mypower. Staci kouknout preci na mereni nebo prehledy wattstatistik, vypocty teoretickych maxim, minim, prumeru, atd. To urcite delat znovu nebudu, to bych znovu vyvijel kolo, to uz vyvinuto a leta testovano je. Spise k soucasnemu reseni jsem schopen pridat vycitani z menicu, ktere obvykle pouzivaji zdejsi majitele elektraren, ktere doted nevycitam, pac k nim nemam dokumentaci a nevim ktere menice konkretne to jsou a nemam to na kterych menicich testovat. Bude-li dostatecna poptavka po nejakych dalsich vecech, tak samozrejme pak to ma smysl resit i dalsi veci, ktere na soucasnem mereni na mypower.cz nejsou, napriklad vypocty SOC, data pouze lokalne a ne na serveru, lokalni zobrazeni z lokalnich dat, atd. Vymyslet a realizovat se toho da milion.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek