Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned kvě 24, 2020 11:12 pm

VVÚ Vitova chatrc

Popis a ukázky samostatných ostrovních elektráren nepřipojených do rozvodné sítě s akumulací energie.
Předchozí

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvekod NOPARasito » stř kvě 20, 2020 11:31 am

Vitek píše:Ahoj přátelé,
Jelikož jsem měl narozeniny řekl jsem si že se podělím s Vámi,
na narozeniny mi měniče za rok 2020 nadělili celkovou výrobu 33 kWh na PV, která je náhodou totožná s mým věkem
celková výroba od začátku roku 2020 je 3,69 MWh
o vše se stará GBO, jak vytěžování do spotřebičů - tak topení / chlazení klimatizací.

zdá-se že tedy za předpokladu že cena z PV atakuje 5 kč za 1 kWh, jsem od začátku roku na 18 450 kč za elektrické energie které nemusím uhradit čezu, za které si mohu koupit jeden další axpert a nebo pár panelů.
Hmm to se mi vážně líbí. hlavně se mi líbí že vytěžovač je natolik samostatný že nemusím vůbec nic a bojler je plný, podlaha horká ( 37 stupnů v podlaze) a přitápí když je potřeba elektrokotel poháněný z FVE. plus další a další spotřebiče.
Pokud je teplo tak jsem si oblíbil jeden režim - a to horká podlaha v koupelně a zapnutá klimatizace - doufám že nikoho tím neurazím když si dovolím topit a zároveň chladit.
Taky jsem si všiml jedné věci - elektrokotel zaplý na 4,5 kW, klima zaplá na 50 procent a teplota radiátorů kolem 45 stupnů, a stejně mi klesá doma teplota... ta klima má fakt potenciál..

Jo a kdyby někdo z Vás potřeboval destilku ( vysráženou vlhkost ze vzduchu na výparníku tak Vám ji vyrobím)

A vůbec se nedá bavit o komfortu podlahového topení v koupelně které slouží jako akumulátor energie pro vytápění. Komfort díky FVE mám vyšší, baví to mě i přítelkyni.

Proto jsem se rozhodl v nejbližší době posílit podíl fotovoltaických panelů na střeše a to až na 13,5 kWp s tím že brzo přibyde možná i fotka z montáže PV panelů na střeše.

doufám že se k těm 6MWh letos přiblížím ikdyž jak je víc a víc teplo tak samozřejmě spotřebuju mín a mín energie.
Asi budu přidávat další bojler jelikož 125 litrů je proklatě málo.
takže jsem zase napsal článek o ničem....

Mnoho zdaru všem z Vás.
Zdraví Vítek

Bojler nekupuj, poresi to akkumulacni nadrz jako u me. Pak mas u sebe prece 1m3 ;-)))
NOPARasito

Příspěvekod diablo007 » stř kvě 20, 2020 1:11 pm

Přesně akumulace už rovnou do většího objemu
diablo007

Příspěvekod Vitek » stř kvě 20, 2020 1:13 pm

diablo007 píše:Přesně akumulace už rovnou do většího objemu

aku nádrže mám nakoupene pul roku, nejsou lidi a nemam čas to tam do sklepa dat... ach jo....
Jinko 11.475 kWp,2xPIP5048mk,Vytěžovač GBO, Pb 625 Ah, BMV 712, Fangpusun 60A
https://pvoutput.org/list.jsp?id=81146&sid=71915
https://emoncms.org/dashboard/view?id=56971
Vitek

Příspěvekod diablo007 » stř kvě 20, 2020 1:18 pm

Vitek píše:

aku nádrže mám nakoupene pul roku, nejsou lidi a nemam čas to tam do sklepa dat... ach jo....

A to dává logiku radši koupím bojler ono se lidí najdou snad lépe :lol:
diablo007

Příspěvekod NOPARasito » stř kvě 20, 2020 1:21 pm

Vitek píše:

Nojono aj ja nemam cas i lidi :yes: .
Ale me jiz 700lit v systemu maka :lol:
NOPARasito

Příspěvekod Vitek » stř kvě 20, 2020 1:29 pm

diablo007 píše:
Vitek píše:

A to dává logiku radši koupím bojler ono se lidí najdou snad lépe :lol:

hele bojler dáš sám... aku nádrže 2 x 500l plus šneky izolace atd sám nedáš kamaráde aspoň já ne... navíc aku nádrž nevytočím základama takže bourat.... to prostě je něco za něco....
ale uvidíme nějak to zkusím letos :D
Vitek

Příspěvekod diablo007 » stř kvě 20, 2020 7:13 pm

hele bojler dáš sám... aku nádrže 2 x 500l plus šneky izolace atd sám nedáš kamaráde aspoň já ne... navíc aku nádrž nevytočím základama takže bourat.... to prostě je něco za něco....
ale uvidíme nějak to zkusím letos :D[/quote]
Hele já 800l i s nerez šnekem do sklepa dostal sám ale bylo to v rámci jednoho patra nikam sem to nesnášel . Každopádně je doba kdy se akumulační nádoby nedávají do sklepa ale přilepí se k baráku a udělá se kolem toho decentní kůlnička kamarád nechtěl kotel v baráku takže ten má dokonce zahradní domek kde je kotelna a 5000l akumulační nádoba.
diablo007

Příspěvekod Vitek » stř kvě 20, 2020 8:14 pm

diablo007 píše:hele bojler dáš sám... aku nádrže 2 x 500l plus šneky izolace atd sám nedáš kamaráde aspoň já ne... navíc aku nádrž nevytočím základama takže bourat.... to prostě je něco za něco....

Hele já 800l i s nerez šnekem do sklepa dostal sám ale bylo to v rámci jednoho patra nikam sem to nesnášel . Každopádně je doba kdy se akumulační nádoby nedávají do sklepa ale přilepí se k baráku a udělá se kolem toho decentní kůlnička kamarád nechtěl kotel v baráku takže ten má dokonce zahradní domek kde je kotelna a 5000l akumulační nádoba.[/quote]

tak ta decentní kůlnička musí mít aspon 50 cm polystyren aby to mělo při minus 10 rozumnou ztrátu...
Vitek

Příspěvekod diablo007 » stř kvě 20, 2020 8:52 pm

Vitek píše:
diablo007 píše:hele bojler dáš sám... aku nádrže 2 x 500l plus šneky izolace atd sám nedáš kamaráde aspoň já ne... navíc aku nádrž nevytočím základama takže bourat.... to prostě je něco za něco....

Hele já 800l i s nerez šnekem do sklepa dostal sám ale bylo to v rámci jednoho patra nikam sem to nesnášel . Každopádně je doba kdy se akumulační nádoby nedávají do sklepa ale přilepí se k baráku a udělá se kolem toho decentní kůlnička kamarád nechtěl kotel v baráku takže ten má dokonce zahradní domek kde je kotelna a 5000l akumulační nádoba.

tak ta decentní kůlnička musí mít aspon 50 cm polystyren aby to mělo při minus 10 rozumnou ztrátu...[/quote]
Zaizoloval nádž ne celou boudu. A jelikož kotel má sám o sobě ztrátové teplo tak mu to nijak extra nechladne
diablo007

Příspěvekod NOPARasito » stř kvě 20, 2020 9:09 pm

Ja taky 500l nadrz do sklepa nedostal sam. Po schodech 50st a hned zatacka a sklep po nemcich. A to tam budu soukat 650l letos, to bude zas vodvaz.
Vcelku Vitkovi rozumim. Ale z auta k sklepu jsem to dostal sam a to jsem si pomahal rudlem, paletak holt prekazky 20cm schody neda.
Vaha mi nevadi, ale rozmernost je pruda :uh:
NOPARasito

Předchozí

Zpět na Ostrovní elektrárny