Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: stř úno 26, 2020 4:02 am

Mikrosystem - UPS

Hybridní elektrárny připojené do rozvodné sítě pro rodinné domy a bytové zástavby s možností plynulého řízení toku energie, popis, technické detaily, celkový výkon, fotografie.

Mikrosystem - UPS

Příspěvekod tomasko » ned čer 23, 2019 8:27 pm

Zdravim

Po poruche zalozneho zdroja
viewtopic.php?f=27&t=3316
musim vyriesit zalohu pre kotol a dalsie drobnosti. Rozhodol som sa zaobstarat:
https://www.ecoprodukt.sk/solarne.panel ... egulatorom
Z minulej instalacie mi zostala bateria LiFePo4. Z povodnej zostavy som vyradil BMS a nahradil jednou z aliexpressu, 100A.
Navrhovany system chcem cez leto vyuzivat na svietenie a prebytky do boilera. Cez zimu to bude prepnute do rezimu UPS, to je dolezite. Mam vela nezodpovedanych otazok a postupne sa ich tu budem snazit konzultovat. dufam, ze mi pomozete.

Jedna z prvych otazok:
Ako realizujete pripojenie viacerych baterii k jednemu menicu? do menica odporucaju pripojenie kablom 35 mm2. mam moznost sa dostat k nejakemu olovu, a chcel by som ho pripojit paralelne postupne , ako sa mi bude doma zjavovat. Predpokladam vybudovanie nejakej spolocnej "zbernice", z ktorej by bol prepoj do menica. ide mi o mechanicke vyhotovenie danych prepojov.
tomasko

Re: Mikrosystem - UPS

Příspěvekod tomasko » sob úno 08, 2020 9:08 pm

Zdravim
Pre niekoho mozno jednoducha zalezitost ,ale trochu sa tym borim a neviem ako z toho . prosim teda o radu.
Medzi bateriou a zbernicou k dalsim zariadeniam mam vlozeny shunt.
https://www.aliexpress.com/item/3296883 ... 4c4dUCUK6c
ma niekto program , alebo jeho cast, ktora vycita z tohto shuntu prud do arduina? ide mi o to , ze prikladov je na nete kopa, ale vsetky , co sa mi podarilo najst uvazuju len s jednym smerom prudu (napr. vybijanie). ja by som rad ale vedel aj velkost prudu opacne (teda nabijanie). ma to niekto vyriesene?
zatial vdaka
tomasko

Příspěvekod brumlaj » sob úno 08, 2020 9:42 pm

Problém A/D převodníků je mimo jiné i to, že počítají jen s jednou polaritou měřeného napětí. chceš-li měřit proud oběma směry, musíš posunout měřicí nulu minimálně o napětí které maximální proud na bočníku vyloudí. Obvykle k té měřicí nule je vztažena i nula napájecí. Takže musíš mít galvanicky oddělené napájení arduina..... pozor na datové vodiče .......
Potom použiješ jakýkoli program co máš a holt přičteš či odečteš onu referenci odpovídající "posunuté nule" a máš vyčíslený proud v obou směrech.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
brumlaj

Příspěvekod tomasko » ned úno 09, 2020 8:15 pm

aha . rozumiem.
este otazka, co by sa stalo, keby to zapojim bez "posunutej nuly"? myslim tym , jasne , bude to zobrazovat hodnoty len vtedy, ked bude "spravny" smer prudu. ale co sa stane s arduinom , ked bude pretekat prud opacne? jasne , ze nebude zobrazovat nic, ale analogovy vstup bude vlastne prepolovany. nemoze dojst k poskodeniu arduina?
tomas
tomasko

Zpět na Hybridní elektrárny