LK3 vizualizace pro uživatele

Home Assistant, Arduino, SDS, Raspberry, Linux, vzdálený dohled, automatizace, měření, opensource, closedsource, hotová řešení, DIY, stavebnice, komponenty, software, postupy, návody, schémata, rady, zkušenosti ...
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Zdravím všechny uživatele mypower,
hledám zkušené uživatele LK3, kteří by mohli pomoci ve vytvoření tutoriálu. Nejsem zatím fotovoltaik, řeším zakoupení nemovitosti, kde jedou 3 LK3 a funguje to suprově. Jen to musím nadělit běžnému uživateli. Viděl jsem u Dusan61 fota a nevím kudy tudy.
Jirka
Uživatelský avatar
Dusan61
Příspěvky: 290
Registrován: úte kvě 22, 2018 6:38 am
Lokalita: Zvolen
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Bydliště: ZV

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Dusan61 »

Zdravím,
napíšte konkrétnejšie čo potrebujete, ak budem vedieť pomôžem.
Panel 270 Wp ZV
Panely 2220 Wp, Regulátor EPEVER-150VDC/80A, Meniče Dom/Victron 5000 VA/24V, Bojler/Epever 2000 VA/24V, Akumulátor Li-ion 18650 56P/8S + Li-ion 50Ah 3P/8S + Li-ion 150Ah 8S = 31,6V/440Ah
LK3 monitoring
Grafy: Panel 2220 Wp Napätie na akum. Energia v akum. Denný výkon/spotreba
DC/DC menič
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Dobrý den,
viděl jsem u Vás něco s čím se mořím a nenalézám postup. Appka Vám ukazuje pojmenované vstupy a výstupy. Zkoušel jsem to na dvou telefonech a bez úspěchu. A druhá daleko hezčí věc je webová stránka se zařízeními a hodnotami. Vše už jsem viděl, ale nenašel postupy a co hůř ani u Poláků na LK3 webu. Jak se mi rozrůstá hnízdo LK3-jek začínám být i já sám občas v pasti. Děkuji za pomoc.
Jirka
Uživatelský avatar
Dusan61
Příspěvky: 290
Registrován: úte kvě 22, 2018 6:38 am
Lokalita: Zvolen
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Bydliště: ZV

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Dusan61 »

Predpokladám, že ste sa zaregistroval na MQTT server https://mqtt.ats.pl/account/login/ a taktiež máte spárované zariadenia LK3 so serverom. Na jednu bezplatnú registráciu si môžete pridať až 5 zariadení LK3.

V LK3 si musíte nastaviť čo chcete na tento server prenášať.
LK3.jpg
Vlastné názvy vstupov a výstupov sa zapisujú vo vašom učte po prihlásení na MQTT server, nie v samotnom mobile.
Postupujte v tomto poradí:
MQTT_1.jpg
MQTT_2.jpg
MQTT_3.jpg
Tá webová stránka zo zariadenia sa vytvára v LK3, ale prístupná je len vo vašej domácej sieti, možno sa to dá sprístupniť ale to som neskúšal.
Na jej vytvorenie si musíte vytvoriť obrázok vo formáte jpg o veľkosti 1024x768px. Potom si už len v LK3 do tohto obrázku rozmiestnite jednotlivé políčka vstupov a výstupov.
LK3_1.jpg
Zatiaľ aspoň takto stručne, dúfam že vám to pomôže.
Panel 270 Wp ZV
Panely 2220 Wp, Regulátor EPEVER-150VDC/80A, Meniče Dom/Victron 5000 VA/24V, Bojler/Epever 2000 VA/24V, Akumulátor Li-ion 18650 56P/8S + Li-ion 50Ah 3P/8S + Li-ion 150Ah 8S = 31,6V/440Ah
LK3 monitoring
Grafy: Panel 2220 Wp Napätie na akum. Energia v akum. Denný výkon/spotreba
DC/DC menič
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Děkuji,
v nejbližším možném termínu ověřím a pokud projde spáchám tutoriál pro další. Ano, chci pouze sáhnutí ve vnitřní síti. Vy řešíte na LK3 FVE a já mám za úkol dát to jednoduše lidem narozeným po válce, aby mohli v chaloupce užívat komfort naplno.
Dík Jirka
Uživatelský avatar
Dusan61
Příspěvky: 290
Registrován: úte kvě 22, 2018 6:38 am
Lokalita: Zvolen
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Bydliště: ZV

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Dusan61 »

LK3 umožňuje všeobecné použitie, už záleží len čo si človek k tomu pripojí. Má to aj určité obmedzenia, ale pre človeka čo si nevie napísať vlastný program napr. pre arduino, to úplné stačí. Nastavovanie a ovládanie je fakt jednoduché, a hlavne je to celkom lacné.
Panel 270 Wp ZV
Panely 2220 Wp, Regulátor EPEVER-150VDC/80A, Meniče Dom/Victron 5000 VA/24V, Bojler/Epever 2000 VA/24V, Akumulátor Li-ion 18650 56P/8S + Li-ion 50Ah 3P/8S + Li-ion 150Ah 8S = 31,6V/440Ah
LK3 monitoring
Grafy: Panel 2220 Wp Napätie na akum. Energia v akum. Denný výkon/spotreba
DC/DC menič
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Velice děkuji, Vaše posouvací pomoc je pro mě naprosto dostatečná. Jsem po total resetu, LK3 má své mouchy, zatím je venku 1. a celé je to jen o tom jak píšou web na mqqt.ats.pl! Pokud každou položku neodEntruju je ztracená... Nikdy už na Arduino nenaskočím, převalil jsem 40 a jsem líný učit se nové věci, zůstávám u C pro 8-mi bity a tohle bych nedal. Nelze v reálu dát na prckovi web. A dělám v terénu, kdybych sedl do kanclu a nutili mě tam něco klepat do kompu skončil bych u Chocholouška ;-) Je to opravdu nesmírně těžké a náročné třeba i po půl roce otevřít vlastní projekt s mixem mých a cizích knihoven a o něco se zas pokoušet. Už jsem to hodně přibrzdil, málo času a obrovské úsilí. Jdu na web a obrázky.
Díky Jirka
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Další poznatek, pro nového zbytečný. Vše asi visí ve firmwaru, starý neuměl ten Váš list "stav pro uživatele", vyvíjí a já nestíhám. Zítra možná zvládnu update. Jsem připojený vzdáleně přes DMZ mého serveru, až budu v důchodu tak to dotáhnu :-(
Jirka
Uživatelský avatar
Dusan61
Příspěvky: 290
Registrován: úte kvě 22, 2018 6:38 am
Lokalita: Zvolen
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 2200
Kapacita baterie [kWh]: 13
Bydliště: ZV

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Dusan61 »

Predpokladal som, že máte najnovšiu verziu firmwaru, tak som vás nato ani neupozornil.
Určite si tam dajte najnovšiu verziu firmwaru, ak máte LK3 tak 1_53b - 07.05.2019, pre LK3.5 je iná verzia.
Update na najnovšiu verziu ide bez problému, keď budete postupovať podľa ich návodu.
https://tinycontrol.pl/wp-content/uploa ... _A6_EN.pdf
Len niektoré funkcie a nastavenia si budete musieť nastavovať znovu. V tejto najnovšej verzii je dosť veľa zmien, tak niektoré nastavenia sa nadajú obnoviť z uložených nastavení.
Aj v staršej verzii je možnosť vytvoriť "stav pro uživatele", len to má iný názov, ak sa dobre pamätám „windovs“ .
Ja si tiež tak poviem, že to mám hračku na dôchodok, vlastný program si napísať neviem, ale toto ako tak zvládam.
Na mojom malom systéme chcem urobiť pár zmien, len voľného času je málo. No budem sa musieť poponáhľať, lebo 58 na krku a v dôchodku (ak dožijem) si túto hračku chcem už len užívať.
Panel 270 Wp ZV
Panely 2220 Wp, Regulátor EPEVER-150VDC/80A, Meniče Dom/Victron 5000 VA/24V, Bojler/Epever 2000 VA/24V, Akumulátor Li-ion 18650 56P/8S + Li-ion 50Ah 3P/8S + Li-ion 150Ah 8S = 31,6V/440Ah
LK3 monitoring
Grafy: Panel 2220 Wp Napätie na akum. Energia v akum. Denný výkon/spotreba
DC/DC menič
Jirik
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 23, 2019 10:47 am

Re: LK3 vizualizace pro uživatele

Příspěvek od Jirik »

Dnes jsem dal pokus o firmware a jen se to káklo po Polsku; ukazuje to venkovní teplotu v tlaku atd... Zítra znovu, na kabelu a na místě. mqtt.ats.pl ukazuje připojeno a LK3 připojte se... Možná dřív než do důchodu pojedu k Chocholouškovi :roll:

  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek