Odpojovanie panelov, DC rele

Bezpečné přepnutí ze sítě na ostrov a zpět, schémata, tipy, rady, návody
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od shuty »

mas link na tu vyrazaciu cievku? mas odskusane ze funguje s tomzn isticmi? ako mas tu cievku zapojenu?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od dano »

Na obrazku je prave na TOMZN istici, urcite funguje s tymi mensimi do 63A a tiez funguje aj s tym vacsim 125A. Cievka je tusim AC/DC 110-400V co mi nevyhovovalo, tak som si ju previnul a funguje spolahlivo od cca 10V. Po rozobrati (odvrtani nitov) som zistil, ze oranzove test tlacitko T je tam len na okrasu. Vyrazacia cievka funguje tak, ze prud cez cievku rozpoji mikrospinac a vyskoci ten modry kolik, kym ho nestlacis, tak ani nedokazes nahodit istic.

Kupoval som tu :
https://www.aliexpress.com/item/33037973878.html
https://www.aliexpress.com/item/4000899852477.html
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od shuty »

nie je mi celkom jasne ako to vlastne funguje. mozes mi to vysvetlit? tu cievku prilozim k isticu a ako ta cievka vypne ten istic?
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od mobilik »

Na boku je páčka ktorá západné do ističa a zhodí ho.
Každý istič ma tento otvor.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od dano »

Istic ma z boku zaslepku, tu pootocis a vyberies, potom tu vyrazaciu cievku nahodis na istic (z boku vyrazacej cievky su plastove vystupky, ktore zatlacis do nitov istica, tym je aretovana na spravnom mieste). Z vyrazacej cievky este trci ovladanie (vyrazenie) istica, to ide do diery ktora vznikla vybratim zaslepky.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od kodl69 »

Schrack, Schneider ani Eaton/Moeller (víc jsem jich tak honem nenašel) žádnou záslepku nemá, ale dírku na tu páčku na boku pro vyražení mají, ostatně jako skoro všechny běžný jističe na din lištu. Ale úplně všechny ne... Kterej výrobce má takovouhle záslepku? Spoušťovej mechanizmus jistě nemají modulární vypínače, jak se někteří (i projektanti) bláhově domnívají a malují do výkresů vyrážecí cívky k vypínačům...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
shuty
Příspěvky: 691
Registrován: ned úno 05, 2017 7:21 pm
Reputace: 52

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od shuty »

dano píše:Istic ma z boku zaslepku, tu pootocis a vyberies, potom tu vyrazaciu cievku nahodis na istic (z boku vyrazacej cievky su plastove vystupky, ktore zatlacis do nitov istica, tym je aretovana na spravnom mieste). Z vyrazacej cievky este trci ovladanie (vyrazenie) istica, to ide do diery ktora vznikla vybratim zaslepky.
aha, tak treba vybrat tu zaslepku - to mi nebolo jasne. myslel som ze ta zaslepka je na nejaky servis / udrzbu / kontrolu.
vdaka za nasmerovanie.
inak kuknem schrack ci ma tu dierku ako pise kodl69
**********
•MPP Solar PIP-5048MK•3.69kWp•5kWh LiFePo4•
dano
Příspěvky: 394
Registrován: pát zář 01, 2017 8:54 am
Reputace: 53

Re: Odpojovanie panelov, DC rele

Příspěvek od dano »

Stale pisem o TOMZN isticoch, tie zaslepky maju z oboch stran (treba zaslepku otocit a vybrat). Podla mna su TOMZN istice dobra volba pre pomer cena/vykon a hlavne sa k nim da zohnat lacna vyrazacia cievka. Ked som chcel vyrazaciu cievku k isticom schrack, tak ju nikde nemali skladom a cena okolo 20€, podobne Eaton.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek