Kupim lacny elektromobil.

Archiv ukončených inzerátů
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 1204
Registrován: pon srp 31, 2015 11:36 am
Bydliště: Okolie Popradu SR

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od JonasPP »

Tak večer som skusil,či sa dačo nove nezjavilo a jedinu zmenu som našiel zlacneny činsky povoz BAOYA na 4000€.
https://www.autovia.sk/osobne-auto/by02 ... /11845825/
Dačo podobne som videl jazdiť v Košiciach.
Osobne by Mi stačila aj takato hračka,lebo ma to fakt malu spotrebu a evidentne žiadnu elektroniku naviac,ale stale sa to ani nepribližuje k 106tke,alebo saxu.
Mix panelov podľa potreby zapojene -9,2kWp papierovo +-5,6kW skutočnych;
48v-PCM-80A+Axpert 2,4KW+PJ 6kW;Li-ion -11kWh
24v-PJ 5kW;NiCd -10kWh
12v-10A MPPT;sin~300W;PB 4kWh
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od diablo007 »

Pro jednoho či dva pasažéry na ježdění po městě dobre ale těch 10kw na okrsku vzít tak zesedivis
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od dracekvo »

Není to náhodou na olověný baterky?
To už zlatá 106 s NiCd
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od youda »

Já se občas koukám, jaké elektromobily jsou v nabídce na TipCars: https://www.tipcars.com/elektro/?c9-1

Všechno je to ale bída. Chce to utratit aspoň 1 mil. Kč, aby to bylo aspoň trochu normální auto. A skutečně slušně vypadají jenom Tesla, Jaguar, Audi ...
Tesla.PNG
Jaguar I-Pace.PNG
Audi e-tron.PNG
Peugeot Ion.PNG
Osobně souhlasím s Dracekvo, že za pár let se rozjede trh s novými elektromobily, bazary se naplní a ceny starších aut konečně spadnou na rozumnou úroveň. Teprve pak to začne být zajímavý a bude možný pořídit i plnohodnotný elektromobil, se kterým člověk dojede dál než Praha-Brno.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od PavelR »

youda: ty dva mice rozdil je dizajnove propastny....
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od brin »

Osobně bych dneska šel do Kia Niro EV. 64 kWh baterie, cena 1,2 míče v ceníku, stlačit to na 1 míč by to neměl být zásadnější problém. Niro proto, že je větší než Kona, což je prcek. Případně možná nový Soul. Tam by cena měla jít pod míč a přitom dojezd a prostor stejný nebo větší i než u Nira.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od diablo007 »

Od října budou opět dotace pro firmy na elektromobily a pak se v novým autě z milionu dostaneš na 250t a na lidi serou
Uživatelský avatar
ResHacker
Příspěvky: 542
Registrován: stř srp 03, 2011 5:42 pm
Lokalita: Praha
Systémové napětí: 24V
Výkon panelů [Wp]: 1160
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od ResHacker »

Taky by se mi moc líbilo to e-Niro. U Soulu slibujou trochu nižší dojezd, je to daný horší aerodynamikou? Nicméně Niro bych řek, že vypadá líp... Jinak Niro se už dneska dá nový v Německu sehnat okolo 35000Eur.
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od brin »

Je to daný horší aerodynamikou, Soul je přece jen krabice, zase ale s lepším využitelným prostorem.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od youda »

PavelR píše:youda: ty dva mice rozdil je dizajnove propastny....
Já v tom opravdu vidím záměr automobilek. Z jejich strany prostě není zájem, abychom elektromobily kupovali, neboť jejich masovým rozšířením se obrovsky naruší celý autoprůmysl a související služby. Elektromobil má asi tak třetinu dílů co traktor, do servisu s ním stačí zajet jednou za uherský rok. První brzdové destičky přežijí kastli a těch pár kapek oleje co v elektromobilu jsou, stačí vyměnit jednou za deset let. (Ano, trošku to přeháním, jak je u mne pravidlem.)

Nicméně, on opravdu není velký cenový rozdíl mezi tím, jestli má auto vypadat designově jako létající talíř, kosmická vobluda, nebo jako normální vozítko. Spotřeba plechu je ve všech případech velmi podobná. Jenomže výrobci moc dobře vědí, že nákup auta je pro spoustu lidí ještě pořád o pocitech a emocích.

Pokud by tedy levné elektromobily byly vyráběny v designu, na který pozitivně reaguje velká skupina lidí, některé jiné modely by se zcela přestaly prodávat.

Všimněte si, že drahé elektromobily líbivý design mají.

Proč? Protože u auta za dva miliony jeho výrobce do ceny bez problémů schová marži navíc, kterou si kompenzuje výpadek příjmů z pravidelného servisu. Jakmile však jde o auto nižší třídy, tak je to vždycky neforemné ošklivé káčátko. Přitom udělat líbivou kastli fakt není drahé - je to jenom pitomej obal.

Například je dost zvláštní, že VW Golf v benzínu stojí 440.000 Kč, zatímco v VW e-Golf má základní cenu 1.000.000 Kč. A to je tam jenom 35kWh baterka! Kolik by asi taková baterka stála ve článcích 18650? 120 tis Kč?

e-Golf 35kWh by tedy měl stát maximálně 440+120 = 600.000 Kč (proč tedy stojí milion?)
Škoda Fabia 35kWh 270+120 = 390.000 Kč
egolf.jpg
fab.PNG
fab.PNG (114.77 KiB) Zobrazeno 564 x
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
PavelR
Příspěvky: 3105
Registrován: ned led 29, 2012 3:59 pm
Lokalita: Žabčice
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 29139
Kapacita baterie [kWh]: 12
Chci prodávat energii: ANO
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od PavelR »

youda - presne. kolik je asi rozdilnych karosarskych dilu u golfu/egolfu. Myslim tech zasadnich plechovych ktere by vyzadovali upravu linky? napr nacvaknout plast s dirou na sajtr paku nebo bez diry asi nebude vyzadovat upravu linky.

pohonna jednotka na elektro je rekl bych znacne jednozuzsi - nejaky prevody, loziska a par litru oleje, kardan, poloosy atp tam je tak jak tak. jestli to vlasne neni aji vyrobne levnejsi u elektro motoru nebude potreba toliko presnych obrabecich operaci, mensi pocet kurvitek jak u spalovaku, nevznikaji desitky a stovky kw tepla coz taky znacne usnadnuje navrh. Klima, ovladaci prvky, disleje atp muzou byt stejny jinej bude mozna pocitac a SW.

Videl jsem na yutubu jak borci preloziskovavali motor v tesle. Pohoda ...
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od brin »

Ehm, v eGolfu je elektromotor s měničem, rozvodovka s diferenciálem a poloosy. To je vše. Kardan tam není, oleje je tam asi litr v tom diferáku.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od diablo007 »

35kwh za 120t ? Tak proč už to nemame všichni doma jako uloziste? Pořád se ceny motají kolem 10t za kwh
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od NOPARasito »

1kWh za 10.000kc je pro tebe, automobilky to maj za cca.4000. To ma Youda recht.
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od diablo007 »

Automobilky se pohybují kolem 100 dolarů aspoň Tesla . Ale to ze oni něco za ty prachy postaví neznamená že ti to prodají za stejnou cenu. Hold tržní ekonomika je svině
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od dracekvo »

Ono je potřeba počítat s tím, že imiev je z japonska a tam mají na design trošku jiný pohled. Navíc on je tak hnusnej, že když se na něj člověk dívá každej den, tak se mu začne i celkem líbit :D

35kWh baterka se dá z článků z číny postavit za zhruba 150 tis. běžným smrtelníkem. Takže automobilka v tom objemu musí mít jiné smluvní ceny. Pak je tam bms a další kraviny okolo. Takže stejně se do 200 tis asi v pohodě vejde. Kolik mají automobilky marži na autě?

Navíc necností nových elektromobilů je výbava o kterou třeba někdo ani nestojí. Různí autopiloti, obří barevný display a další věci, které prostě nejzákladnější verze spalováku nemá. A to je další z důvodů, aby tam mohla být cenovka okolo milionu.

Ani ti němci co staví ten levný elektromobil si neodpustili nesmysl v podobě solární karosérie. Kdyby to tam nebylo, tak by to auto mohlo být ještě levnější.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od youda »

JJ, máš pravdu....asi si budeme muset zvyknout. Přitom

Podobně třeba s BMW i3. Když jsem i3 viděl poprvé, tak jsem instinktivně zvedl ruce vzhůru, jako že už začala invaze Marťanů a já se tedy vzdávám. Ale od té doby, co jich potkávám na silnici víc a víc, jsem si nějak zvyknul. Přitom to i3 není vůbec malý (ani levný) auto. Tak nechápu, proč ho neudělali trochu sexy.

Dotaz: Když pominu výkony a dojezdy, jak by měl vypadat a kolik by měl stát, pro vás zajímavej, novej, elektromobil?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
kybos
Příspěvky: 2700
Registrován: sob zář 08, 2012 10:40 pm
Lokalita: Šternberk
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 15000
Kapacita baterie [kWh]: 40
Bydliště: v údolí mezi kopci

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od kybos »

Výkon 100 kW, dojezd 1000 km, aerodynamický tvar pro nízký Cx, karosérie kombi, životnost 20 let nebo půl milionu km a cena do půl milionu Kč.
Naposledy upravil(a) kybos dne čtv čer 20, 2019 9:43 am, celkem upraveno 1 x.
15 kWp JJZ + 3x Tristar MPPT60 + Victron 150/100 + 48V LiFePO 850 Ah + UPS 8kW (MPP-Solar 8048 LC) + 4 x nabíječka 1,2 kW (DELTA) Start: 2012
dumi
Příspěvky: 2037
Registrován: stř zář 05, 2018 8:38 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od dumi »

To je ale problem sehnat dneska i u spalovaku :-D

minimalne co se tyce zivotnosti....
Dumiho ostruvek: 4,7kWp, 13,3kWh, 2400W inverter
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm

Re: Kupim lacny elektromobil.

Příspěvek od dracekvo »

Za mě plně dostačující výkon cca 80kW. Baterie zhruba 50kWh, tj spolehlivý dojezd nad 200 km.
Vyhřívaný volant, vyhřívané sedadla i v zadu.
Stačí mi malý display se základníma údajema o jízdách. Integrovaný BT pro spojení s telefonem, kdybych zatoužil po detailnějších jízdních datách.
Slot na DS kartu s mp3 podporující aspoň 128GB. Tempomat, aut. klima, stabilizace, 10 airbagů, rozumný crash test, možnost tažného, integrovaný bufík, dálkové ovládání s možností zapnutí topení, klimatizace na delší vzdálenost. (433 frekvence), ryclonabíječka 100kW, palubní nabíječka 11kW.
Cena do 500 tis.

Takže asi vše :) Celkem se mi líbí Peugeot e208. Jen to tažný a bufík asi bude problém.