Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Poslední návštěva: ned zář 27, 2020 4:39 am

wattrouter

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace

wattrouter

Příspěvekod zbek » čtv čer 13, 2019 7:21 am

Mam dotaz použivate někdo watrouter nebo něco podobneho a na co kromně bojleru se to da použit , nebo lepe na co to použivate

Děkuji
FV 3,57 Kwp měnič GW3648D-ES bat 3x pylontech us2000. FV 275 Wp 12V gel baterie
zbek

Re: wattrouter

Příspěvekod joseff » čtv čer 13, 2019 10:48 am

Já používám jeden vstup wattrouteru na bojler, druhý v topném období na spínání přímotopu - taky je super, že díky funkci combiwat jde nastavit, aby se přímotop zapnul v době nízkého tarifu (je super, že nám díky FVE změnili dobu nízkého tarifu na 4-8 h ráno a 15-19 h odpoledne, takže se to s FVE pěkně doplňuje - než vyjde slunce a až zapadne, tak je k dispozici nízký tarif). Taky do zásuvky napojené na wattrouter zapínám starý vařič, když vařím brambory pro slepice nebo ohřívám vodu dětem do bazénu.

No a v období mimo topnou sezónu nastavím na wattrouteru pro přímotop výkon jen 100-200W a tím rázem se z něho stává sušička čehokoli (ovoce, zelenina...), stačí na něj položit pekáč s naskládanými produkty.

O dalším využití usilovně přemýšlím, ale moc mě toho nenapadá. Dal by se využít pro spínání nějakého čerpadla (čerpání vody na zálivku, filtrace bazénu) nebo třeba na destilaci vody.

Kdyby se tak tím dalo vyrobit nějaké palivo a uskladnit tak energii na zimní období, tak by to bylo super.

Na podzim chci ještě vyzkoušet pěstování zeleniny doma v nádobě, tak budu využívat elektřinu na přisvěcování/přitápění rostlinám. Taky by se dala spínat třeba nějaká topná rohož/kabel nebo infražárovka v pařeništi/skleníku nebo tím slepicím udržovat nádobu s vodou, aby nezamrzla.

Budu rád za jakýkoli další tip!
joseff

Příspěvekod zbek » ned bře 08, 2020 8:06 am

Maš na FV i baterky nebo jedeš bez baterek ? Ja mam baterky a musím nastavit výkonový ofset na cca -0,25 . jinak to se to umi náhodně rozkmitat s měničem a žere to zbytečně z baterek. Ještě uvažuji že přidám olejový radiátor do systému. Co se da tak připojit v letě na přimou spotřebu kromě klimáčky?
zbek

Příspěvekod psedma » úte dub 14, 2020 9:38 pm

Taky máme wattrouter, celkem fajn věcička, při použití bojleru snad nezbytná, ne? :-)
Jinak nějaká rozumná spotřeba krom přímotopů a klimy se hledá celkem těžko.

malý problém mám v kombinaci s VT/NT a bateriemi. Pokud není bojler nabit, nesvítí slunko a naskočí NT, tak to začne žrát z baterek, což nechceš... dle instalatérů elektrárny s tím nic nejde dělat - jedině doporučují nastavit max. denní spotřebu na určitý počet kWh(s resetem ráno), takže to zbytečně nespálí tolik... použitelné jen pokud je každý den podobná spotřeba TUV, což u nás není, strašně nám to lítá.
Trochu jsem to kompenzoval nastavením ECO modu s 1% dobíjením v měniči GoodWe, na noční část NT v létě a odpolední část v zimě(v zimě je v noci baterka stejně většinou už vybitá) + mám v bojleru vložený "chytrý spínač" sonoff th16, kdy dokážu měnit max teplotu v bojleru dle času - takže v noci mám nastaveno třeba jen 40°C a přes den 80°C, není to dokonalé, ale lepší než drátem do oka.

Potřeboval bych najít způsob, jak komunikovat s měničem skrz Raspbbery Pi, pak by šlo nastavit určité podmínky, které by optimalizovaly využití baterky... ale s tím si asi budu hrát až další zimu, teď v létě není moc čas...
16xJinko Solar Standard 275 Wp = 4,4 kWp, GoodWe GW5048-EM, EZ meter, Wattrouter, 3x PylonTech US2000B+ 2,4 kWh = 7,2 kWh
psedma

Příspěvekod zbek » úte dub 14, 2020 11:31 pm

malý problém mám v kombinaci s VT/NT a bateriemi. Pokud není bojler nabit, nesvítí slunko a naskočí NT, tak to začne žrát z baterek, což nechceš...

Jen takovej napad použit bojler s dvěma tělesama a NT zapojit na druhou F. nebo použit třífázové topne těleso 1 a 2 F zapojit na GWe a 3F na NT . teda předpokladam že maš 3F přivod .
zbek

Příspěvekod josse » stř dub 15, 2020 4:17 am

Přepínat těleso za měničem a před měničem, dle NT/VT.
15x GWL Poly 300Wp 72 cells, 1-2x Axpert MKS 48V 4000W, 2x80P14S 18650 (~360Ah/18kWh), https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
josse

Příspěvekod Killingman » stř čer 17, 2020 9:11 am

Zdravím všechny, dovolil bych si poprosit o pomoc se zapojením brojlera Dražice OKCE 2/6 kW a wattrouteru (na 3F).

Nezapojoval jste ho prosím někdo přes wattrouter? Při přetocích začnou cvakat relátka v bojleru :-( Zkoušel jsem offset i 0.5KW, chová se to stejně :-(
Fázi L1 mít neustále pod napětím nelze, neboť pak stále odebírá plný výkon a není možné ji regulovat (při tvrdém propojení kontaktu FVE).
Je prosím nějaké řešení vyjma vykuchání bojleru a zapojení spirál na přímo za termostat?

Schema zde: - https://imgup.cz/images/2020/06/17/zapojeni_drazice.jpg

Obrázek

Moc děkuji za konstruktivní pomoc
Killingman

Příspěvekod zbek » stř čer 17, 2020 12:23 pm

To asi nepude řešit bez rozdělani .Pokud ti nestači jet jenom na L 1 to je 2kw . Pokud chceš jet 6kw snad jedině rozpojit uzel na U a zavest pro stykač samostatnou L1 , Neni to ideal
zbek

Zpět na Boilery, ohřev TUV, vytápění, klimatizace