Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Novinky, zajímavosti, věda a technika v oblasti solární energie.
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od fugas »

brumlaj píše:
rva píše:...... Země bude zelenější nejen kvůli vyššímu CO2 a teplotám, ale i vyšším srážkám. .... .
Což si od loňska až po letos pochvalují zejména krávy či dobytek obecně - jak hojně se loni při těch vedrech a Tebou zmíněných zvýšených srážkách urodilo sena. Takže Tvé hospodaření kdy zaléváš ze studny bude v celoplanetárním měřítku fakt ekonomická pecka. A to nezmiňuji přívalové deště ze kterých bude to zvýšené množství H2O v řekách. Nebo mé pozorování není relevantní? Čím?
Souhlas.Koupil jsem dvě ty kubíkové nádrže a zrušil dešťák.Chystám se využít bývalý septik svodem okapů.Lidi chytejte vodu ;)
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od youda »

Fugasi, úplně souhlasím s tím, co říkáš.
Asi jsem se na začátku nedostatečně vyjádřil, ale pokud bychom měli jednotlivé národy srovnávat, tak je to všechno "prašť jako uhoď". Vůbec si nedělám iluze, že by snad Američani byli lepší než Rusové nebo Číňani. Dokonce si myslím, že my Češi jsme v jádru úplně stejní, jen naštěstí nemáme možnosti se tak roztahovat a škodit.

Všichni jsme stejná pakáž :(
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
fugas
Příspěvky: 2127
Registrován: sob pro 21, 2013 6:58 pm
Reputace: 368

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od fugas »

Jasně, jsme.Všude se najdou poctiví lidé stejně jako verbež.I v dnešní době, stejně jako v dobách minulých nás masíruje propaganda.Proto říkám, že důležité je se snažit být objektivní.Rozdíl mezi okupací a osvobozením udávají média, která mají svoje majitele-Goebels systém.V rozhodování soudných lidí mají hrát hlavní roli argumenty.Díky že jsi je přijal :handshake:
Isolar 5kW (Axpert klon), LiFePo4 202Ah Lishen 18s.Nyní v přestavbě P106 Electric z projektu LiFePo4 na LiIon 100Ah.
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od unicast »

youda píše:Fugasi, úplně souhlasím s tím, co říkáš.
Asi jsem se na začátku nedostatečně vyjádřil, ale pokud bychom měli jednotlivé národy srovnávat, tak je to všechno "prašť jako uhoď". Vůbec si nedělám iluze, že by snad Američani byli lepší než Rusové nebo Číňani. Dokonce si myslím, že my Češi jsme v jádru úplně stejní, jen naštěstí nemáme možnosti se tak roztahovat a škodit.

Všichni jsme stejná pakáž :(
Některým národům nebyl tak brutálně zničen charakter, jako tomu našemu. Je to na delší povídání, ale začalo to už rokem 1918... Takže někde je to ještě o poznání horší (a jinde zase mají neomarxisty a to je také obrovské zlo).
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od dracekvo »

Já se v rusku pohybuju docela často.
Hlavní problém tohoto národa je lemplovství. Ty jejich rabotníky, když po nich vidím tu práci, tak se mi je chce kolikrát umlátit sikovkama (pokud je ještě nestihli ukrást).
Mentalita většiny lidí je taková, že do práce chodím, dostanu úkol. Úkol udělám tak, abych se u toho co nejméně nadřel a na zbytek dne se někam zašiju. Jak po mě práce vypadá vůbec nikoho nezajímá.
U nás jsou taky lemplové, ale většina lidí je naštěstí taková, že jejich práce je pro ně vizitka, tak chce, aby nějak vypadala.

Pak ke zdrojům. Třeba v oblasti bajkalu je elektřina v ceně 0,3Kč. (1 rubl) za kWh. Takže nějaké solární panely nemají absolutní smysl. Nikdy se nezaplatí.
Byty jsou fakt z pálené cihly bez izolace. Železné íčka co drží balkón jsou kolikrát obnažené, takže tam vznikají brutální tepelné mosty. Řeší se to tak, že se prostě víc topí.
Stařší byty nemají vůbec regulaci topení. Teplota se reguluje otevřením oken :D

No je to na dlouhé povídání co vše je tam k vidění. Pro evropana zvyklého šetřit se tam nehorázně plejtvá.

Pokud chce někdo vidět nástih toho jak to tam funguje, tak se koukněte na dokument Švéd v žigulíku.
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od youda »

dracekvo píše:...do práce chodím, dostanu úkol. Úkol udělám tak, abych se u toho co nejméně nadřel a na zbytek dne se někam zašiju. Jak po mě práce vypadá vůbec nikoho nezajímá...
Ty mě špehuješ!?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
dracekvo
Příspěvky: 1938
Registrován: čtv zář 13, 2012 4:35 pm
Reputace: 155

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od dracekvo »

:D
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm
Reputace: 27

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od KUTIL »

Všetko sa rieši systémom "eto prosto" tak aby to nejako fungovalo bez námahy. Videl som na "veľkom koľcu", okružnej ceste okolo Moskvy polorozpadnutý nákladiak, ktorý mal vzadu nápis "brzdové a smerové svetlá nemám!" Aké jednoduché...
miroc
Příspěvky: 371
Registrován: ned srp 12, 2012 10:12 am
Reputace: 40
Lokalita: SK - pri TT
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 7900
Kapacita baterie [kWh]: 30
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od miroc »

KUTIL píše:... Videl som na "veľkom koľcu", ...
zabudol si napísať, kedy si to videl...
O malých domácich veterných elektrárňach: http://www.vawt.om2cm.sk/
Uživatelský avatar
karelkilian
Příspěvky: 155
Registrován: úte pro 11, 2018 1:22 pm
Reputace: 5

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od karelkilian »

volente píše:Ahoj karelkilian,
nechceš se zúčastnit našeho srazu ?
Moc bych prosil (jako pořadatel) aby jsi se také ukázal.
Tvoje páteční úvahy jsou zajímavé až dráždivé.
Ahoj,

moc děkuji za hodnocení :-) Jsem rád, že se páteční úvahy líbí. Se srazem to moc nevidím - jsem poměrně nespolečenský člověk. Ale dobrá, ještě to zvážím :-)
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od unicast »

Je to fascinující. Teď jsem v zemi, která technologií staveb Rusko značně připomíná a je v ní taky dost pěkná zima. Domy se zde nezateplují, trojskla jsem taky neviděl vůbec nikde, půlka staveb má nová okna s dvojskly, druhá jednoskla. Energie (tepelná i elektrická) je skoro zadarmo, někdy i skutečně. Lidi si můžou snadno dovolit mít vytápěné a osvětlené skleníky, kde můžou pěstovat tropické ovoce. FV panely se vidí výjimečně. Topí se tu sopkama a vývěrama vody ze sopek ;)
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od youda »

Unicast,

dávej si tam raději pozor. V týhle zemi jsou prej strašně rozpustilý holky. Jelikož je to daleko od ostatních zemí, tak všichni jsou defacto příbuzní a taky ta místní komunita je celkem malá. Takže jak se tam objeví cizinec, je ve velkým nebezpečí, že ho nějaká svede na scestí. No a ty si pak přivezeš suvenýr, o kterým si ani nevěděl:
sti 1_0.jpg
sti 1_0.jpg (25.78 KiB) Zobrazeno 384 x
Prostě bez ochrany před nebezpečným dotykem bych se tam nepouštěl do žádnejch větších akcí.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
KUTIL
Příspěvky: 286
Registrován: sob pro 01, 2012 11:19 pm
Reputace: 27

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od KUTIL »

Porovnaj životnú úroveň tej zeme a Ruska. Počítam že je cca až o rád vyššia !!!
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od youda »

Ono možná to nezateplování a "plýtvání" energií má na daném místě i své opodstatnění:

Pokud se energie vyrábí v geotermální elektrárně, tak to teplo by stejně přišlo na zmar, ať se promění na elektřinu nebo ne. Instalací solárních panelů by se tak levnějí energie nezískala. Jen by se zbytečně vozilo sklo, hliník, křemík sem a tam, pak by se to ještě muselo recyklovat.

To samé polystyren na zateplení budov. Vždyť je to další plast, ekologická zátěž do budoucna, jelikož použitý stavební polystyren nebo použitá minerální vata se určite recykluje dost blbje.

Takže z toho zcela logicky plyne, že na tam, kde je přemíra tepelné i elektrické energie, je vlastně nejvíce-ekologické, když se barák zbouchá jenom z palubovek.

Nebo ne?
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
unicast
Příspěvky: 1180
Registrován: sob bře 30, 2019 10:27 am
Reputace: 197
Lokalita: JV od pekla :)
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 5100
Kapacita baterie [kWh]: 13
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Proč v Rusku nevyužívají zdroje obnovitelné energie?

Příspěvek od unicast »

youda píše:, kde je přemíra tepelné i elektrické energie, je vlastně nejvíce-ekologické, když se barák zbouchá jenom z palubovek.

Nebo ne?
No dokonce to plejtvání může ekologii pomoci i jinak -- odčerpává z hloubi té sopky energii, která by z ní jinak vyletěla, zvedla prach, popílek a kdoví jaký bordel ještě. Pokud se tím odebíráním sopka zpomalí, tím líp.

A místní kousky vypadají fakt dobře, já jsem odjakživa na tyhle severské typy ;)

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek