Fórum | MyPower.CZ | Obnovitelné zdroje energie - energetická soběstačnost | Právě je pon kvě 27, 2019 10:57 am

Pylontech

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...

Pylontech

Příspěvekod zbek » stř kvě 08, 2019 7:06 pm

je lepši použit Baterie Pylontech US3000 Plus - 3,6kWh 2x
nebo Baterie PYLONTECH US2000B 3x
cena na kw vychazi stejně cca 10 000kč

Zatim jsem rozhodnut spiš pro US2000 3x , při poruše vyhodim menši blok ktery nahradim
jak jste s něma spokojeni?
zbek

Re: Pylontech

Příspěvekod youda » stř kvě 08, 2019 9:08 pm

zbek píše:je lepši použit Baterie Pylontech US3000 Plus - 3,6kWh 2x
nebo Baterie PYLONTECH US2000B 3x
cena na kw vychazi stejně cca 10 000kč
Zatim jsem rozhodnut spiš pro US2000 3x , při poruše vyhodim menši blok ktery nahradim

Jestli cílíš na menší kapacitu, tak je to celkem jedno a US2000 může být opravdu lepší volba. Mít dvě větší cihly nebo tři menší, totiž vyjde opravdu nastejno. Navíc, menší cihla má i výhody:

+ Jak sám píšeš, když ji rozbiješ, není to až taková ztráta.
    + Menší jednorázový výdaj při dokupu. Na velkou cihlu musíš déle šetřit.
    + Bývají rychle skladem.
Pokud ale chceš mít ve finále větší úložiště, tak je sakra rozdíl postavit ho z 10ti US3000 nebo z 15ti US2000:

+ Méně drátů, méně konektorů, menší přechodové odpory.
    + Protože mezi cihlama musíš mít 1U chladící mezery, tak v reálu zabere 10 větších cihel také méně místa v racku než 15 menších. (10x 3+1U vs 15x 2+1U).
    + Pokud to chceš datově připojit k měniči, tak do 8mi cihel to můžeš připojit napřímo. Ovšem jakmile máš 9 a více, už potřebuješ LV-HUB pro datovou komunikaci. A ten není vůbec levný.
    + US3000 ve skutečnosti vychází o pár korun za kWh levněji
    - Každý dokup finančně víc bolí. Jednorázový výdaj 36tis vs 24tis je poznat.
    - Dodací lhůty měsíc a více.
Takže zrovna v tvém případě bych asi klidně vzal ty menší.

zbek píše:mam dotaz pokud nastane porucha na Pylontech US3000 Plus je tady nějaky servis nebo je to konečná? Optimisti uvadi životnost až 25let .

25let to nemůže vydržet ani náhodou. 10let možná.

A) Základ je vybrat si prodejce, který ti neřekne "pá-pá" hned poté, co obdrží platbu. Dvouletou záruku máš ze zákona, pokud to tedy nebudeš brát na firmu bez DPH.

B) Pokud je prodejce solidní, měl by ti podržet i prodlouženou záruku od výrobce a vyřešit takovou reklamaci přes distributora (v ČR je distributor například GBC Montáže).

C) Někteří prodejci si zařídili přímý dovoz. V takovém případě to buď prodejce vyřídí za tebe, nebo si reklamaci vyplníš sám přes formulář na stránkách výrobce:

http://www.pylontech.com.cn/service/support
psupport.PNG

Mimochodem:

1) Baterky by sis měl zaregistrovat zde: http://www.pylontech.com.cn/service/support

2) V komunikaci, která šla na distributory, je popsáno několik vyjímek, kdy se prodloužená záruka zákazníkovi neuzná. Například, pokud baterky budeš často vybíjet až do "uspání" (eufemistický výraz pro BMS cut-off), nebo přebíjet, přehřívat, nebo je budeš ovládat nějakým vlastním udělátkem či 3rd party aplikací. Ve zkratce, ta prodloužená záruka defacto platí jen, pokud připojíš měnič, který má nativní datovou komunikaci s Pylontechem. V opačném případě je na libovůli výrobce, jak se k reklamaci postaví.

zbek píše:...jak jste s něma spokojeni?

Já je zatím neprovozuji tak dlouho, abych to mohl objektivně zhodnotit. Ale je tu pár lidí co mají ty menší cihly už rok či dva, tak se snad někdo ozve. Nejčastější problém bylo poddimenzování kapacity. Na normální off-gridovou instalaci v ČR prostě potřebuješ aspoň 4 cihly. Dvě cihly jsou trápení.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: http://youda.mypower.cz
youda

Re: Pylontech

Příspěvekod mlokecek » čtv kvě 09, 2019 8:06 am

Ahoj,
tak já mám momentálně 4 kusy US2000 připojené na InfiniSolar Plus 10kW.
Jak píše Youda, tak jsem měl problém s kapacitou bateríí, pokud jsem měl jen 3 kusy, pokud nebylo moc slunce, tak se mi hodily po vybití do spánku a už se sami neprobudily (hloupý střídač myslel, že jsou odpojené). Momentálně mám na střídači připojený mini PC s W10 a na něm mi běží SolarPower a mám vzdálený přístup přes aplikaci AnyDesk, která je pro mobil i PC a po uspání baterií mi SolarPower pošle email.
Znovuprobuzení by měla snad řešit nová karta, ale zatím ji nemám a po rozšíření baterií na 4 kusy se mi je povedlo uspat jen několikrát.
Já jsem tedy s bateriemi spokojený a pro normálního uživatele podle mne ideální. Mimochodem, už jsem je u nás viděl v e-shopu za necelých 26 000, tak přemýšlím, že dám asi ještě pátou + má ještě nachystáno dalších 16 panelů a už se nebudu muset o elektrárnu prakticky vůbec starat.
mlokecek

Zpět na LiFe*