Pylontech

LiFePO4, LiFeYPO4, atd., zkušenosti, rady, tipy ...
Odpovědět
brin
Příspěvky: 930
Registrován: sob úno 18, 2012 3:59 pm
Reputace: 87

Re: Pylontech

Příspěvek od brin »

Bohužel to nejsou nabídkové ceny z té Alibaby. Oni tam často inzerují něco, co není tak úplně pravda. Respektive pak vám napálí třeba nesmyslné poštovné apod.
rokytna
Příspěvky: 177
Registrován: pát úno 14, 2020 8:35 am
Reputace: 33

Re: Pylontech

Příspěvek od rokytna »

Stále bych rád (jen jednou, naposled) zopakoval tuto otázku:
rokytna píše: Povedlo se to (US3000) někomu koupit v kusovce přímo od výrobce (Pylontech) ?
ostrovní FVE
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pylontech

Příspěvek od marko250 »

Cenu od prodejce vidíš před potvrzením v koši a pokud je tam jasná doprava,tak jen zaplatíš a čekáš na celní řízení.Pokud tam doprava do ČR není a máš kontaktovat prodejce,pak vznikají průtahy,ale i tak ji musí poslat dopředu,jelikoš nejdřív se platí a pak posílá.Tady by žádná nejasnost vzniknout neměla.

Mě by spíše zajímalo,když už tady pár Pylontechů je v provozu nějaký ten měsíc,jak to vypadá s těmi 15 pytlíky v provozu uvnitř.Ptám se jestli jsou nějaké logy z nabíjení a je možné sledovat jednotlivé sáčky jak se chovají napěťově v nabíjecích a vybíjecích režimech.Tahají za jeden provaz,nebo do toho pořád mluví nějaké BMS a jak konkrétně.Jak silně umí zareagovat ono BMS a jak,jen pálí,nebo přelévá? Komu se už cihla vypla na podpětí /přepětí/nadproud,či ujetý sáček a jaké patálie s tím nastaly?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od ota »

Teď jsme v dostali do servisu 3 krutě podbitý Pylony. Do poslední chvíle na nich byla připojena jakási zátěž která je vycucala-
Celá cihla měla okolo 10V. Kupodivu se na žádném z pytlíků napětí nepřepólovalo, což ukazuje že to do poslední chvíle nějak balancuje. Na každém článku bylo 500-700mV. Pozvolným nabíjením jsme je oživili a probraly se k životu a fungují.
Nedá se vyloučit že si z tohoto incidentu články odnesly nějaké poškození separátorů ale moje zkušenost je taková že do 350mV se LiFePO4 dá probrat zpět k životu a zákazník si je odnesl jako opravené, podmínečně funkční.
Další věcí je že se podbití asi zapsalo do paměti, která se dá vyčítat i zdálky výrobcem takže se tyhle pylony nedají již reklamovat.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
kadlos
Příspěvky: 39
Registrován: pát úno 08, 2019 4:50 pm
Reputace: 3

Re: Pylontech

Příspěvek od kadlos »

Jak je to možný, to nezabrala BMS?
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 258
Registrován: čtv srp 08, 2019 3:44 pm
Reputace: 70

Re: Pylontech

Příspěvek od Brbla »

mopadzi píše:obávám se, že ceny pujdou nahoru...baterky docházejí. Tohle je hodně dobrá cena..lepší než mám já nakup. Odkud?
Co je načichlé čínou, to má teď problémy s dodávkama. Můj dodavatel v současné době nemá ani ň, takže nemá cenu dávat odkaz.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Pylontech

Příspěvek od marko250 »

Kam se poděla funkce vypnutí při podpětí? Umíte Oto z něj něco vyčíst pro diagnostiku co se vlastně stalo?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Pan Taum
Příspěvky: 569
Registrován: sob úno 25, 2012 9:36 pm
Reputace: 25

Re: Pylontech

Příspěvek od Pan Taum »

Brbla píše:
mopadzi píše:obávám se, že ceny pujdou nahoru...baterky docházejí. Tohle je hodně dobrá cena..lepší než mám já nakup. Odkud?
Co je načichlé čínou, to má teď problémy s dodávkama. Můj dodavatel v současné době nemá ani ň, takže nemá cenu dávat odkaz.
Tak tak

https://www.zerohedge.com/economics/it- ... ost-record
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Pylontech

Příspěvek od youda »

marko250 píše:Kam se poděla funkce vypnutí při podpětí? Umíte Oto z něj něco vyčíst pro diagnostiku co se vlastně stalo?
Já osobně bych si tipnul že:

A) na sběrnici s baterkama byl ještě jiný zdroj, který je svým napětím kontinuálně probouzel. BMS totiž sama zapne baterky pokud ucítí nabíjení.

B) Mohly se vypnout v 8% SOC, což je standardní safety nastavení. Jestli to pak někdo ještě párkrát manuálně zapnul, tak těch zbylých 8% kapacity se vycuclo jak nic a zbytek dorazila idle spotřeba BMS ve "spícím stavu".

C) Byla to první verze hardware, typ US2000B, viz níže.

Event log tam je, ale neukazuje se v GUI, musí se vyjet přes CLI.

Ještě bych doplnil Otu: výrobce data z baterek nemá online. Cihly totiž nemají LAN port, ani jiný způsob přímého připojení do sítě nebo do internetu. Pokud ale někdo bude reklamovat, tak jeden z kroků je, že servis požádá distributora o připojení cihly k PC a logy si pak vyčte přes Webex.

PS:
První verze baterek, US2000B nemá safety sleep. Vypne se až při SOC = 0%.
Druhá verze, US2000 Plus má safety sleep při SOC = 8%
US3000 má safety sleep při SOC = 8%
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Reputace: 96
Bydliště: Tatranska Lomnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mgx »

cenu ktoru som tu uviedol bola copy&paste z fora z oktobra-novembra, velkoobchod.

v sucasnosti nedosiahnutelna.

Skor ma zaujimalo, kto je na SK/CZ seriozny dodavatel. neriesim ci cena za clanok bude 1400 alebo 1500e, ale skor aby ked sa nieco pokasle za 5r tak sa netvaril ze sme sa nikdy nevideli :)/
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 2298
Registrován: čtv dub 18, 2013 9:37 am
Reputace: 514
Bydliště: na chaloupce u lesa-Příbramsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od ota »

marko250 píše:Kam se poděla funkce vypnutí při podpětí? Umíte Oto z něj něco vyčíst pro diagnostiku co se vlastně stalo?
Moc o tom nevím. Servisáci me nechávají maximálně rozklepávat nejtky.
Byla to HV instalace která si prý bere nějaké ovladaci napeti rovnou ze článků mimo BMS.
A brala prý i z uspaného vypnuteho akumulátoru až do jeho kolapsu.
70kWp + 10kW Infinity, 25kWh LiFe
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Pylontech

Příspěvek od youda »

ota píše: Servisáci me nechávají maximálně rozklepávat nejtky.
Oto, tak o tom mi něco povídej!
Od té doby, co jsem před mnoha lety udělal bitovou kopii prázdného HDD na plný, už také nesmím na nic sahat rukama.
Za trest mne přesunuli do role, ve které můžu jen čmárat na whiteboard, jakže by se to mělo udělat :(
Ale asi je to tak lepší, jsem fakt levej.
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
brumlaj
Příspěvky: 2467
Registrován: ned kvě 12, 2013 2:24 pm
Reputace: 258

Re: Pylontech

Příspěvek od brumlaj »

To teda musel být pech :-( Ale komu z nás se to nestalo. Jde o to že v některých případech to nemusí moc bolet.
Moudrost nepřichází vždy s věkem, někdy věk přichází sám.
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mobilik »

Kolegovia, akademici, koumaci a iny tak isto trktnuty ľudia ako ja na tomto fore. :mrgreen:

Potreboval by som pomoc pri hľadaní kde stiahnem software batteryview pre pylontech baterie. Potreboval by som sa pohrať z jednou batériou ktorá sa mi dostala do ruky a nejak to neviem nikde stiahnuť.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Pylontech

Příspěvek od youda »

Ahoj Mobilik,

dal jsem ho ke stažení na PowerForum.co.za i s popisem jak použít CLI.
Sem na mypower.cz mi tak velká příloha dát nešla, proto jsem to dal pouze tam.

https://powerforum.co.za/topic/2322-you ... ment-53641

Máš tam i návod, jak si udělat "RJ-11 to USB" kabel...
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mobilik »

Ďakujem p. Docent, ale pozeral som tam a príloha je odstránená. :( neviem ako to stiahnuť. Ďakujem.
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
youda
Příspěvky: 3074
Registrován: stř dub 27, 2016 12:12 am
Reputace: 907

Re: Pylontech

Příspěvek od youda »

Nene. Je potřeba mít tam účet a napsat (tuším) 4 příspěvky. Pak se ti stahování příloh povolí.
Můžeš k tomu napsání využít třeba to moje vlákno tam :D
Youdova ostrovní laboratoř 20kWp: https://youda.mypower.cz
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mobilik »

Sakra. Však ja neviem písať po anglicky. :roll:
Moja hlúposť v detstve ma teraz dobehuje. :(

Počuj, asi jednoduchšie to bude ak mi to pls pošleš na: mobilik1 (zavinator) gmail.čom

Ďakujem ti moc krásne. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
mobilik
Příspěvky: 2673
Registrován: úte úno 04, 2014 9:06 am
Reputace: 265
Bydliště: Neďaleko Košic (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mobilik »

Youda, dik, aj by som ti dal bod za to všetko čo tu na fóre robíš, ale neviem ťi ho dať, neukazuje mi pri tebe palec... Asi už máš viac ako admin, tak ťa zablokoval. :mrgreen:

Filip, srandujem. :wink:
Čo bolo bolo, bude len horšie...
Uživatelský avatar
mgx
Příspěvky: 485
Registrován: stř dub 15, 2015 1:14 pm
Reputace: 96
Bydliště: Tatranska Lomnica
Kontaktovat uživatele:

Re: Pylontech

Příspěvek od mgx »

mate niekto skusenost, ako je na tom Pylontech US3000 v kombinacii s vlastnou LIFEPO 15S alebo 16S baterkou?

Mam totiz WInstony 48V, 16S (cellog, mandy pumpa) v setupe Studer XTM48-4000, VT80, BSP500 s bocnikom. Na zaciatku mesiaca som skusmo presiel na nastavenie 15S a max.U 52.5V, aby som si preveril pripadne problemy s planovanymi Pylontechmi US3000.
V pohode, napatie neprekracujem.

Dnes som postavil rack 42U ako Doc. Jouda, nahodil 3x US 3000, Studer-CAN a skonfiguroval a zapojil. CAN nabehol, vsetko si riadi CAN+studer, ale mam trosku otazky:

1) BPS500 z configu RCC-03 zmizol. Lebo CAN je v nastaveni auto a v podstate nemam pravo menit nic?
2) Je to v pohode to takto nechat? Ci mam pre istotu (dost sa bojim, aby som tu neriesil high voltage error message ako Victronisti) nahodit WINSTONY zasa do rezimu 16S? (budem mat rezervu do 54V, co musi IMHO stacit. Winston baterka je 5KWh, pylon je aktualne 3x3.6, planovany 4x3.6.
3) ci rozchodit nejaky CAN monitor a ak napatie na rozbalancovanych PYLONTECHoch prekroci 52.5, tak stykacom odpojit panely v zaujme ochrany proti prebijaniu.

Dik za akekolvek postrehy.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek