Klimatizace pro přitápění - umístění

Ohřev TUV, aku nádrže, boilery, ohřívače vody, vytápění, klimatizace
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od NOPARasito »

kybos píše:NOPARasito: Nemáš po ruce odkaz na ten bazmek?
https://s.click.aliexpress.com/e/b5kEqqW4
Mam doma ten do 20$ resp. me stal 14$. Vse co ke na infra dokazu vzdalene ovladat. Zatim jsem neresil jako vytezovac, staci mi ovladat na dalku ;-).
Nekdo bude namitat, ze dostane zarizeni dost povoleni k pristupum a spionaz atd.
Ja to beru tak, at se kluci s "breitbild"(sirokouhly obraz) uci ;-).
Naposledy upravil(a) NOPARasito dne pát kvě 10, 2019 10:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
tomas
Příspěvky: 2567
Registrován: pon bře 07, 2011 11:05 am
Reputace: 236
Bydliště: Třinec

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od tomas »

joseff píše:Taky jsem kdysi nad umístěním klimatizace a využitím tepla z půdy přemýšlel - v přechodném období bývá pod střechou znatelně tepleji než v baráku...

Co by ale klimatizace řekla na prach, kterého bývá na půdě požehnaně? Nesnížil by za čas její účinnost a taky životnost?

Nedalo by se teplo z půdy využít jednoduše ventilátorem s termostatem, který by začal foukat vzduch z půdy někam do obytného prostoru vždy, když by teplota na půdě byla o x stupňů (třeba o 5?) vyšší než teplota v obytném prostoru? Samozřejmě aspoň přes nějaký jednoduchý filtr kvůli prachu.

Možná by se podobně dalo v přechodném období akumulovat teplo do konstrukce domu i tím, že by při venkovní teplotě vyšší o x stupňů než v domě spínal ventilátor a hnal vzduch do sklepa, který by se při slunečných dnech ohříval a zároveň provětrával?
Než ohřívat půdu sluncem přes střešní krytinu a následně přepravovat tuto energii v obrovském množství vzduchu, tak doporučuji spíše využít sluneční paprsky už nad krytinou pomocí fotovoltaických panelů a energii dopravit do domu kabely, ty žádný prach nepřenesou ;)
Chci elektrárnu s licencí a s prodejem přebytků nebo komunitní výměnou energie: ANO
Uživatelský avatar
NOPARasito
Příspěvky: 2485
Registrován: čtv črc 19, 2018 12:14 am
Reputace: 180
Bydliště: Vidiek, Trhanova Lhota

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od NOPARasito »

joseff píše:Taky jsem kdysi nad umístěním klimatizace a využitím tepla z půdy přemýšlel - v přechodném období bývá pod střechou znatelně tepleji než v baráku...

Co by ale klimatizace řekla na prach, kterého bývá na půdě požehnaně? Nesnížil by za čas její účinnost a taky životnost?

Nedalo by se teplo z půdy využít jednoduše ventilátorem s termostatem, který by začal foukat vzduch z půdy někam do obytného prostoru vždy, když by teplota na půdě byla o x stupňů (třeba o 5?) vyšší než teplota v obytném prostoru? Samozřejmě aspoň přes nějaký jednoduchý filtr kvůli prachu.

Možná by se podobně dalo v přechodném období akumulovat teplo do konstrukce domu i tím, že by při venkovní teplotě vyšší o x stupňů než v domě spínal ventilátor a hnal vzduch do sklepa, který by se při slunečných dnech ohříval a zároveň provětrával?
Toto by slo pres rekuperacni jednotku, hodil by jsi to na vystup z domu ven pres ni, aby jsi nekontaminoval vzduch.
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od volente »

Na tohle přitápění je nejlepší kolektor z plechovek, ale na rozdíl od klimatizace nefunguje i v noci. Investice je minimální, plně automatický provoz zajištěn jedním termostatem a jedním 20W FV panelem.
Samozřejmě jde použít na vytápění i Oplocký nebo Siton, či něco jiného a živit tím přímotop (topné těleso jako topné těleso), ale účinnosti klimatizace (tepelné čerpadlo) to nikdy nedosáhne.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
Uživatelský avatar
C V B s.r.o.
Příspěvky: 2
Registrován: pát kvě 17, 2019 12:25 pm
Reputace: 1
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od C V B s.r.o. »

volente píše:Přemyšlím o klimatizaci na přitápění, chlazení nepotřebuji protože žiju v "jeskyni".
Jde mi o to jestli mohu venkovní jednotku umístit na půdě. Pro chlazení je to samozřejmě nevhodné, ale pro topení snad není problém. Váš názor?
Umístění venkovní klimatizační jednotky na půdu je běžné. Jsou zde však pravidla, které, alespoň jedno, musíme dodržet.

- Umístění venkovní klimatizace musí být v prostoru min. 4x větším, než je prostor chlazený nebo topený předmětnou klimatizací.
- Prostor, kde lze umístit venkovní klimatizaci musí být dostatečně větrán.
- Půda nesmí být hermeticky uzavřena.

Argument, že mám klimatizaci (tepelné čerpadlo VZDUCH/VZDUCH) a nebudu ho používat k chlazení je při našich návrzích nerelevantní, protože se v budoucnu může stát cokoliv, co uživatele k chlazení prostor vybídne, proto je potřeba zařízení instalovat tak, že jeho funkčnost bude plnohodnotná s využitím všech jeho možností. Tzn., že je nutné zajistit odvod kondenzátu z vnitřní i venkovní klimatizační jednotky, navíc je potřeba u odvodu kondenzátu z venkovní jednotky zajistit opatření proti zamrzání předmětného kondenzátu ve venkovní klimatizaci. Pokud s tímto nemáte zkušenosti, doporučuji kontaktovat odbornou firmu, která nezávazně a zdarma zhodnotí přímo na místě Vaše požadavky a technické možnosti.
střídač_N
Příspěvky: 698
Registrován: sob říj 21, 2017 2:22 pm
Reputace: 116

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od střídač_N »

C V B s.r.o. píše:...
- Umístění venkovní klimatizace musí být v prostoru min. 4x větším, než je prostor chlazený nebo topený předmětnou klimatizací.
- Prostor, kde lze umístit venkovní klimatizaci musí být dostatečně větrán.
- Půda nesmí být hermeticky uzavřena.
.......
Taková doporučení mám moc a moc rád.

Prostor 4x větší. Lehká početní úvaha. chladím /topím 36m2 což je asi se zaokrouhlením 100m3. Ta půda by musela nad tímto prostorem být 10m vysoká. To by snad s jistou dávkou optimizmu muselo být rozlehlé stavení a chtít jen nějaký miniaturní prostor chladit/topit.
Doporučení dobré ale v reálu naprostá blbost.

Větrání. To přidám další nějakou jednotku jenž bude mít alespoň 1,5 parametru výkonu větráku klimatizace. To jsem asi i optimista. Pokud bude na půdě v létě naprosto běžně tak kolem 50StC, pak budu muset mít to větrání alespoň 10násobný, abych se dostal na parametry jako umístění venku.
Doporučení dobré ale v reálu naprostá blbost.

Uzavřenost.
Doporučení dobré ale v reálu naprostá blbost viz předešlý bod.

Musím si ve své evidenci udělat u C V B s.r.o. černý puntík. Nikdy nebrat! a za žádnou cenu!
Kostěj
Příspěvky: 576
Registrován: úte úno 25, 2014 9:33 pm
Reputace: 70
Lokalita: Dobrovicko
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od Kostěj »

střídač_N píše:...Doporučení dobré ale v reálu naprostá blbost...
Já si nemyslím blbost. Ono se laikovi obtížně vysvětluje úskalí rozhodnutí dát venkovní jednotku na půdu, protože "je tam přece horko a tak to bude topit lépe". A když mu řeknu, že to malou půdičku za chvíli vymrazí a přestane to tím pádem topit, následuje od něj logická otázka "A jak musí být půda velká, aby to fungovalo?" Potom údaj "4x objemnější, než vytápěný objem" má cenu zlata.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od marko250 »

Hmm,takže v zimě si otevřu půdu nad hlavou a budu ji vymražovat jednotkou klimy a spoustou venkovního vymraženého vzduchu.No tak to je super,zajisté má každý půdu izolovanou tepelně přez podlahu půdy víc ,než plášť střechy co ji zastřešuje.
A letní provoz chlazení,kdy mám naopak půdu vždy i přez sebelepší izolaci pláště střechy teplejší,než místnosti pod ní,si ji budu stejnou jednotkou ohřívat.Lépe řečeno ten vzduch na půdě bude vždy degradovat klimatizační výměník do plusu,oproti venkovnímu vzduchu.
A to jsem si řekl,že jsem debil,když chci využít výměníku klimy na ohřev místnosti s AN 3000l,který má jisté tepelné ztráty přechodem.Jenže díky zvětšené cirkulaci vzduchu z místnosti,bych tomu naopak napomohl.Nakonec jsem vymyslel,že jednotka bude v nejchladnějším místě venku a na její výdech maximálně doplním chladič z auta,přez který půjde studená voda do zdroje ohřevu teplé vody.Ale i to je pitomost,protože to jednoduše bude fungovat jen v létě a pak to je potřeba zazimovat.Prostě to za těch 30°C na výměníku nestojí.Takže přidat panely spirálu a je to.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od diablo007 »

A nejde ta klima prostě vyvést přes štítovou zeď ven když vezmu blbej plechovej sud za 250kc tak z toho bude tubus kterým ventilátor může vyfoukavat nechtěně teplo nebo zimu ven. Kdyz bych šel do extrému dá se udělat podobné i nasávání takže taková malá vzduchotechnika jednotka hluk zůstane pod střechou ale vzduch bude cirkulovat z venku odvod kondenzátu by se dal řešit napojením na trubku od záchodu většina starých baráku to má vyvedenou nad střechu nebo do okapu asi menší zlo.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od marko250 »

Jenže vem si to chlazení,tedy letní provoz.Máš ráno a klima stojí,půda se začíná vyhřívat od slunce z východu,pak přichází pomalu poledne,kdy se nahrne slunce oknama do místností a klima zapne.Půda na celém domě má cca 200-400m3 vyhřátého vzduchu a ten začne konzumovat výměník klimy a foukat ven.Vzhledem k tomu,že klasicky z něj leze cca 20-30°C a nasávaných prvních 200-400m3 je nad touto teplotou a nahřátá půda i nadále nově nasávaný z venku stále ohřívá na vyšší.Kolik m3 vzduchu o teplotě 20-27°C potřebuje klima 1kW elektrických na jeden cykl ochlazení místnosti na 23°C.A kolik to bude s tou předehřátou půdou.Pak se vypne a jede se zase od píky znova,půda předehřívá.......
No a zimní provoz, to už bych nechtěl v domě vůbec na půdě.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
diablo007
Příspěvky: 3204
Registrován: stř lis 28, 2018 7:57 pm
Reputace: 239
Bydliště: Vyškov

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od diablo007 »

V tom případě mít vyveden vstup i výstup ty sudy drahé nejsou a vzhledem k tomu že to není tlakové vedení tak snytovat sudy jako potrubí a zalepit nějakým stavebním tmelem? Druhá verze Klímu dát do bedny kdy nasávání bude tím sudem a odtah bude defakto přetlakem co se vytvoří v té bedně druhou dírou že by nebylo vedení jen se využil prostor bedny jako vedeni
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od volente »

Zeptal jsem se a dostal jsem uspokojivou odpověď. Klima půjde na stěnu, nebo nad střechu, prostě bude venku.
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od kodl69 »

Nevím co řešíte. Mám klimu normálně na severní straně sedlové střechy, prodávají se na to origo držáky. Prostup trubek a kabelů přes větrací tašku, bylo to za chvilku namontovaný: https://www.suntech.cz/produkt/286443-k ... 0kg-1-par/ - drží to za pozink pásoviny na trámech a pod konstrukci jsem dal hokejový puky kvůli odhlučnení a tak, asi by to chtělo něco drobek měkčího, ale už to takhle mám několik let.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od marko250 »

Řešíme tu kacířskou myšlenku klima na půdě!

Napadá mě řešení pro oba režimy a pohled umístění výměníku.Ten by byl venku na zemi za barákem,kde jej neuslyšíme,včetně sousedů.A na plochu přívodu k vrtuli přidělat vanu s náhubkama pro 160mm PVC roury.Třeba vrtulová plocha o průměru 500mm vyskládaná z 9 přívodů 160mm a ty zakopat jako zemní kolektory pod 1100mm v zemi na zahradě v dostatečné rozteči a délce.Tím by se nasával vzduch studenější v létě a teplejší v zimě.Zatečení a plísně nevadí,nepoužívá se to jako vzduch do domu v rekuperaci,kdyby byly trubky v zemi s lepším přenosem tepla(beton,kamenina,ušlechtilá ocel),tak by se dosáhlo větší účinnosti.Proudění díky velkému průřezu by snad moc nekleslo.K úplnému zavodnění samozřejmě dojít nesmí.
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od kodl69 »

to už je skoro systém země -vzduch, asi to ztrácí kouzlo jednoduchosti a láce...
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
Uživatelský avatar
marko250
Příspěvky: 3335
Registrován: ned led 12, 2014 7:41 pm
Reputace: 484
Lokalita: Hlučín
Bydliště: Hlučín

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od marko250 »

Tak jasně,dodrbeš zahradu,ale nic by to nežralo a lítat kolem toho bys taky nemusel.

Mimochodem jak ty klimy napojujete na přebytky,ono se těm kompresorům moc zap/vyp líbit nebude?A jsou nějaké typy na klimy,přitápění mě nezajímá?Ideálně multisplit venkovní jednotka jedna a tři chladící do domu?
12.68kWp/JZ-50°/20xChaori 230 ,JV-90°/8xLeapton 650 + <JZ-90° /8xGWL / Sunny Mono 310, regl Midnite Classic 150<89A> , 1x EASUN <80A> a 1x MakeSkyBlue <60A>,baterka 17s 54.4VDC LFP4/784Ah<uloží 42kWh>,měnič XTH 8000-48V špičkově 21kW
Uživatelský avatar
volente
Příspěvky: 2413
Registrován: stř srp 20, 2014 1:01 am
Reputace: 421
Bydliště: Brno - venkov

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od volente »

marko250 píše:Řešíme tu kacířskou myšlenku klima na půdě!

Napadá mě řešení pro oba režimy a pohled umístění výměníku.Ten by byl venku na zemi za barákem,kde jej neuslyšíme,včetně sousedů.A na plochu přívodu k vrtuli přidělat vanu s náhubkama pro 160mm PVC roury.Třeba vrtulová plocha o průměru 500mm vyskládaná z 9 přívodů 160mm a ty zakopat jako zemní kolektory pod 1100mm v zemi na zahradě v dostatečné rozteči a délce.Tím by se nasával vzduch studenější v létě a teplejší v zimě.Zatečení a plísně nevadí,nepoužívá se to jako vzduch do domu v rekuperaci,kdyby byly trubky v zemi s lepším přenosem tepla(beton,kamenina,ušlechtilá ocel),tak by se dosáhlo větší účinnosti.Proudění díky velkému průřezu by snad moc nekleslo.K úplnému zavodnění samozřejmě dojít nesmí.
Obávám se že by to nefungovalo podle představ, jedině tak s hooodně malými hliníkovými trubičkami v délce několika set metrů. Při velkém průtoku vzduchu trubkami z PVC by se vzduch nestihl vlastně ani ohřát, ani ochladit
5,5kWp - 4x Solartec mono 180Wp +¨6x IBC 155Wp poly + 10x Solea 170Wp mono + 6x Husinage HSG 190Wp + 6x Calyxo 70Wp amorf vertikálně (JV), 2x ZN ShineSolar poly 250Wp + 2x 260Wp poly (JZ), Epever LS 3024B, Epever LS 2024B, MakeSkyBlue 20A, eSmart 3 - 60A, 19 kWh Li-Ion, Axpert MSXE PF1, 24V/3,0kW, Axpert MSXE 24V/2,4kW.
kodl69
Příspěvky: 7379
Registrován: sob črc 19, 2014 8:56 pm
Reputace: 866
Lokalita: severně od Brna
Systémové napětí: 48V
Výkon panelů [Wp]: 8kWp
Kapacita baterie [kWh]: 12kWh
Chci prodávat energii: NE
Chci/Mám dotaci: NE

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od kodl69 »

Multisplit je obvykle dražší než tři samostatný systémy, nehledě na to, že máš jedno zařízení, oproti třem samostatnejm.
Zase na druhou stranu, některý venkovní jednotky se dají za pomoci "mezikusu" řídit třeba signálem 0-10V, což je na přebytky ideální, ale to řízení je dost drahý, a vím o něm snad jenom na Hitachi, což je sice dobrá značka, ale taky dost drahá, takže zase nic. Já osobně si klimu zapnu klidně i z baterek, jako třeba teď, když je potřeba drobek přitopit.
ostrov skoro 8kWp neustále ve stádiu zrodu: smartshunt(ex WBJR), MPPT150/45, MPPT 250/100(ex midnitesolar 150 clasic lite), 16S a různě P cca 340Ah Winston, MP II 5000,( ex Powerjack 8kW, ex samodomo cca 4kW). 48V DC rozvody a spotřebiče.
KubisKV
Příspěvky: 515
Registrován: pon zář 04, 2017 1:06 pm
Reputace: 64
Bydliště: Chebsko

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od KubisKV »

C V B s.r.o. píše:
volente píše:Přemyšlím o klimatizaci na přitápění, chlazení nepotřebuji protože žiju v "jeskyni".
Jde mi o to jestli mohu venkovní jednotku umístit na půdě. Pro chlazení je to samozřejmě nevhodné, ale pro topení snad není problém. Váš názor?
Umístění venkovní klimatizační jednotky na půdu je běžné. Jsou zde však pravidla, které, alespoň jedno, musíme dodržet.

- Umístění venkovní klimatizace musí být v prostoru min. 4x větším, než je prostor chlazený nebo topený předmětnou klimatizací.
- Prostor, kde lze umístit venkovní klimatizaci musí být dostatečně větrán.
- Půda nesmí být hermeticky uzavřena.

Argument, že mám klimatizaci (tepelné čerpadlo VZDUCH/VZDUCH) a nebudu ho používat k chlazení je při našich návrzích nerelevantní, protože se v budoucnu může stát cokoliv, co uživatele k chlazení prostor vybídne, proto je potřeba zařízení instalovat tak, že jeho funkčnost bude plnohodnotná s využitím všech jeho možností. Tzn., že je nutné zajistit odvod kondenzátu z vnitřní i venkovní klimatizační jednotky, navíc je potřeba u odvodu kondenzátu z venkovní jednotky zajistit opatření proti zamrzání předmětného kondenzátu ve venkovní klimatizaci. Pokud s tímto nemáte zkušenosti, doporučuji kontaktovat odbornou firmu, která nezávazně a zdarma zhodnotí přímo na místě Vaše požadavky a technické možnosti.
má pravdu předsedo.
Opravdu se klima dává za určitých podmínek na půdu. Můj známej topenář to tak má a taky mi říkal, za jakých podmínek to lze. Jen si to už nepamatuju. Ale není problém se zeptat. Ta rada odCVB, aby se Volente zeptal profika a ten mu udelal navrh pro jeho potreby je dobra a nejjednodussi. Treba dojdou k zaveru, ze puda je spatne zaizolovana, ze bude kvuli drevenemu stropu vyssi hlucnost a nedoporuci ji davat na pudu, ale najde vhodnejsi misto, nebo bude vse ok a volente bude mit i v jeskyni teplo.
fukuši
Příspěvky: 356
Registrován: úte úno 19, 2013 10:27 pm
Reputace: 11

Re: Klimatizace pro přitápění - umístění

Příspěvek od fukuši »

Dnes jsem se rozhodl jít do klimatizace.Co říkáte na toto
https://baxx.cz/panasonic-ke-3-4-kw-kit-ke35-tke-1
Hlavně nevím co čekat od toho chladiva R32.Chci to jak na chlazení tak přitápění.Momentálně zahazuji každý den 12kW/h
tak aspon něco co má význam.To teplo venku i doma už je fakt moc.Budu rád za poznatky z provozu od někoho kdo to takto provozuje, náměty k montáži a pod.

Odpovědět
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek